Projekti "Heqja e Njerėzimit"

Shko poshtė

Projekti "Heqja e Njerėzimit"

Mesazh  Equinox prej 18.09.12 1:21

Projekti "Heqja e Njerėzimit"


Njerėzit do tė mėsojnė se njė pjesė tė madhe e Tokės do tė pėsojė shkatėrrim dhe mutacion ne dėm tė njerėzimit.

Kėto rreziqe do tė vinė me afrimin e Planetit X.

Afrimi i tij do t’i zbulohet dhe do ti behet e ditur botės sė tėrė, ku kaosi menjėherė do ta pllakojė, dhe mė pas, njė civilizim jashtėtokėsor do tė zbarkojė pėr tė pėrmbushur disa pika nė "Projektin Blue Beam ".

Qytetėrimi i njėjtė do tė na njoftojė se ka teknologjinė dhe mjetet pėr tė shpėtuar gjithė njerėzimin, duke i ftuar nė anijet e tyre, tė cilat do tė jenė mjaft tė madhe pėr tė akomoduar miliarda njerėz.

Nė realitet, kėto anije dhe ky civilizim ėshtė i njohur qe njė kohė tė gjatė nga qeverite, tė cilat kanė njė detyrim pėr tė mos zbuluar praninė e tyre (tė gjitha qeveritė pro-demokratike qė ishin tashmė).

Kombet si Irani, pėr shembull, nuk janė aspak tė informuar.
Kjo ėshtė arsyeja pse Izraeli dėshiron pėr tė parandaluar Iranin qė tė ketė njė armė bėrthamore brenda 6 muajve, sepse kur ky qytetėrim do tė flasė pėr njerėzimin, ai do t’i ftojė vetėm ata tė fuqishmit ” qė e ndjejnė veten tė lirė " si amerikanėt, gabimisht tė lirė dhe tė zhytur nė njė iluzion tepėr tė sofistikuara i reflektuar nga njė Demokraci dhe sistemi Ultra-Liberal.

Kur vendet si Irani do tė kuptojnė kėtė, ata do tė kenė dėshirė qė nė ēdo mėnyrė t’i jepin fund njerėzimit me ēdo mjet. Ja vazhdimi pėr tė ditur pėrse ...

Nė fakt, kjo ėshtė njė cikėl krejtėsisht i natyrshėm qė do tė ndodhė nė Tokė.

Njerėzimi duhet tė humbasė natyrshėm, veēanėrisht ashtu siē ėshtė shpallur nė librat si Bibla apo Kuranit pėr fundin e botės.

Por, njė qytetėrim sigurisht i ardhur nga e ardhmja ka vendosur pėr tė parandaluar kėtė cikėl natyror pėr tė shpėtuar gjoja racėn njerėzore.

Pse nė fakt ato qenie do tė jenė aq tė kėqija sa nuk nuk do tė dėshirojnė tė shpėtojnė njerėzimin, nė kuptimin e pastėr dhe tė thjeshtė?

Sepse siē e shihni, pėr dekada tė tėra, qeveritė punojnė pėr demokraci dhe sisteme ultra-liberale, nė tė vėrtetė ato punojnė nė mėnyrė indirekte pėr kėtė qytetėrim, qeniet njerėzore duke i kondicionuar nė njė shoqėri tė cektė dhe dhe gėnjeshtra, ku si bazė e shoqėrisė sė korruptuar ėshtė Paraja.

Ta dini se e gjithė kjo ėshtė nė pėrputhje me " Projektin e heqjes sė racės njerėzore", pėr shkak se njerėzit qė jetojnė nėn syrin e kėsaj demokracie dhe tė lirisė sė rreme, janė edukuar nė mėnyrė tė pavetėdijshme qė njė ditė tė denatyralizohen, nga ambienti i tyre jetėsor, Toka.

Sidomos njerėzit perėndimorė, tė gjithė janė arsimuar tėrėsisht nė atė mėnyrė qė mendja e tyre ėshtė e prirur pėr tė pranuar tė braktisin atdheun e tyre dhe pėrgjithmonė tė ndryshojnė ambientin.

Nė thelb, njerėzit qė do tė shkojnė nė kėto anije ose qė do tė migrojnė nė ēfarėdo mėnyre, nė mėnyrė tė gabuar do tė besojnė se do tė shpėtojnė, sepse nė realitet ata do tė aterrojnė nė njė fazė pėrfundimtare e cila do tė jetė " denatyralizimi i qenjes njerėzore" .. . Sjelljen e njė ndėrgjegjėsimin tė ri, gjoja mė tė vėrtetė se ēdo tjetėr tė njohur deri mė tani para kėsaj ngjarje, ndėrgjegjėsim nė lidhje me "tė jetojmė me ēdo kusht, edhe jashtė natyrės sonė, pėrndryshe shpirtin " ...

Tė jeni tė sigurt qė Perėndia ka parashikuar fundin e botės nė njė mėnyrė apo tjetėr, pėr njė arsye tė shkėlqyer, pėr tė njėjtėn arsye siē e ka vendosur edhe jetėn.

Dhe kjo ėshtė e sigurt se edhe ky qytetėrim nuk mund tė parandalojė fundin e botės pėr planetin e Tokės apo edhe pėr kėtė dimension, duke e bindur njeriun qė ai tė besojė se ata kanė mundėsi tė jetojnė kundėr vendimit natyror, kėto qytetėrime do tė bėjnė qė besohet se shkrimet nė fakt nuk e kanė dėnuar specien tė zhduken, por mundėsi pėr tė shpėtuar, dhe shpėtimtari do tė jetė i tė kėtij qytetėrimi.

Pra, sot pyesni veten, tani, para kėtyre ngjarjeve qė tė ndodhin, nėse ju preferoni tė vdisin nė paqe dhe me vendim tė natyrės, apo ju preferoni pėr tė sakrifikuar njerėzimi tuaj duke u riedukuar plotėsisht nga njė qytetėrim i sėmurė qė dėshiron vetėm kontrollin e zemrave tona ...?

Kėtu do ju tė paraqiten njė gamė e provave mbi ekzistencėn e njė qytetėrimi jashtėtokėsor pėr dekada tė tėra, duke u infiltruar nė specien tonė nė mėnyrė qė tė besojmė nė atė qė ne kemi tė drejtė pėr tė vepruar "kundėr vullnetit tė Perėndisė, me fjalė tė tjera, Natyrės dhe kėshtu pėr tė sakrifikuar themelet tona natyrore ... Pėr X si pėrfundim, i cili ėshtė mė shqetėsuesi.

Fundi i botės do tė zgjasė pėr disa javė, muaj ndoshta disa vite para se Planeti X nuk ka ardhur qė tė shkaktojė shkatėrrimin e planetit tonė.

Dhe gjatė kėtyre laboratoreve kohor qė qytetėrimet (kryesisht perėndimore) do tė jenė tė detyruar pėr tė shkuar nė qendėr tė evakuimit tė Tokės, me destinim anijet, ose ndoshta nė njė dimension tė ri.

Kjo do tė fillojė gjatė muajit dhjetor 2012, ku do tė jenė e pashmangshme pėr ēdo astronaut, tė mos e dallojė Planetin X qė ėshtė duke u drejtuar drejt nesh.

Qeveritė aleate nė kėtė civilizim X, e dinė shumė mirė se ata kurrė nuk do tė mund fshehin njė detaje tė tillė kaq tė madh, lehtė e dukshme nė sytė e ēdo shkencėtar. Kjo ėshtė arsyeja pse Projekti Blue Beam i bashkohet kėtyre deklaratave, sepse ajo konsiston me atė pėr tė bindur publikun se njerėzit mund tė shpėtohen duke shkuar kundėr vullnetit tė natyrės dhe pėr tu bashkuar qytetėrimin e ri X.

" Anije transportuese " tashmė janė parė tani nė dekadat e fundit, veēanėrisht nė unazat e planetit tė Saturnit;

Imazhet nga sonda Cassini neve na kanė intriguar shumė. Nė tė vėrtetė, imazhet nė gusht tė 2008 treguan pjesėn e Keeler-it njė "objekt" tė zgjatur nė formė qė dukej shumė e ndryshme nga hėna e vogėl e zbuluar mė parė.

Shpjegimi zyrtar qė i ėshtė dhėnė kėsaj metamorfoze kurioze ishte se: hėna e vogėl ishte vetėm shtrirė nėn efektin gravitacional tė planetit Saturn. Kjo hipotezė e efektit gravitacionale ėshtė me tė vėrtetė bindėse, por imazhet e kėtij objekti tė ri janė ende intriguese.


Cilindėri i dukshėm nė kėto fotografi duhet tė jetė i madh meqė gjerėsia qė e ndan Keeler ėshtė vlerėsuar rreth 42 km.

vazhdon
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi