Fotografoi UFO-t, mė pas u rrembye!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Fotografoi UFO-t, mė pas u rrembye!

Mesazh  xxxadixxx prej 20.07.12 15:39Puerto Rico, 1988: Njeriu i cili fotografoi UFO-t, qė mė pas e rrėmbyen atė!

Siē dihet historia e Jashtėtokėsorėve, apo thėnė ndryshme me njė laicizėm mė tė populluar, UFO-t, vitet e fundit, madje pėr dekada rresht, fill pas mbarimit tė lutės sė dytė botėrore u kthyen nė njė mister sa real po edhe aq irreal!
Dihet se shume media ndėr kohė i ka dhėnė njė rėndėsi tė veēantė kėtij fenomeni i cili veē imagjinatės, fantazisė pėr tė panjohurėn dhe pėr diēka mė madhore se qenia njerėzore, ajo ēka thuhet me plotė bindjen se njeriu nuk ėshtė i vetėm nė kėtė universe, apo duke shkuar tej fantazisė tonė, gjė e cila ka kaptuar “dėshirėn” e kureshtjes tonė pėr t’i dhėnė njė pėrgjigje kėtij misteri qė herė shfaqet si i vėrtet dhe herė si pavėrtetė, ndėrkohė duhet thėnė se veē tė tjerash, edhe vetė agjencitė mė tė mėdha tė botės, i kanė kushtuar njė interes tė jashtėzakonshėm kėtij fenomeni.
Janė me dhjetėra studimet e shkencėtarėve tė cilėt “vėrtetojnė” ekzistencėn e jashtėtokėsorėve.
Mbetet tė theksojmė se dhe vetė NASA ka krijuar njė ekip shkencėtarėsh nga bordi i saj, tė cilėt merren posaēėrisht me kėtė dukuri tė pashpjegueshme.
Ndėrkohė janė me mijėra astronomėt, studiuesit, shkencėtarėt skeptikėt, shkrimtarėt, e njė sėrė kategorish tė tjerė njerėzish tė cilėt merren intensivisht me njė pėrkushtim shumė tė madh me kėtė fenomen, duke i studiuar ato nė tė gjitha mėnyrat dhe format e tyre.
Madje duhet rikujtuar gjithashtu se pak kohė mė parė, vetė Presidenti Amerikanė, Barak Omabam, ishte ai i cili “Vėrtetoi” nė deklarimin e tij ekzistencėn e Jashtėtokėsorėve duke njoftuar mbarė globin me zbulimin e kryer nga NASA nė liqenin e famshėm.

Ndiqni nė video historinė e njė Peruani i cili pasi fotografoi UFO-t, mė pas u rrėmbye prej tyre.

avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi