''Asgje Perfekte''

Shko poshtė

''Asgje Perfekte''

Mesazh  laureta prej 06.08.12 23:20

''Asgje Perfekte''

Te gjithe e dime qe asgje nuk eshte perfekte dhe asnjeher ne asnje kohe nuk mund te ekzistoje diqka perfekte !....
Nne anen tjeter ka shoqeri ku dominon varferia ekstreme ku njerzit , vuajne per kafshaten e gojes duke migruar rrugve por ka shoqeri ku varferia ska vend njerzit jetojne normal me kushte vertet te mira per jetes , ka vende ku njerzit vriten si nje kafshe!! duke mos pasur fare meshire edhe pse vet jan njerez ka shoqeri ku njerzit maltretohen mizorisht kush i sheh te gjitha keto, kush eshte pergjegjes per te gjitha keto, kush vertet mendon se kjo eshte jeta ideale per krijesat humane ...apo vet jeta ska cmim dhe askush nuk jep llogari....andaj asgje nuk eshte perfekte por meshira ndaj njera mes tjetres krijese duhet te mbizoteroje....:D
avatar
laureta

Asgje nuk eshte me madheshtore se mendja asgje nuk eshte me e pasur se mendja por asgje nuk eshte me idiote se mendja ajo mund te ndertoje madheshtoren por ajo mund te shkatrroje vet veten!!?

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Asgje Perfekte, Perkundrazi

Mesazh  bardhi_tr prej 11.08.12 20:54

Eshte nje teme ku gjithcka eshte relative dhe varet nga pesha e gjith secilit ku mund te japi mendimin e tij.

Perkundrazi gjithcka eshte Perfekte. Te gjitha kohrat kan qene perfekte qysh ne fillimin qe ska pas fillim dhe deri ne mbarimin qe s'do te kete mbarim. Ne bot ka njerz qe vuajn, ok shum mir Karma kolektive ose individuale ose e vjeter. Ne bot ka njerz qe jetojne te pasur, ok shum mir Karma kolektive ose individuale ose e vjeter. Askush s’eshte pergjegjes, jemi vet Ne, ose vetja Jone. S’ka meshire, vetem Merite nqs do qe te jesh nje hap me Lart.

Gjithcka eshte e perfekte, por duhet te dime arsyen pse jemi ne kete kohe, sepse nuk jemi rastesisht.
avatar
bardhi_tr

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi