Nė Francė zbulohet njė liqen i kuq

Shko poshtė

Nė Francė zbulohet njė liqen i kuq

Mesazh  Luli prej 11.08.12 15:39

E ēuditshme, nė Francė zbulohet njė liqen i kuqKjo mund tė duket si njė skenė e njė filmi horror, por ky ėshtė vetėm njė fenomen natyror befasues qė e kanė hasur turistėt nė njė vend popullor nė jug tė Francės.

Pamjet mahnitėse, qė vijnė nga Kamarzh, nė jug tė Francės, mund tė duken shumė dramatike, por nė tė vėrtetė ato janė shkaktuar nga nivelet e larta tė pėrqendrimit tė kripės brenda nė ujė, transmeton Start njoftimin.

Uji ėshtė shndėrruar nė njė tė kuqe tė thellė nga nivelet e larta tė kripės, njė fenomen natyror ky qė u ndodh edhe kafshėve tė egra.

Jeta bimore (flora) nė kėtė liqen ėshtė e mbuluar me kristale tė kripės, duke ia shtuar mė tepėr bukurinė dhe hijeshinė kėsaj panorame tė rrallė, qė tė jep ndjesinė e njė skene fiction.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi