Nga Big Bangu tek Apokalipsi

Shko poshtė

Nga Big Bangu tek Apokalipsi

Mesazh  Gabriel prej 07.09.12 0:31Nga Big Bangu e deri tek apokalipsi nė vetėm dy minuta. Ky ėshtė realizimi i njė studenti 19-vjeēare amerikan qė ka postuar veprėn e tij nė Youtube duke pėrthithur qindra-mijėra klikime.

Nė video 19-vjeēari prek momentet vendimtare tė historisė sė globit tonė, qė nga krijimi, nisja e mikrojetės, krijimi i ADN-sė, dinosaurėt, majmunėt e mė pas njeriut. Pėr t’u ndalur nė periudha mė tė vonshme tek qytetėrimet e para tė mirėfillta, qė nga babilonasit, kinezėt, indianėt, egjiptianėt e deri tek Perandoria Romake.

Nė Mesjetė, pak fraksione pushim tek Monalisa, shpikja e armėve tė zjarrit e industria. Pėr tė mbėrritur tek Lufta e Parė dhe e Dytė Botėrore e tek njeriu i parė nė Hėnė, 11 Shtatori 2011, Bin Laden, presidenti Obama…dhe ndotja e mjedisit e fenomeni i ngrohejs globale.

E nė fund, apokalipsi. Njė objekt tjetėr qiellor godet planetin tonė duke e shvendosur nga orbita, e gjithcka qė Toka ishte shndėrrohet nė pluhur kozmik.
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi