Piloti grek deklaron:Ju spėrkasim me kimikate nga ajri

Shko poshtė

Piloti grek deklaron:Ju spėrkasim me kimikate nga ajri

Mesazh  xxxadixxx prej 15.08.12 18:39

Chemitrails, ose Spėrkatjet nga Ajri me Kimikate, qė deri pak kohė mė parė ishin njė “hipotezė”, tashmė, vetė goja e njė piloti grek, pranon spėrkatjen pėr herė tė parė hapur nė media.
Albania Observer, ndėrkohė e ka trajtuar kėtė temė me artikuj tė ndryshėm, por mesa duket tė gjitha pretendimet e deri tanishme vijnė tashmė dhe vėrtetohen nga vetė piloti grek, i cili spėrkat me avion me kimikate gjithė territorin e Greqisė, nė veēanti qytet e mėdha.

I ftuar nė njė emision televizivė grekė (Kontra Channel), piloti grek Thanasis Karnezis, pranoi hapur se ai dhe shumė koleg tė tij, kryejnė “misione” fluturimesh pa “leje”, pra jashtė hartės sė programuar tė linjės sė avionėve nė territorit ajrorė tė Greqisė.
Pasi ai shpjegojė me hollėsi lėndėt djegėse qė pėrdorin avionėt, si benzoli, vajguri etj, duke shtuar se tė gjithė kėto lėndė djegėse lėnė gjurmė tė hollė dhe shkatėrrohen shumė shojet nė atmosferė, gjė kjo qė duket qartė dhe me sy tė zhveshur. Por, mė shqetėsuesja ėshtė fakti se siē edhe pohoi ai se kimikatet qė pėrdoren nė kėto spėrkatje kanė njė kohėzgjatje nga 4-5 ditė dhe 7-8 ditė sipas shteteve dhe avionėt nuk janė grek por tė NATO-s, ndėrsa kimikatet qė pėrdoren nė kėto spėrkatje janė si mė poshtė:
Benzolio, Nitrozamin, Nikel, Formaiel, Chidorkeanio i pasuruar me Uranium, Hidrogjen dhe Barium.

Madje piloti Karnezis, theksoi se tė gjitha kėto kimikate janė shumė tė rrezikshme pėr shėndetin e njeriut.
avatar
xxxadixxx

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi