Hebrejnte apo JO Hebrejnte

Shko poshtė

Hebrejnte apo JO Hebrejnte

Mesazh  Valtoni prej 25.07.12 23:20

HEBREJNTE APO 'JO' HEBREJNTE?

Ketu jane pasqyruar disa vargje te shkeputura nga libri i shejnt i cifutizmit 'Talmudi', per me shum progresi i deri tanishem i cifutizmit eshte rrjedhoje e keti libri, dhe e ketyre vargjeve!
‘’Vetem hebrejnte jane njerez, jo-hebrejnte nuk jane njerez por kafshe “ - Kerithuth 6b page 78, Jebhammoth 61a

‘’ Jo-hebrenjte jane krijuar qe tju sherbejne hebrenjve si skllever “ - Midrasch Talpioth 225

“ Jo-hebrenjte duhet te trajtohen me keq madje se derrat e semure”

“ Marredheniet seksuale me jo-hebrenjte jane si marredheniet seksuale me kafshet”

“Norma e lindjeve te jo-hebrenjve duhet te shtypet masivisht”

“Zevendesimi I lopeve dhe gomereve te ngordhur eshte njesoj si zevendesimi I jo-hebrenjve”

“Te flasesh ne veshin e nje izraeliti eshte njesoj sikur te flasesh ne veshin e Zotit”

“Zoti (Jahveh) nuk eshte asnjeher I inatosur me hebrenjte, por vetem me jo-hebrenjte “

“Njeriu (hebre) duhet te lutet 3 here ne dite , sepse Jahveh nuk e beri ate nje jo-hebre, nje injorant ose nje grua”

“Perkundrejt nje jo-hebreu, nje hebre nuk shkakton kurre nje shkelje kurore…ndeshkohet vetem gruaja e hebreut,,ndersa,gruaja e nje jo-hebreu ekzekutohet.”

“Nuk ekziston grua per jo-hebrenjte..ato nuk jane grate e tyre ne te vertete”

“Ju (hebrenjte) me bźte mua, Jahveh zotin e gjithe botes, keshtu qe une do tju bej ligjvenesit e vetem ne te”

“Kush do qe te behet I zgjuar duhet ti perkushtohet vetem parave, ato jane gjeja me e rendesishme ne Thora, si nje burim me gaz”

“Hebrenjte gjithmone duhet te perpiqen ti mashtrojne jo-hebrenjte”

“Prona e jo-hebrenjve I perket hebreut qe e perdor I pari”

“Nese 2 hebre kane zgjedhur 1 hebre, ata duhet ta ndajne kte prone pergjysem’’

“Cdo hebre eshte I lejuar te perdore genjeshtren dhe mashtrimin per te shkaterruar nje jo-hebre”

“Zoterimet e nje goyim(jo-hebre) jane si nje shkretetire e shkrete , ku cdo hebre qe I kerkon ato, ka te drejte ti marre”

“Hebreu eshte I lejuar te shfrytezoje gabimin e nje jo-hebreu per ta mashtruar ate”

“Hebreu eshte I lejuar te perdore fajdet kundrejt nje jo-hebreu”

“Kur te vije Mesiah, te gjithe do te jene skllever te Hebrenjve”

“Ai qe nuk I bindet nje Rabbi (hebreu) meriton vdekjen, dhe duhet ndeshkuar duke u vluar ne jashteqitje te nxehte ne ferr”“Nė qoftė se njė ēifut ėshtė i tunduar pėr tė bėrė keq, ai duhet tė shkojė nė njė qytet ku ai nuk ėshtė i njohur dhe tė bėjė tė keqen atje”

“Jo- hebrenjte nuk jane njerez, vetem hebrenjte jane njerez”

“Hebrenjte jane hyjnore..nese nje jo-hebre (gentile) godet nje hebre, ai duhet te vritet..Te godasesh nje hebre eshte njesoj sikur te godasesh Zotin”

“Te mashtrosh nje jo-hebre eshte gje normale..nje Jo-hebre nuk duhet paguar”

“Nese nje dem I nje izraeliti gjakos nje dem ten je Cannaniti, nuk ka problem..por nese ndodh e kunderta , nje Cannanit duhet te paguaje”

“Hebrenjte kane te drejte te vjedhin nga jo-hebrenjte”

“Nese nje hebre gjen nje object te humbur nga nje jo-hebre, ka te drejte ta mbaje”

“Zoti nuk do ta kurseje nje hebre qe marton vajzen e tij me nje burre te vjeter, ose qe marton djalin e vogel me nje grua ose qe kthen nje artikull te humbur te nje Cathean”

”Hebrenjte mund te mbajne rob dhe te vrasin jo-hebrenjte.Nese nje hebre vret nje jo-hebre nuk ka ndeshkim.Ate cka hebreu vjedh nga jo-hebreu, mund ta mbaje”

“Jo-hebrenjte nuk jane te mbrojtur nga ligji dhe Zoti I ka cuar parate e tyre ne Izrael”

“Hebrenjte mund te genjejne jo-hebrenjte”

“Te gjithe femijet e jo-hebrenjve jane kafshe”

“Vajzat e jo-hebrenjve jane ne nje gjendje te ndyre qe nga lindja”

“Jo-hebrenjte preferojne seks me lopet”

“Nje hebre mund te martohet me nje vajze 3 vjecare ( 3 vjet e nje dite me sakte)’’

“Nje hebre mund te kryeje marredhenie seksuale me nje femije perdirisa ai eshte me pak se 9 vjec”

“Kur nje burre ka maredhenie me nje vajze te vogel eshte normale”

“Te vrasesh nje jo-hebre eshte njesoj sikur te vrasesh nje kafshe”

“Edhe me I miri I jo-hebrenjve duhet vrare”

“Tu thuash cdo gje jo-hebrenjve qe ka lidhje me lidhjet tona fetare, do te ishte njesoj sikur te vrisje te gjithe hebrenjte..nese nje jo-hebre meson ate qe mesojme ne, do te na vriste hapur”

"Only the Jews are humans, the Non-Jews are not humans, but cattle" (goyim = human cattle) [1]- Kerithuth 6b page 78, Jebhammoth 61a"The Non-Jews have been created to serve the Jews as slaves" [2]- Midrasch Talpioth 225"The Non-Jews have to be avoided, even more than sick pigs"- Orach Chaiim 57, 6a"Sexual intercourse with Non-Jews is like sexual intercourse with animals"- Kethuboth 3b"The birth-rate of the Non-Jews has to be suppressed massively" [3]- Zohar II, 4b"As you replace lost cows and donkeys, so you shall replace dead Non-Jews" [4]- Iore Dea 337,1"To box an Israeli on the ear, is like to box on the ear of God"- Sanhedrin 58b"God (Jahveh) is never angry about the Jews, just about the Non-Jews"- Talmud IV / 8 / 4a"The human (the Jew) has to pray every day three times, because Jahveh didn't make him a goyim, not a female and not an ignorant"- Talmud V / 2 / 43b + 44a"Towards a Non-Jew the Jew doesn't cause an adultery... Punishable for the Jew is just the adultery towards his next, that means the wife of a Jew. The wife of the Non-Jew is excluded"- Talmud IV / 4 / 52b"There is no wife for the goyim, they really aren't their wives"- Talmud IV / 4 / 81 + 82ab"You (the Jews) have made me, Jahveh, the only true lord in the world, so I will make you the only ruler in the world""Who wants to be smart shall occupy himself with money matters, because there are no corner pillars in the Thora that are more important, because they are like a sparkling fountain"- Talmud IV / 3 / 173b"Jews always have to try to deceive Non-Jews" [5]- Zohar I, 168a"Non-Jewish property belongs to the Jew who uses it first"- Babba Bathra 54b"If two Jews have deceived a Non-Jew, they have to split the profit"- Choschen Ham 183,7"Every Jew is allowed to use lies and perjury to bring a Non-Jew to ruin"- Babba Kama 113a"The possessions of the goyim are like an ownerless desert, and everybody (every Jew) who seizes it, has acquired it"- Talmud IV / 3 / 54b"The Jew is allowed to exploit the mistake of a Non-Jew and to deceive him"- Talmud IV / 1 / 113b"The Jew is allowed to practice usury on the Non-Jew" [6]- Talmud IV / 2 / 70b"When the Messiah comes, all will be slaves of the Jews"- Erubin 43b"Whoever disobeys a Rabbi deserves death... Whosoever disobeys the rabbis deserves death and will be punished by being boiled in hot excrement in hell."- Erubin 21b"If a Jew is tempted to do evil he should go to a city where he is not known and do the evil there"- Moed Kattan 17a"Non-Jews are Not Human. Only Jews are human ("Only ye are designated men")- Baba Mezia 114a-114b"Jews are Divine. If a heathen (Gentile) hits a Jew, the Gentile must be killed. Hitting a Jew is the same as hitting God"- Sanhedrin 58bO.K. to Cheat Non-Jews. A Jew need not pay a Gentile ("Cuthean") the wages owed him for work- Sanhedrin 57a"If an ox of an Israelite gores an ox of a Canaanite there is no liability; but if an ox of a Canaanite gores an ox of an Israelite...the payment is to be in full."- Baba Kamma 37bJews May Steal from Non-Jews - Baba Mezia 24aIf a Jew finds an object lost by a Gentile ("heathen") it does not have to be returned- (Affirmed also in Baba Kamma 113b)God will not spare a Jew who "marries his daughter to an old man or takes a wife for his infant son or returns a lost article to a Cuthean..."- Sanhedrin 76aJews May Rob and Kill Non-Jews. When a Jew murders a Gentile ("Cuthean"), there will be no death penalty. What a Jew steals from a Gentile he may keep- Sanhedrin 57aGentiles are outside the protection of the law and God has "exposed their money to Israel."- Baba Kamma 37bJews May Lie to Non-Jews. Jews may use lies ("subterfuges") to circumvent a Gentile- Baba Kamma 113aNon-Jewish Children Sub-Human. All Gentile children are animals- Yebamoth 98aGentile girls are in a state of niddah (filth) from birth- Abodah Zarah 36bGentiles prefer sex with cows- Abodah Zarah 22a-22bA Jew may marry a three year old girl (specifically, three years "and a day" old).- Sanhedrin 55bA Jew may have sex with a child as long as the child is less than nine years old.- Sanhedrin 54b"When a grown-up man has intercourse with a little girl it is nothing."- Kethuboth 11b"Murdering Goyim is like killing a wild animal."- Sanhedrin 59a"Even the best of the Gentiles should be killed."- Abodah Zara 26b"To communicate anything with a Goy about our religious relations would be equal to the killing of all Jews, for if the Goyim knew what we teach about them, they would kill us openly."- Libbre David 37"Sexual intercourse with a little girl is permitted if she is of three years of age."- Yebhamoth 11b.


Cifutet jane nje race e cila nuk meriton dhe nuk duhet te jene pjes e njerezimit, e aq me pak te kete vend jo vetem ne kete planet, por as ne tere univerzin. Ketije citimi i bashkoj edhe nje thenje me shume se reale:"Do te me mallkoni per cdo cifut, qe nuk e kam vra" A.HITLER
avatar
Valtoni

Dija eshte Pushtet!

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hebrejnte apo JO Hebrejnte

Mesazh  Valtoni prej 25.07.12 23:29

gjinkalla nga parajsa shkruajti:pff pse a po menon qe hitleri ka vrare hebreje a ? rritu pak o thmi

Argumentoje te kunderten e asaj qe kam thene, nese nuk mund ta besh, shiko veten ne pasqyre dhe besoj qe do te veresh ndonje gje, por ka shum gjasa edhe te mos vereshe!
avatar
Valtoni

Dija eshte Pushtet!

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hebrejnte apo JO Hebrejnte

Mesazh  Anon prej 26.07.12 16:53

Pershendetje ! Duke marre parasysh edhe librin e talmudit desha tpergjigjem me saktesisht " Jo gjith herenjte jane me kte sekt fetar "
Zionistet kunder Muratoreve eshte sikur ti ndash dy parti ne shqiperi " djathtistat dhe majtistat ".
Por ne njefare menyre keni te drejte.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hebrejnte apo JO Hebrejnte

Mesazh  Valtoni prej 26.07.12 18:25

I nderuar, keni te drejte. Por sidoqofte qe te dyja mund te themi se jane te peraferta. Me pelqeu shembulli juaj, por prap se prap qellimet themelore ose 'ideali' i ketyre partive ngjason, njashtu eshte edhe rasti ne fjale.
Pra prap se prap ata mbeten cifut, dhe si te tille do te manipulojne me te tjeret, deri sa te nderrojne ekuilibrat! Faleminderit.
avatar
Valtoni

Dija eshte Pushtet!

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hebrejnte apo JO Hebrejnte

Mesazh  Arb prej 26.07.12 19:56

Eshte e habitshme.
Shume kush di per keto kodekse fetare te cifuteve dhe urrejtja e pa shoqe qe gjendet ne te, askush nuk i akuzon per kete , edhe po qe se -besimin - e tyre e chojne ne vend , duke vrare dhe masakruar jo-cifut, u thuhet : "Nuk ka dert eshte besimi i tyre , kane te drejte ta praktikojne", biles ka nga ata qe kur nje chifut vret disa njerez te pa fajshem dhe kur tjetri chifut i varros ata , u thuhet me krenari: Shiko sa te mire jane chifutet , i varrosin njerezit , nuk i lene ne rruge!!!

Kur nje musliman praktikon fene e tije,,, i thuhet terrorist ose fundamentalist, duke u bazuar tek disa "xhihadist" qe hedhin veten ne ere duke qene te shperlare nga trute, nga agjentura sekrete te ndryshme.E nuk e bazojne pershtypjen e tyre tek libri fetare i myslimaneve - Kur'ani se cfar shkruan per te tjeret, jo muslimanet.

Gjithsesi e verteta triumfon gjithjmone...
avatar
Arb

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hebrejnte apo JO Hebrejnte

Mesazh  Anon prej 26.07.12 23:21

Valtoni shkruajti:I nderuar, keni te drejte. Por sidoqofte qe te dyja mund te themi se jane te peraferta. Me pelqeu shembulli juaj, por prap se prap qellimet themelore ose 'ideali' i ketyre partive ngjason, njashtu eshte edhe rasti ne fjale.
Pra prap se prap ata mbeten cifut, dhe si te tille do te manipulojne me te tjeret, deri sa te nderrojne ekuilibrat! Faleminderit.

- Sigurisht librat nuk dallojn dot nga njeri tjetri e qellimin eshte i njejte.Po gjithsesi un personalisht i perkrah per intelegjencen qe kane dhe poashtu e dua kte shtet hebreist mbase jetoj aty e sdo e ndroj me asnje tjeter per arsyeje se DALLOJN nga popujt tjere jane te cmendur njekohsisht edhe me te mencurit e ruzullit POR po e perseris prap JO GJITH HEBRENJTE jane " te lige " jo te gjithe.
Falemnderit.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hebrejnte apo JO Hebrejnte

Mesazh  Elsavrana prej 27.07.12 2:17

Kjo fryma arrogante e hebrejve eshte aq e lashte sa eshte dhe njerezimi...perpjekja e tyre per tu bere te paret ne bote dhe per te sunduar i kane katandisur ne nje grusht vrasesish... Do te agoje nje dite qe do te harrohet arroganca e tyre e semure...... ata nuk te quhen NJEREZ.
avatar
Elsavrana

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hebrejnte apo JO Hebrejnte

Mesazh  Elsavrana prej 27.07.12 2:22

Dhe...po shtoj dicka tjeter...mos u merrni me krahasime midis feve...jo muslimanet jane me te mire...jo kristianet , apo hebrejte...tek te gjitha religjionet mban ere kalbesire... jane si nje lloj perde e zeze qe u ndalon syve tane te shohin.
Zoti na i dha shpirtin me vete...na dha tharmin e tij...kjo eshte dhe feja e gjithkujt... te tjerat jane rregulla dhe paragrafe qe ndihmojne ose corodisin te shkretin njeri.
avatar
Elsavrana

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hebrejnte apo JO Hebrejnte

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi