Insekti me pamje tė Djallit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Insekti me pamje tė Djallit

Mesazh  Odin prej 05.08.12 22:07

Insekti me pamje tė DjallitKėtė insekt me sy tė kuq dhe me birė gjigand e ka fotografuar njė aventurier ēek nė Republikėn Domenikane.


Tabloidi i njohur britanik “San” sjell fotografi tė kėtij insekti jo tė zakontė, tė cilin e ka krahasuar me djallin. Ka sy tė kuq, mjekėr, ndėrsa brirėt i ka tė gjatė deri nė 4 centimetra.

Tomas Celar, njė 19 vjeēar ēek ishte habitur me shfaqjen e kėtij insekti tė pa zbuluar deri mė tani.

“Nuk e kam ditur se e kam fotografuar, por kur e kam shikuar xhirimin isha i habitur. Ky insekt ngjan shumė nė djallin”, ka thėnė Celar.
avatar
Odin

596


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Insekti me pamje tė Djallit

Mesazh  Jetmira prej 10.09.13 8:38

te kallka daten
avatar
Jetmira

768


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Insekti me pamje tė Djallit

Mesazh  besnikpertan prej 10.09.13 9:26

Kush ia ka pare pamjen natyrale djallit,kto jan imagjinata sepse njeriu nuk i ka syte qe mund ta shohin djallin
me shume po duket sikur ata filmat fantastike t'vjeter.
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Insekti me pamje tė Djallit

Mesazh  lulja e mire prej 10.09.13 19:41

Nese dikush e ka pa djallin ather mund te  del e te thot  qe ky insekt e ka pamjen e djallit .E jo me filozofu qe pamja e djallit tek insekti ,sa per dijeni qe kom une djalli mund te mer pamje te ndryshme.............
avatar
lulja e mire

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi