Mesazh nga Lart

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mesazh nga Lart

Mesazh  Lapsi prej 03.07.12 20:45

Kam nje jave qe bej meditim nga nje ore ne dite.Por sot mbas meditimit u shtriva ne krevat dhe thashe:te lutem o zot , universi, Allahu, Krishti, Budha cfaredo qe te jesh me jepni shpjegin per kuptimin e jetes me ndriconi.

Ne ate moment me zuri gjumi dhe pashe nje enderr qe dukej shum e vertet.Arrija ta kontrolloja trupin tim ne enderr hera e pare qe me ndodhte kjo gje dhe hera e pare qe me dukej kaq e vertete.Endra fillon me mua ne nje farmaci isha ulur perpara saj ne nje karrike.

Pastaj aty erdhen ca jevgj.Ne fillim nuk e dija qe ishin jevgj.Me me pas nje vajze me tha se donte te martoheshe me nje shokun tim me te ngushte qe ishte po jevg(Prinderit me kane perditur mos rri me jevgun por une e vleresoja si njeri ate)por un pastaj i thash se ai ishte jevg nuk e dija qe edhe ajo ishte jevge kur i thashe .

E kuptova kur u afrua ne drite.Pastaj u ndjeva ne faj qe thashe per shokun ashtu.Me pas shkova ne shtepi.Teksa po e veshtroja qiellin pashe qe ishte formuar te yjet nje kryq shume i sakte dhe simetrik .Ne qiell kishte dhe trupa kozmike te ndryshem .

Me pas teksa po shikoja nje galagtike kjo galaktike po fillonte te rrotulloheshe rreth vetes dhe me pas nga kjo galaktike erdhi nje meteor dhe u perplas ne kopshtin tim .

Nga ky meteor doli nje femij .Me pas erdhi nje shoku im ne shtepi. Ai po me thonte qe ai femij ishte djalli .Me tha qe gjate jetes me ju do te te hapi shum probleme.Me pas shoku im u kthye ne nje plak. me pas me del endrra
avatar
Lapsi

165


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazh nga Lart

Mesazh  Lapsi prej 03.07.12 20:54

Ju lutem me tregoni se cfare dote thote endrra
avatar
Lapsi

165


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazh nga Lart

Mesazh  xxxadixxx prej 03.07.12 21:24

Ai femija besoj se nenkupton dexhallin,perderisa te paska then ai shoku jot s eshte djalli!Sipas endrres tende ai ishte brenda kometes,dhe sipas Islamit ai do te vij ,ne kohen kur ne qeill do te kaloj nje komete shum afer tokes!!
Ky ishte shpjegimi i pare qe me erdhi ndermend,sepse ka shum ngjashmeri me endrren,por dua te dij se cfare mendojne dhe te tjeret rreth kesaj endrre!!
avatar
xxxadixxx

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazh nga Lart

Mesazh  Lapsi prej 03.07.12 21:31

Shume faliminderit per shpjegimin.Gjeja ineresante ishte qe dexhalli kur te vije do vije kur te bie kometa kete gje nga ty e mora vesh per here te pare.
avatar
Lapsi

165


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazh nga Lart

Mesazh  Lapsi prej 03.07.12 21:46

Do doja dhe mendimin e te tjereve per kete ndonje qe meret me interpretimin e endrrave
avatar
Lapsi

165


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  netaa prej 03.07.12 23:09

lapsi shkruajti:Ju lutem me tregoni se cfare dote thote endrra

Nese ju vertet i keni thirre ata emra ,nuk ka mundesi me pa dexhallin apo diqka te natyres se tille, zakonisht me keta emra vijne mesazhe te mira ,por shiqo se cilin preukupim e ke dhe qka deshiron ne kete kohe spese do te kesh diqka shum te realizuar, ndersa njerzit jan te prirur te jen gjeloz ne mirat e te tjerve dhe zakonisht djalli vjen ne formen njerzore shum lehet keshtu qe ka dashur te ju dekurajoj ,thjesht une nuk mendoj qe ke pare diqka te keqe por eshte diqka shum e mrekullueshme
avatar
netaa

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazh nga Lart

Mesazh  Lapsi prej 04.07.12 0:33

Po mire cdo te thote se nuk e kuptoj
avatar
Lapsi

165


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi