Shpjegimi i Endrrave!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  Fikrro prej Sat 18 Aug - 22:18

Shpjegimi i Endrrave!

Kemi vėrejtur qė kohėt e fundit ka shumė interesim pėr shpjegimin e ėndrrave dhe kemi vendosur qė kjo temė tė rikthehet,qė nga sot mund tė shkruani ėndrrat tuaja nė kėtė teme,pėrgjigjet do ti merrni nga unė nė Mesazh Privat!

Fikrro

734

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  Afro prej Sat 18 Aug - 22:32

Prsh, kam pare enderr nje nate qe isha me te dashurin ne nje rruge afer shtepise sime ishte nate dhe ishim vetem ne te dy ecnim ne mes te rruges te kapur per dore dhe te perqafuar na kishte mar malli shume per njeri tjetrin dhe duke ecur ashtu un i thash atij ndal te hyme ne ket rruge se po na sheh dikush i shtepise sime...
Dhe mbreme pash nje enderr tjeter isha duke shkuar ne nje shkolle dhe te dera shkolles kisha nje banane ne dore duke ngrene dhe e putha te dashurin ne fytyre afer ballit pastaj ai shkoj un hyna ne at shkolle kishte plot nxenes te moshes sime u ula ne nje karrige qe ishte ne oborr ne bar dhe aty ishte lloq nga shiu ku filloj te sharroj karriga dhe me larg meje po ne oborr te shkolles e pash te dashurin vetem me shikonte.. :/
ju lutem me jepni nje pergjigje te shpejt se u bera merak qdo nate e shikoj te dashurin ne enderr ne menyra te ndryshme

Afro

1

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  Fikrro prej Sat 18 Aug - 22:51

Afro shkruajti:Prsh, kam pare enderr nje nate qe isha me te dashurin ne nje rruge afer shtepise sime ishte nate dhe ishim vetem ne te dy ecnim ne mes te rruges te kapur per dore dhe te perqafuar na kishte mar malli shume per njeri tjetrin dhe duke ecur ashtu un i thash atij ndal te hyme ne ket rruge se po na sheh dikush i shtepise sime...
Dhe mbreme pash nje enderr tjeter isha duke shkuar ne nje shkolle dhe te dera shkolles kisha nje banane ne dore duke ngrene dhe e putha te dashurin ne fytyre afer ballit pastaj ai shkoj un hyna ne at shkolle kishte plot nxenes te moshes sime u ula ne nje karrige qe ishte ne oborr ne bar dhe aty ishte lloq nga shiu ku filloj te sharroj karriga dhe me larg meje po ne oborr te shkolles e pash te dashurin vetem me shikonte.. :/
ju lutem me jepni nje pergjigje te shpejt se u bera merak qdo nate e shikoj te dashurin ne enderr ne menyra te ndryshme

Meqe je kerkuesja e pare qe kerkon shpjegimin e endrres po te shkruaj ne teme jo ne Mesazh privat:

Vete fakti qe mendoni gjate dites per te dashurin tuaj tregon qe ai iu shfaqet per kete arsye shpesh ne enderr,rruget naten tregojn probleme me zgjidhje te veshtira por prap ju do jeni bashke si duket lidhja e dashuris tuaj me mashkullin eshte shum e fort pavaresisht qe nganjehere te duket qe partneri juaj po tregohen pak i ftohte!

Karriga simbolizon mbeshtetje,ju vertet do vini ne nje situata jo te lakmueshme do keni mbeshtetjen e vetes pasi qe si duket jeni person qe keni vetebesim ne vete,por kujdes sot nuk duhet ti zesh bese as hijes tuaj!

Keshille: Mos u jep shum mbas te dashurit tend sa me e distancuar te jesh aq me mir do shkoj lidhja!

Rri e gatshme per ēdo gje

Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė Sat 18 Aug - 23:23, edituar 1 herė gjithsej

Fikrro

734

Pershendetje

Mesazh  Donika Bajrami prej Sat 18 Aug - 22:55

Prsh, une kam pare 1 enderr te cilen e kam pare 2 netė me rradhe.. Endrra ime ishte pak e trubullt saqe se mbaj mend aq mir, por 2 nete ishte vendi i njejt, tek nje aerodrum aeroplani, simbolika e endrres me dukej se ishte aeroplani, dhe desha te di cfare dmth ka aeroplani ne enderr.. Naten e pare kur pash endrren isha duke vozitur makinen dhe ndalova tek pista e aeroplaneve, dhe une isha duke hyr ne rrugen ku ishte nisur aeroplani dhe per pak isha duke u perplasur ne te, ndersa naten tjeter makinen e voziste babai im por prap aty tek pista e aeroplanit, por ateher kur vozitste babai dhe une isha me te, se pash dot aeroplanin..

Donika Bajrami

1

Mesazh  eraco prej Sun 19 Aug - 0:58

prsh...kam pare ne ender sikur isha ne shtepine e gjyshes sime dhe rrija ulur ne divan.pastaj hapet dera e dhomes dhe hyn nje femije i voel qe isha une i vogel.nderkoh gjyshja qe ishte atje me tha qe ta takoja.ne ate moment dhe isha i habit dhe po gezohesha qe mund te shihja veten time te vogel ne ate menyre dhe ta takoja! ps.femija(une i vogel)dukej i lumtur dhe buzeqshte!......flm.

eraco

1

Endrra

Mesazh  Ina.deliallisi prej Sun 19 Aug - 12:24

c"fare do te thote te shohesh te dashurin te vdekur & vett te jesh duke qare??!!!

Ina.deliallisi

1

Mesazh  amour prej Sun 19 Aug - 15:34

Mamaja ime ka pare ne enderr sekur tezet e saj qe kan vdekur dhe nje kusherire e saj te veshura te gjitha me te zeza kane qeshur me mamin dhe i kan nxjerre gjuhen Ndoshta esht e stresuar nga vdekja e gjyshes por po ben dy vite tashme Mami esht trembur shume Jam ne merak te lutem me kthe nje pergjigje sa me shpejt :/

amour

5

Mesazh  VangjushCerepi prej Sun 19 Aug - 18:12

pershendetje !!Kam pare ne enderr sikur ndodhesha ne nje ndertese te vjeter....isha se bashku me motren time,,,mundohesha te ngjitesha ne shkallet e atij pallati ..me kujtohet motra me paralajmeronte ,kujdes jane shkalle te prishura do rrezohesh)..kisha guxim vazhdoja te ngjitesha ..me kujtohet se qe lart, duke u ngjit ne shkalle ,po shikoja motren asaj i kishin rene floket!!!!flm.

VangjushCerepi

12

Mesazh  Fikrro prej Wed 22 Aug - 22:20

Shkruani ėndrrat tuaja dhe merrni shpjegimin nė Mesazh privat,ėndrrat duhet tė shkruhen vetėm nė kėtė temė!

Fikrro

734

Mesazh  gjinkallushe prej Wed 22 Aug - 23:07

Fikrro shkruajti:[img]

Shkruani ėndrrat tuaja dhe merrni shpjegimin nė Mesazh privat,ėndrrat duhet tė shkruhen vetėm nė kėtė temė!
A ty duhet ne privat me ta dergu endrren apo si?

gjinkallushe

Jam teper xheloze

60

Mesazh  gjinkallushe prej Wed 22 Aug - 23:12

Une e shoh ne enderr vazhdimisht simaptine time,kete enderr e shoh qe disa vite,dhe ai vetem mua nuk me do,ai gjithmone eshte irrethuar me miq dhe femra kurse une vuaj nga largesia dhe qaj sa here zgjohem ne mengjes? Edhe ne jeten e perditshme eshte i pa arritshem per mua sepse ka autoritet,para etj.Kurse une vuaj per te.Si te mos e shoh me kete enderr te mundimshme,dhe ta harroj?

gjinkallushe

Jam teper xheloze

60

Mesazh  SecretGuy prej Thu 23 Aug - 20:27

Kam pare ne enderr sikur isha ne nje anije dhe aty isha me disa njerez te njohur.Kur pa pritur shikojme ne det delfine.Me pas drejt anijes tone vijne disa sirena shum te bukura ishin femra dhe meshkuj. Ato na ftojne te futemi ne uje dhe ne shkuam.Filluam te notonin dhe ato ishin shum miqesore.Me pas njeres nga sirenave me te cilen po qendroja un i ndodh dicka.Ajo me thote te largohem sepse do ti ndodhte epilepsi dhe ashtu i ndodhi.Me pas u detyrova te kthehem ne anije

SecretGuy

3

Mesazh  Armiri prej Thu 23 Aug - 20:56

cdo thote te shohesh ne enderr duke ngrene qershi ose rrush?

Armiri

69

Te lutem mund te ma shpjegosh kuptimin e kesaj endrre?

Mesazh  desi prej Fri 24 Aug - 16:50

"une me vellain tim takohemi ne rruge dhe ne krah kishim nje dyqan ku brenda i ulur ne karrike ku para kishte nje tavoline ishte cuni shefes time dhe nje vajze. (fillimin e bisedes se mbaj mend por pjesen ku bisedova me vellai duke shkembyer fjale qe me thoshte)cuni i shefes te do dhe une i thoja jo nuk me do,po me thote te do dhe hyn ne dyqan e me shkon mbrapa karrikes ne toke ku ishte i ulur cuni shefes merr nje trendafil te kuq e me thote kete trendafil e ka per ty e ma jep,(cuni shefes rrinte i ulur ne karrike me nje buzeqeshje), une me fytyre te qeshur por ne brendesi ndjeja shume siklet i them qe ky trendafil nuk me perket mua por kesaj vajzes.ne momentin qe i them se ky trendafil i perket asaj ia drejtoj dhe ajo e merr.ajo vajza rrinte e qeshur dhe ne dore kishte nje kompozim me lule qe ishin thare e kishin marre ngjyre kafe.

desi

5

Mesazh  i shperqendruari prej Fri 24 Aug - 23:57

pershendetje

ne jeten reale jam e lidhur me nje djal por shpia nuk di gje, un nuk e kam ven ne dijeni,por ne enderr kam pare disa her qe kam qene ne shpi me te dashurin dhe njerzit e shpis hynin e dilnin dhe per ata i dashuri qe kam ishte i njohur dhe nuk benin asnje veprim kunder tij apo tjesht pyetje kush je nga je qe te merrnin informata, dukej sikur per ta ishte si njeriu i shpise...kam pare disa endra te tilla. cfare kuptimi mund te kete?

i shperqendruari

3

pershendetje

Mesazh  enea.hasa1 prej Sat 25 Aug - 16:35

kam par nje enderr qe do doja te ta thoja ne mesazh, megjithate thelbi i endrres esht *mos e zgjo femijen se perndryshe ai vdes, lere ciklin te permbushet*

enea.hasa1

1

Mesazh  nora gashi prej Sun 26 Aug - 0:50

c far do te thot kam pa burrin enderr se po ben dashuri me motren time

nora gashi

1

Sidorela

Mesazh  sidorela-s@hotmail.com prej Mon 27 Aug - 12:24

Prsh Deshiroj ta di se Qfar kuptimi ka Te Shohesh Ne Enderr Kuranin .

sidorela-s@hotmail.com

9

Mesazh  *_* prej Mon 27 Aug - 12:36

Fikrro shkruajti:[img]

Mbi cbaze i shpjegon endrrat ti?

*_*

_________________________________________________________________________________________________________________.

4

Mesazh  Armiri prej Tue 28 Aug - 21:42

Cdo thote te shohesh ne endrra fishekzjarre?Ishin shume te bukura.

Armiri

69

Pershendetje me spjegoni kete enderr ju lutem

Mesazh  tetro prej Wed 5 Sep - 10:18

Ju lutem me tregoni scka do te thote kjo enderr: Kam pare nje enderr ku isha ne nje vend sikur ahuri i lopeve dhe aty brenda kishte dy lope, mandej brenda ishin edhe dy femije rreth dy vjeq e gjysme ( keta dy femijet qe kam enderru jane dy djemte binjake te tezakut tim) lopet p oi sulmonin sikur donin ti ndrydhnin, donin ty mbysnin qe te dy dhe une me tere forcen po mundohesha ti shpetoj, madje edhe mundohesha ta terhiqja lopen nga bishti qe ta lija te ikte ai djali sepse e kishte mbeshtetur per muri dhe e ndrydhte do ta mbyste njejte. Njehere mendova se i mbyten dhe qaja sa mundja me tere forcen qaja, por nderkohe po bertisja ndihme dhe kur erdhen ata familjaret e atyre dy binjakve i pashe qe kishin shpetuar por megjithate une vazhdoja te qaja.
Ju falemnderit paraprakisht.

tetro

2

Me tregoni ju lutem

Mesazh  tetro prej Thu 6 Sep - 10:37

Ju lutem me tregoni se cfare domethenie ka kjo enderr te cilen e kam shkruar me larte ketu, jam e brengosur shume.

tetro

2

Mesazh  berna prej Thu 6 Sep - 22:20

cfar dmth te shohish ne ender nje shirit te kuq me te verdh e perzier me te bardh e formuar si nje kurdele,ma dhuroi nje shoqe e imja qe jam e hidheruar ,kur ma dhuroi me tha te kam menduar qdo her mere ket kurde eshte hajmali per fat mbaje me veti cdo her ke me pas fat............?

berna

14

Mesazh  kss prej Sat 8 Sep - 12:49

pershendetje qka dome then se kam par nje enderr duke lexu kuran e tu mbajt e tu mbrojt me erdhi nje njeri keq mea morri kurranin e mi ka shky 4flet en kuran u kon krejt ka mi shkyn por ja kum marr e kam ik tu shpetu aj me njeke e kur i kam par mi kish shky fq.4.5.6.7 e kam kajt e aj njeri apet me njeke edhe kam ik kam fluturu neper kulma menxi se i kam qaq shpejt se i kam ik aj ska mujt mem njek tu fluturu kam shku me nje shtepi te huj kishem mubrojt emes mem gjet e kam par veten se isha me ghysen trupit si mac nga komt e bishtin e kisha pas deri sa me ka vrejt dikush se kam hy me nje shtepi me ka tregu qka thojn ?? telutem me trego ket enderr shpjegoma tung

kss

??

1

Mesazh  Marisali prej Mon 10 Sep - 12:41

cdo te thote te shohesh kepuce te kuqe ne mes te nje rruge???

Marisali

Duke besuar,njeriu mund te shohe

1

Mesazh  drenka prej Tue 11 Sep - 10:45

qfare do te thot te shohesh ne ender nje bebe te verber, te cilen ne momentin kur e prek fillon te qaj

drenka

3

pershendetje

Mesazh  rruga prej Wed 26 Sep - 10:18

pram kam pa nji enderr dhe po mundona te sqaroj sa me kjart edhe juv kisha lut eedhe ju te me tregon se qka domethen pash ne enderr sikur kam jetur me disa kofoma kinse u zgjova dhe isha i friksuar dola ne dhom tjeter dhe pash familjen time me 2 prind mi qe me kan vdek prej kohesh un qava prej gezimit kuri pash por ata u dukern shum te lumtur arrita vetum baben ta perqafoj por jo edhe nanen sepse me dul gjumi qka dom me thon kjo

rruga

1

Mesazh  lenusche prej Mon 8 Oct - 13:19

Kam par ne enderr sikur me kishte humbur njera kepuc ishte ngjyr e kalter ju lutem mundet dikush te me tregoj se qfar do te thot kjo enderr faliminderit .

lenusche

9

enderra ime

Mesazh  jamshkodran prej Fri 2 Nov - 21:15

isha duke hyr ne guzhine tek shtepija e vjeter e babait tim.sa hyra pash nje filmim si video projektor,nje djal bjond me sy bojqelli dhe me rroba te mendafshta.ai ishte nje eksplorator qe kishte zbuluar nje det detin e shikoja ne menyr vertikale si nje ujvar dhe me peshqi.pastaj pashnje grua bjonde e ulur ne karrige ne mes te guzhines dhe qe po thoshte,me ka vdekur burri dhe vetem 20 vjet kam ndenjur me te por 20 vite jan pak.burri i saj ishte ky qe shikoja ne filmim.dhe kishte vdekur nga nje peshqit ne kete det qe kishte zbukuar.ne fillim nuk ja vura veshin por ajo vazhdonte,20 vite jan pak.une ju pergjigja,edhe une sot bej 11 vite martes dhe i lutem zotit cdo dit qe te kem familjen me shendet te plote,gjithmon te bashkuar dhe te plakem me burre deri ne fund te diteve te mija.shikoja prap ne filmim nje plake me nje shkop ne dore duke dalur nga oborri i kishes aty ku kam vene kurore me burrin tim.plaka ishte rreth 80 vjece,kete rradh filmimi ishte bardh e zi.une thash ja deri ne kete moshe dua te jetoj.gruaja qe kisha per balle vazhdonte 20 vite jan pak ket grua nuk e njihja,ishte bjonde dhe floket i shendritnin.kishte te leshuara tre pala floku per ball qe i shendrisnin shume.dua te theksoj se ate nate qe pash enderren ishte vertet 11 vjetori i marteses sime.ju lutem me shpjegoni cka do te thot kjo enderr.faleminderit,me ktheni pergjigje bublike.

jamshkodran

aforizem

2

prsh!

Mesazh  mariaa116@yahoo.com prej Tue 6 Nov - 15:57

Cfare kuptimi ka te shkeputesh nga toka,dmth te hidhesh ne nje lartesi qe ne realitet eshte e pamundur ta besh;hidhesha si hedhje ne litar por shume larte(Hidhesha vazhdimisht),ndieja pak frike por po habitesha sesi e beja kete gje dhe kisha nje ndjenje euforie,jo te keqe dmth?Edhe nje enderr tj:sikur po ecja drejt makines se personit qe kam dashur dikur dhe pashe se makina kishte nje pelhure te zeze siper dhe sikur ishte zvogeluar,hyra brenda me pak veshtiresi ne vendin e shoferit,personi ne fjale rrinte ne sediljen e pasme dhe mu duk disi i shperqendruar.flm

mariaa116@yahoo.com

2

enddra duke fluturau

Mesazh  flokkuqja prej Tue 13 Nov - 23:30

dje pash enderr qe kam hupur me nje shpend i mbylym nuk mujta me identifiku cila shpend ishte dhe hupa mbi te dhe fluturoja kam deshir me dite cka do te thote

flokkuqja

jeta eshte e tera me sfida

3

endrra mbreslense

Mesazh  flokkuqja prej Tue 13 Nov - 23:37

para nje muji kam pare enderr e cila me la shume pershtypje motra ime mi kishte bler unazt e fejeses dhe tha ki mu feju ne maj te ktij viti me nje person qe kam simpati ndaj tije po sjom ne lidhje me te dhe emri i tij ishte i gravum ne unaz po erdh ai personi dhe tha une sdu mu feju me ty edhe dmth tha ske cka mendon se na nuk fejohemi edhe su fejum isha shume kureshtare ta di cka dmth kjo enerr

flokkuqja

jeta eshte e tera me sfida

3

€uro???

Mesazh  angelsweett prej Sat 1 Dec - 13:00

Do doja te dija nga dikush nese din cfar domethinje kan parat ne enderr 2€ 1€ flm !!

angelsweett

52

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi