Da Vinēi parashikoi fundin e botės nė 4006

Shko poshtė

Da Vinēi parashikoi fundin e botės nė 4006

Mesazh  Odin prej 19.08.12 20:17

Da Vinēi parashikoi fundin e botės nė 4006Sipas studiueses Sabrina Sforza Galitzia nė Vatikan, Leonardo Da Vinēi parashikoi se fundi i botės do tė jetė data 1 nėntor 4006.

Sipas studimeve tė Sforza Galitzia, Kodi i Da Vinēi ekziston vėrtet.

Nė veprėn e saj “Darka e Fundit e Da Vinēi ” ajo shpjegon se gjeniu nuk shprehej vetėm me vepra arti dhe libra shkencorė por fliste edhe pėr enigma tė mėdha dhe pėrfshinte nė pikturat e tij kode tė vecanta, vetėm pėr ata qė ishin nė gjendje ti kuptonin.

Kėto kode shėrbenin pėr tė transmetuar mesazhe tė rėndėsishme.

Sipas studiueses italiane, Leonardo fliste nė kėto kode pėr njė profeci sipas tė cilės nė 21 mars tė vitit 4006 do tė fillojė njė ndryshim thelbėsor i njerėzimit qė do tė pėrfundojė nė 1 nėntor tė kėtij viti.

Ndoshta bėhet fjalė pėr fundin e botės, ose pėr njė “fillim tė ri pėr njerėzimin” shpjegon studiuesja.

Sabrina Sforza Galitzia ka studiuar dorėshkrimet e Da Vinēi nė Universitetin e Kalifornisė nė Los Anxhelos, ndėrsa tani punon nė arkivat e Vatikanit.

avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi