Dy kuaj tė bardhė profetikė nė ara

Shko poshtė

Dy kuaj tė bardhė profetikė nė ara

Mesazh  Luli prej 12.08.12 15:33

Dy kuaj tė bardhė profetikė nė arat me tė mbjella, specialistėt, po vjen apokalipsiKohėt e fundit, fenomeni i skicave nė arat me tė mbjella, ka marrė njė dimension tė gjerė. Por, kėtė herė vėmendja ėshtė pėrqendruar nė dy kuajt e bardhė tė zbuluar pėrkatėsisht nė Hill dhe Cherhill, nr Cale, Wiltshire nė Britaninė e Madhe mė 25 qershor tė 2012-ės.

Nė vijim njė analizė tė bėrė nga specialisti dhe shkencėtari Michelle Jennings nėpėrmjet CropcircleConnector.

Duke iu referuar kuajve tė bardhė ai tha: “Ato u krijuan nga forca tė panatyrshme.

Fakti, qė tė dy skicat nė arat me tė mbjella, i janė referuar 25 qershorit, nė Cherhill, nr Calne dhe qė ato shfaqen nė njė pozicion tė dukshėm e nė optikė tė pastėr rreth nesh, lėnė tė kuptojmė se qė tė dyja kanė lidhje me njėra-tjetrėn dhe se na pėrcjellin njė mesazh.

Nė dorėshkrimet e shenjta tė lashta tė Indisė, White Horse (kali i bardhė), ėshtė kali i cili pėrcjell Avatarin e 10-tė tė Vishnu, Kalki. Kalki, thuhet se ishin ata tė cilėt pėrcillnin kaosin dhe ngjallnin panik nė ēdo projekt, individ apo komunitet, madje individėt nė fund tė periudhės quheshin Kali Yuga (epoka qė ne jetojmė sot).

Rezultatet e kėtyre akteve janė “shkatėrrimtare”, nė realitet spastrim, ripėrtėritje dhe ringjallje tė jetės nė Tokė, duke pėrfshirė ēdo aktivitet njerėzor.

Dy perėndi tė tjera, tė cilat lidhen me skicat nė arat me tė mbjella, nėnkuptojnė se me njė kalė tė bardhė, jepet beteja kundėr sė keqes: Perėndia zoroastrimizimit, Tishtrya, na thotė se me formėn e njė kali tė bardhė, kishte njė betejė tė fortė me keqen dhe mposhti pėrbindėshin. Tishtrya ėshtė emri i Siriusit.Nė librin e Apokalipsit, Krishti udhėheq me njė kalė tė bardhė ushtritė e qiellit, qė tė gjykojnė dhe tė bėjnė luftėn kėtu nė Tokė.

Kalki dhe Krishti, vijnė me kuaj tė bardhė qė tė vihet nė vend drejtėsia dhe ekuilibri nė tokė.

Nė skicat e shpatės sė malit, shikojmė dhe njė zhvillim tė njė trupi, ku sipas referimeve tė Azdekėve dhe Maya, bėhet fjalė pėr “Gjarprin Plumed” Kukulkan/Quetzalcoatl.

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi