Simbolet hermetike

Shko poshtė

Simbolet hermetike

Mesazh  Equinox prej 18.08.12 20:09

Simbolet hermetike

Disa simbole pėr tė kuptuar mė mirė botėn hermetike...avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet hermetike

Mesazh  Equinox prej 18.08.12 20:11

avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet hermetike

Mesazh  Equinox prej 18.08.12 20:13

avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet hermetike

Mesazh  Equinox prej 18.08.12 20:15avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet hermetike

Mesazh  Equinox prej 18.08.12 20:17avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet hermetike

Mesazh  Equinox prej 18.08.12 20:24avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet hermetike

Mesazh  Berti69 prej 24.08.12 0:30

Hermetizmi ėshtė njė traditė ezoterike dhe nuk ėshtė i kufizuar me njė religjion apo njė rrugė tė vetme shpirtėrore dhe pėrpiqet pėr tė pėrqafuar tė njėjtėn kohė teorinė dhe praktikėn e shkencės natyrore.
Nė hermetizėm pėrfshihen rrjedha tė ndryshme si Astrologjia, Alkimia, Kabala, Magjia, por nuk mund tė zvogėlohet termi i hermeticizmit nė njė nga kėto komponente.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet hermetike

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi