Si ta le Duhanin?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si ta le Duhanin?

Mesazh  Illyrian.Angel prej 06.09.12 23:36

Me falni,nuk di nese eshte per kete forum por megjithate e hapa kete teme ketu.
Kam tentuar disa here ta le duhanin por nuk kam arritur.E di qe eshte me shume qeshtje vullneti,por do doja te me jepnit ndonje sygjerim rreth ketij problemi.?!

Me respekt.
avatar
Illyrian.Angel

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pregaditu shpirterisht per te lene duhanin!

Mesazh  Aperion prej 07.09.12 1:52

menyra e vetme ne bote per ta lene duhanin me seriozisht dhe pa efekte anesore eshte vetem nje qe eshte deshmuar tashme edhe skencerisht nga mjeket.

Me vullnet besim dhe kembengulje, une per veti keshtu e kam lene pasi e kam pi 4 vite pa nderprerje nga nje pako ne dite mesatarisht, dhe kam lexu shum neper internet dhe jam sqaru me nje mjek dhe kam vendose qe me forcen e brendshme te le dhe ja kom arrite.
-Keshtu duhet te pregatiet personi shpirterisht per te lene duhanin duke e konsideruar qdo dite si armik dhe sidomos duke i shqyer pakot sa here qe i blene apo i hudhe pakot gjithmone edhe shkrepset, dhe te njejtetn kohe duhet ti ksuhtosh vemendje demit qe shkakton duhani duke hulumtuar shume neper libra, gazeta, ne internet foto video etj, dhe duke analizuar persona qe pine shume duhan se qja ju ka bere dhe qfare semundje shkakton.
-Faza e II eshte pregaditja shpirterore se ti mund ta lesh duhanin PRA VULLET PER TE MPOSHTUR SHPIRTERISHT DIQKA TE KEQE.
0DURIM vetem muajine pare pasi eshte i veshtire pastaj i dyti me i lehte i treti veq ne hap te mire pastaj mos u merzit.
avatar
Aperion

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta le Duhanin?

Mesazh  gjinkallushe prej 07.09.12 15:02

Per duhanpiersit afatgjate eshte e sugjerueshme qe mos ta lene krejtesishte,sepse demet jane me te medha sesa ta ta vazhdosh te pijsh duhanin.Kjo eshte keshille nga mjeket sepse une se pij duhanin.Dy pasoja qe po me kujtohen per momentin jane:Trashja e njeriut,dhe nevozizmi,pra njerezit pasi ta lene duhanin jane te prirur te trashen,dhe behen vazhdimisht nervoz.Por duhet te lihet dalengdale,pra duke e pire me rralle sesa me pare.
avatar
gjinkallushe

Jam teper xheloze

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta le Duhanin?

Mesazh  Illyrian.Angel prej 07.09.12 16:00

Faleminderit shume te dyt'
Do provoje ne baze te ketyre keshillave ta le edhe 'nje here' duhanin.
avatar
Illyrian.Angel

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta le Duhanin?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi