Gjėja mė e ēuditshme tek njeriu

Shko poshtė

Gjėja mė e ēuditshme tek njeriu

Mesazh  Gerta Gerta prej 18.07.12 14:35Cila ėshtė gjėja mė e ēuditshme tek njeriu?

I urti u pėrgjigj: Njeriu!

Mėrzitet nga fėmijėria dhe shpejton tė rritet, e pastaj dėshiron tė kthehet pėrsėri si fėmijė.
E humb shėndetin e vet duke vrapuar pas pasurisė, e pastaj e shpenzon gjithė pasurinė pėr ta kthyer shėndetin.
Mendon pėr tė ardhmen i shqetėsuar dhe harron tė tashmen, pastaj nuk e jeton as tė tashmen as tė ardhmen.
Jeton sikur tė mos vdesė kurrė dhe vdes sikur tė mos kishte jetuar kurrė!

Gerta Gerta

PEACE and LOVE

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjėja mė e ēuditshme tek njeriu

Mesazh  insommia prej 18.07.12 18:06

gerta gerta shkruajti:

Cila ėshtė gjėja mė e ēuditshme tek njeriu?

I urti u pėrgjigj: Njeriu!

Mėrzitet nga fėmijėria dhe shpejton tė rritet, e pastaj dėshiron tė kthehet pėrsėri si fėmijė.
E humb shėndetin e vet duke vrapuar pas pasurisė, e pastaj e shpenzon gjithė pasurinė pėr ta kthyer shėndetin.
Mendon pėr tė ardhmen i shqetėsuar dhe harron tė tashmen, pastaj nuk e jeton as tė tashmen as tė ardhmen.
Jeton sikur tė mos vdesė kurrė dhe vdes sikur tė mos kishte jetuar kurrė!

Shum e sakt kjo qe thuhet Gerta sidomos kjo qe thuhet ne fund !!!
avatar
insommia

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi