Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  Dark Lord prej 19.08.12 8:11

Sė pari duhet te marim njė qiri (ēdo ngjyrė pėrveē rozė),njė vazo, njė copė letėr, njė laps dhe njė shkrepėse. Ky ritual funksionon vetėm nė hėnė te plotė.

1. Merr copėn e letrės dhe shkruaj elementin qė do tė kontrollosh (zjarr,uje,ajėr...).

2.Ndiz qiririn dhe digje letrėn dhe hithe hirin ne vazo.

3.Nėse fryn erė hidhe hirin qė ta marė era, nese jo hidhe ne tualet dhe pastqj zbrqze.

PAS KESAJ JU DO TE JENI NE GJENDJE TA KONTROLLONI ELEMENTIN QE ZGJODHET.
avatar
Dark Lord

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  niku magic man prej 19.08.12 11:45

a esht e vertetuar
avatar
niku magic man

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  Dark Lord prej 19.08.12 15:47

Sigurisht qė ėshtė
avatar
Dark Lord

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  peace prej 20.08.12 12:43

hirin do e hedhim ne vazo apo ta mari era??
avatar
peace

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  i shperqendruari prej 20.08.12 14:50

c'pasoja sjell nje veprim i tille?
avatar
i shperqendruari

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  Dark Lord prej 20.08.12 15:48

ne fillim hidhe hirin ne vazo pastaj nese ka ere leshoje ta marri dhe persa i perket pasojave ky ritual nuk ka asnje pasoje negagive mbi ju
avatar
Dark Lord

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  sheli prej 21.08.12 1:46

ti dark lord nqs e ke ber cilin element ke zgjedhur dhe a ka ber pune mbi ty.
avatar
sheli

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  Dark Lord prej 22.08.12 10:41

Zjarrin
avatar
Dark Lord

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

o dark lord

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 22.08.12 19:22

ky ritual ce ju sugjeron te tjereve eshte shum i demshem kini kujdes anetar sepse me keto lloj ritualesh ja hapni deren te keqes shkoni si cjapi te kasapi mos i praktikoni keto dhoj magjish do perfundoni shum keq te nderuar anetar injorojoni keto marrezira te pakuptimta
avatar
Ushtari i krishtit

414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  gjinkallushe prej 23.08.12 2:30

o zot spo me merr gjumi
avatar
gjinkallushe

Jam teper xheloze

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  Cimi Elezi prej 23.08.12 3:10

Mbylli syckat gjinkall,se te vjen gjumi,vonon por nuk harron.
avatar
Cimi Elezi

277


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  Dark Lord prej 23.08.12 8:11

Ore ju degjoni une i di mire reziqet e magjis ky ritual te jep fuqi por jo te plota prandaj nese ju nuk duhet te shqetesoheni
avatar
Dark Lord

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  strange star prej 13.10.12 13:35

kam nje pyetje per ju
vazoja duhet te jete bosh apo me dhé brenda????
avatar
strange star

Mos u dorezo ...edhe sikur te jeshe ne caste te veshtira10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  bertbushkashi prej 25.11.12 12:42

a mund te perdoret nje vazo per dy persona?
avatar
bertbushkashi

dua te behem magjistar


1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  Luce prej 25.11.12 20:20

si e kupton qe e kontrollon elementin.? dua te them ne cmenyre e kontrollon?
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  AnjaAnja prej 29.05.13 16:22

Po sikur te dua me shum se nje fuqi ,a funksjonon magjia ne se po si?
avatar
AnjaAnja

666

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  AnjaAnja prej 13.06.13 12:47

Me falni po kjo magji nuk na jep fuqi te plota ?
Ka magji qe na jep fuqi te plota?
avatar
AnjaAnja

666

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  Sandra_sandrita prej 19.10.13 13:02

si e kontrolloojm ne ate element.psh.ujin.
si ke mundur ti ta kontrllosh zjarrin.
un do te te doja qe te kontrlloja ujin.po nese ajo pergjigjet negavitisht tek ne?
avatar
Sandra_sandrita

.


15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  number3 prej 19.10.13 17:15

Sandra_sandrita shkruajti:si e kontrolloojm ne ate element.psh.ujin.
si ke mundur ti ta kontrllosh zjarrin.
un do te te doja qe te kontrlloja ujin.po nese ajo pergjigjet negavitisht tek ne?
nuk ka cte duhet te kontrollosh gjera te tilla se jan lojra qe nuk ja vlen mu marr me keto
avatar
number3

njeri thjesht

211


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Namber3

Mesazh  Genti vlore prej 25.10.13 0:05

Cfare di per satanain?
avatar
Genti vlore

Me pelqen te jem pjes i ketij forumi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  jastin biber prej 19.02.14 20:47

A jane te verteta
avatar
jastin biber

18old, doy,sh.b.a

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

vv

Mesazh  kadirra prej 31.03.14 9:30

E bana me ujin si me kontrollu tash?
avatar
kadirra

thjesht per kuriozitet

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  Aida93 prej 04.04.14 21:23

KJO TE SJELL PASOJA ME VDEKJE ESHTE E NDALUAR TE BENI KSI LLOJ GJERASH.
avatar
Aida93

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  syri i art prej 05.04.14 14:21

rrezik permanent esht mendja ketu,per tu mar me magji duhet tejkaluar mendjen...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

254


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  Merlin and morgana prej 29.04.14 20:29

Dark Lord shkruajti:Sė pari duhet te marim njė qiri (ēdo ngjyrė pėrveē rozė),njė vazo, njė copė letėr, njė laps dhe njė shkrepėse. Ky ritual funksionon vetėm nė hėnė te plotė.

1. Merr copėn e letrės dhe shkruaj elementin qė do tė kontrollosh (zjarr,uje,ajėr...).

2.Ndiz qiririn dhe digje letrėn dhe hithe hirin ne vazo.

3.Nėse fryn erė hidhe hirin qė ta marė era, nese jo hidhe ne tualet dhe pastqj zbrqze.

PAS KESAJ JU DO TE JENI NE GJENDJE TA KONTROLLONI ELEMENTIN QE ZGJODHET.

Pse nuk duhet ne Hene te re dhe pse qiriri jo roze?
avatar
Merlin and morgana

Zgjuarsia eshte njera pjese e trurit tend, tjetra eshte magjia.

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Si tė fitojmė fuqi magjike

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 02.05.14 19:28

Dark Lord shkruajti:Ore ju degjoni une i di mire reziqet e magjis ky ritual te jep fuqi por jo te plota prandaj nese ju nuk duhet te shqetesoheni
Cili eshte rituali i magjise me fuqi te plota?
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi