Pse Zoti nuk e ndalon magjine?

Shko poshtė

Pse Zoti nuk e ndalon magjine?

Mesazh  Arsenic prej 28.08.12 14:00

Desha te di pse ekziston magjia, pse Zoti kur eshte i gjithefuqishem dhe ka cdo gje ne kontroll e lejon magjine?
avatar
Arsenic

70


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Zoti nuk e ndalon magjine?

Mesazh  Asgardian prej 28.08.12 14:30

Paradox shkruajti:Desha te di pse ekziston magjia, pse Zoti kur eshte i gjithefuqishem dhe ka cdo gje ne kontroll e lejon magjine?

thjesht eshte mendimi im asgje me shum

une them qe zoti ka dhene njeriut lirine e te zgjedhurit ,qe njeriu ka mundesi me zgjedh se qka po don me mar edhe qka jo.
Zoti e ka lejuar te rritet edhe droga por e ka ndaluar konsumimi i saj
Zoti e ka lejuar te kultivohet rrushi por njeriu e ben alkool per konsumim
Zoti e ka lejuar DJALLIN te merret me njerzit por e ka ndaluar qe tu shfaqet direkt
Zoti e ka lejuar MAGJINė por e ka ndaluar praktikimin e saj..
Zoti ka lejuar edhe derrin po ka ndaluar mishin e tij.

pra edhe shum tjera zoti ka lejuar qe te jetojn ose te shfaqen por ka ndaluar konsumimin ose perdorimin e tyre per te mire te njerzimit , qellimi eshte qe njerzimi te vij ne sprove me kto te kqija dhe ta shoh ai vet se me te vertet i perfill regullat e zotit dhe nese i permbahet rregullave hyjnore tashme i bindet krijuesit nese nuk i permbahet do te jet i humbur..

''ZOTI E DON NJERIUN SHUM SEPSE JA KA DHENE NJERIUT LIRINE E ZGJEDHJES''
''AVICENA''
avatar
Asgardian

Nėse unė besoj nė Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjė
.
Por nėse unė nuk besoj nė Zot dhe Zoti ekziston unė humbas shumė.!

33


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Zoti nuk e ndalon magjine?

Mesazh  Kill me prej 28.08.12 14:33

Kjo me ka ndodhur mua,dhe cdo ateisti,dmth zoti vet po i kthejka njerezit e tij ne ateist:
[img][/img]
avatar
Kill me

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Zoti nuk e ndalon magjine?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi