Britmat e nentokes tmerrojne banoret e nje fshati

Shko poshtė

Britmat e nentokes tmerrojne banoret e nje fshati

Mesazh  Luli prej 05.09.12 11:22

Britmat nga nentoka tmerrojne banoret e nje fshati ne IndiRaporte tė panumėrta nga banorėt e njė fshati nė rajonin Jawhar. Kanė njoftuar autoritete lokale dhe policinė pėr njė sėrė tinguj dhe britma tė cilat vijnė nga nėntoka dhe kanė tmerruar banorėt e kėtij i fshati.

Madje ata kanė insistuar qė autoritete dhe policia sė sjellė gjeolog specialist tė cilėt mund tė hetojnė mė mirė kėtė dukuri pėr tė zbardhur atė qė fshihet pas tingujve dhje britmave tė nėntokės.

Banorėt e fshatit Kadidond, kanė vėnė re shumė herė se qė nga 25 gushti, nė njė vend pranė fshatit nėntoka “gumėzhin” me tinguj dhe zėra tė frikshėm Pas raportimeve tė fshatarėve, policia nisi njė hetim mbi kėtė dukuri.Tehsildar Urmila Patil, efektiv i policisė tha se kreu njė hetim paraprak pas dėshmive tė fshatarėve pėr disa shpėrthime nėntokėsore.

Pas tė dhėnave tė para, erdhi nė kontakt me Shėrbimin Sinoptik nė Bombvj dhe u shpjegojė atyre pėr tingujt misterioz.Ndėrkohė, shefi i rajoni tė policisė ka kėrkuar nga ekspertėt gjeologjike tė vizitojnė fshatin dhe tė japin mendimin e tyre nė lidhje me tingujt e pashpjegueshme. 
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Britmat e nentokes tmerrojne banoret e nje fshati

Mesazh  gjinkallushe prej 05.09.12 11:26

une menoj se po dalin jexhuxhet dhe mexhuxhet ne shesh ishalla nuk i pres shenjat e medha se tmerrohem,tashme shenjat e vogla po i perjetoj
avatar
gjinkallushe

Jam teper xheloze

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi