Shpjegimi i Endrrave!

Faqja 1 e 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  Fikrro prej 18.08.12 22:18

Shpjegimi i Endrrave!

Kemi vėrejtur qė kohėt e fundit ka shumė interesim pėr shpjegimin e ėndrrave dhe kemi vendosur qė kjo temė tė rikthehet,qė nga sot mund tė shkruani ėndrrat tuaja nė kėtė teme,pėrgjigjet do ti merrni nga unė nė Mesazh Privat!

Fikrro

734

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  Afro prej 18.08.12 22:32

Prsh, kam pare enderr nje nate qe isha me te dashurin ne nje rruge afer shtepise sime ishte nate dhe ishim vetem ne te dy ecnim ne mes te rruges te kapur per dore dhe te perqafuar na kishte mar malli shume per njeri tjetrin dhe duke ecur ashtu un i thash atij ndal te hyme ne ket rruge se po na sheh dikush i shtepise sime...
Dhe mbreme pash nje enderr tjeter isha duke shkuar ne nje shkolle dhe te dera shkolles kisha nje banane ne dore duke ngrene dhe e putha te dashurin ne fytyre afer ballit pastaj ai shkoj un hyna ne at shkolle kishte plot nxenes te moshes sime u ula ne nje karrige qe ishte ne oborr ne bar dhe aty ishte lloq nga shiu ku filloj te sharroj karriga dhe me larg meje po ne oborr te shkolles e pash te dashurin vetem me shikonte.. :/
ju lutem me jepni nje pergjigje te shpejt se u bera merak qdo nate e shikoj te dashurin ne enderr ne menyra te ndryshme

Afro

1

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  Fikrro prej 18.08.12 22:51

Afro shkruajti:Prsh, kam pare enderr nje nate qe isha me te dashurin ne nje rruge afer shtepise sime ishte nate dhe ishim vetem ne te dy ecnim ne mes te rruges te kapur per dore dhe te perqafuar na kishte mar malli shume per njeri tjetrin dhe duke ecur ashtu un i thash atij ndal te hyme ne ket rruge se po na sheh dikush i shtepise sime...
Dhe mbreme pash nje enderr tjeter isha duke shkuar ne nje shkolle dhe te dera shkolles kisha nje banane ne dore duke ngrene dhe e putha te dashurin ne fytyre afer ballit pastaj ai shkoj un hyna ne at shkolle kishte plot nxenes te moshes sime u ula ne nje karrige qe ishte ne oborr ne bar dhe aty ishte lloq nga shiu ku filloj te sharroj karriga dhe me larg meje po ne oborr te shkolles e pash te dashurin vetem me shikonte.. :/
ju lutem me jepni nje pergjigje te shpejt se u bera merak qdo nate e shikoj te dashurin ne enderr ne menyra te ndryshme

Meqe je kerkuesja e pare qe kerkon shpjegimin e endrres po te shkruaj ne teme jo ne Mesazh privat:

Vete fakti qe mendoni gjate dites per te dashurin tuaj tregon qe ai iu shfaqet per kete arsye shpesh ne enderr,rruget naten tregojn probleme me zgjidhje te veshtira por prap ju do jeni bashke si duket lidhja e dashuris tuaj me mashkullin eshte shum e fort pavaresisht qe nganjehere te duket qe partneri juaj po tregohen pak i ftohte!

Karriga simbolizon mbeshtetje,ju vertet do vini ne nje situata jo te lakmueshme do keni mbeshtetjen e vetes pasi qe si duket jeni person qe keni vetebesim ne vete,por kujdes sot nuk duhet ti zesh bese as hijes tuaj!

Keshille: Mos u jep shum mbas te dashurit tend sa me e distancuar te jesh aq me mir do shkoj lidhja!

Rri e gatshme per ēdo gje

Edituar pėr herė tė fundit nga Fikrro nė 18.08.12 23:23, edituar 1 herė gjithsej

Fikrro

734

Pershendetje

Mesazh  Donika Bajrami prej 18.08.12 22:55

Prsh, une kam pare 1 enderr te cilen e kam pare 2 netė me rradhe.. Endrra ime ishte pak e trubullt saqe se mbaj mend aq mir, por 2 nete ishte vendi i njejt, tek nje aerodrum aeroplani, simbolika e endrres me dukej se ishte aeroplani, dhe desha te di cfare dmth ka aeroplani ne enderr.. Naten e pare kur pash endrren isha duke vozitur makinen dhe ndalova tek pista e aeroplaneve, dhe une isha duke hyr ne rrugen ku ishte nisur aeroplani dhe per pak isha duke u perplasur ne te, ndersa naten tjeter makinen e voziste babai im por prap aty tek pista e aeroplanit, por ateher kur vozitste babai dhe une isha me te, se pash dot aeroplanin..

Donika Bajrami

1

Re: Shpjegimi i Endrrave!

Mesazh  eraco prej 19.08.12 0:58

prsh...kam pare ne ender sikur isha ne shtepine e gjyshes sime dhe rrija ulur ne divan.pastaj hapet dera e dhomes dhe hyn nje femije i voel qe isha une i vogel.nderkoh gjyshja qe ishte atje me tha qe ta takoja.ne ate moment dhe isha i habit dhe po gezohesha qe mund te shihja veten time te vogel ne ate menyre dhe ta takoja! ps.femija(une i vogel)dukej i lumtur dhe buzeqshte!......flm.

eraco

1

Faqja 1 e 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi