Ushtarėt Amerikanė nė kėrkim tė teknologjisė “Vimana”

Shko poshtė

Ushtarėt Amerikanė nė kėrkim tė teknologjisė “Vimana”

Mesazh  xxxadixxx prej 02.10.12 16:35

Ēfarė ishte ajo e cila nxitojė tė gjithė udhėheqėsit mė tė fuqishėm tė
botės perėndimorė pėr tė shkuar nė Afganistan, dhe raporti vazhdon: ishte pėr tė parė urgjentisht zbulimin e bėrė nga inxhinierėt dhe shkencėtarėt e ushtrisė amerikane, zbulim i cili pėrshkruhet si “Vimana” dhe qė ka shkaktuar tashmė “zhdukjen” e tė paktėn 8 ushtarėve amerikanė, tė cilėt tentuan ta shkėpusnin nga shpella ku dhe gjendet e fshehur, sipas llogaritjeve kėto 5000 vitet e fusnit.

Vimana
Ėshtė e rėndėsishme tė theksojmė se teknologjia “Vimana”, nė thelb i dedikohet “avionit” mitik fluturues, i njohur si legjenda e objektit misterioz, makinės fluturuese qė pėrshkruhet nė dorėshkrimet e lashta sanskritishte dhe eksitonte para pėrmbysjes sė fundit tė Tokės sonė dhe thuhet se kjo makineri misterioze fluturimi ishte pajisur me armė tė ēuditshme deri dhe me bomba bėrthamore… ashtu siē dhe i njohim sot!

Raportimi i dorėshkrimeve tė vjetra tė Indisė, qė i referohen objekteve fluturuese, vjen nga burimet e vjetra tė lashtėsisė sė qytetėrimi nė vend, prej tė cilave, pjesa mė madhe janė tė njohura prej eposit tė Indisė dhe ekzistojnė disa qindra tė tillė. Shumica prej tyre ende she sot nuk janė pėrkthyer nė anglisht, duke vijuar tė qėndruar nė gjuhėn sanskritishte.

Parashikohet gjithashtu dhe pretendimi se para disa vitesh, Kinezėt zbuluan disa dorėshkrime sanskritishte nė Lasa tė Tibetit dhe i dėrguan ato nė Universitetin e Chandrigarh pėr t’i pėrkthyer. Dr. Ruth Reyna i universitetit, tha se dorėshkrimet pėrmbajnė udhėzime pėr ndėrtimin e anijeve kozmike pėr udhėtime ndėryjore…!

Metoda e shtytjes dhe “anti-graviteti”, u bazua nė njė sistem analog tė atij tė “laghima” tė fuqisė sė panjohur tė njeriut, njė fuqi centrifugale, shumė mė e fuqishme pėr eliminimin e ēdo force graviteti.

Sipas Hindu Yogi, “laghima” ėshtė fuqia e cila u lejon personave tė qėndrojnė nė ajėr, apo thėnė thjeshtė tė fluturojnė. Dr. Reyna pohoi pėr makineritė dhe pajisjet e objektit fluturues, tė cilat quhen “Astras” sipas dorėshkrimit dhe se tė lashtėt e Indisė, me kėto dorėshkrime dhe projekte mund tė dėrgonin disa ekipe njerėzish nė ēdo planetė, gjithmonė sipas dorėshkrimit, qė besohet se ka moshė disa mijėra vjeēare.
Mandej, Dr. Reyna, pohoi: “Dorėshkrimi zbulon gjithashtu sekretin e “antika” (kapakun e padukshmėrisė) dhe tė “Garima”, si dhe si tė bėhen aq tė rėnda sa njė mal me plumb”
avatar
xxxadixxx

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi