Parashikimi i fatit me filxhan te kafese

Shko poshtė

Parashikimi i fatit me filxhan te kafese

Mesazh  Ariu prej 12.07.12 14:37

Parashikimi i fatit me filxhan te kafese

Si te shohim filxhan!!!

Perpara se te filloj dua qe te sqaroj dicka per te gjithe ata qe nuk jane familjarizuar me kete fenomen.
Ky lloj parashikimi nuk ka te beje me demonet dhe magjine e zeze.Eshte thjesht dhurate e te madhit Zotit dhe e nenes natyre.Ne te nuk marin pjese fenomene te tilla si fantazmat,te vdekurit,shejtanet.Me perjashtim te engjejve te cilet jane gjithmone te pranishem.

Qe te shohesh filxhan nuk ke nevoje qe tu permbahesh disa rregullave ose nje radhe te caktuar.Thjesht mere filxhanin ne dore dhe thuaj cfare ti ndjen,pa pasur dyshime ne fjalet e tua apo frike se mos nuk te dalin te verteta.Duhet qe te lesh imagjinaten dhe zerin e brendshem qe te bashkohen.Keshtu do te jesh I sakte dhe I pagabueshem.Nese te ze paniku ose shperqendrohesh do ta kesh te pamundur qe te rifillosh perseri.


Nuk ekziston ndonje rregull,ne berjen e kafese ose te pirjes se saj.Duhet vetem qe filxhani te jete I bardhe nga ana e brendshme.Pasi e pi te gjithe kafene,filxhanin e kthen permbys mbi pjate ose mbi nje siperfaqe te sheshte.Kur te kulloje I gjithi,mere dhe fillo.Ne fillim do te jete e pamundur te thuash apo te shohesh dicka,por me praktike do te jesh I afte te shohesh shume gjera.Por edhe filxhani e ka nje cmim qe duhet paguar.Pas shume shikimeve do te filloje te bjere gjak,te verbohesh ose te semuresh rende pa shkak.Dhe ne rast se kur te shfaqen simptomat vazhdon ende atehere te pret vdekja.

Me ane te filxhanit mund te zbulosh gjithcka.Vdekje,martesa,fejesa,lindje,shtatezani,ndarje,leke,sherre,dhurata,magji etj.
Gjithcka varet ne vendosmerine e shikuesit dhe ne besimin e personit qe do te mesoje per te ardhmen te shkuaren edhe te tashmen.
JU UROJ SUKSES NE PARASHIKIM DHE GJETSHI SA ME SHUME.

<......Eri.......>


Edituar pėr herė tė fundit nga Explorer nė 10.06.13 13:37, edituar 2 herė gjithsej (Reason for editing : ..)
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

56


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Parashikimi i fatit me filxhan te kafese

Mesazh  Ariu prej 13.07.12 20:34

Fatin ne dore vertete e ka krijuesi yne dhe une nuk po e mohoj.
Ky shkrim eshte vetem nje qartesim,pasi ideja e kesaj ceshtje eshte e gabuar.Shume vete e shohin si gje te keqe dhe te pavertete.
Stresi te ben dem per shendetin.Keshtu qe perpiqu qe te qetesohesh.
Une nuk thashe gje qe jam i ditur,apo di.Une thjesht po ndaj informacionin e dhene nga i madhi Zot.Dhe nese kjo te duket ofenduese apo pa kuptim,mos e lexo sepse s'te detyron njeri.

Dhenia e dijes te i padituri,kur vete ai nuk e do eshte humbje kohe.Keshtu qe ji i rezervuar ne dhenien e dijes qe te ka dhene Krijuesi i ekzistences.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

56


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi