Pashė engjėjt mė 11 shtator

Shko poshtė

Pashė engjėjt mė 11 shtator

Mesazh  Luli prej 05.07.12 0:56

Ish-oficerja e FBI-sė: Pashė engjėjt mė 11 shtatorNjė ish-nėpunėse e FBI-sė, e cila ka kaluar shqetėsime stresi post traumatik qė lidhet me rolin e saj nė hetimet e sulmeve terroriste tė 11 shtatorit, ka shkruar njė libėr ku thotė se ka parė legjione me engjėj qė ruanin zonėn nė Pensilvani ku u rrėzua avioni i rrėmbyer nga terroristėt.

Lillie Leonardi ishte njė police e zonės sė Pitsburgut pėrpara se tė punonte pėr FBI-nė.

Ajo tha se e ka shkruar librin e saj, “Nė hijen e njė distinktivi: kujtime shpirtėrore” pėr tė inkurajuar njerėzit qė humbėn tė afėrm dhe ata qė vazhdojnė tė kėrkojnė pėrgjigje mbi sulmet terroriste tė asaj dite.

Leonardi, tani 56 vjeē, thotė se ajo ishte e bindur qė kishte parė engjėj dhe nuk e vė aspak nė dyshim. Ajo qė nuk kupton, qė e ngre si pyetje edhe nė libėr, ėshtė pėrse asaj iu lejua t’i shohė engjėjt.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi