Shpjegimi i Endrrave!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  SecretGuy prej 23.08.12 20:27

Kam pare ne enderr sikur isha ne nje anije dhe aty isha me disa njerez te njohur.Kur pa pritur shikojme ne det delfine.Me pas drejt anijes tone vijne disa sirena shum te bukura ishin femra dhe meshkuj. Ato na ftojne te futemi ne uje dhe ne shkuam.Filluam te notonin dhe ato ishin shum miqesore.Me pas njeres nga sirenave me te cilen po qendroja un i ndodh dicka.Ajo me thote te largohem sepse do ti ndodhte epilepsi dhe ashtu i ndodhi.Me pas u detyrova te kthehem ne anije

SecretGuy

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  Armiri prej 23.08.12 20:56

cdo thote te shohesh ne enderr duke ngrene qershi ose rrush?

Armiri

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Te lutem mund te ma shpjegosh kuptimin e kesaj endrre?

Mesazh  desi prej 24.08.12 16:50

"une me vellain tim takohemi ne rruge dhe ne krah kishim nje dyqan ku brenda i ulur ne karrike ku para kishte nje tavoline ishte cuni shefes time dhe nje vajze. (fillimin e bisedes se mbaj mend por pjesen ku bisedova me vellai duke shkembyer fjale qe me thoshte)cuni i shefes te do dhe une i thoja jo nuk me do,po me thote te do dhe hyn ne dyqan e me shkon mbrapa karrikes ne toke ku ishte i ulur cuni shefes merr nje trendafil te kuq e me thote kete trendafil e ka per ty e ma jep,(cuni shefes rrinte i ulur ne karrike me nje buzeqeshje), une me fytyre te qeshur por ne brendesi ndjeja shume siklet i them qe ky trendafil nuk me perket mua por kesaj vajzes.ne momentin qe i them se ky trendafil i perket asaj ia drejtoj dhe ajo e merr.ajo vajza rrinte e qeshur dhe ne dore kishte nje kompozim me lule qe ishin thare e kishin marre ngjyre kafe.

desi

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  i shperqendruari prej 24.08.12 23:57

pershendetje

ne jeten reale jam e lidhur me nje djal por shpia nuk di gje, un nuk e kam ven ne dijeni,por ne enderr kam pare disa her qe kam qene ne shpi me te dashurin dhe njerzit e shpis hynin e dilnin dhe per ata i dashuri qe kam ishte i njohur dhe nuk benin asnje veprim kunder tij apo tjesht pyetje kush je nga je qe te merrnin informata, dukej sikur per ta ishte si njeriu i shpise...kam pare disa endra te tilla. cfare kuptimi mund te kete?

i shperqendruari

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  enea.hasa1 prej 25.08.12 16:35

kam par nje enderr qe do doja te ta thoja ne mesazh, megjithate thelbi i endrres esht *mos e zgjo femijen se perndryshe ai vdes, lere ciklin te permbushet*

enea.hasa1

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  nora gashi prej 26.08.12 0:50

c far do te thot kam pa burrin enderr se po ben dashuri me motren time

nora gashi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Sidorela

Mesazh  sidorela-s@hotmail.com prej 27.08.12 12:24

Prsh Deshiroj ta di se Qfar kuptimi ka Te Shohesh Ne Enderr Kuranin .

sidorela-s@hotmail.com

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  *_* prej 27.08.12 12:36

Fikrro shkruajti:[img]

Shkruani ėndrrat tuaja dhe merrni shpjegimin nė Mesazh privat,ėndrrat duhet tė shkruhen vetėm nė kėtė temė!

Mbi cbaze i shpjegon endrrat ti?

*_*

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  Armiri prej 28.08.12 21:42

Cdo thote te shohesh ne endrra fishekzjarre?Ishin shume te bukura.

Armiri

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje me spjegoni kete enderr ju lutem

Mesazh  tetro prej 05.09.12 10:18

Ju lutem me tregoni scka do te thote kjo enderr: Kam pare nje enderr ku isha ne nje vend sikur ahuri i lopeve dhe aty brenda kishte dy lope, mandej brenda ishin edhe dy femije rreth dy vjeq e gjysme ( keta dy femijet qe kam enderru jane dy djemte binjake te tezakut tim) lopet p oi sulmonin sikur donin ti ndrydhnin, donin ty mbysnin qe te dy dhe une me tere forcen po mundohesha ti shpetoj, madje edhe mundohesha ta terhiqja lopen nga bishti qe ta lija te ikte ai djali sepse e kishte mbeshtetur per muri dhe e ndrydhte do ta mbyste njejte. Njehere mendova se i mbyten dhe qaja sa mundja me tere forcen qaja, por nderkohe po bertisja ndihme dhe kur erdhen ata familjaret e atyre dy binjakve i pashe qe kishin shpetuar por megjithate une vazhdoja te qaja.
Ju falemnderit paraprakisht.
avatar
tetro

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Me tregoni ju lutem

Mesazh  tetro prej 06.09.12 10:37

Ju lutem me tregoni se cfare domethenie ka kjo enderr te cilen e kam shkruar me larte ketu, jam e brengosur shume.
avatar
tetro

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  berna prej 06.09.12 22:20

cfar dmth te shohish ne ender nje shirit te kuq me te verdh e perzier me te bardh e formuar si nje kurdele,ma dhuroi nje shoqe e imja qe jam e hidheruar ,kur ma dhuroi me tha te kam menduar qdo her mere ket kurde eshte hajmali per fat mbaje me veti cdo her ke me pas fat............?
avatar
berna

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  kss prej 08.09.12 12:49

pershendetje qka dome then se kam par nje enderr duke lexu kuran e tu mbajt e tu mbrojt me erdhi nje njeri keq mea morri kurranin e mi ka shky 4flet en kuran u kon krejt ka mi shkyn por ja kum marr e kam ik tu shpetu aj me njeke e kur i kam par mi kish shky fq.4.5.6.7 e kam kajt e aj njeri apet me njeke edhe kam ik kam fluturu neper kulma menxi se i kam qaq shpejt se i kam ik aj ska mujt mem njek tu fluturu kam shku me nje shtepi te huj kishem mubrojt emes mem gjet e kam par veten se isha me ghysen trupit si mac nga komt e bishtin e kisha pas deri sa me ka vrejt dikush se kam hy me nje shtepi me ka tregu qka thojn ?? telutem me trego ket enderr shpjegoma tung
avatar
kss

??

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  Marisali prej 10.09.12 12:41

cdo te thote te shohesh kepuce te kuqe ne mes te nje rruge???
avatar
Marisali

Duke besuar,njeriu mund te shohe

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  drenka prej 11.09.12 10:45

qfare do te thot te shohesh ne ender nje bebe te verber, te cilen ne momentin kur e prek fillon te qaj
avatar
drenka

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  rruga prej 26.09.12 10:18

pram kam pa nji enderr dhe po mundona te sqaroj sa me kjart edhe juv kisha lut eedhe ju te me tregon se qka domethen pash ne enderr sikur kam jetur me disa kofoma kinse u zgjova dhe isha i friksuar dola ne dhom tjeter dhe pash familjen time me 2 prind mi qe me kan vdek prej kohesh un qava prej gezimit kuri pash por ata u dukern shum te lumtur arrita vetum baben ta perqafoj por jo edhe nanen sepse me dul gjumi qka dom me thon kjo
avatar
rruga

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  lenusche prej 08.10.12 13:19

Kam par ne enderr sikur me kishte humbur njera kepuc ishte ngjyr e kalter ju lutem mundet dikush te me tregoj se qfar do te thot kjo enderr faliminderit .
avatar
lenusche

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

enderra ime

Mesazh  jamshkodran prej 02.11.12 21:15

isha duke hyr ne guzhine tek shtepija e vjeter e babait tim.sa hyra pash nje filmim si video projektor,nje djal bjond me sy bojqelli dhe me rroba te mendafshta.ai ishte nje eksplorator qe kishte zbuluar nje det detin e shikoja ne menyr vertikale si nje ujvar dhe me peshqi.pastaj pashnje grua bjonde e ulur ne karrige ne mes te guzhines dhe qe po thoshte,me ka vdekur burri dhe vetem 20 vjet kam ndenjur me te por 20 vite jan pak.burri i saj ishte ky qe shikoja ne filmim.dhe kishte vdekur nga nje peshqit ne kete det qe kishte zbukuar.ne fillim nuk ja vura veshin por ajo vazhdonte,20 vite jan pak.une ju pergjigja,edhe une sot bej 11 vite martes dhe i lutem zotit cdo dit qe te kem familjen me shendet te plote,gjithmon te bashkuar dhe te plakem me burre deri ne fund te diteve te mija.shikoja prap ne filmim nje plake me nje shkop ne dore duke dalur nga oborri i kishes aty ku kam vene kurore me burrin tim.plaka ishte rreth 80 vjece,kete rradh filmimi ishte bardh e zi.une thash ja deri ne kete moshe dua te jetoj.gruaja qe kisha per balle vazhdonte 20 vite jan pak ket grua nuk e njihja,ishte bjonde dhe floket i shendritnin.kishte te leshuara tre pala floku per ball qe i shendrisnin shume.dua te theksoj se ate nate qe pash enderren ishte vertet 11 vjetori i marteses sime.ju lutem me shpjegoni cka do te thot kjo enderr.faleminderit,me ktheni pergjigje bublike.
avatar
jamshkodran

aforizem

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

prsh!

Mesazh  mariaa116@yahoo.com prej 06.11.12 15:57

Cfare kuptimi ka te shkeputesh nga toka,dmth te hidhesh ne nje lartesi qe ne realitet eshte e pamundur ta besh;hidhesha si hedhje ne litar por shume larte(Hidhesha vazhdimisht),ndieja pak frike por po habitesha sesi e beja kete gje dhe kisha nje ndjenje euforie,jo te keqe dmth?Edhe nje enderr tj:sikur po ecja drejt makines se personit qe kam dashur dikur dhe pashe se makina kishte nje pelhure te zeze siper dhe sikur ishte zvogeluar,hyra brenda me pak veshtiresi ne vendin e shoferit,personi ne fjale rrinte ne sediljen e pasme dhe mu duk disi i shperqendruar.flm
avatar
mariaa116@yahoo.com

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

enddra duke fluturau

Mesazh  flokkuqja prej 13.11.12 23:30

dje pash enderr qe kam hupur me nje shpend i mbylym nuk mujta me identifiku cila shpend ishte dhe hupa mbi te dhe fluturoja kam deshir me dite cka do te thote
avatar
flokkuqja

jeta eshte e tera me sfida

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

endrra mbreslense

Mesazh  flokkuqja prej 13.11.12 23:37

para nje muji kam pare enderr e cila me la shume pershtypje motra ime mi kishte bler unazt e fejeses dhe tha ki mu feju ne maj te ktij viti me nje person qe kam simpati ndaj tije po sjom ne lidhje me te dhe emri i tij ishte i gravum ne unaz po erdh ai personi dhe tha une sdu mu feju me ty edhe dmth tha ske cka mendon se na nuk fejohemi edhe su fejum isha shume kureshtare ta di cka dmth kjo enerr
avatar
flokkuqja

jeta eshte e tera me sfida

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

€uro???

Mesazh  angelsweett prej 01.12.12 13:00

Do doja te dija nga dikush nese din cfar domethinje kan parat ne enderr 2€ 1€ flm !!
avatar
angelsweett

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  emma31 prej 28.06.15 19:13

Pershendetje! Pashe nje enderr mjaft te cuditshme qe me shtyn t'ju pyes per ndonje shpjegim te mundshem.
Si fillim e shoh veten ne dhomen e gjumit te prinderve duke lare me uje bizhuteri argjendi, mes tyre dhe unaza me gure. Pervec tyre, po laja edhe nje kukull te vogel. Kthej koken, pas meje shoh me dy duart ne mes nje ish-koleg pune qe mu vu pas derisa me hoqen. Ky po buzeqeshte. Kukulla befas me foli, nuk mbaj mend cfare tha. E le ne uje dhe kaloj tek dhoma tjeter qe me dukej si ish-puna. Aty shoh te motren e ketij ish-kolegut qe punonte me ne duke pastruar e rregulluar ambientin me nje vajze qe nuk e njihja. Drejtohem per tek zyra ngjitur ku shoh nje vajze me syze dhe i kerkoj kufje nderkohe qe e dija shume mire se po kerkoja ate kukullen qe foli. Ajo me tha se nuk me ndihmonte dot (vajza). Kthehem tek dhoma e prinderve dhe gjej nje loder, arush kaucuku te thyer nga pas me ngjyre te bardhe e te kuqe, kjo me mendimin se kukulla mund te kishte rene brenda. Nis ta pastroj me uje dhe shoh si vida dhe pjese te brendshme te ndryshkura te lodres. Me vinte dhe imazhi i kesaj kukulles sikur mbytej ne uje.
Theksoj qe momentalisht nuk jam e lidhur.
avatar
emma31

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  55 prej 01.07.15 10:47

emma31 shkruajti:
Pershendetje! Pashe nje enderr mjaft te cuditshme qe me shtyn t'ju pyes per ndonje shpjegim te mundshem.
Si fillim e shoh veten ne dhomen e gjumit te prinderve duke lare me uje bizhuteri argjendi, mes tyre dhe unaza me gure. Pervec tyre, po laja edhe nje kukull te vogel. Kthej koken, pas meje shoh me dy duart ne mes nje ish-koleg pune qe mu vu pas derisa me hoqen. Ky po buzeqeshte. Kukulla befas me foli, nuk mbaj mend cfare tha. E le ne uje dhe kaloj tek dhoma tjeter qe me dukej si ish-puna. Aty shoh te motren e ketij ish-kolegut qe punonte me ne duke pastruar e rregulluar ambientin me nje vajze qe nuk e njihja. Drejtohem per tek zyra ngjitur ku shoh nje vajze me syze dhe i kerkoj kufje nderkohe qe e dija shume mire se po kerkoja ate kukullen qe foli. Ajo me tha se nuk me ndihmonte dot (vajza). Kthehem tek dhoma e prinderve dhe gjej nje loder, arush kaucuku te thyer nga pas me ngjyre te bardhe e te kuqe, kjo me mendimin se kukulla mund te kishte rene brenda. Nis ta pastroj me uje dhe shoh si vida dhe pjese te brendshme te ndryshkura te lodres. Me vinte dhe imazhi i kesaj kukulles sikur mbytej ne uje.
Theksoj qe momentalisht nuk jam e lidhur.

Kukulla eshte nje reflektim i vetes tende..-sedet si bizhu, argjend jane sende materiale, mbase kjo tregon se jeni duke i fituar nje te mire materiale ose qe do ti kesh ne te ardhmen..Uji tregon gjendjen tende emocionale, se mund te jesh nje person sensitiv, nuk di te them nese kjo eshte nje gje pozitive..Por mbytja ne uje do te thot se nuk duhet te shikosh vetem anen negative te emocioneve te tua por duhet te fitosh nga ato dhe ti shikosh si nje forc e madhe e jotja.. Nje interpretim te sakt kesaj endrre vetem ti mund tja besh
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  genta4236 prej 18.07.15 9:01

Kam pare ne enderr sikur kisha 1 unaze qe ma kishte dhuruar i fejuari. Tani jemi ndare. Ajo unaze ka ekzistuar ne te vertete por ne ender me beri pak e ngushte dhe une e hoqa nga gishti. E lashe diku dhe u pendova ndaj e mora perseri dhe e futa ne xhep te 1 pale pantallonave te bardha qe kisha veshur
avatar
genta4236

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  Darkangel111 prej 03.11.15 23:08

Pershendetje.. Kam pare nje enderr para disa diten dhe doja t dija shpjegimin.. U futa ne internet dhe me doli faqja juaj.. Kam dale para dy javesh me nje cun dhe pastaj disa dite pasi dolem u zume dhe nuk folem me... Dje e kam pare ne enderr sikur e takoja dhe i thoja qe me ka marr malli .. Te njejten gje me tha dhe ai? Ca fdo te thote? Faleminderit
avatar
Darkangel111

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  Darkangel111 prej 03.11.15 23:28

gjinkallushe shkruajti:
Fikrro shkruajti:[img]

Shkruani ėndrrat tuaja dhe merrni shpjegimin nė Mesazh privat,ėndrrat duhet tė shkruhen vetėm nė kėtė temė!
            A ty duhet ne privat me ta dergu endrren apo si?
Pershendetje.. Kam pare nje enderr para disa diten dhe doja t dija shpjegimin.. U futa ne internet dhe me doli faqja juaj.. Kam dale para dy javesh me nje cun dhe pastaj disa dite pasi dolem u zume dhe nuk folem me... Dje e kam pare ne enderr sikur e takoja dhe i thoja qe me ka marr malli .. Te njejten gje me tha dhe ai? Ca fdo te thote? Faleminderit
avatar
Darkangel111

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  Darkangel111 prej 03.11.15 23:32

Nuk ka rendesi ... Njesoj jan te dyja
avatar
Darkangel111

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  Maggy prej 08.11.15 1:02

Pershendetje,
Nena ime e ka pare nje enderr sikurse Nena,une dhe vellau ishim ne nje shtepi te madhe, te bukur,ishim shum te lumtur derisa u be nate dhe filluam te friksoheshim se nuk ishim vetem ne ne shtepi por kishte DIĒKA te quditshme trishtushme sikur jetonin do hije apo fantazma ne at shtepi. Te tret ishim kap me njeri tjetrin dhe filluam te qajm prej frikes dhe donim te ikim apet ne banes ku ndodhemi per momentin.

Far domethenie ka kjo enderr a mundet ndonje me ma shpjegu?

Maggy

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  joels prej 25.01.16 15:00

Fikrro shkruajti:Shpjegimi i Endrrave!Kemi vėrejtur qė kohėt e fundit ka shumė interesim pėr shpjegimin e ėndrrave dhe kemi vendosur qė kjo temė tė rikthehet,qė nga sot mund tė shkruani ėndrrat tuaja nė kėtė teme,pėrgjigjet do ti merrni nga unė nė Mesazh Privat!
Pershendetje
kam pa enderr sikur isha me femijen duke shkuar per tek stacioni autobusit e kisha femijen ne karroce papritur ndalon nje makine e zez dhe me qellon me pistolet ne krah bie ne toke dhe ngrihem per te mbrojtur femijen duke i kthyer kurrizin me afrohet afer me gjuajti mua por plumbi shkoi tek femija drejt e ne koke nuk u mbushja dot me fryme shikoja femijen te vdekur u dridhja i teri dhe gerthisja duke qare marre forcat cohem dhe i kundervihem ketij personit i mar pistolen dhe e vras del 1 tjeter nga makina e vras dhe ate shoferi tentoi te largohej por qellova me pistolet gomat e makines dhe makina ndaloi jo shume larg del shoferi e qelloj dhe te kur i afrohem makines dhe hap deren e mbrapme shikoj qe ishte nusja ime aty brenda u bllokova nga frymarja e kapa prej flokesh dhe e nxorra jashte makines dhe e shtrij ne toke dhe pa u menduar i zbras te gjithe karikatorin e pistoletes ne koke sa ja bera koken qe mos tu shihte me kthehem mbrapa tek femija marr femijen te vdekur dhe kthehem per ne shtepi para se me u fut ne shpi pa shku tek dera vjen nje shok femijerie me vrap dhe policia nga ana tjeter ne vend qe policia te me gjuante mua gjuajne Shokun tim me te mire aty u zgjova pastaj (E di qe thuhet kur sheh gjak ne enderr ne kesi lloj enderrash thuhet qe prishet por une skam pare gjak ne enderr dhe skam mundur te flej kaq kohe te lutem nje pergjigje sa me shpejt faliminderit.)
avatar
joels

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi