“Epoka e Re” e Antikrishtit

Shko poshtė

“Epoka e Re” e Antikrishtit

Mesazh  Odin prej 07.08.12 19:57

“Epoka e Re” e Antikrishtit

Pikeveshtrim i krishtere


Nė vitet e fundit gjithnjė e mė shumė ėshtė folur rreth globalizimit dhe njė rendi tė ri botėror.

Gjithnjė e mė shumė shohim tė pėrdoren simbolet e preferuara tė "Epokės sė Re" si ylberi , piramida, barkodi dhe numri 666, pentagrami etj, nė muzikė, nė filma, nė dokumente identifikimi, nė produkte qė shiten nė super market...

Rrėnjėt e "Epokės sė Re" nė astrologji dhe okult.Sipas teorisė sė astrologjisė gjoja pėr ēdo 2000 vjet, njerėzimi ėshtė duke hyrė nė njė epokė tė re(ujori) pasi epoka e krishtėrimit(peshqit) ka marrė fund dhe krishtėrimi do tė shkojė nė “prapasken tė historisė” pas vitit 2000.Lėvizja e"Epokės sė Re" ėshtė njė rrjeti i padukshėme i sekteve te ndryshme nė mbarė botėn si Budizmi, feja Hindu, Masoneria, Magjia, Astrologjia, Hipnoza, Spiritualizmi( kryesisht fetė e Lindjes dhe Okultizmi)... dhe fetė tradicionale:islami, katolicizmi dhe besimi ortodoks qė ka pėr qėllim tė sjellė mesinė e "Epokės sė Re" pra antikrishtin.

« 11 Pastaj pashė njė bishė tjetėr duke dalė nga toka; ajo kishte dy brirė si tė qengjit por fliste si dragua. 12 Ajo ushtronte tė gjithė pushtetin e bishės sė parė nė prani tė saj dhe e bėnte tokėn dhe ata qė banojnė nė tė ta adhuronin bishėn e parė, sė cilės i ishte shėruar plaga vdekjeprurėse» Zbulesa 13.

Shoqėria Theosophical u themelua me1875 dhe kishte kryetare HELENA BLAVATSKY. Presidenti i tretė i kompanisė u bė ALICE BAΙLEY (1880-1949).Ajo vinte nė kontakt me hierarkinė shpirtėrore tė “mėsuesve”(djajve) , nga ku ajo mori informata dhe udhėzime pėr "planin", dmth krijimin e "Epokės se Re" dhe "Rendit te Ri Botėror".

Nė librat e ALICE BAΙLEY ėshtė shkruar teoria e lėvizjes New Age e cila duhej tė mbahej e fshehtė deri ne 1975-ėn. Propagandimi i lirisė seksuale nga mediat(Marilyn Monroe,ElvisPresley,Madonna etj janė ndėr propaganduesit mė tė mėdhenjė tė tė gjitha kohėrave tė lirisė seksuale),shėmbja e murit tė Berlinit dhe rrėzimi i sistemit komunist, lufta kundėr terorizmit dhe “Pranvera Arabe” qė kanė pėr qėllim ti shtrojnė rrugėn mbretėrisė globale tė antikrishtit dėshmojnė se teoritė e ALICE BAΙLEY po realizohen nė ditėt tona.Komploti Botėror:iluminantėt


Mė 1 Maj tė vitit 1776 Adam Vajshopi themeloi njė lėvizje tė veēantė e tė fshehur republikane tė quajtur ''Iluminantėt'' emėr shumė i vjetėr mistik qė iu ėshtė dhėnė shkollave dhe grupeve qė kanė mėsuar misticizmin babilonas.

Kanė egzistuar shumė sekte nė vende tė ndryshme me emrin ''iluminantėt'' por asnjėra nuk ka luajtur rolin e lėvizjes qė themeloi Vajshopi nga Bavaria.Anėtarėt e saj pas vitit 1778,arrijnė tė nėnshtrojnė tė gjitha lozhat masone tė cilat mė pas, realizojnė me pėrpikshmėri politikėn dhe qėllimet e Vajshopit.Qėllimi kryesor dhe i fundit i iluminantėve ėshtė revolucioni botėror, tė cilin synojnė ta bėjnė me ndėrmjetėsimin e shumė udhėheqesve shtetėrorė me veglat e tyre, tė cilėt verbėrisht kryejnė urdhėrat e tyre.

Principet okulte dhe satanike qė pėrbėjnė thelbin e mėsimit tė tyre i ndėrrojnė qėllimet dhe mendjen atyre qė hyjnė nė rradhėt e tyre. Nisma e kėtij mėsimi satanik, buron nga agnosticizmi.Iluminizmi ėshtė i pėrhapur nė Itali, Spanjė, Suedi dhe nė njė pjesė tė madhe tė botės, kurse ne SH.B.A. sot zė vendin mė prioritar.

Tė gjitha formulat qė ka shfrytėzuar Vajshopi, e kane prejardhjen prej burimeve religjioze persiane dhe egjiptiane dhe shėrbejnė pėr rrėnimin e shoqėrise egzistuese.Vajshopi pėr t'i zėnė tė gjitha lozhat masone ka paramenduar njė sistem tė fshehur, me anė tė tė cilit tė gjithė njerezit e tij, shumė shpejt arrijnė nė pozitat mė tė larta dhe marrin qeverinė dhe udheheqjen e lozhave.

Mijėra lozha tė tilla themelohen nė mbarė botėn dhe nėn komandėn e Vajshopit, minojnė ēdo qeveri qė i pengon.E njėjta gjė ndodh edhe sot,historia po pėrsėritet(prandaj u pėrmbys sistemi komunist,prandaj u bė lufta nė Irak ,Afganistan nė vėndet arabe tė Afrikės sė Veriut dhe sot nė Siri).Ndikimi i iluminantėve nė Europė dhe SH.B.A ka qenė shumė i madh.

Kjo gjė ėshtė e mbartur nė gjeneratat e ardhshme edhe deri nė ditėt e sotme, pėrmes besimeve mė tė vjetra tė fshehura siē ėshtė astrologjia, okultizmi, kabalizmi, nomerologjia etj. Shumė amerikanė tė njohur kanė qenė gjithashtu tė inkuadruar nė tė. Nė vitin 1913 Rezerva federale amerikane e vė nė emblemėn e banknotės prej njė dollari, piramidėn egjiptiane me syrin e Luciferit (djallit)qė i sheh tė gjitha.

Iluminantėt dhe lozhat masone qė u janė nėn shtruar atyre (1200 - 1300 organizata tė ndryshme nė mbarė botėn) nėn parrullėn pėr ''paqe botėrore'' kanė pėr qėllim tė sjellin antikrishtin.

Ja disa prej emrave te iluminantėve mė tė njohur:

Aalyiah
Alicia Keys
Angelina Jolie
Barack Obama
Beyonce
Beyonce Knowles
Bob Dylan
Bob Marley
Bono (from U2)
Britney spears
Celine Dion
Chris Brown
Cypress hill
David bowie
Drake
Dr dre
Eminem
George Washing ( Freemason)
George W. Bush(babai dhe djali)
Jay z
Jay-Z
Jennifer Hudson
Jennifer Lopez
Jim Carey
Justin Bieber
Kanye West
Katty Parry
Kobe Bryant
Laddy Gaga
Lady gaga
Lebron James
Lil Wayne
Madonna
Marilyn Manson
Michael Jackson(me vone u rebelua)
Miley Cyrus
Nas
Nicki Minaj
Notorious B.I.G
P. Diddy
Mbreteresha Elizabeth (& e gjithe familja mbreterore)
Rihanna
Papa
T pain
Tupac Shakur (
YeahYeahYeahs
Warren Buffet
Whitney Houston (anetare per te cilen flitet se eshte vrare nga vete iluminantet)
Willow Smith
Wiz Khalifa.....lista eshte pa fund.

Simboli kryesor i illuminatit ėshtė piramida me njė sy nė majė qė ėshtė huazuar nga Egjypti i Lashtė. Eshtė simboli i Horusit, perėndia Diell, qė simbolizon “ndricimin, illuminimin” . Syri sipėr piramidės simbolizon syrin e antikrishtit(vėllai i madh-big brother) qė pėrgjon cdo gjė.

Njė element shumė i rrezikshėm nė filozofinė e kėsaj organizate dhe doktrinės sė saj ėshtė pėrdorimi i drogave, hashashi, pėr tė prodhuar njė gjėndje tė iluminuar ose tė ndricuar tė mėndjės njė komponent qė lidhet direkt me binomin Knights Templar (Kalorėsit e Tempullit) dhe Order of the Assassins (Urdhėri i Vrasėsve) qe daton vitin 1050 mbas Krishtit.

Teknikisht njė Illuminati ėshtė njė Master Mason qė ka perftuar gjithė njohurine dhe "ndricimin" dhe niveli i tij i reputacionit apo dhe hierarkisė e kalon atė te grades 32 madje edhe 33. (Keto janė gradat mė tė larta nė Masonery).Ja kush jane strukturat e Illuminatit dhe ku shtrihen ato:

Bankat dhe Grupi Monetar

1- Bankat Nderkombetare Qendrore
2- Bankat Qendrore
3- Fondi Monetar Nderkombetar
4- Banka Boterore
5- Banka Nderkombetare e Te Ardhurave
6- Banka Boterore e Kursimeve
7- Korporatat Shumekombeshe
8- Fondacionet
e
Grupet e Shoqerive Sekrete

# Freemasonry
# Skull & Bones
# Grand Orient Lodge
# Grand Alpina Lodge
# Knights Templar
# Royal Order of the Garter
# Priory De Sion
# Rosicrucians

Grupet Politike

1- Udheheqesit e Qeverive te vendeve te ndryshme te botes
2- Kombet e Bashkuara
3- Bilderbergers
4- Komisioni Trilateral
5- Keshilli i Mardhenjeve me Jashte
6- Klubi i Romes
7- Instituti Aspen
8- Korija Bohemiane
9- Federatat Rajonale (Nato, EEC, etj)
10-Sindikatat Nderkombetare te Punetoreve

Grupet e Inteligjences

# CIA
# KGB
# British Intelligence
# Mafia/Krimi i Organizuar
# Kartelet e Droges
# Interpol
# Partite Komuniste

Grupet Fetare

1- Keshilli Boteror i Kishave
2- Keshilli Kombetar i Kishave
3- Parlamenti Boteror i Feve
4- Vatican, The Sovereign Military Order of Malta (SMOM)
5- Grupet dhe Kultet e te ashtuquajtures New Age
6- Protestantet Liberal Te Denominuar
7- Unity Church
8- Unitarian / Universalist Church Baha'i
9- Tempulli i Kuptimit

Grupet qe merren me edukimin

# UNESCO
# World Peace Groups
# Planetary Congress
# World Constitution and Parliamentary Assoc.
# Environmental Groups
# Lucis Trust
# World Goodwill
# World Union
# Esalen Institute
# Media Establishment

Elita e kėsaj organizate mbi organizatat, nė pjesėn mė tė madhe kanė lindur tė tillė. Pra janė fėmijė tė ish-elitės dhe prindėrit e tyre kanė qėnė masonė, si gjyshėrit dhe stėrgjyshėrit.

Ja si ėshtė shprehur njė nga krerėt e Masonėve, i gradės mė tė lartė: Eksistojmė sot nė kėtė botė sic kemi ekzistuar prej mijėra vjetėsh, njė trup i ndricuar humanėsh tė gjithė sė bashku nė atė qė mund tė quhet Urdhėri i Kalvarit. Pėrbėhet nga ata tė cilėt me forcėn e mendimit dhe atė shpirtėrore kanė arritur tė gjejnė fatin e fshehtė tė kėtij qytetėrimi.E ardhmja e kėtij fati sekret ėshtė njė Rend Botėror i drejtuar nga njė Mbret me fuqi tė mbinatyrshme. Ky mbret i ardhshėm do tė jetė njė pasardhes i denjė dhe pjestar i Urdhėrit tė Illuminati dhe qė i pėrket njė familje heronjsh tė qėnies njerėzore(Manly P. Hall 33° Mason).

Sa pėr tju mbajtur mė nė korrent tė ngjarjeve, prej disa kohėsh qarkullon termi NWO ose New World Order ose Rendi i Ri Botėror qė nė mėnyrė paksa tė mekur ėshtė pėrmendur nga media zyrtare dhe qė ka filluar tė kundėrshtohet haptazi nė qarqet progersive, shkencore, politike dhe sociale.

Hapat e para tė kėtij NWO janė stabilizuar me krijimin e bashkimit Europian dhe synimi ėshtė qė tė shtrihet nė tė gjithė botėn.Bilderbergers(Gjermania) janė nga grupimet mė tė fuqishme ekonomike sot nė botė, qė disponojnė mjete financiare dhe politike kaq tė pamasa sa mund tė rrėzojne nė gjunjė cdo lloj qeverie.Familja Bush ėshtė njė pjestare e Masonėve, madje e Freemasonry.

Vetė George Bush i riu dhe i vjetri janė pjestarė tė njėrės nga gradat e freemasonry Skull & Bones.Iluminantėt kontrollojnė dhe mediat globale.Ne, vazhdimisht jemi tė ushqyer me propagandė, lajme tė kėqija,pornografi, gėnjeshtra, opinione ....Ēfarė ėshtė qė krijon kaq frikė dhe pasiguri nė jetėn tonė? A thua jeta ėshtė kaq e frikshme apo ėshtė dikush dhe dicka qė e krijon qėllimisht njė ndjesi tė tillė? Pjesa mė e madhe e frikės dhe e terorit shpėrndahet nga media e cila zotėrohet nga njė pjesė e vogėl njerėzish nė majat mė tė larta .

Illuminati ėshtė njė organizatė e strukturuar nė mėnyrėn mė tė pėrsosur dhe me njerėz qė janė nė pozicione shumė tė larta elitare. Kėta njerėz janė super tė pasur ekonomikisht dhe qėndrojne mbi ligjet.Kėta njerėz janė sot aktorėt kryesorė tė cdo gjėje qė ndodh, politikisht dhe ekonomikisht. Janė pėrfaqesuesit e familjeve mė tė pasura nė botė dhe kontrollojnė cdo gjė nė botė,janė Vendimarrėsit tė cilėt hartojnė rregullat qė duhet tė ndiqen nga presidentėt dhe qeveritė.Janė Illuminati ata qė kontrollojnė trafikun global tė drogės dhe tė armėve,ata qė financojnė fushatat elektorale qė nė shumė raste bėhet me lekė droge.

Fuqia nuk qėndron tek politikanėt por tek Illuminati, elitarėt e tė cilės janė krerė tė komplet bankave ndėrkombetare. Kandidatėt pėr presidentė nė ShBA , zgjidhen me kujdes nga linja e gjakut tė 13 familjeve Illuminati.

Nėse bėjmė njė kėrkim tė vogėl del se pothuasje tė gjithė presidentėt e Amerikės janė nga e njėjta linjė gjaku ose sic e quajnė bloodline "mbreterore" familje tė lidhura nė mėnyrė tė ngushtė me njėra tjetrėn.Pra kush janė qėllimet e Illuminatit dhe objektivat e tij? Kjo tashmė dihet dhe termi NOW ėshtė mėse i pranishem sot.

NWO (New World Order) Rendi i RI Botėror. Ata duan tė krijojnė kėtė rend tė ri botėror dhe njė qeveri tė vetme botėrore, nėn drejtimin e tyre natyrisht, pėr tė mbajtur nėn kontroll komplet globin nė njė sistem fashist dhe dhune.

Njė nga Illuminantėt mė tė rrezikshėm qė ka sot toka amerikane ėshtė familja Rockfeller, gjermanė bavarez te emigruar nė Amerikė nė vitet 1700 (JOHANN ROCKEFELLER) dhe bashkepuntor i ngushtė me Prescott Bush (gjyshi i ish presidentit tė Amerikės) e cila nė mėnyre tė vazhdueshme kishte sponsorizuar ardhjen nė pushtet tė Hitlerit. Dhe ishin elita e klasės politike, ushtarake tė Hitlerit ata qė shkuan nė Amerikė.

Gjenerali Reinhard Gehlen, nazist i thekur dhe Illuminati i devotshėm nė bashkėpunim me Allen Dulles (njė bavarian Illuminati dhe nazist amerikan) krijuan bėrthamen e CIA-s dhe mė pas atė tė NSC (national security counsil) si dhe NSA (national security agency) dhe nė bėrthamėn e saj ishin tė gjithė ata nazistė SS tė cilėt erdhėn nė Amerikė nėpėrmjet operacioneve Sunrise, Overcast, dhe Paperclip(Reinhard Gehlen dhe Allen Dulles dyshohen tė jenė pjestarė elitar tė Knights of Malta).

Dy nga lobet mė tė fuqishme freemasone sot nė botė jane Skull & Bones krijuar nė Universitetin e Yale (pjestar i tė cilės ėshtė familja Bush prej me shumė se 6 brezash) dhe The Knights of Malta (pjestar i tė cilės ėshtė familja Blair, ish kryeministri anglez).Ka dhe organizata tė tjera si ajo angleze Round Table qė drejtohet dhe kontrollohet direkt nga Familja Mbretėrore Anlgeze.

Illuminantėt shkaktarė tė gjakėderdhjes nė Siri
Strategjia e tyre ėshtė sic vijon: Strategėt e Illuminatit krijojnė Problemin duke financuar, grumbulluar dhe trajnuar njė grup "opozitar" pėr tė stimuluar trazira ndaj njė vendi tė pavarur qė ėshtė penges pėr planet e tyre(nuk kontrollojnė qeverinė e kėtij vendi) tė cilin ata duan ta destabilizojnė.

Grupe tė tilla "opozitare" janė zakonisht tė identifikuara nga mediat si "luftėtarė tė lirisė" ose "clirimtarė".Nė tė njėjtėn kohė, liderėt e forcės politike nė pushtet ku fillon konflikti, demonizohen dhe sulmohen ashpėr duke u emėrtuar si Hitler (Assadi,Saddam Hussein, Miloshevici, Kadaffi, etj).

......................................................................................................................................

Mė pas konflikti pėrhapet nė publik nėpermjet mediave qė kontrollohen nga Illuminati tė cilat shfaqin pamje tė tmerrshme, foto tė frikshme masakrash dhe krime ndaj civilėve tė pafajshėm. Nė kėtė pikė tėrhiqet vėmendja e plotė dhe njėzėri thuhet "Duhet bėrė dicka ! " ...dhe kėshtu fillojnė bombardimet.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shtremberim i temes

Mesazh  mevlida prej 08.08.12 12:04

Sa keq sipas kesaj po na del se Millosheviqi paska qene viktime ndersa populli kosovar i cili luftoi per liri dhe derdhi gjak na qenka i manipuluar dhe pjese e konspiracionit te iluminateve ndersa ata qe derdhen gjakun dhe sakrifikuan familjet na qenkan pjesetare te klaneve mafioze dhe narko-kartelave.Vertete eshte per te ardhur keq se cfare shtremberimi po i beni kesaj teme vertete interesante qe edhe pse deri diku eshte korrekte por ju po e beni te pabesueshme dhe irituese per lexuesit.
avatar
mevlida

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Epoka e Re” e Antikrishtit

Mesazh  scarface prej 11.08.12 23:01

Assadi, Milloshi, Gadaffi, Mubaraku etj kane qene te programuar nga vete elita, per ti kundershtuar ata, ne menyre qe elita i permbush planet e vete, siq eshte rasti tash me 'Pranveren Arabe'.Logjikisht izraeli se bashku me elite nuk kish pas pretekst para botes me e sulmu nje shtet siq eshte rasti i sirise pa pretekstin kinse po i lirojm nga diktatori. E viktime kane qene populli nen regjimin e te cileve ka vuajtur shume
avatar
scarface

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Epoka e Re” e Antikrishtit

Mesazh  djussi prej 29.08.12 13:04

o njerzzzzzzzzzzz nuk lidhet gjethcka me iluminati,ni dit veq kur te thojn edhe mielli i bukes asht prej iluminatit ncncnnc.
avatar
djussi

Mos pyet se cfare beri atdheu per ty, por cfare bere ti per atdheun tend.

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Epoka e Re” e Antikrishtit

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi