Amerikanet do te mbajne nje 'chip' ne trupin e tyre.

Shko poshtė

Amerikanet do te mbajne nje 'chip' ne trupin e tyre.

Mesazh  Eksond prej 28.09.12 11:28


Tė gjithė qytetarėt amerikanė duhet tė pranojnė implantimin e microchip-ve nė trupin e tyre.


U miratua nė Kongresin Amerikanė projektligji i Kujdesit Shėndetėsorė, mė saktė tė H.R. 3200.
Ky projektligj pėrfshinė dhe instalimin nė trupi
n e ēdo qytetari amerikanė tė njė microchip-i!

Projekti dhe plani i instalimit tė microchip-ve si dhe aprovimi i tij nė rrugė ligjore, kishin nisur qė nė dhjetorin tė 2004-ės.Pra, u desh shumė punė, shumė diplomaci nė shpėlarjen e trurit qė sot, tė arrijmė nė kėtė pik, qė tashmė tė pėrbėjė njė ligj tė miratuar nga vetė Kongresi Amerikanė.

Teksti i Autoritetit tė Administrimit tė Ushqimit dhe Farmaceutikės/Dograve (Food and Drug Administration), qė daton mė 10/12/2004, quhet Arshivė Specifike e Udhėzimeve tė Rendit, B: Implantim Sistemi tė Transmetimit tė Frekuencave pėr Identifikimin e Pacientėve dhe pėr informimin e Autoriteteve tė Shėndetėsisė (Class II Special Guidance Document: Implantable Radiofrequency Transponder System for Patient Identification and Health Information).

Ky dokument 10 faqėsh ekziston dhe sot i publikuar nė sajtin zyrtarė tė Autoritetit tė Ushqimit dhe Farmaceutikės tė Amerikės.Dokumenti nė fjalė, nuk ishte aprovuar ligjėrisht, por ai shtronte bazėn pėr projektligjin e tanishėm dhe ofron platformėn pėr implantimin e “sigurt” tė microchip-ve tek pacientėt, sipas parimeve bazė tė parashikuara nga Autoritetet e Shėndetit Publik nė Amerikė!

Mesa duket, ky projektligj parashtron dhe u hap rrugėn kėrkesave bazė tė rendit tė Ri Botėrorė.
Nė faqen 1001 tė kėtij projektligji gjejmė nėntitullin G –Arshiva Kombėtare e Pajisjeve Mjekėsore (“Subtitle C – National Medical Device Registry), qė referon si mė poshtė: “Ministria e Shėndetėsisė do tė krijojė njė Arshivė Kombėtare tė Pajisjeve Mjekėsore, me qėllim qė tė lehtėsohen procedurat e analizave dhe tė sigurisė tė anės sė tregtimit tė tij, si dhe tė rezultateve tė gjitha tė dhėnave tė ēdo pajisjeje… e cila ishte pėrdoro mė parė nė trupin e njė pacienti…”

Me pak fjalė, sipas projektligjit tė ri, tė gjithė qytetarėt amerikanė qė do tė mbartin njė mikroprocesor tė tillė, nėn arsyetimin e Kujdesit Shėndetėsor, duhet tė regjistrohen nė Ministri. Ministria pėrcaktohet si Ministria e Shėndetėsisė dhe Shėrbimeve ndaj Qytetarin.

Dita e fillimit tė arshivimit i tė dhėnave tė qytetarit (pra, profilizimi nė dosje i ēdo individi) pėrfshihet nė faqen 1006 tė projektligjit, pra 36 muaj pasi projektligji pėr shėndetėsinė tė behet ligj pėr shtetin amerikanė.

Kėshtu, nėn rregullimin e projektligjit pėr Kujdesin e Shėndetit, qė sapo u miratua nga Kongresi Amerikanė, procesi i instalimit tė mikroprocesorėve pėr qytetarėt amerikanė duhet tė filloj nė 2013-ėn.


avatar
Eksond

..e Pamundura nuk ekziston..

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Bibla e ka parashikuar kete !!!

Mesazh  giuliomanni prej 30.09.12 1:13


ZBULESA: 13. DY EGĖRSIRAT

" 16 Bėn qė tė gjithėve - tė vegjėlve e tė mėdhenjve, tė pasurve e skamnorėve, tė lirėve e skllevėrve - t’u vihet vula nė dorėn e djathtė ose nė ballė, 17 qė askush tė mos mund tė blejė as tė shesė pėrveē atij qė mbart mban vulėn me emrin e Egėrsirės ose me numrin e emrit tė saj.
18 Kėtu duhet dije! Kush ka mend, le ta llogarisė numrin e Egėrsirės! Ai numėr ėshtė i njė njeriu e numri ėshtė gjashtėqind e gjashtėdhjetė e gjashtė! "

SI E KOMENTONI JU KETE?!
NUK JAM KRISHTER POR MUSLIMAN, MIREPO KJO ME INTRIGON.
TE KUPTOHEMI SIPAS FESE ISLAME EDHE "BIBLA" ESHTE LIBER I ZOTIT POR SUGJERON SE NE BIBEL NJERIU KA NDRYSHUAR CA GJERA POR KA SHUME TE VERTETA QE NUK I MOHON AS ISLAMI !!!
avatar
giuliomanni

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi