Afirmime pozitive

Shko poshtė

Afirmime pozitive

Mesazh  Xhemajl prej 16.07.12 12:29

TĖ GJITHĖ DO T'I DUA!

Sot do ta zgjeroj shpirtin edhe me shumė

- Do t'i dua njerėzit ambicioz - sepse ata frymojnė pėr suksese tė reja;
- Do t'i dua edhe njerėzit qė kanė pėsuar dėshtime - sepse gabimet e tyre mė mbushin mend;
- Do t'i dua edhe Mbretėrit - sepse ata vuajnė nga frika e madhe;
- Do t'i dua edhe shpirtvegjlit - sepse edhe ata tė shkretit janė fėmija tė Zotit;
- Do t'i dua tė pasurit - sepse ata janė tepėr tė vetmuar;
- Do t'i dua edhe tė varfėritė - pėr shkak tė shpirtit tė tyre tė pastėr;
- Do t'i dua tė rinjtė - pėr shkak tė optimizmit tė tyre;
- Do t'i dua edhe pleqtė - pėr shkak tė urtėsisė qė ua ka dhėnė pėrvoja;
- Do t'i dua tė bukurit - pėr shkak tė syve tė tyre plot pikėllim;
- Do t'i dua tė shėmtuarit - pėr shkak tė devotshmėrisė sė pafund...

- Do ta dua edhe diellin - pėr shkak tė fuqisė se tij, se ēdo gjėje i jep jetė;
- Do ta dua edhe shiun - sepse ai ma pastron shpirtin;
- Do ta dua edhe terrin - sepse ai mi zbulon yjet nė qiell...

- Do ta pėrshėndes LUMTURIN - sepse ajo ma rrit zemrėn;
- Do ta duroj edhe hidhėrimin - sepse ai ma forcon shpirtin;
- Do tė jem FALĖNDERUES ne mirėnjohje - sepse ato mė takojnė;
- Me gėzim do t'i pres pengesat - sepse ato janė nxitje pėr mua...
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Afirmime pozitive

Mesazh  Luli prej 07.04.14 14:34

Unė e kuptoj plotėsisht se stresi ėshtė vetėm frikė.

Unė e lė tėrė frikėn tė shkojė.

Unė jam nė paqe.

Unė jam person fizikisht i sigurt.

Liria nga stresi ėshtė e drejtė e imja hyjnore.

Unė e lė tėrė tensionin tė shkojė.

Unė e pėrdori frymėmarrjen time pėr t'u relaksuar.

Unė marr frymė thellėsisht dhe paqėsisht.

Unė e ndiej se si relaksohen muskujt e mi.

Unė i lejoj organet e mija tė relaksohen.

Unė e relaksoj qafėn time dhe tė gjithė muskujt e qafės sime.

Unė e lė tensionin tė shkojė nga supet e mija.

Unė rrjedh me jetėn lehtėsisht dhe pa mundime.

Unė punoj nė atmosferė tė dashur.

Mua mė ēmojnė lart nė punė.

Unė e bėj punėn qė mė pėlqen ta bėj.

Unė jam person i zoti.

Unė mund tė trajtoj gjithēka qė vjen rrugės sime.

Sa mė shumė qė mėsoj aq mė shumė rritem.

Unė ndihem ēdo ditė e mė i sigurt.

Unė jam person i balansuar dhe i pėrqendruar

Unė e shprehi krijueshmėrinė time.

Unė e pranoj unikalitetin tim.

Unė kam vullnet tė ndryshoj.

Unė jam nė procesin e ndryshimeve pozitive.

Unė jam person i pėrmbushur thellėsisht me ēdo gjė qė e bėj.

Unė i besoj vetes.

Unė i besoj procesit tė jetės.

Unė e deklaroj pronėsinė mbi fuqinė time.

Unė jam rehat me financat e mija.

Unė jam person gjithmonė i aftė t'i paguaj faturat e mija me kohė.

Unė jam duke e bėrė gjithmonė mė tė mirėn qė mundem.

Unė ndihem person i sigurt kur i shprehi ndjenjat e mija.

Unė jam nė paqe shpirtėrore.

Unė jam person i rrethuar nga siguria.

Unė jetoj nė botė tė sigurt, paqėsore e tė dashur.

Jeta ėshtė e thjeshtė dhe e lehtė pėr mua.

Jeta ėshtė e thjeshtė dhe e lehtė pėr ty.

Unė e lė tėrė frikėn dhe dyshimin tė shkojė.

Unė e lė tėrė urrejtjen dhe xhelozinė tė shkojė.

Unė e lė tėrė dhembjen tė shkojė.

Unė i lė tė gjitha pritjet tė shkojnė.

Unė jam person emocionalisht i balansuar.

Unė ia fali vetes dhe tė tjerėve.

Mua ma kanė falur.

Unė e lė tėrė fajin tė shkojė.

Unė e lė tėrė fajėsimin e tė tjerėve tė shkojė.

Unė kam besim nė veten.

Unė jam rehat me njerėzit.

Unė e pėrjetoj dashurinė kudo qė shkoj.

Unė e shoh jetėn me sy pozitivė.

Unė e shoh vetėm tė mirėn te tė tjerėt.

Unė i lė frikat e fėmijėrisė tė shkojnė.

Unė jam person i sigurt dhe i rritur.

Unė jam prind i kėndshėm e i dashur pėr fėmijėn tim tė brendshėm.

Tė gjitha marrėdhėniet e mija janė harmonike.

Unė jam person i hapur dhe pranues ndaj gjithė tė mirės.

Tėrė jeta mė do dhe mė pėrkrah mua.

Ēdo gjė ėshtė nė rregull nė botėn time.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi