Pėr Rendin e Ri Botėror

Shko poshtė

Pėr Rendin e Ri Botėror

Mesazh  Zattoo prej 26.08.12 18:52

Pėr Rendin e Ri Botėror--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-"Qeveria Botėrore ėshtė e pashmangshme.Do arrihet nė njė nga keto mėnyrat:Ose me anė tė perandorise botėrore,me skllavėri qė do jetė pasoja e njė luftė tė III botėrore,....ose mund tė marrė formėn e njė Republike Botėrore,e instauruar me anė tė njė integrimi gradual tė Kombeve tė Bashkuara"

(Prof GIOVANNI ANTONIO BORGHESE,i universitetit tė Chicagos,dhe segretar i pėrgjithshėm i Komitetit pėr Ndėrtimin e njė Kushtetute Botėrore.Libri quhet FOUNDATIONS OF THE WORLD REPUBLIC", 1953)
 ----------------------------------------------------------------------------------------

 -"Njėrėzit nė botė ndahen nė 3 kategori:njė grup shumė i vogėl qė prodhon ngjarjet;njė grup mė pak i rėndėsishėm qė kujdeset pėr ecurinė e kėtyre ngjarjeve dhe qė i ndjek nga afėr deri nė perfundim;dhe nė fund shumica e njėrėzve qė sdo marrin vesh kurrė se ēfarė ka ndodhur vėrtet.

(Nicholas Murray Butler)
 ----------------------------------------------------------------------------------------

-"Po shkojmė drejt njė ndryshimi global,e vetmja gjė pėr te cilen kemi nevoje eshte nje krize e superfuqive qe do perhapet ne te gjithe boten dhe atehere do pranohet nje qeveri e vetme boterore"

(David Rockfeller)


-"Disa besojne se familja ime eshte e lidhur ngushte me tema si per shembull okultizmi dhe konspiracioni,aksione qe kane per synim rrezimin e qeverise se shteteve te bashkuara te amerikes.Mua dhe familjen time na akuzojne se duam te zhvillojme nje strukture socio-ekonomike dhe politike qe ka per qellim kontrollin e botes.Nese kjo eshte akuza,deklarohem fajtor"

(David Rockfeller,Autobiografi,Libri "Kujtimet e mia",faqe 405)


-"I jam shume mirenjohes drejtoreve te Washington Post,New York Times dhe Time Magazine qe na nderuan me prezencen e tyre ne mbledhjet tona dhe qe mbajten premtimin dhe respektuan me diskrecion te plote e privatesi keto mbledhje.Per rreth 40 vjet do kishte qene i pamundur zhvillimi i shoqerise tone nen driten e riflektoreve te mediave.Jam i bindur qe bota qe njohim eshte gati te ece ne menyre unanime drejt krijimit te nje qeverie te vetme boterore!Behet fjale per nje qeveri mbikombetare e drejtuar nga nje elite intelektualesh dhe biznesmenesh te zgjedhur me kujdes ku menaxhimi do behet permes bankave.Mendoj qe ky projekti im eshte shume here me i mire sesa vetevendosja e qeverive kombetare e ushtruar gjate gjithe ketyre shekujve."

(David Rockfeller,Gjate kongresit te grupit Bilderberg ne qershor 1991,Baden,Gjermani)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-"Per te perballuar krizat e reja qe jane ne horizont,kerkohet nje sforcim ana e kombeve per tu shkrire me njeri tjetrin dhe nje impenjim konkret per te garantuar paqen edhe jashte kufinjve te Europes duke kontribuar ne krijimin e nje Rendi te Ri Boteror.Italia duhet te beje pjesen e saj,duhet te kontribuoje ne garantimin e sigurise internacionale,te paraprije te kaloje kriza apo konfliktet ne zonat afer dhe larg saj."

(7 nentor 2004 Giorgio Napolitano -)
-"Ka nje sintoni mes meje dhe Papes Benedikti XVI rreth meshtjetjes se nje Rendi te Ri Boteror."

(Fjalim i fundivitit me 31 dhjetor 2006 -Giorgio Napolitano-)


-"Sot eshte nje dite shprese se rikrijimi te madh,dite ku besohet per ceshtjen e lirise,paqes,dhe Rendin e Ri Boteror"

(Deklarate e leshuar per zgjedhjen e Obames president 5 nentor 2008 -Giorgio Napolitano-)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- -"Njerezit po behen gjithmone e me te ndergjegjshem rreth nevojes per nje Rend te Ri Boteror."

(Papa Gjovani II -1 janar 2004-)


 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-"Njeriu modern,i rritur edhe pse shume here i dobet ne mendime dhe vullnet,lejoje veten te terhiqesh perj dore nga femija i Betlehemit(Jezusi).Mos ki frike,ki besim tek ai!Forca e drites se tij te inkurajon te impenjohesh ne ndertimin e nje Rendi te Ri Boteror i themeluar mbi raportet e drejta etike dhe ekonomike.Njerezimi i bashkuar do mund te perballoje problemet e shumta shqetesuese te momentit:Duke nisur nga kercenimi konstant i terroristeve,tek kushtet poshteruese te varferise ne te cilen jetojne miliona njerez,duke perfunduar me shperndarjen e armeve ,pandemive,dhe degradimit te ambientit qe ve ne rrezik te ardhmen e planetit"

(25 dhjetor 2005 Rome Papa Benedikti XVI)


-"Njerezimi eshte i shtyre drejt ndarjes dhe mbizoterimit te konflikteve dhe interesave....dhe nuk mund te thuhet qe globalizimi eshte sinonim i Rendit te Ri Boteror"

(6 janar 2008 Rome Papa Benedikti XVI)
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-"Nuk behet fjale per nje shtet te vogel,por per nje ide te madhe:Nje Rend te Ri Boteror ku shtetet e ndryshme nga njeri tjetri bashkohen per nje impenjim te perbashket per te arritur nje nje objektiv universal te njerezimit:paqen,sigurine,lirine shtetin e te drejtav

(George Bush senior 29 janar 1991,fjalim perballe kongresit)


-"Pushtimi i Irakut nuk do duroje shume sepse kercenon Rendin e Ri Boteror"

(George Bush senior 17 gusht 1990)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-"Sot amerikanet do e ndjenin veten te fyer nese trupat e Natos do hynin ne Los Angelos per te rivendosur rregull.Neser ama mund te na jene mirenjohes.Kjo eshte e vertet dhe shume e suksesshme nese atyre iu thuhet se egziston nje rrezik i jashtem,i vertete apo i sajuar qofte ky,ata do ndjehen te kercenuar.Atehere te gjithe popujt do iu luten lidereve te tyre per ti mbrojtur nga ky demon.Ajo qe cdo njeri ka frike eshte ajo qe nuk dihet.Kur prezantohet ky skenar atehere njerezit heqin dore me lehtesi nga te drejtat e tyre ne kembim te garancise e sigurise qe jep Rendi i Ri Boteror"

(Henry Kissinger France 21 maj 1991,gjate mbledhjes se Bilderberg delegati zvicerian regjistron fshehurazi kete deklarate.)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-"Sot,nje progres i metejshem i njerezimit eshte i mundur vetem permes nje kerkimi qe i drejtohet nje koncepti universal te njeriut duke levizur drejt nje Rendi te Ri Boteror"

( Mikhail Gorbachev, deklarate e leshuar ne Komebet e Bashkuara,OKB,7 dhjetor 1988)


-"Rendi i ri Boteror do nise me Krizen e Gjirit Persik"

(31 dhjetor 1990,Mikhail Gorbachev)


-"Miku im Papa Gjovani Paolo II e tha ne menyren me te mire te mundshme,ai tha:Kemi nevoje per nje Rend te Ri Boteror,nje qe te jete me i qendrueshem,me njerezor dhe me i drejte.Te tjere,perfshire mua,kane folur per NWO por jemi akoma ne ndertim e siper...kemi akoma probleme si ambienti,prapambetja,varferia, mungesa e ushqimit ...e gjithe kjo sepse nuk kemi nje sistem qeverises boteror.Duke perballuar keto sfida,dmth problemet e ngritura nga keto levizje protestuese,na ndihmojne ne arritjen graduale te Rendit te Ri Global."

(Mikhail Gorbaciov 20 tetor 2011,drejtuar levizjeve si Indignados dhe Occupy Wall Street)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-"Do kemi nje Qeveri Boterore,ju pelqen apo s'ju pelqen.Ceshtje e vetme e hapur qe ngelet eshte nese ku Rend i Ri Boteror do arrihet me konsens apo me dhune."

(James Warburg perballe senatit USA,17 shkurt 1950)


 

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

-"Nuk do e kisha lejuar kurre formimin e CIA nese do dija qe do shnderrohej ne nje Gestapo Amerikane"

(- Harry Truman 1961)


 ---------------------------------------------------------------------------------------------

 -"Do shkojme se bashku drejt nje Rendi te Ri Boteror,dhe asnje,e theksoj,asnje sdo mund te na ndaloje"

(Nikolas Sarkozy 2011)
 -------------------------------------------------------------------------------------

 -"Pas qeverise qe shohim qendron nje qeveri e padukshme qe eshte e pabese dhe nuk njeh asnje pergjegjesi per popullin e vet"

(Theodore Roosevelt)


------------------------------------------------------------------------------

-"Le ta bejme bashkimin nje faktor stabilizimi dhe nje pike riferimi te Rendit te Ri Boteror"

(Laeken,Keshilli Europian,15 dhjetor 2001)


 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-"Do kemi nje krize ekonomike gjate gjithe 2009 keshtu qe duhet nje Rend i Ri Boteror"

(Giulio Tremonti,14 shkurt 2009,gjate G7 ne Rome) 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------"Njerezit me te fuqishem midis ketyre grupeve elitare kane nje objektiv te perbashket,duan te marrin ne dore sovranitetin dhe te shkaterrojne pavaresine e USA.Nje pjese tjeter e ketyre njerezve te fuqishem,pjesetare te CFR(COUNCIL OF FOREIGN RELATIONS-Keshilli per marredheniet nderkombetare) qe perfshin bankiere nderkombetare te Wall Street dhe agjentet e tyre kyē.Ne radhe te pare duan qe monopoli bankar boteror te perfundoje ne duart e Rendit te Ri Boteror"

(Chester Ward,ish pjesetar i CFR per 16 vjet,paralajmeroi popullin amerikan per qellimet e organizates)


-"Duhet nje shkrirje e sovranitetit dhe pavaresise se USA ne nje Rend te Ri Boteror,unik te plotfuqishem"

(Chester Ward,1975)
--------------------------------------------------------------------------------------------

-"Shtepia e Rendit te Ri Boteror" do ndertohet nga themelet per tu ngjitur lart dhe jo e kunderta...por qellimi eshte ti japim fund sovranitetit te shteteve,dhe kjo duhet bere pak nga pak,dhe eshte me efikase sesa pushtimi direkt i shteteve"

(Richard Gardner,ish zev.segretar i USA,pjesetar i Komisionit Trilateral dhe CFR.Artikull i publikuar ne revisten "Foreign Affairs" me titull "The hard road te World Order")


--------------------------------------------------------------------------------------------

 

-"Duhet te bashkohemi me shtetet e tjere per te arritur nje Rend te Ri Boteror.Konceptit te limituar te sovranitetit kombetar nuk i duhet lejuar qe te anashkaloje kete pergjegjesi"

(1975.Ne kongresin USA,32 senatore dhe 92 deputete firmosin The Declaration of the Interdependence....e shkruar nga historiani Henry Steele Commager)
---------------------------------------------------------------------------------------------- -"Rendi i Ri Boteror eshte afer,dhe faktikisht i pashmangshem.Asnje debat ne favor apo kundra mund ta ndryshoje kete realitet"

(1985 - Norman Cousins,president i Planetary Citizens for the World We Chose)
 --------------------------------------------------------------------------------

-"Si asnjehere tjeter sot amerikanet po perjetojne ndryshime kaq te medha,ne kaq shume menyra,ne kaq pak kohe.Toka po u shkaterrohet poshte kembeve por nderkohe kaluam ne periudhen e informacionit,ekonomise globale,nje Bote e Re e mirefillte"

(Bill Clinton,President i USA me 1998,fjalim ne State of the Union Address )
--------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------

 

-"Eshte nje teme ne vecanti,qe ne masonet e kemi shume perzemer:eshte OKB qe duhet rithemeluar.Dhe duhet te mbajme mend qe ishin masonet ata qe pas luftes se 1 boterore hodhen idene e krijimit te nje "Shoqerie Nderkombetare",pra ajo ishte fillimi i krijimit te NWO"

(Gustavo Raffi,Mjeshter i Madh i Grand Orientit Italian)
 ---------------------------------------------------------------------------------------

-"Interesat qe qendrojne pas administrates Bush,sic jane CFR,Komisioni Trilateral (themeluar nga Brzezinski per llogari te David Rockefeller) dhe Grupi Bilderberg jane pergatitur dhe tashme jane gati dhe po levizin per vendosjen e nje diktature boterore brenda 5 viteve te ardhshme.Nuk po luftojne kundra terrorizmit.Po luftojne kundra qytetareve."

(Dr. Johannes B. Koeppl, Ph.D zyrtar i ministrise se mbrojtjes Gjermane dhe keshilltar per ish segretarin e pergjithshem te NATO-s,Manfred Werne)
 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------"Dhe ketu une kam nje pikeveshtrim timin per krizen ne europe.Nuk duhet te habitemi qe Europa ka nevoje per kriza,per kriza shume te renda qe te beje hapa perpara.Hapat perpara te Europes perkthehen si doreheqje te sovranitetit kombetar"

(Mario Monti,kryeminister i Italise,20 nentor 2011)
--------------------------------------------------------------------------------

avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėr Rendin e Ri Botėror

Mesazh  Siroco prej 03.09.12 22:23

Unė vetėm dua tė theksoj se "aktorėt" e kėsaj "lėvizje" nuk janė domosdoshmėrisht pėrfaqėsues tė njė plani apo tė njė vullneti tė vetėm.
Kjo mund tė jetė mė tepėr njė dinamikė e ēuditshme, me tendenca kontradiktore ...
Dhe "manipuluesit" shpesh herė mund tė jenė tė manipuluar nga ndikime tė cilat janė plotėsisht jashtė tyre dhe pėrdoren pėr tė sugjestionuar mentalitetin aktual.
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi