Tė krijojmė njė Organizatė

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  Lapsi prej 06.07.12 0:18

Nuk e di si mund tju duket kjo qe po ju them.Dijet qe jepen ne kete forum jane te jashtezakonshme.Ndoshta prej keti forumi mund te krijojme ndonje organizate me anetaret e ketij forumi ndoshta mund ta quajme veten te ndricuarit ndonje gje e tille.Si ju duket dua ndonje mendim tuajin per kete gje
Lapsi

135

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė krijojmė njė Organizatė

Mesazh  wolf27 prej 06.07.12 0:50

lapsi shkruajti:Nuk e di si mund tju duket kjo qe po ju them.Dijet qe jepen ne kete forum jane te jashtezakonshme.Ndoshta prej keti forumi mund te krijojme ndonje organizate me anetaret e ketij forumi ndoshta mund ta quajme veten te ndricuarit ndonje gje e tille.Si ju duket dua ndonje mendim tuajin per kete gje
mendoj se nuk eshte e nevojshme te kete emer nqs do krijohet,nga se jemi ndricuar?
wolf27

33

Mesazh  elvis sejdija prej 06.07.12 4:57

do ishte bukur por emri me i mir do ishe VETEM KAQ:NE

elvis sejdija

15

Mesazh  niku magic man prej 06.07.12 15:06

per mendimin tim organizata esht nje mendim shum i mir sepse do kishim pasur koh te njohnim njeri tjetrin me mir edhe mu me pilqen ideja shum

Edituar pėr herė tė fundit nga niku magic man nė 06.07.12 19:15, edituar 1 herė gjithsej
niku magic man

24

Mesazh  Lapsi prej 06.07.12 15:10

Me behet qefi qe ju pelqen mendimi por problemi eshte qe u pergjigjet shum pak do doja te jepnin mendimet e tyre edhe me shume antare.
Lapsi

135

tung

Mesazh  netaa prej 06.07.12 17:14

Ne jemi nje grup solid qe pothuajse kemi fillu ar me i njofte mendimet e njeri tjetrit dhe formen e te menduarit ,nese kjo do te sherbente per te mire dhe duke ju permbajtur vetem normave (sa me shume) te rregullimit te universit une jam dakord.

lapsi shkruajti:Me behet qefi qe ju pelqen mendimi por problemi eshte qe u pergjigjet shum pak do doja te jepnin mendimet e tyre edhe me shume antare.
netaa

22

Mesazh  Illyrian.Angel prej 20.08.12 15:13

Do ishte diqka e mire.
Te themelonim ndonje 'Shoqeri' apo si thua ti nje 'Organizate',mirepo emri me duket i papershtatshem.

Me respekt!
Illyrian.Angel

20

Mesazh  Gabriel prej 20.08.12 15:23

Lapsi shkruajti:Nuk e di si mund tju duket kjo qe po ju them.Dijet qe jepen ne kete forum jane te jashtezakonshme.Ndoshta prej keti forumi mund te krijojme ndonje organizate me anetaret e ketij forumi ndoshta mund ta quajme veten te ndricuarit ndonje gje e tille.Si ju duket dua ndonje mendim tuajin per kete gje
Nuk ke njohurite, mbeshtetjen apo ekonomine.
Te Ndricuarit'? Dmth Iluminati... Iluminatit shtrihen ne gjithe planetin, per tu bere pjese
e tyre them do e kesh te veshtire jo mo te krijojme ne nje organizate.
Nuk eshte mendim i mire. Lexoni per Informacion, forumi eshte informues.
Respekte
Gabriel

Angelic Spirit

180

Te krijosh nje Organizte

Mesazh  bardhi_tr prej 21.08.12 22:07

Organizatė!

Mund tė krijohet nga njerėz qė kanė njė nivel mė lartė se njerzit normal, dmth disa njerėz me aftėsi tė vecanta, qė un i quaj njerz ‘’Elitė’’. Njerėz qė mund tė jenė tek niveli normal mund tė krijojnė organizatė apo cfarėdolloj gjėje tjetėr, por thjeshtė do ngelet nė nivelin e tyre ose do tė shpėrbėhet. Ata qė marin kėtė llojė iniciativė duhet tė kenė shumė peshė. Gjėja qė ėshtė mė e rėndėsishmė nė krijimin e kėsaj organizate ėshtė qė kėta duhet tė kenė njė qėllim ose nė njė ‘’Ideal’’ dmth mbi nivelin material. Dicka qė I afrohet Hyjnores. Dicka qė tė mundohemi ta arrijmė. E them tė mos jetė material pėr arsye se do futej interesi personal. Dicka qė e ke gjithmon mė lart se veten, ku gjithmonė mundohesh ta arrish por asnjėhėrė se arrin. Qėllimi ėshtė qė ti gjithmonė pėrpiqesh tė lartėsohesh drejt Asaj. Dmth tė pėrmisosh veten tėnde.

Nė bazė tė historisė organizatat qė i kanė rezistuar kohės ose janė bėrė tė fuqishme janė krijuar nga njė Mėsues i Bardhė apo Zi, por mbi tė gjitha ka qėnė Mėsues i denjė qė i ka dhėnė njė orientim ose drejtim Anėtarėve.

‘’Njė lidėr ose vetshpallet ose zgjidhet nga Perendia’’

Egzistojnė disa shpirtėra qė sapo vijnė nė tokė kanė nevojė pėr njėri tjetrin dhe nė njė mėnyrė tė cuditshme bashkohen dhe i japin formė bashkimit tė tyre. Dhe bashkimi i tyre ndodh vetem me njė vibrim tė zemrės sė tyre, qė pa e kuptuar fare bėhen pjesė e asaj forme (Organizate). Por vijnė me njė qėllim tė caktuar dhe nė momentin e parė qė bashkohen veprojnė dhe bėjnė detyrėn qė i ėshtė caktuar, dmth veprojnė.
Organizata ėshtė e mirė tė jep frymėmarrje, por aty ku ka oksigjen.
bardhi_tr

40

Mesazh  Jon Sh prej 22.08.12 16:41

C do te thuash me "njerezit qe kane nivel me te larte se njerezit e tjere"?
Dhe cfare pritet te krijoje kjo organizate?
Jon Sh

55

Mesazh  gjinkallushe prej 22.08.12 17:16

Une jam per me kriju ni organizate ku vrasim poltikajt tane,dhe ua marrim paret dhe nje pjese ua japim te vraferve,une jam e para qe bashkohem.Si neper filma
gjinkallushe

Jam teper xheloze

37

Mesazh  Lapsi prej 22.08.12 22:47

E ngjashme me kete dua te jete organizata jone sepse ne shqiptaret dhe racat e tjera ariane si ajo e gjermaneve e kemi prejardhjen nga Atlandita .
Gjermanet na quain dhe akoma na quajne race ariane si te tyren.Kjo shpjegon dhe pse shumica e shqiptareve jane tifoz me gjermanine
Deri tashti kam vetem ekonomine e fuqishme por me mungojne njerezit e dijes sidomos ne okultizem dhe astrologji sepse ne fushat e tjera pervec ketyre qe permenda gjinden kollaj.
Lapsi

135

Mesazh  Bleros prej 23.08.12 0:31

Ideja osht shum e mir, une jom per krijimin e kesaj shoqerie "organizate", veq edhe duhet mi kallxu secilli aftesit e veta para se mu inkuadru ne organizat. AFTESITE: po menoj shkollimin, vendin ku je aktiv, ku punon edhe qdo pun tjeter qe din.
Une per shembull e kom fakultetin ekonomik, edhe jom ushtar aktiv ne FSK po du me than i njoh punet ushtarake edhe perdorimin e armeve etj.
Bleros

6

Mesazh  A.Angel prej 23.08.12 0:42

bardhi_tr shkruajti:Organizatė!

Mund tė krijohet nga njerėz qė kanė njė nivel mė lartė se njerzit normal, dmth disa njerėz me aftėsi tė vecanta, qė un i quaj njerz ‘’Elitė’’. Njerėz qė mund tė jenė tek niveli normal mund tė krijojnė organizatė apo cfarėdolloj gjėje tjetėr, por thjeshtė do ngelet nė nivelin e tyre ose do tė shpėrbėhet. Ata qė marin kėtė llojė iniciativė duhet tė kenė shumė peshė. Gjėja qė ėshtė mė e rėndėsishmė nė krijimin e kėsaj organizate ėshtė qė kėta duhet tė kenė njė qėllim ose nė njė ‘’Ideal’’ dmth mbi nivelin material. Dicka qė I afrohet Hyjnores. Dicka qė tė mundohemi ta arrijmė. E them tė mos jetė material pėr arsye se do futej interesi personal. Dicka qė e ke gjithmon mė lart se veten, ku gjithmonė mundohesh ta arrish por asnjėhėrė se arrin. Qėllimi ėshtė qė ti gjithmonė pėrpiqesh tė lartėsohesh drejt Asaj. Dmth tė pėrmisosh veten tėnde.

Nė bazė tė historisė organizatat qė i kanė rezistuar kohės ose janė bėrė tė fuqishme janė krijuar nga njė Mėsues i Bardhė apo Zi, por mbi tė gjitha ka qėnė Mėsues i denjė qė i ka dhėnė njė orientim ose drejtim Anėtarėve.

‘’Njė lidėr ose vetshpallet ose zgjidhet nga Perendia’’

Egzistojnė disa shpirtėra qė sapo vijnė nė tokė kanė nevojė pėr njėri tjetrin dhe nė njė mėnyrė tė cuditshme bashkohen dhe i japin formė bashkimit tė tyre. Dhe bashkimi i tyre ndodh vetem me njė vibrim tė zemrės sė tyre, qė pa e kuptuar fare bėhen pjesė e asaj forme (Organizate). Por vijnė me njė qėllim tė caktuar dhe nė momentin e parė qė bashkohen veprojnė dhe bėjnė detyrėn qė i ėshtė caktuar, dmth veprojnė.
Organizata ėshtė e mirė tė jep frymėmarrje, por aty ku ka oksigjen.
Ti je ne nivel me te larte se njerezit normal?!
A.Angel

23

Mesazh  Lapsi prej 23.08.12 0:56

FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA
Lapsi

135

Mesazh  Anon prej 23.08.12 3:47

Kam qene ne nje organizate "elite" per qendrimin e asaj cfar mendojme dhe intelegjencen emocionale. Ajo eshte ne jersualem te israelit e jam habitur se si njerezit e pranonin ftesen.
Nuk eshte keq nese e mendoni dicka te tille por ne radhe te pare duhet te kete njerez qe kane te njejtin "mendim" ose thene me ndryshe te njejtin kapacitet qe kjo te mar nje rruge te mbare.
po se pari po ua jap 3 keshilla nese ju andej doni te beni dicka te ngjashme " organizate per koncetrimin e intelegjencen emocionale "
Po bazohem per cdo person ktu , qe perpara se te mendoj dicka te tille te veproj ne keto gjera INDIVIDUALISHT!
1.Perpara se te shkoni ne gjum bejeni shprehi qe rrobat tuaja ti regulloni me kujdes e me knaqesine maksimale !
2.Merreni ndonje liber dhe lexoni ne ndonje vend publik zakonisht ne ndonje qender ku frekuentimi i mases eshte i dendur dhe ka shume zhurrme duke u munduar qe ta kuptoni permbajten e tekstit pa u shqetsuar apo dekoncetruar nga zhurma.
3.Mereni nje gote te mbushur me uje , ne doren e djathte " perkatesisht me krahe te zgjatur" duke e mbajtur ate ne pozite te njejte per 3-4 minuta pa derdhur asnje pik uji nga gota,pastaj provojeni edhe me doren e majte.Koha e ushtrimit zgjatet gradualisht cdo dite nga 1 minute me shum.

Keto jane ushtrimet e para qe per mendimin tim te ndihmojne per koncentrim te vetedijshem qe me pas shnderohet ne ate te pavetedijshem dmth KONCENTRIM SUPERIOR!
Falemnderit.

Jam ketu per te ndihmuar sado pak me ate mundesi qe kam.Gjith te mirat
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

369

Benxhamin

Mesazh  netaa prej 23.08.12 15:47

Faleminderit qe ma kujtove ,edhe une kam gogja pervoje ne menaxhimin emocional dhe intelegjencen emocianale kjo eshte gje jasht empirizmit por mjaft e nderlikuar ashtu si provat e atyre qe duan te iluminohen per kete do ju a rekomandoja qe te lexojne ne lidhje me kete gje ,gje qe e kam bere personalisht ,por sincerisht me se shumti meka ndihmuar KU'rani ishte fenomenal per kete gje ,shpresoje she qprehja KU'ran nuk do te i shtyje disa miq ketu te bejn komente radikale dhe fundaminetaliste te qfarodo lloji qofshine ato

Benxhamin. shkruajti:Kam qene ne nje organizate "elite" per qendrimin e asaj cfar mendojme dhe intelegjencen emocionale. Ajo eshte ne jersualem te israelit e jam habitur se si njerezit e pranonin ftesen.
Nuk eshte keq nese e mendoni dicka te tille por ne radhe te pare duhet te kete njerez qe kane te njejtin "mendim" ose thene me ndryshe te njejtin kapacitet qe kjo te mar nje rruge te mbare.
po se pari po ua jap 3 keshilla nese ju andej doni te beni dicka te ngjashme " organizate per koncetrimin e intelegjencen emocionale "
Po bazohem per cdo person ktu , qe perpara se te mendoj dicka te tille te veproj ne keto gjera INDIVIDUALISHT!
1.Perpara se te shkoni ne gjum bejeni shprehi qe rrobat tuaja ti regulloni me kujdes e me knaqesine maksimale !
2.Merreni ndonje liber dhe lexoni ne ndonje vend publik zakonisht ne ndonje qender ku frekuentimi i mases eshte i dendur dhe ka shume zhurrme duke u munduar qe ta kuptoni permbajten e tekstit pa u shqetsuar apo dekoncetruar nga zhurma.
3.Mereni nje gote te mbushur me uje , ne doren e djathte " perkatesisht me krahe te zgjatur" duke e mbajtur ate ne pozite te njejte per 3-4 minuta pa derdhur asnje pik uji nga gota,pastaj provojeni edhe me doren e majte.Koha e ushtrimit zgjatet gradualisht cdo dite nga 1 minute me shum.

Keto jane ushtrimet e para qe per mendimin tim te ndihmojne per koncentrim te vetedijshem qe me pas shnderohet ne ate te pavetedijshem dmth KONCENTRIM SUPERIOR!
Falemnderit.

Jam ketu per te ndihmuar sado pak me ate mundesi qe kam.Gjith te mirat
netaa

22

Laps

Mesazh  netaa prej 23.08.12 15:50

i nderuar ,vetem sa per informim ne na kompjuan gjermanet sepse ne jemi verte raca arijane shiqo ne mitologji ne tone apo edhe arkeologji shifet qe simolet ,gjenaologjite e te tjerat jan gjera te pellazgve

Lapsi shkruajti:

E ngjashme me kete dua te jete organizata jone sepse ne shqiptaret dhe racat e tjera ariane si ajo e gjermaneve e kemi prejardhjen nga Atlandita .
Gjermanet na quain dhe akoma na quajne race ariane si te tyren.Kjo shpjegon dhe pse shumica e shqiptareve jane tifoz me gjermanine
Deri tashti kam vetem ekonomine e fuqishme por me mungojne njerezit e dijes sidomos ne okultizem dhe astrologji sepse ne fushat e tjera pervec ketyre qe permenda gjinden kollaj.
netaa

22

Mesazh  Anon prej 23.08.12 16:24

netaa shkruajti:i nderuar ,vetem sa per informim ne na kompjuan gjermanet sepse ne jemi verte raca arijane shiqo ne mitologji ne tone apo edhe arkeologji shifet qe simolet ,gjenaologjite e te tjerat jan gjera te pellazgve

Lapsi shkruajti:

- Ne kemi prejardhjen nga atlandita qyteti me misterioz i gjithe koherave " qytet i humbur " , ne kemi race te perbashket me EGJIPTASIT E VJETER , basket qe jetojne ne shpanje e shum popuje tjere ! Por duhet te jemi krenare se kemi pasur nje hisotri te bujshme sidomos nga pellazget "banoret e atlantides" qe u zhduk nga nje fuqi mbinatyrore por shumica sosh " fisi Ilir (pellazget) , egjiptasit dhe basket ariten te shperngulen!
Sidomos kjo pjese tregon miqesine tone me faraonet nga mesuesi ilir "THOTI" , po sipas mendimit tim tashme jane krijuar gjith komunitet vec e vec raca eshte ne radhe te dyte e ne radhe te pare eshte vllezeria shqiptare tosk dhe gegė ! Gjermanet si hungarezet shqiptaret francezet kane race arjane. Falemnderit
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

369

Benxh

Mesazh  netaa prej 23.08.12 16:42

Benxhamin. shkruajti:
netaa shkruajti:i nderuar ,vetem sa per informim ne na kompjuan gjermanet sepse ne jemi verte raca arijane shiqo ne mitologji ne tone apo edhe arkeologji shifet qe simolet ,gjenaologjite e te tjerat jan gjera te pellazgve

Nuk po bej ilistrime te matutjeshme se eshte nje Bote faktesh qe flet per keto gjera ,vetem sepo pajtohem 100% me ty

Lapsi shkruajti:

- Ne kemi prejardhjen nga atlandita qyteti me misterioz i gjithe koherave " qytet i humbur " , ne kemi race te perbashket me EGJIPTASIT E VJETER , basket qe jetojne ne shpanje e shum popuje tjere ! Por duhet te jemi krenare se kemi pasur nje hisotri te bujshme sidomos nga pellazget "banoret e atlantides" qe u zhduk nga nje fuqi mbinatyrore por shumica sosh " fisi Ilir (pellazget) , egjiptasit dhe basket ariten te shperngulen!
Sidomos kjo pjese tregon miqesine tone me faraonet nga mesuesi ilir "THOTI" , po sipas mendimit tim tashme jane krijuar gjith komunitet vec e vec raca eshte ne radhe te dyte e ne radhe te pare eshte vllezeria shqiptare tosk dhe gegė ! Gjermanet si hungarezet shqiptaret francezet kane race arjane. Falemnderit
netaa

22

Mesazh  Jon Sh prej 23.08.12 19:07

Benxhamin. shkruajti:

Ku e ke gjetur kete informacion, do te doja ta lexoja edhe une. Une e di vetem per basket qe kane qene nje nga fiset pellazge.

NQS ko organizat ka ndonje qellim te mire une bashkohem.
Jon Sh

55

Te krijojme nje organizate

Mesazh  bardhi_tr prej 24.08.12 13:19

Pėshendetje

Pėr shkrimin e bėrė i jam referuar mė shumė vetės sė tretė. Sa pėr pjesėn e nivelit… tė jeni tė bindur se gjithcka ėshtė relative nuk ka mė lart ose mė poshtė. Por njerėz normal quaj: Njerezit qė meren mė shumė me gjėrat thjeshta dhe tė pėrditshme dhe ata qė janė pak mė lart kėrkojnė mė shumė nga vetja dhe meren me Ezoterizem ,Metafizik, Kimi, Matematik etj. Shpesh herė ndodhin keq kuptime nė forum pėr arsye se, gjuha e shkruar ėshtė gjuhe e vdekur. Ato qė ne duam ti shprehim nga njėhere keqinterpretohen nga tė tjeret, ku s’ėshtė ndonjė gjė e keqe ndodh.

Mundohuni tė kuptoni atė pjesė qė kėrkon tė transmetojė, dhe jo mėnyrėn se si e thotė. Sepse kemi forma tė ndryshme edukimi.
bardhi_tr

40

Mesazh  Talix prej 27.08.12 23:49

le te krijohet nje organizat anti-zioniste, pra mos te ket ide te erreta si ata zioniste, por kundra tyre, ne menyr qe ta mbrojme atedheun, racen, familjet tona si dhe gjith boten nga kurthet e tyre
Talix

4

Mesazh  Anon prej 28.08.12 2:17

Talix shkruajti:le te krijohet nje organizat anti-zioniste, pra mos te ket ide te erreta si ata zioniste, por kundra tyre, ne menyr qe ta mbrojme atedheun, racen, familjet tona si dhe gjith boten nga kurthet e tyre

I nderuar zionismi eshte krejtesisht nje sekt fetare ose thene ndryshe nje organizate sikur kjo ne kosove " VETEVENDOSJE " ata jane kunder qeveris israelite momentalisht ata kundershtojne dhunshem luften me iranin dhe gjithashtu me ate palestinez.
Nuk eshte lufte ajo qe mendon se po behet asesi , eshte vetem nje mashtrim ose thene ndryshe "lufte intelektualesh".
Jehudet kane fjale te mira per popullin shqiptare qe nga koha e holokaustit.
Anon

369

Mesazh  vetem eshte me mire prej 28.08.12 12:10

Me njoftoni edhe mua nese krijoni kete organizate .
vetem eshte me mire

Di nje gje , qe s'di asgje.

27

Mesazh  krushku prej 01.11.12 14:50

edhe mua
krushku

2

PERSHENDETJE!

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 01.11.12 17:04

-BOBO!PRAPE ME ORGANIZATA NE?
Dimitrov Xhunga

159

Psikologjia dhe parapsikologjia

Mesazh  Muneer prej 01.11.12 20:45

Sbesoj se ideja e organizates do te ishte ide e mire, sidomos kur nuk e njohim njeri tjetrin personalisht si dhe kur nuk e dijme se me ke kemi te bejme! Them se do te ishte me e sakte sikur te mblidheshim ndo1 dite thjesht per ndo1 kafe si dhe per te diskutuar!
Muneer

سلام موعد المغرب

328

Mesazh  Luce prej 02.11.12 12:00

IDE E BUKUR POR KAM PAK PROBLEM EMRIN QE ZGJODHE??? BESOJ SE ME KUPTON CDUA TE THEM?..
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

89

Mesazh  Fjori prej 02.11.12 13:44

Nuk do ishte keq nese mendojme te kontribuojme sado pak ne te miren e pergjithshme;pra do isha dakort vetem po qe se behet fjale per te ndihmuar njeri-tjetrin per t'u ndergjegjesuar,zgjuar apo cfardo emri qe ti pershtatet ketij procesi.
Psh ne Itali eshte nje qender:Centro di Crescita Personale,dhe po ben nje pune te pa pare ne kete drejtim.
Dikush tha qe na mjaton te lexojme informacionet dhe kaq,une do thosha se kemi lexuar boll dhe prape do vazhdojme,por rritja nenkupton edhe veprimin.Besoj se eshte ceshtje energjish.Kush ndjen qe ka te njejtat energji duhet te lidhet e te bashkepunoje.
Fjori

70

Mesazh  juventinini91 prej 02.11.12 14:32

do ishte shume mire qe te krijojme nje organizate po problemi eshte se kush do jete ai qe do marre inisiativen i pari qe ta beje kete
juventinini91

jeta eshte nje ØØenderrØØ

9

Mesazh  ILIRA prej 02.11.12 15:40

problemi i vetem eshte kush do behet kryetar mendoj une...
ILIRA

252

Mesazh  Cimi Elezi prej 02.11.12 22:53

ILIRA shkruajti:problemi i vetem eshte kush do behet kryetar mendoj une...
Me boni mu kryetar
Cimi Elezi

212

Mesazh  Luce prej 03.11.12 0:30

haha po po pa filluar mire po diskutojm per kryetarin...
Ne te gjithe jemi kryetar sepse te gjithe jemi te vecant pergjerisa jemi pjese e ketij forumi.
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

89

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 03.11.12 7:40

O CIMI O KARRIERIST ! HAAAAAAAAAAA HA HA!!!
Dimitrov Xhunga

159

Mesazh  Dor1Alb prej 03.11.12 17:27

Pershendetje !

Lexova me vemendje cdo koment tuajin , dhe kjo puna "organizates" do jete nje ide brilante per vet faktin se te pakten nuk do e shpenzojm kohen vetem ne "kafet e bllokut" por te perpiqemi qe te afrohemi sa me shume fundit te fillimit tone.
Per mua do jete kenaqesi nese do jem pjestar i ketij "kulti, organizate" qe mua do me pelqente ta quajm "vellazeri".
Nuk na kushton asgje ta provojme fundja nuk kemi sec humbim, kontributi im do jete nga ana TEKNOLOGJISE DHE INFORMACIONIT sepse per kete gje jam diplomuar.
Shpresoj qe mos kjo gje mos te mbetet thjesht nje nder temat me te komentuara por ta realizojm ate.
Kalofshi bukur !
Dor1Alb

Vdekja ėshtė ēlirim, nėse ke jetuar drejtė.!!!

7

Mesazh  albibozha2 prej 29.10.13 2:49

atehere mos te humbım kohe ...une quhem albi bozha jam nga tırana...per momentın jetoj dhe studıoj ne turqı ne unıversıtetın tıcaret per inxhınıerı ınformatıke...edhe une sı shoku qe parafolı jam ispecializuar per fushen e teknologjıse dhe ınformacıonıt...dhe se bashku me shokun me siper do te bejme lısten me personat dhe do te majme shenım adresat tuaja personale....te emailıt dhe kontakteve
kjo eshte adresa ime e emailit... albibozha@gmx.com
albi.bozha@gmail.com
albibozha@outlook.com
cdokush qe do te mare pjese ne organizaten qe do te krijojme ..do te jape emailin apo nje forme kontaktı qe aı deshıron ..nese donı mund te hapnı nje emaıl te rı ne emer te organizates...mendımı ım eshte ta quajme '' ANTI MASONERIA NDERKOMBETARE'' dhe pası te krıjojme kete .. te krıjojme edhe nenkategorı dhe nen organizata te cılat do te admınıstrohen nga secılı prej jush ne fushen e tıj te profesıonıt...
por qe te behet kjo na duhen adresat tuaja,fusha ne te cılen kenı studıuar apo kenı me shume njohurı,emrı mbıemrı, nga nje fotografi...me pas une dhe shoku me sıper do tı hedhım ınformacıonetne tabela exel word dhe mysql dhe ne databaze..
secılı nga ju do te mendoje se cfare  rregullash duhet te vendosım qe organızata te funksıonoje sa me mıre...ky eshte mendımı ım..nese jenı dakort te mos humbım kohe...sepse koha eshte e cmuar...
gjıthesecılı te pergatıse ınformacıone te bdryshme ne lıdhjeme fushen e tıj dhe te punojme ne menyre te organızuar kunder masonerıze..e cıla po na shkaterron ne menyre te vazhdueshme dınjıtetın moralın dhe prıncıpet tona njerezore duke na skllaveruae e poshteruar motrat nenat e famıljet tona..e duke edukuar brezın e rı neper rrjetet e mallkuara pornografıke te cılet po na shkatterrojne sı nga ana morale ashtu dhe fızıke...
ndaj kush eshte pro jetes normale dhe zakoneve e tradıtave tona dhe nje jete te mırefıllte dhe nje shoqerı te shendoshe..le te fırmose petıcıonın e krıjımıt te kesaj organızate....

Edituar pėr herė tė fundit nga albibozha2 nė 29.10.13 2:55, edituar 1 herė gjithsej
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53

Mesazh  albibozha2 prej 29.10.13 2:54

dhe dıcka tjeter nese jenı dakort une e mar ınıcıatıven per hapjen ...pastaj pası tı ndajme detyrat zhvıllojme nje konkurs...qe konsıston ne personı me me shume njohurı ne te gjıthe organızaten...dhe pası te zgjıdhet drejtuesı ı organızates qe sıgurısht jo vetem nga dıja por edhe nga pıkepamjet dhe pıka te tjera do te vleresohet :)...do te punojme edhe per pjesen tjeter te drejtuesve
albibozha2

53

Mesazh  number3 prej 29.10.13 14:47

jemi larg me njeri tjetrin se edhe un do te doja ta krijojme
number3

njeri thjesht

155

Mesazh  Muneer prej 29.10.13 18:08

@Albi, them se do te ishte me shume e vlefshme nje organizate spiritualiteti, se nje organizate masonerie..
Muneer

سلام موعد المغرب

328

Mesazh  icneg prej 29.10.13 18:16

po nje organizat e tille po dhe kjo eshte EXPLORER UNIVERS asgje me shume sdo te bente nje organizat vec njohjes se afert
vecse sa me shume njohim njerzit aqme shume i duam.......
icneg

Syte dritaja e shpirtit

6

Mesazh  number3 prej 29.10.13 19:32

icneg shkruajti:po nje organizat e tille po dhe kjo eshte EXPLORER UNIVERS  asgje me shume sdo te bente nje organizat vec njohjes se afert
vecse sa me shume njohim njerzit aqme shume i duam.......
jam dakort me ty sesa ta teprojm por esht problem ca qe jan larg nesh
number3

njeri thjesht

155

Mesazh  doraime77@hotmail.com prej 29.10.13 21:02

Jam shum dakord per organizaten, ne jemi vertet te ndricuarit dhe me kete duhet te kuptojme qe jemi te ndricuar nga dija dhe informacionin qe ne marrin ketu ne  Eksplorer Univers, qe per mua esht nje faqe e mrekullueshme, ka shume njerez qe nuk ja kane haberin, ata jetojne ne erresire, le ti vem nje emer interesant organizates son dhe te informojme shume njerez qe ne e duam Zotin ne menyren tone me te bukur ketu ne Eksploer Univers.
doraime77@hotmail.com

hi

7

Mesazh  albibozha2 prej 30.10.13 0:13

nuk e kam per masonerıne por per antı masonerıne...une tashme  e kam bere gatı faqen e ınternetıt thjesht me duhet te dhenat tuajqa qe te bej anetraesımın dhe keto te dhena tı ruaj ne server qe te akse3sohen onlıne ..
he a jenı dakord apo jo atehere me sıllnı ınformacıonete nevojshme qe tju regjıstroj ne faqe
albibozha2

53

Mesazh  albibozha2 prej 30.10.13 0:22

@para-psikologjia...eshte shume e thjeshte per ty i/e nderuar sepse ju merreni me para-psikologji dhe spiritualitet..ndaj ne faqen qe une kam ndertuar do te fus edhe kategorite e posacme per fushen qe posedon secılı nga ju..dhe do tju jap nje password qe te menaxhonı faqen ne lıdhje me fushen tuaj
albibozha2

53

Mesazh  Muneer prej 30.10.13 8:12

albibozha2 shkruajti:@para-psikologjia...eshte shume e thjeshte per ty i/e nderuar sepse ju merreni me para-psikologji dhe spiritualitet..ndaj ne faqen qe une kam ndertuar do te fus edhe kategorite e posacme per fushen qe posedon secılı nga ju..dhe do tju jap nje password qe te menaxhonı faqen ne lıdhje me fushen tuaj
Sbesoj te funksionoje si ide..
Muneer

سلام موعد المغرب

328

Mesazh  55 prej 30.10.13 12:25

Me te vertete eshte bere keq puna, kemi ngelur pa para dhe duhet te krijojme ndonje organizate. Kush eshte dakort te krijoje ndonje rreth te ketyre spiritualisteve, me magji te bardhe te merremi kryesisht dhe profesori (drejtues)ketu te jem une . Le te hapim si fillim nje grup te vogel me pak persona, 6 -8 veta si fillim.
55

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz

313

Mesazh  albibozha2 prej 30.10.13 14:37

nese e ke vene re ne po perpıqemı te krıjojme nje organızate dhe kur themı organızate dmth www.filani.ORG quhet organızate jofıtımprurese ..
albibozha2

53

Mesazh  albibozha2 prej 30.10.13 14:42

dhe dıcka tjter magjıa eshte jashte organızates qe po perpıqemı te krıjojme
albibozha2

53

Mesazh  number3 prej 30.10.13 20:03

jo magjira se jan gjera kot largohuni nga magjia se do i beni gropen vetes sidomos magjin e zez ua keshilloj lereni vtm ZOTI te levdojm
number3

njeri thjesht

155

Mesazh  Sponsored content

Sponsored content

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi