Nje pyetje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nje pyetje

Mesazh  Fjori prej 29.09.12 12:48

Nje pyetje

Thjesht per kuriozitet desha te di personat qe ngaterrojne shkronjat Q me Ҫ keshtu i shkruajne edhe ne shkolle apo si?
Nuk me ben pershtypje se jam mesuar tashme por thjesht per ta ditur.
avatar
Fjori

88


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje

Mesazh  Jon Sh prej 29.09.12 20:11

ne shkolle lejohet vetem zyrtare, s ka ngraterresa. ne vende te tjera shkruhajne me dialekt.
avatar
Jon Sh

87


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje

Mesazh  Anon prej 29.09.12 23:13

sbesoj qe ka dicka jasht normales ktu psh : qka , ēka tnjejtin kuptim kane.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje

Mesazh  mrnepravishnjoti prej 30.09.12 6:33

eshte thjesht dialekt,c'do trev e shqiperis ka dialektin e vet,keshtu une mendoj se gjuha zyrtare ekziston vetem ne media edhe ne styp,nuk mund ta percaktosh se cili qytet e flet gjuhen zyrtare.
avatar
mrnepravishnjoti

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje

Mesazh  Fjori prej 01.10.12 13:08

Dje isha ne Prizren dhe pashe qe edhe ne tabelat e dyqaneve edhe ne faturat e blerjes po ashtu shkruheshin;pra besoj se edhe ne shkolla duhet te jete ashtu.Nuk shoh asgje te keqe ne kte mes.
Prizreni eshte i bukur dhe sidomos ato zonat me pyje dhe shkembinj ku jane disa restorante jane magjike.
avatar
Fjori

88


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje

Mesazh  Jetmira prej 28.04.15 11:00

Fjori shkruajti:Nje pyetje

Thjesht per kuriozitet desha te di personat qe ngaterrojne shkronjat Q me Ҫ keshtu i shkruajne edhe ne shkolle apo si?
Nuk me ben pershtypje se jam mesuar tashme por thjesht per ta ditur.
Amon a kyt problem ke
un cthash cke
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nj pyetje.

Mesazh  Immortal Vampire prej 28.04.15 15:14

Jo dhe jo, nuk duhen ngaterruar se aashtu thoshim: ēfarė dhe jo cfare, kur e para nuk ekziston, cyce dhe jo qyqe, ku nuk kemi kuptim ne fjala e pare. Bashketingellorja Q jo vetem qe s'duhet ngaterruar me C, por edhe duhet patur kujdes: sidomos ne shkolle, sepse dikush me shkolle cuditet, ndersa nje i rrugeve as e ben dallimin...
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje pyetje

Mesazh  excommunicated prej 29.04.15 9:26

Immortal Vampire shkruajti:

o dhe jo, nuk duhen ngaterruar se aashtu thoshim: ēfarė dhe jo cfare, kur e para nuk ekziston, cyce dhe jo qyqe, ku nuk kemi kuptim ne fjala e pare. Bashketingellorja Q jo vetem qe s'duhet ngaterruar me C, por edhe duhet patur kujdes: sidomos ne shkolle, sepse dikush me shkolle cuditet, ndersa nje i rrugeve as e ben dallimin...


hahaha o pall sa kam qeshur je shum trape fare ti
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


507


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi