Merimanga misterioze

Shko poshtė

Merimanga misterioze

Mesazh  Luli prej 12.08.12 15:11

Merimanga misterioze qė po terrorizon IndinėPanik nė Indi! Autoritetet kanė izoluar e i kanė hapur “luftė” llojit tė njė merimange “ende tė panjohur”, e stėrmadhe dhe tepėr agresive ndaj njerėzve.

Tė paktėn 10 persona janė pickuar nga kjo merimangė, dy prej tyre kanė gjetur vdekjen, ndėrsa tė tjerėt janė nė gjendje tė rėndė. “Instekti i panjohur” u shfaq nė njė fshat tė Indisė Lindore. Me pėrmasat e njė bretkose, merimanga misterioze nuk ishte parė ndonjėherė nga banorėt e zonės.

Pėr kėtė autoritetet lokale vendosėn dėrgimin e njė grupi ekspertėsh pėr identifikimin e saj. Pas kapjes sė ekzemplarėve tė parė, edhe ekspertėt janė nė mėdyshje duke mos arritur nė pėrfundim tė saktė mbi llojin e merimangės.

Lloji nė fjalė ka tėrhequr vėmendjen e biologėve tė njohur botėrorė, disa prej tė cilėve kanė nxituar tė deklarojnė se bėhet fjalė pėr njė specie tė re nė zinxhirin ushqimor.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi