Australi - UFO

Shko poshtė

Australi

Mesazh  Neo prej 22.04.10 23:07

Biznesmeni Anthony Raduka ka filmuar drita tė mistershme nga ballkoni i shtėpisė sė tij tė hėnėn e kaluar nė mesnatė.

Filmimi tregon topa me dritė duke fluturuar mbi qiellin e Geelong-ut nė Australi , duke bėrė zigzage me shpejtėsi tė mėdha.

Topat ndryshonin ngjyrėn dhe formėn gjatė 20 minuta sa ėshtė bėrė filmimi.

Z. Raduka tha nė tė pėrditshmen " Geelong Advertiser "se dritat ishin tepėr tė shpejta pėr tė qenė avion dhe qė fluturonin nė drejtime tė ērregullta.


avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Australi - UFO

Mesazh  xxxadixxx prej 22.07.12 15:41

Australia nė epiqendėr tė aktivitetit tė jashtėtokėsorė

Muajt e fundit, Australia po pėrjeton njė sėrė fenomenesh tė pashpjegueshme.

“Australia tmerrohet nga “trupat” kozmikė”, nė tė cilin theksohej kjo dukuri e cila ka venė dilemė astronomėt sh shkencėtarėt.

E megjithatė, edhe pse shkencėtar tregohen tė pa mundur tė shpjegojnė kėtė dukuri, fenomeni vazhdon aktivitetin e tij intensiv nė kėtė kontinent, ku shfaqja e objekteve tė pa identifikuara, pėrfshirė kėtu dhe ata kozmik, bėhet gjithnjė dhe mė e theksuar.
avatar
xxxadixxx

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi