Sekreti i gurit gjigant qė qėndron nė ajėr

Shko poshtė

Sekreti i gurit gjigant qė qėndron nė ajėr

Mesazh  Luli prej 12.10.12 11:55Njė fenomen i veēantė ndodh nė fshatin Al-Hassa nė Arabin Saudite, ku njė gur gjigant njė herė nė vit gjatė muajit prill qėndron nė ajėr nė njė distancė prej 11 cm nga sipėrfaqja e tokės pėr rreth 30 minuta.

Thuhet se para disa vitesh, njė kriminel u vra pikėrisht pas kėtij shkėmbi, pasi ishte fshehur aty. Incidenti ndodhi gjatė muajit prill, tė vitit 1989-tė. Ndėrkohė mund tė shikon dhe njollat e gjakut qė ndodhen ende mbi shkėmb, qė pėr njė arsye qė pashpjegueshme nė momentin kur shkėmbi shkėputet nga sipėrfaqja e tokės njollat kthehen nė tė lėngshme.

Banorėt e zonės, disa herė janė munduar tė fshijnė njollat e gjakut, por mė kot. Pas disa vitesh ato rishfaqen pėrsėri automatikisht.

Ligjet e islamit, nuk lejojnė qė kjo dukuri e rrallė tė bėhet e njohur nė mbarė botėn, por e mbajnė atė tė fshehtė, duke u mjaftuar vetėm nė Arabi si sekreti i pėrbashkėt.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekreti i gurit gjigant qė qėndron nė ajėr

Mesazh  juventinini91 prej 14.10.12 12:36

https://www.youtube.com/watch?v=ifG1PFGlyfg

shikoni vidion qe zbulon sekretin e qendritmit ne ajer te gurit
avatar
juventinini91

jeta eshte nje ØØenderrØØ

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekreti i gurit gjigant qė qėndron nė ajėr

Mesazh  djussi prej 14.10.12 16:29

Juventini91 e deshmoj se pse rrin guri pak ne ajrr hhehehe se kish mbajtse perfundii jajjaajja.shnet luli
avatar
djussi

Mos pyet se cfare beri atdheu per ty, por cfare bere ti per atdheun tend.

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

**

Mesazh  blackstar prej 18.10.12 22:37

shkembi qendron ne ajer sepse shkembinjte kane permbajtje magneti,dhe ne e dime qe polet e njejta shtyhen ,prandaj ndodh dhe kjo veti ,dhe ska te beje fare religjioni ketu
avatar
blackstar

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

po qysh rrin guri ne ajer

Mesazh  kristi ramaj prej 14.02.14 21:36

po qysh guri rrin ne ajer vetem per 30 minuta
avatar
kristi ramaj
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sekreti i gurit gjigant qė qėndron nė ajėr

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi