Tė krijojmė njė Organizatė

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  number3 prej 29.10.13 19:32

icneg shkruajti:po nje organizat e tille po dhe kjo eshte EXPLORER UNIVERS  asgje me shume sdo te bente nje organizat vec njohjes se afert
vecse sa me shume njohim njerzit aqme shume i duam.......
jam dakort me ty sesa ta teprojm por esht problem ca qe jan larg nesh

number3

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  doraime77@hotmail.com prej 29.10.13 21:02

Jam shum dakord per organizaten, ne jemi vertet te ndricuarit dhe me kete duhet te kuptojme qe jemi te ndricuar nga dija dhe informacionin qe ne marrin ketu ne  Eksplorer Univers, qe per mua esht nje faqe e mrekullueshme, ka shume njerez qe nuk ja kane haberin, ata jetojne ne erresire, le ti vem nje emer interesant organizates son dhe te informojme shume njerez qe ne e duam Zotin ne menyren tone me te bukur ketu ne Eksploer Univers.

doraime77@hotmail.com

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 30.10.13 0:13

nuk e kam per masonerıne por per antı masonerıne...une tashme  e kam bere gatı faqen e ınternetıt thjesht me duhet te dhenat tuajqa qe te bej anetraesımın dhe keto te dhena tı ruaj ne server qe te akse3sohen onlıne ..
he a jenı dakord apo jo atehere me sıllnı ınformacıonete nevojshme qe tju regjıstroj ne faqe

albibozha2

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 30.10.13 0:22

@para-psikologjia...eshte shume e thjeshte per ty i/e nderuar sepse ju merreni me para-psikologji dhe spiritualitet..ndaj ne faqen qe une kam ndertuar do te fus edhe kategorite e posacme per fushen qe posedon secılı nga ju..dhe do tju jap nje password qe te menaxhonı faqen ne lıdhje me fushen tuaj

albibozha2

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Muneer prej 30.10.13 8:12

albibozha2 shkruajti:@para-psikologjia...eshte shume e thjeshte per ty i/e nderuar sepse ju merreni me para-psikologji dhe spiritualitet..ndaj ne faqen qe une kam ndertuar do te fus edhe kategorite e posacme per fushen qe posedon secılı nga ju..dhe do tju jap nje password qe te menaxhonı faqen ne lıdhje me fushen tuaj
Sbesoj te funksionoje si ide..

Muneer

328


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  55 prej 30.10.13 12:25

Me te vertete eshte bere keq puna, kemi ngelur pa para dhe duhet te krijojme ndonje organizate. Kush eshte dakort te krijoje ndonje rreth te ketyre spiritualisteve, me magji te bardhe te merremi kryesisht dhe profesori (drejtues)ketu te jem une . Le te hapim si fillim nje grup te vogel me pak persona, 6 -8 veta si fillim.

55

313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 30.10.13 14:37

nese e ke vene re ne po perpıqemı te krıjojme nje organızate dhe kur themı organızate dmth www.filani.ORG quhet organızate jofıtımprurese ..

albibozha2

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 30.10.13 14:42

dhe dıcka tjter magjıa eshte jashte organızates qe po perpıqemı te krıjojme

albibozha2

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  number3 prej 30.10.13 20:03

jo magjira se jan gjera kot largohuni nga magjia se do i beni gropen vetes sidomos magjin e zez ua keshilloj lereni vtm ZOTI te levdojm

number3

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Muneer prej 31.10.13 21:15

number3 shkruajti:jo magjira se jan gjera kot largohuni nga magjia se do i beni gropen vetes sidomos magjin e zez ua keshilloj lereni vtm ZOTI te levdojm
Me tverte qe e kalove kufirin me kete predikimin e zotit, cfare te shikoj qe shkruan me pune zoti do te ta fshij..
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

328


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Muneer prej 31.10.13 21:16

Kupto nje gje, kemi ardhur ketu per te mesuar. Te kishte qene per zot do kishim shkuar ne xhami dhe kishe..
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

328


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 31.10.13 21:27

@parapsikologjia...
ore qenke njeri interesant ti.. meqe je iluminist i famshem dhe merr vesh nga magjia atehere shko dhe futu ne grupın e magjıve te Bardha Du-Ming...se ne po hapım organizate ketu dhe nuk po bejme fılmın me Zotın e unazave oK!!!!!!!!!!!
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Muneer prej 31.10.13 21:30

kush permendi magji ketu.. ?
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

328


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  55 prej 01.11.13 9:35

Une them keshtu jeni ju aty, jam une ketu,le te bejme keshtu-se e keni keqkuptuar kete punen e magjis se bardhe, sthash qe te merremi me ndarje dhe zgjidhje ciftesh dhe as ndonje gje qe ka te beje me ato te zezat . Une them qe te merremi me ushtrime psikike, meditime, joga nqs i pelqejn keto. dhe gjithcka qe ka te beje me fete e ndryshme. Me pase do ta kalojme ne psikologji, politike ne anteret e rrethit tim. Po pati ndonje qe eshte me i perkushtuar se une le te jete ai drejtuesi i grupit. Grupi do te kete nje program strikt dhe do ti permbahet rreptesisht ketij programi ushtrimesh perndryshe do te dali perjashta. ne kete rreth ska rendesi fillimisht nese nuk doni qe te tregoni identitetin tuaj vetem gjashte muajt e para pastaj do te dalim hapur dhe do te njihemi pak me teper me progresin e te gjitheve ne lidhje me keto ushtrime. Do te hap pas disa ditesh nje faqe ne fcb dhe do ti ftoj te gjithe ata qe jane te perkushtuar per ushtrimet psikike dhe gjera te tjera si keto-ska rendesi se nga jeni.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Muneer prej 01.11.13 16:35

Little Professor shkruajti:Une them keshtu jeni ju aty, jam une ketu,le te bejme keshtu-se e keni keqkuptuar kete punen e magjis se bardhe, sthash qe te merremi me ndarje dhe zgjidhje ciftesh dhe as ndonje gje qe ka te beje me ato te zezat . Une them qe te merremi me ushtrime psikike, meditime, joga nqs i pelqejn keto. dhe gjithcka qe ka te beje me fete e ndryshme. Me pase do ta kalojme ne psikologji, politike ne anteret e rrethit tim. Po pati ndonje qe eshte me i perkushtuar se une le te jete ai drejtuesi i grupit. Grupi do te kete nje program strikt dhe do ti permbahet rreptesisht ketij programi ushtrimesh perndryshe do te dali perjashta. ne kete rreth ska rendesi fillimisht nese nuk doni qe te tregoni identitetin tuaj vetem gjashte muajt e para pastaj do te dalim hapur dhe do te njihemi pak me teper me progresin e te gjitheve ne lidhje me keto ushtrime. Do te hap pas disa ditesh nje faqe ne fcb dhe do ti ftoj te gjithe ata qe jane te perkushtuar per ushtrimet psikike dhe gjera te tjera si keto-ska rendesi se nga jeni.
Jam shume dakort per ushtrimet psikike meditimin dhe yogan, dhe qe ti te jesh ne krye gjithashtu. Por them qe rregulli i pare dhe kryesor qe duhet te percaktohet eshte qe nga ky grup mund te dilet kur te duash pa pasur asnje detyrim ndaj grupit.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

328


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  icneg prej 01.11.13 18:35

le te mblidhemi nje jave ne prishtine dhe nje jave ne tirane
avatar
icneg

Syte dritaja e shpirtit

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  number3 prej 01.11.13 20:42

ne ca vendi mblidhen ne tiran
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 02.11.13 22:53

ok atehere u tha u be
po emrın sı do ja veme grupıt..qe une te hap nje faqe ınternetı
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Te Krijojme nje Organizate nderkombetare

Mesazh  albibozha2 prej 02.11.13 23:26

Te Krijojme nje Organizate  nderkombetare kunder MASONERİSE DHE KONSPİRACİONİT

Te Krijojme nje organizate e cila :

1,Do te vere ne shenjester dhe do te publikoje cdo plan te mundshem qe kane dijeni per MASONET..
2,Do te meret me promovimin dhe ndergjegjesimin e njerezve ndaj ketyre planeve.. dhe me zberthimin e fakteve qe kane te bejne me keto plane deri ne masen qe edhe populli i thjeshte mund ta kuptoje..

A.gjithesecili do te ndahet ne grupe :
1,Agjensia e Kerkim İnvestigimit
2,Agjensia e Zbatimit
3,Agjensia e Promovimit

B. Do te krijojme Grupe te vecanta te profesioneve te ndryshme.
1,Grupi i İnxhinierise Elektrike -Elektronike -İnformatike
2,Grupi i Kimi-Biologjise-Bioİnformatikes
3,Grupi i Matematike-Fizik
4,Grupi i Gjeografi -Histori
5,Grupi i Ekonomi-Statistike

Keto do te jene grupet kryesore nese dikush ka nje tjeter profesion le ta postoje ne menyre qe ta shtojme ne liste.

RREGULLAT:
1,Cdokush ka te drejten e tij per te folur dhe per te dhene mendimin e tij ne nje fushe te caktuar
2,Debatet te behen ne menyre te qete dhe te kulturuar
3,Gjithesecili te kontriboje sa ka mundesi per kete Organizate qe do te krijojme.
4,Mbrojtja e informacionit nga faktore te jashtem..
5,Gjithekush nese ne nje menyre apo nje tjeter Direkte apo İndirekte nuk i pelqen me te jete pjese e grupit eshte i lire te Largohet kur te doje..por me nje kusht qe te mos demtoje organizaten..

Ju lutem me ndihmoni edhe juve qe ta bejme me te rregullt planin e veprimit.

GJİTHEKUSH QE DON TE MARE PJESE LE TE ME SJELLE MESAZH PRİVAT (MP)
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Te Krijojme nje Organizate nderkombetare kunder MASONERİSE DHE KONSPİRACİONİT

Mesazh  albibozha2 prej 02.11.13 23:28

KJO DO TE JETE LOGOJA E ORGANİZATES NESE KENİ NDONJE KRİJİM ME TE MİRE MUND TA POSTONİ
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Muneer prej 03.11.13 18:11

number3 shkruajti:ne ca vendi mblidhen ne tiran

Sot une u takova ne tirane per kafe me number3. Ndoshta nje ide e mire do te ishte qe te njiheshim nje grup personash me njeri tjetrin dhe te diskutojme.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

328


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  number3 prej 03.11.13 18:58

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:
number3 shkruajti:ne ca vendi mblidhen ne tiran
Sot une u takova  ne tirane per kafe me number3. Ndoshta nje ide e mire do te ishte qe te njiheshim nje grup personash me njeri tjetrin dhe te diskutojme.
madje te njihemi e te jemi kunder sikur ishte ajo tema kunder masoneris satanizmit apo konspiracioneve http://www.explorerunivers.com/t6323-te-krijojme-nje-organizate-nderkombetare-kunder-masoner304se-dhe-konsp304rac304on304t#47164
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  number3 prej 03.11.13 19:00

albibozha2 shkruajti:Te Krijojme nje organizate e cila :
1,Do te vere ne shenjester dhe do te publikoje cdo plan te mundshem qe kane dijeni per MASONET..
2,Do te meret me promovimin dhe ndergjegjesimin e njerezve ndaj ketyre planeve.. dhe me zberthimin e fakteve qe kane te bejne me keto plane deri ne masen qe edhe populli i thjeshte mund ta kuptoje..

A.gjithesecili do te ndahet ne grupe :
1,Agjensia e Kerkim İnvestigimit
2,Agjensia e Zbatimit
3,Agjensia e Promovimit

B. Do te krijojme Grupe te vecanta te profesioneve te ndryshme.
1,Grupi i İnxhinierise Elektrike -Elektronike -İnformatike
2,Grupi i Kimi-Biologjise-Bioİnformatikes
3,Grupi i Matematike-Fizik
4,Grupi i Gjeografi -Histori
5,Grupi i Ekonomi-Statistike

Keto do te jene grupet kryesore nese dikush ka nje tjeter profesion le ta postoje ne menyre qe ta shtojme ne liste.

RREGULLAT:
1,Cdokush ka te drejten e tij per te folur dhe per te dhene mendimin e tij ne nje fushe te caktuar
2,Debatet te behen ne menyre te qete dhe te kulturuar
3,Gjithesecili te kontriboje sa ka mundesi per kete Organizate qe do te krijojme.
4,Mbrojtja e informacionit nga faktore te jashtem..
5,Gjithekush nese ne nje menyre apo nje tjeter Direkte apo İndirekte nuk i pelqen me te jete pjese e grupit eshte i lire te Largohet kur te doje..por me nje kusht qe te mos demtoje organizaten..

Ju lutem me ndihmoni edhe juve qe ta bejme me te rregullt planin e veprimit.

GJİTHEKUSH QE DON TE MARE PJESE LE TE ME SJELLE MESAZH PRİVAT (MP)
me mendimin tend jam
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Asgardian prej 03.11.13 21:43

Nje kult qe eshte ndertuar me fortifikim rreth 4000 vjet me parė, dhe ju deshiron ta shkatrroni per 4 dit me gjera te kota.?

tani fillova te dyshoj se keni ikur nga spitali mendor..
avatar
Asgardian

Nėse unė besoj nė Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjė
.
Por nėse unė nuk besoj nė Zot dhe Zoti ekziston unė humbas shumė.!

82


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

:p

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 8:14

Nese ju thjesht keni filluar te dyshoni atehre une nuk kam as dyshimin me te vogel qe ju jeni arratisur nga spitali psikiatrik !
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  55 prej 04.11.13 10:45

E shikoje qe sju pelqen ideja ime. Mua me pelqen me shume qe te ngrihemi me shume si grup kerkuesish ne fillim pastaj te vendosim se cfare te praktikojme. Une skam frike nga asgje, e kam ndare mendjen le te ndohe cfare te doje. Per tu terhequr ska gje, mund te terhiqeni kur te doni. Por vetem te mos trgoni se cfre merremi ne-Nqs eshte keshtu me mire te mos hapet asgje-rrini dhe flisni, beni gallata ne forum.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  55 prej 04.11.13 11:07

Eshte shume e veshtire te dilni kunder nje organizate fantazem, disa ordera te masonerise  jane shume sekrete  ne kuptimin e vertete te fjales,dhe ne nuk e dime se me cfare merren vetem nepermjet librave qe nxjerrin marim vesh ndonje gje. Ka dhe ddisa te tjera qe jane gjysem te zbuluara. E dini si organizohet nje llozhe sekrte te pakten ? As ata vete nuk e dine se kane shefin e tyre! Dhe i vetmi qe mun ti ngreje ata ne nje nivel me te larte  dhe te sherbej si ndermjetes nerrmjet rangjeve eshte nje ku di gje une si quhet C Magister etj do te shkruaj ndonje here tjeter kur ti perkthej.

Qe te godisni masonerin duhet te godisni materizlizmin luften per ekzistenc dhe fuqi, dhe te gjithe ata persona qe i keni ngritur ne poste te larta ne histori dhe ne qeveri ti zbrisni poshte ne toke. Eshte nje sistem i ngrritur si nje piramid.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re :

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 11:20

jam plotesisht dakort me ty @little proffesor po ky @artisti nuk e ka kuptuar aspak cfare une kam shkruajtur pak me siper..se sa per ate pune masonısteve edhe te maja e gıshtave nuk u vıjme dot..jane shume te veshtire..por edhe une per ete e kısha fjalen per te zberthyer ate cka ata nxjerrin ne botime apo ato pak informacione qe kemı ne dıspozıcıon ....ne nje gjuhe me te thjeshte per popoullın..je me kuptonı qarte ku e kam fjalen besoj..:)
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re:

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 11:25

psh.little proffesor une di vendin apo ndertesen apo si ta quajme..dhomen sekrete ku mblidhen anetaret e lozhes masonike shqiptare...dhe eshte serbes ne mes te iranes por askush nuk e ve re edhe pse ı kalon me shume se 10 here ne dite perballe.
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  55 prej 04.11.13 11:39

Si quhet kjo ndertesa se nuk e kam idene ? E di qe ka masona ne shqiperi po se me cfare merren nje zot e di !
Strukturen e masonave eshte e njejte si e kishes katolike pak a shume vetem me disa ndryshime te vogla, kjo duket ehe ne fjalorin qe perdorin katoliket ku permenin fjalen Order i Domenikaneve e ku ta di sa ordera te tjere akne. Strukturen e masoneve e kane vjedhur edhe kisha e Vampireve dhe e Satanisteve.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 11:48

Little Professor shkruajti:Si quhet kjo ndertesa se nuk e kam idene ? E di qe ka masona ne shqiperi po se me cfare merren nje zot e di !
Strukturen e masonave eshte e njejte si e kishes katolike pak a shume vetem me disa ndryshime te vogla, kjo duket ehe ne fjalorin qe perdorin katoliket ku permenin fjalen Order i Domenikaneve e ku ta di sa ordera te tjere akne. Strukturen e masoneve e kane vjedhur edhe kisha e Vampireve dhe e Satanisteve.  

Shenjteri!Barazi!Vllazeri!!!
dhe urdhi ne fjale qe kerkoni ju quhet OPUS DEİ operon ne shqiperi qe ne vitin 1992..
..por ketu nuk dua te jap info te metejshme pasi ti analizojme do ti nxjerrim.
por Eshte edhe nje sekt smithsonian kestu ne shqiperi Quhet gjoja KISHA E JEZUKRİSHTİT E SHENJTOREVE TE MEVONSJME pjese et cilit kam qene edhe vete ..dhe me beso kur te them qe pasojat mendore shpırterore dhe fizike qe shkakton nje Doktrine e tille kerkojne mese 12 vjet sherim te vazhdueshem dhe terapi intensive...!!!
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  55 prej 04.11.13 12:00

Kisha e Mormoneve oje te thoje.. qellimi i tyree shte qe te behen zoter. Se di nga e kane mare nje doktrine te tille nga hermeticistet.. Po e di qe gjate riteve te tyre lutjeve e ku di tjetre se cfre beje, e fikin mendjen -e dorezojne veten e cfare tjeter eshte se nuk po e gjeje dot fjalen dhe e lene veten te beje cfare te doje shpiri qe i uheheq he ne shumicen e rasteve eshte shpirti-inteligjenca ne fjale qe flete permes trrupit tende he jo ti, prandaj ti ske bere asgje kaq vjete qe ke qene atije. Me duket se keshtu jane edhe keto te tjerat te krishtera siomos katoliket qe duket sikur kane njfare peshpirtshmerie.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 12:05

Po kjo eshte ajo qe doja te thoja..pak a shume e di menyren e tyre te veprimit...dhe me mire qe nuk plotesova kerkesen per te rrştun nivelin ne te cin ndodhesha..se ndryshe nuk e di nese do isha duke komentuar ne kete forum apo jo .
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 12:07

Little Professor shkruajti:Kisha e Mormoneve oje te thoje.. qellimi i tyree shte qe te behen zoter. Se di nga e kane mare nje doktrine te tille nga hermeticistet.. Po e di qe gjate riteve te tyre lutjeve e ku di tjetre se cfre beje, e fikin mendjen -e dorezojne veten e cfare tjeter eshte se nuk po e gjeje dot fjalen dhe e lene veten te beje cfare te doje shpiri qe i uheheq he ne shumicen e rasteve eshte shpirti-inteligjenca ne fjale qe flete permes trrupit tende he jo ti, prandaj ti ske bere asgje kaq vjete qe ke qene atije. Me duket se keshtu jane edhe keto te tjerat te krishtera siomos katoliket qe duket sikur kane njfare peshpirtshmerie.

asnje katolik nuk ka pershpirtmeri..
ata jane thjesht adhurues dhe zbatues te nje libri me 40,000 gabime ne te dhe nje histori per jezukrishtin qe eshte e papranueshme dhe jo logjike
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 12:09

nga doktrina kishtare kane dale edhe ithtaret e jehovait..kriminele dhe fajtore te shume ngjarjeve makaber...dy prej te cilave e kane pesuar dhe kane varur veten shoke dhe komshinj te mij.
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 12:14

Doktrina e tyre vjen nga prijesi i tyre shpirteror..William Smith qe sipas legjendes..pa nje enderr se duhej te ishte profet...dhe me pas u kontaktua nga nje engjell qe nepermjet endres i tregoı vendin se ku ndodheshin te varrosura disa pllaka te arta qe kishin te shkruara ne to ligjet e njerezimit...dhe si pasoje krıjoı kıshen mormone..
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 13:43

avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Niko_ prej 04.11.13 14:52

organizatė kundėr masonėve??
e pse?
qenka edhe ideal shumė i lartė, sepse u quajtka "ndėrkombėtare" .
mos janė kėto gjėra frytet e para tė kolegjeve turke nė Shqipėri?

Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  number3 prej 04.11.13 15:37

jo por esht antikristiane
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  number3 prej 04.11.13 15:40

un dua te njihemi por mos te perdorim gjera si magjia apo gjera masonike por te jemi si pun spirtualistesh
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Niko_ prej 04.11.13 16:11

number3 shkruajti:jo por esht antikristiane
kush??

Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Just-Me prej 04.11.13 16:58

Masoneria esht nder organizatat me te medha ne bote..nuk mund te dalesh kshu papritur dhe te thuash te krijojme ndonje organizate kunder
avatar
Just-Me

Magic World

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Neutral prej 04.11.13 17:33

albibozha2 shkruajti:Te Krijojme nje organizate e cila :
1,Do te vere ne shenjester dhe do te publikoje cdo plan te mundshem qe kane dijeni per MASONET..
2,Do te meret me promovimin dhe ndergjegjesimin e njerezve ndaj ketyre planeve.. dhe me zberthimin e fakteve qe kane te bejne me keto plane deri ne masen qe edhe populli i thjeshte mund ta kuptoje..

A.gjithesecili do te ndahet ne grupe :
1,Agjensia e Kerkim İnvestigimit
2,Agjensia e Zbatimit
3,Agjensia e Promovimit

B. Do te krijojme Grupe te vecanta te profesioneve te ndryshme.
1,Grupi i İnxhinierise Elektrike -Elektronike -İnformatike
2,Grupi i Kimi-Biologjise-Bioİnformatikes
3,Grupi i Matematike-Fizik
4,Grupi i Gjeografi -Histori
5,Grupi i Ekonomi-Statistike

Keto do te jene grupet kryesore nese dikush ka nje tjeter profesion le ta postoje ne menyre qe ta shtojme ne liste.

RREGULLAT:
1,Cdokush ka te drejten e tij per te folur dhe per te dhene mendimin e tij ne nje fushe te caktuar
2,Debatet te behen ne menyre te qete dhe te kulturuar
3,Gjithesecili te kontriboje sa ka mundesi per kete Organizate qe do te krijojme.
4,Mbrojtja e informacionit nga faktore te jashtem..
5,Gjithekush nese ne nje menyre apo nje tjeter Direkte apo İndirekte nuk i pelqen me te jete pjese e grupit eshte i lire te Largohet kur te doje..por me nje kusht qe te mos demtoje organizaten..

Ju lutem me ndihmoni edhe juve qe ta bejme me te rregullt planin e veprimit.

GJİTHEKUSH QE DON TE MARE PJESE LE TE ME SJELLE MESAZH PRİVAT (MP)

ki vetem pak vetbesim
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

66


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Just-Me prej 04.11.13 17:36

do ishte ide e bukur
avatar
Just-Me

Magic World

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  number3 prej 04.11.13 17:40

Niko_ shkruajti:
number3 shkruajti:jo por esht antikristiane
kush??
gjith organizatat kunder feve moneteiste nuk ben kjo
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Niko_ prej 04.11.13 17:47

number3 shkruajti:gjith organizatat kunder feve moneteiste nuk ben kjo
ē'farė nuk bėn?
bėhu pak mė i qartė!


Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 19:16

hahaha po pse ke quan fe monoteiste ti MASONERİNE???!!!..
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 19:17

Niko_ shkruajti:organizatė kundėr masonėve??
e pse?
qenka edhe ideal shumė i lartė, sepse u quajtka "ndėrkombėtare" .
mos janė kėto gjėra frytet e para tė kolegjeve turke nė Shqipėri?
dhe per carsye te duken fryte turke ty zoteri ...une jam SHQIPTAR DHE JO TURK...
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Niko_ prej 04.11.13 19:26

albibozha2 shkruajti:dhe per carsye te duken fryte turke ty zoteri ...une jam SHQIPTAR DHE JO TURK...
edhe Ballaban pasha shqiptar ishte, por luftonte pėr sulltanin kundėr shqiptarėve!
shkolla ėshtė baza e formimit tė njė njeriu.

Nuk po na sqaron se pse u dashka kjo organizatė...

Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 19:34

e kam sqaruar qe ne fillim por si duket ti nuk dın te ''analizosh '' madje na flet dhe per shkollen

1,Do te vere ne shenjester dhe do te publikoje cdo plan te mundshem qe kane dijeni per MASONET..
2,Do te meret me promovimin dhe ndergjegjesimin e njerezve ndaj ketyre planeve.. dhe me zberthimin e fakteve qe kane te bejne me keto plane deri ne masen qe edhe populli i thjeshte mund ta kuptoje..
LEXOJE MİRE DHE KUPTOJE ASHTU SİC DUHET DHE MOS KERCE NGA DEGA NE DEGE..

!! DO TE ANALİZOJE,ZBERTHEJE,PUBLİKOJE, CDO FAKT DHE PLAN NE LIDHJE ME ORGANİZATAT MASONIKE.. DHE DO TE NDERGJEGJESOJE NJEREZİT DHE POPULLATEN SE CESHTE NE GJENDJE TE BEJE NJE ORGANİZATE E TİLLE..QE VEPRON NE MENYRE TE KODUAR...
DUKE QENE SE VEPRON NE MENYRE TE KODUAR ..POPULLI QE ESHTE MJET EKSPERIMENTAL İ TYRE ..NUK E KUPTON PER CFARE BEHET FJALE...
DHE NE DO TE ZBERTHEJME KETO FAKTE NE MENYRE QE NJEREZIT TE DINE SE PER CFARE BEHET FJALE..!!


ME İ QARTE NUK E Dİ Sİ TE TREGOHEM..NUK DO NDONJE FİLOZOFI PER TE KUPTUAR KETE QE UNE KAM SHKRUAR..
SHPRESOJ QE TA KUPTOSH TANI PER CFARE DUKET KJO ORGANİZATA KUNDER MASONERİSE..QE NUK ESHTE ''FE''..POR ''NJE EKSPERIMENT GLOBAL'' MBİ NJREZİT
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 19:50

Ah edhe dicka tjeter me fla qe po ta them por ti qenke rracist ndaj Turqise.. qe te pakten po te kushton pak vemendje..dhe po tregohesh mirenjohes ndaj pales serbe e sllave qe edhe sot e kesaj dıte po te ben copash..dhe nuk po kupton qe po te shesin bashke me shtepı e katandi...
Eshte e vertete qe kemi jetuar 500 vjet nen sundımın turk..por me thuaj pak meqense turqıa te paska pushtuar ty..si ka mundesi qe ti ende flet shqıp?
me thuaj pak a ıshte e veshtire per 50 milion turq ne ate kohe te te dıgjnın ty e token tende ta plugonın me kripe sic bene romaket me kartagjenen??
behu pak realıst shoku ım se jemı ne 2013 dhe lere historıne qe meson ne fıllore dhe propagandat shtetrore qe cdohere dhe ne cdo kohe na kane lene ne ınjorance..
me kupton ku dua te dal??...
mos ma mer per ters por sado e hıdhur te jete kjo eshte e verteta..dhe nuk me dukete drejte te gjykosh pa u menduar.
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Niko_ prej 04.11.13 19:57

albibozha2 shkruajti:e kam sqaruar qe ne fillim por si duket ti nuk dın te ''analizosh '' madje na flet dhe per shkollen

1,Do te vere ne shenjester dhe do te publikoje cdo plan te mundshem qe kane dijeni per MASONET..
2,Do te meret me promovimin dhe ndergjegjesimin e njerezve ndaj ketyre planeve.. dhe me zberthimin e fakteve qe kane te bejne me keto plane deri ne masen qe edhe populli i thjeshte mund ta kuptoje..

!! DO TE ANALİZOJE,ZBERTHEJE,PUBLİKOJE, CDO FAKT DHE PLAN NE LIDHJE ME ORGANİZATAT MASONIKE.. DHE DO TE NDERGJEGJESOJE NJEREZİT DHE POPULLATEN SE CESHTE NE GJENDJE TE BEJE NJE ORGANİZATE E TİLLE..QE VEPRON NE MENYRE TE KODUAR...
DUKE QENE SE VEPRON NE MENYRE TE KODUAR ..POPULLI QE ESHTE MJET EKSPERIMENTAL İ TYRE ..NUK E KUPTON PER CFARE BEHET FJALE...
DHE NE DO TE ZBERTHEJME KETO FAKTE NE MENYRE QE NJEREZIT TE DINE SE PER CFARE BEHET FJALE..!!
Mos je gjė mason ti ēun?

Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  number3 prej 04.11.13 19:58

masoneria esht djallzore
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 19:59

une nuk jam mason ndryshe nuk do ta beja nje organızate te tılle por njoh shume te tılle...
dhe thjesht bazohem ne fakte
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 20:00

me fal nıko a MUND TE TE PYES CILI ESHTE PROFESIONI YT ?
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Niko_ prej 04.11.13 20:08

albibozha2 shkruajti:Ah edhe dicka tjeter me fla qe po ta them por ti qenke rracist ndaj Turqise.. qe te pakten po te kushton pak vemendje..dhe po tregohesh mirenjohes ndaj pales serbe e sllave qe edhe sot e kesaj dıte po te ben copash..dhe nuk po kupton qe po te shesin bashke me shtepı e katandi...
Eshte e vertete qe kemi jetuar 500 vjet nen sundımın turk..por me thuaj pak meqense turqıa te paska pushtuar ty..si ka mundesi qe ti ende flet shqıp?
me thuaj pak a ıshte e veshtire per 50 milion turq ne ate kohe te te dıgjnın ty e token tende ta plugonın me kripe sic bene romaket me kartagjenen??
behu pak realıst shoku ım se jemı ne 2013 dhe lere historıne qe meson ne fıllore dhe propagandat shtetrore qe cdohere dhe ne cdo kohe na kane lene ne ınjorance..
me kupton ku dua te dal??...
mos ma mer per ters por sado e hıdhur te jete kjo eshte e verteta..dhe nuk me dukete drejte te gjykosh pa u menduar.
Mos u hidh menjėherė nė sulm pėr tė mbrojtur veten, sepse nxjerr menjėherė nė pah filo'otomanizmin modern qė propagandohet nga disa, sot. Nuk mė pėlqen tė bėjmė lojėra fjalėsh sepse nuk ja vlen! Nuk jam rracist dhe as mirėnjohės as pėr asnjė nga fqinjėt tanė, prandaj mos ja fut kot, or ēun.

Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Just-Me prej 04.11.13 20:15

mos harroni dhe rreziqet qe mund te kete krijimi i nje organizate te tille
avatar
Just-Me

Magic World

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 20:18

nuk jam filo'otomanist..thjesht po te ve ne dukje qe je gabim...
dhe cıla eshte arsyeja qe ty nuk te pelqen nje organizate antı masonıke mos ndıshta je tı masonıstı...
nuk jam duke mbrojtur veten...
te njejtat lıbra qe kam lexuar une ne shkolle ke lexuar edhe tı
dhe mos me thuaj qe nukpo mbron fqınjet sepse pak me pare me quajte te pashkolle dhe fjalet e mıja i quajte sı fryte turke...
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 20:21

normale qe ka rreziqe ...por cdo kush ka te drejte te dıje per jeten e tij..
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi