Tė krijojmė njė Organizatė

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 19:50

Ah edhe dicka tjeter me fla qe po ta them por ti qenke rracist ndaj Turqise.. qe te pakten po te kushton pak vemendje..dhe po tregohesh mirenjohes ndaj pales serbe e sllave qe edhe sot e kesaj dıte po te ben copash..dhe nuk po kupton qe po te shesin bashke me shtepı e katandi...
Eshte e vertete qe kemi jetuar 500 vjet nen sundımın turk..por me thuaj pak meqense turqıa te paska pushtuar ty..si ka mundesi qe ti ende flet shqıp?
me thuaj pak a ıshte e veshtire per 50 milion turq ne ate kohe te te dıgjnın ty e token tende ta plugonın me kripe sic bene romaket me kartagjenen??
behu pak realıst shoku ım se jemı ne 2013 dhe lere historıne qe meson ne fıllore dhe propagandat shtetrore qe cdohere dhe ne cdo kohe na kane lene ne ınjorance..
me kupton ku dua te dal??...
mos ma mer per ters por sado e hıdhur te jete kjo eshte e verteta..dhe nuk me dukete drejte te gjykosh pa u menduar.

albibozha2

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Niko_ prej 04.11.13 19:57

albibozha2 shkruajti:e kam sqaruar qe ne fillim por si duket ti nuk dın te ''analizosh '' madje na flet dhe per shkollen

1,Do te vere ne shenjester dhe do te publikoje cdo plan te mundshem qe kane dijeni per MASONET..
2,Do te meret me promovimin dhe ndergjegjesimin e njerezve ndaj ketyre planeve.. dhe me zberthimin e fakteve qe kane te bejne me keto plane deri ne masen qe edhe populli i thjeshte mund ta kuptoje..

!! DO TE ANALİZOJE,ZBERTHEJE,PUBLİKOJE, CDO FAKT DHE PLAN NE LIDHJE ME ORGANİZATAT MASONIKE.. DHE DO TE NDERGJEGJESOJE NJEREZİT DHE POPULLATEN SE CESHTE NE GJENDJE TE BEJE NJE ORGANİZATE E TİLLE..QE VEPRON NE MENYRE TE KODUAR...
DUKE QENE SE VEPRON NE MENYRE TE KODUAR ..POPULLI QE ESHTE MJET EKSPERIMENTAL İ TYRE ..NUK E KUPTON PER CFARE BEHET FJALE...
DHE NE DO TE ZBERTHEJME KETO FAKTE NE MENYRE QE NJEREZIT TE DINE SE PER CFARE BEHET FJALE..!!
Mos je gjė mason ti ēun?

Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  number3 prej 04.11.13 19:58

masoneria esht djallzore

number3

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 19:59

une nuk jam mason ndryshe nuk do ta beja nje organızate te tılle por njoh shume te tılle...
dhe thjesht bazohem ne fakte

albibozha2

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 20:00

me fal nıko a MUND TE TE PYES CILI ESHTE PROFESIONI YT ?

albibozha2

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Niko_ prej 04.11.13 20:08

albibozha2 shkruajti:Ah edhe dicka tjeter me fla qe po ta them por ti qenke rracist ndaj Turqise.. qe te pakten po te kushton pak vemendje..dhe po tregohesh mirenjohes ndaj pales serbe e sllave qe edhe sot e kesaj dıte po te ben copash..dhe nuk po kupton qe po te shesin bashke me shtepı e katandi...
Eshte e vertete qe kemi jetuar 500 vjet nen sundımın turk..por me thuaj pak meqense turqıa te paska pushtuar ty..si ka mundesi qe ti ende flet shqıp?
me thuaj pak a ıshte e veshtire per 50 milion turq ne ate kohe te te dıgjnın ty e token tende ta plugonın me kripe sic bene romaket me kartagjenen??
behu pak realıst shoku ım se jemı ne 2013 dhe lere historıne qe meson ne fıllore dhe propagandat shtetrore qe cdohere dhe ne cdo kohe na kane lene ne ınjorance..
me kupton ku dua te dal??...
mos ma mer per ters por sado e hıdhur te jete kjo eshte e verteta..dhe nuk me dukete drejte te gjykosh pa u menduar.
Mos u hidh menjėherė nė sulm pėr tė mbrojtur veten, sepse nxjerr menjėherė nė pah filo'otomanizmin modern qė propagandohet nga disa, sot. Nuk mė pėlqen tė bėjmė lojėra fjalėsh sepse nuk ja vlen! Nuk jam rracist dhe as mirėnjohės as pėr asnjė nga fqinjėt tanė, prandaj mos ja fut kot, or ēun.

Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Just-Me prej 04.11.13 20:15

mos harroni dhe rreziqet qe mund te kete krijimi i nje organizate te tille

Just-Me

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 20:18

nuk jam filo'otomanist..thjesht po te ve ne dukje qe je gabim...
dhe cıla eshte arsyeja qe ty nuk te pelqen nje organizate antı masonıke mos ndıshta je tı masonıstı...
nuk jam duke mbrojtur veten...
te njejtat lıbra qe kam lexuar une ne shkolle ke lexuar edhe tı
dhe mos me thuaj qe nukpo mbron fqınjet sepse pak me pare me quajte te pashkolle dhe fjalet e mıja i quajte sı fryte turke...

albibozha2

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 20:21

normale qe ka rreziqe ...por cdo kush ka te drejte te dıje per jeten e tij..

albibozha2

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Niko_ prej 04.11.13 20:39

albibozha2 shkruajti:nuk jam filo'otomanist..thjesht po te ve ne dukje qe je gabim...
dhe cıla eshte arsyeja qe ty nuk te pelqen nje organizate antı masonıke mos ndıshta je tı masonıstı...
nuk jam duke mbrojtur veten...
te njejtat lıbra qe kam lexuar une ne shkolle ke lexuar edhe tı
dhe mos me thuaj qe nukpo mbron fqınjet sepse pak me pare me quajte te pashkolle dhe fjalet e mıja i quajte sı fryte turke...
Lexo me vėmendje dhe jo sa pėr tė kaluar radhėn!
Me qė gjoja tė paskam quajtur tė pashkollė, kjo do tė thotė qė jam duke mbrojtur ndonjė fqinj?

Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Niko_ prej 04.11.13 20:47

Qė je filo'otoman kjo gjė duket qartė, por nuk arrij tė kuptoj se si njė njeri qė nuk e ka haberin se ē'janė masonėt kėrkon t'u bėjė "luftė" atyre dhe tė nxjerrė nė publik kodet dhe planet e tyre sekrete. E ē'farė tė bėn tė mendosh se qenke kaq i aftė ? Mos e humb kohėn kot....!

Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 20:49

edhe je duke e bere edhe nuk je...por tanı tı leme keto debate...se po debatojme per hıc gje..tanı nje pyetje e fundit ap pranon ta krıjojme kete organızate apo jo
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 20:51

nuk dıskutohet qe une nuk u hap dot lufte atyre ...sepse per nga njohurıa..une tanı po flas me ty qe je nje gjysem i tille dmth nje gjysem mason  per nga shkalla e diturıse ...mos kujto se po te them qe je i tille..por thjesht po provoj..sepse une vazhdoj shkollen  per informatıke..dhe kam akses ne shume servera qe mbajne dokumente top sekret..
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 04.11.13 21:19

avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Niko_ prej 04.11.13 21:21

albibozha2 shkruajti:nuk dıskutohet qe une nuk u hap dot lufte atyre ...sepse per nga njohurıa..une tanı po flas me ty qe je nje gjysem i tille dmth nje gjysem mason  per nga shkalla e diturıse ...mos kujto se po te them qe je i tille..por thjesht po provoj..sepse une vazhdoj shkollen  per informatıke..dhe kam akses ne shume servera qe mbajne dokumente top sekret..
Si e spjegon ti qė shumica e figurave mė tė shquar tė njerėzimit kanė qenė pjesė e grupimeve tė tilla?
Sekretet shkojnė nga buzėt e mjeshtrit tė madh, nė veshin e nxėnėsit.
Kėshtu ka funksionuar dhe kėshtu do jetė gjithmonė.
Mos ji kaq naiv!


Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  number3 prej 04.11.13 22:02

Just-Me shkruajti:do ishte ide e bukur
flm qe je dhe ti me ket mendim
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

.....

Mesazh  Devi prej 05.11.13 8:31

perse e ke kete bindje e nderuar, eshte e vertet qe ne shoqerine qe jetojme eshte pak e veshtire te mbijetosh pa maske por kjo nuk vlen per te gjithe. egzistojn nje pakice njerezish qe jeten e kane pare ne sy qe diten qe jane lindur e kan pare ne sy me te mirat edhe te ligt e saj dhe e kane adhuruar pikerisht per kete. sepse esht ashtu sic eshte dhe per pasoje edhe ata kane mesuar te jene ashtu sic eshte jeta te jene vet vetja te jene thjesht ashtu sic duken. respekte zonjush e nderuar me vjen mire qe te shof ktive ne forum..
avatar
Devi

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Round Table prej 05.11.13 17:23

dua te jem pjese e kesaj organizate! Si mundet te hyje?
avatar
Round TableLibri ėshtė njė parajsė i cili tė ndriēon edhe nė qoshet mė tė errėta tė qelive ...!!
Padija na verbon dhe na mashtron. O vdekatare te mjere, celini syte!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  number3 prej 05.11.13 17:43

jo un thash pse je e merzitur ca ka qe nuk shkon me ty ndoshta me keqkuptove
avatar
number3

njeri thjesht

155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 05.11.13 22:27

Nuk keni pse silleni keshtu..nese ne kete bote do te kishte vetem meshkuj..jam i sigurte qe punet qe bejne femrat..nuk do ti benin dot sepse meshkujt nga natyra jane pertace...
ndersa per femrat them se i bejne te dyja...
jo per gje por po te mos ishin femrat ne as nuk do te egzistonim ...PA HATERMBETJE
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Niko_ prej 05.11.13 23:24

faqja Explorer univers dikur ka qenė mjaft interesante,
mė vjen vėrtet keq qė ėshtė katandisur si forum barcoletash!
AL Pazar......

Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Muneer prej 05.11.13 23:48

Fshiva disa nga komentet e kota. E mira eshte qe te mos bejme me komente te kota. Kush te jete dakort le te thote ne kete teme: Jam dakort!

Po vazhdoj une i pari: Jam dakort!!!
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

328


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 05.11.13 23:50

edhe une jam dakort!!
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

logoja e re e organızates

Mesazh  albibozha2 prej 06.11.13 0:22

logoja e re e organizates
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pergjigjja

Mesazh  Round Table prej 06.11.13 14:24

PO! Jam dakort!
avatar
Round TableLibri ėshtė njė parajsė i cili tė ndriēon edhe nė qoshet mė tė errėta tė qelive ...!!
Padija na verbon dhe na mashtron. O vdekatare te mjere, celini syte!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Luce prej 06.11.13 19:42

me thoni kur te keni vendosur vendin dhe oren per tak ne ( tirane)
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

89


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 06.11.13 19:47

puna eshte se une jam ne turqı keshtu qe per momentın do te jem vetem nje anetar formal per organizaten ..
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 06.11.13 19:49

Luce shkruajti:me thoni kur te keni vendosur vendin dhe oren per tak ne ( tirane)
@luce fillimisht duhet te ndryshosh logon dhe te vesh logon me ngjyre jeshile qe te jesh pjese e grupit
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 07.11.13 22:46

ok si te duash
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  icneg prej 07.11.13 23:59

ok
avatar
icneg

Syte dritaja e shpirtit

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Elsavrana prej 08.11.13 0:41

Ju lutem disa antareve te Explorer Universit ...mos e banalizoni kete faqe kaq produktive, lerini brockullat jo jeni te ndricuarit, jo jeni te zgjedhurit, merrni pjese normalisht dhe ne se keni dicka per te thene ,percilleni me dinjitet e me mendje, jo me kalamalleqe. E perse do te jete kjo lloj organizate???Per te sterthene ato qe lexohen ketu?????
avatar
Elsavrana

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 08.11.13 0:50

nuk thame gje qe jemı te ndrıcuarıt...kjo do te jete nje organızate studımore ne ndıhme te Explorer unıvers...
te ndrıcuarıt jane ata qe nuk do te pranohen ne kete organızate..parapelqej ta quaj veten..thjesht studiues...sepse une kam njohuri nga te gjitha fushat..por nuk jam nje mason qe dıtuarıa ıme te quhet ndrıcım...dhe shkalla e ndrıcımıt te jete 33+ me kupton..

kjo organızate do te mbledhe anetare nga ı gjıthe vendı natyrısht kush ka deshıre te futet
dhe secılı do te kryeje studıme letrare shkencore dhe eksperımente ne fushen e caktuar per te cılen posedon njohurı...dhe perfundımet do te nxırren ne kete faqe per te cılen po punoj vazhdımısht..
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pergjigje!

Mesazh  Round Table prej 08.11.13 6:35

albibozha2 shkruajti:nuk thame gje qe jemı te ndrıcuarıt...kjo do te jete nje organızate studımore ne ndıhme te Explorer unıvers...
te ndrıcuarıt jane ata qe nuk do te pranohen ne kete organızate..parapelqej ta quaj veten..thjesht studiues...sepse une kam njohuri nga te gjitha fushat..por nuk jam nje mason  qe dıtuarıa ıme te quhet ndrıcım...dhe shkalla e ndrıcımıt te jete 33+ me kupton..

kjo organızate do te mbledhe anetare nga ı gjıthe vendı natyrısht kush ka deshıre te futet
dhe secılı do te kryeje studıme letrare shkencore dhe eksperımente ne fushen e caktuar per te cılen posedon njohurı...dhe perfundımet do te nxırren ne kete faqe  per te cılen po punoj vazhdımısht..
jam shume dakort me kete qe thoni ju! Fakti qe po krijohet nje grup nuk do te thote te jemi grup masonik! dhe cdokush mund ta quaj veten i "ndricuar" per shkak te dijes qe ai ka, por kjo sdo te thote qe eshte pjese e illuminatit apo e ndonje organizate tjere masonike.
avatar
Round TableLibri ėshtė njė parajsė i cili tė ndriēon edhe nė qoshet mė tė errėta tė qelive ...!!
Padija na verbon dhe na mashtron. O vdekatare te mjere, celini syte!

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 08.11.13 9:22

sa per info..ne kete forum...askush nuk eshte pjese e nje organızate masonıke...ka anetare qe kane bındje te tılla por kursesı asnjerı nga keta nuk mund te jete anetar i lozhave masonıke..
jo per gje por qe te jesh anetar ı tyre duhet te plotesosh kushte te vecanta..dhe te kesh kujdes kur shprehesh ne publık..dmth te ruash ıntegrıtettın....
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 08.11.13 9:34

Elsavrana shkruajti:Ju lutem disa antareve te Explorer Universit ...mos e banalizoni kete faqe kaq produktive, lerini brockullat jo jeni te ndricuarit, jo jeni te zgjedhurit, merrni pjese normalisht dhe ne se keni dicka per te thene ,percilleni me dinjitet e me mendje, jo me kalamalleqe. E perse do te jete kjo lloj organizate???Per te sterthene ato qe lexohen ketu?????

jjo per gje por te them te drejten ketu ka shume kalamaj dhe te papjekur...dhe nese do te shpreheshım hapur..ata do te na shkruanın keshtu verejtjesh me ''??????''
ndaj dhe ne nuk shprehemı dot ahpur..aı qe eshte ı zgjuar kupton vete..heshtja flet me shume se fjala
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 08.11.13 9:42

Niko_ shkruajti:
albibozha2 shkruajti:nuk dıskutohet qe une nuk u hap dot lufte atyre ...sepse per nga njohurıa..une tanı po flas me ty qe je nje gjysem i tille dmth nje gjysem mason  per nga shkalla e diturıse ...mos kujto se po te them qe je i tille..por thjesht po provoj..sepse une vazhdoj shkollen  per informatıke..dhe kam akses ne shume servera qe mbajne dokumente top sekret..
Si e spjegon ti qė shumica e figurave mė tė shquar tė njerėzimit kanė qenė pjesė e grupimeve tė tilla?
Sekretet shkojnė nga buzėt e mjeshtrit tė madh, nė veshin e nxėnėsit.
Kėshtu ka funksionuar dhe kėshtu do jetė gjithmonė.
Mos ji kaq naiv!vertet nıko sme mbushet mendja...sepse te gjıthe keto qe thua ti ashtu si edhe ne kane lındur...jane shkolluar jane rritur..dhe me shume kane perdorur metoda autodıdakte dhe vetemesimore. me kupton se ku dua te dal
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 08.11.13 9:46

me gjej ti nje fakt te verete qe njerezıt me te shkquar kane qene pjese e grupımeve te tilla...psh une mund te te jap nje te tille..

Gjykatesi italian Aldo More...ka qene nder me te njohurit dhe me influenti i rrhethıt gjygjesor dhe polıcor..ai kishte shume te thjeshte te behej pjese e koza nostras...por ja qe nuk e beri...i luftoı ata deri sa pati mundesi....
johnn kenedi vjen nga nje famılje masone...por ai vete nuk e pranoi kete gje ndaj dhe u vra pabesisht.. me kupton o djale ???..prandaj os u kap me gjera kotı dhe mos me bej te rremoj me thelle ne koken tıme ..se jam teper i lodhur per ta bere kete per momentın
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 08.11.13 9:51

@niko...ah ede dıcka tjeter..kto pıkepamjet e tua demokratike dhe ky qendrimi yt fobik anti-otoman,bashke me shkallen tende te diturise po te zvogelojne shkallen e mendimit ok? dhe po te erresojne arsyetimin...prandaj hiq dore nga keto gjera sa nuk eshte vone dhe bazohu ne fakte dhe jo ne barsaleta e gojedhena...dhe mos fillo me teorema si Nard Ndoka...se behesh keshtu objekt barsaletash.
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Muneer prej 08.11.13 15:45

Fshiva perseri disa nga komentet e panevojshme. Ju lutem komente vetem nga ata qe pranojne. Deri tani jemi 5 vete (dhe 1 person tjt qe me siguri do te pranoje).

Nuk duhet te kemi ndonje aftesi te vecante per te qene pjese e ketij grupi, mjafton te kemi deshiren per te mesuar.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

328


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 08.11.13 15:51

7 me gjıthe nje tjeter qe u bashkangjıt dje..
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Nekos prej 08.11.13 16:35

Nese nuk e doni Jeten uaj athere ejeni kete organizat po da dini do te vriteni te gjith si qengja
avatar
Nekos

Pak dritė pėr sytė tonė nė errėsirė.

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 08.11.13 16:39

hahahah na cudite...ja ku dolı njeri me pikepamje masonıste..!!!..mos kı kaq besim or djale se ne ditet e sotme edhe vetja te tradheton !!!!!!
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Nekos prej 08.11.13 16:50

Un vetem po perpiqem tju tregoj se disa njerz me pushtet mund ti asgjesojn nje grup njerzish kunder tyre .Prandaj kini kujdes se kujt ja beni gracken
avatar
Nekos

Pak dritė pėr sytė tonė nė errėsirė.

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 08.11.13 16:56

ashtu dhe nga i din ti keto gjera ?!
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Nekos prej 08.11.13 16:57

Lart e poshtė nė internet dhe disa libra.
avatar
Nekos

Pak dritė pėr sytė tonė nė errėsirė.

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 08.11.13 17:00

dhe me kete je bere kaq ı dıtur tı more duke lexuar disa libra propagande qe te kane zhytyr komplet ne nje injorance -0 shkalla ????!!!
leri budallıqet dhe kurse frymen mos na zer vend dhe memorıe te komentımet
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Nekos prej 08.11.13 17:05

Pse ti ke studiuar per keto gjera qe hiqesh me i arrir se ne
avatar
Nekos

Pak dritė pėr sytė tonė nė errėsirė.

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  aqua prej 08.11.13 17:17

Albibozha mos ke frik ste mbyt kush :)) ,mendoj se si hap te par te beni qe njerezit mos te shikojn TV,media.
avatar
aqua

The way we trawel

175


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  albibozha2 prej 08.11.13 17:18

une nuk kam studiuar por ı kam nga eksperienca....duke qene se jam rritur neper keto organizata me pikepamje te ndryshme..qe nga ato masonıstet e derı tek ato fetaret e kulturoret dhe ı dı fort mıre rradhen e punes se tyre...ok ???
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Jon Sh prej 08.11.13 18:23

un jam regjistruar tek ajo faqja albit
avatar
Jon Sh

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Anon prej 08.11.13 18:59

Me kete lloj iniciative,doni te na riktheni ne kohen e metalit apo te gurit ?
Njerezit duhet te vetedijsohen se masonizmi eshte thjesht koncept HUMAN dhe ajo mban mbi supet e saj te drejten e NJERIUT.
Mos beni trazira dhe mos paragjykoni kunder masonizmit!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

369


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Admin prej 08.11.13 20:02

Tema mbyllet sepse besoj se ia ka arritur qellimit.
Nese deshironi qe te vazhdoni dhe keni paqartesi rreth kesaj teme mund te vazhdoni te komunikoni nepermjet mesazheve private apo menyrave tjera.

Admin

1162


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi