Ritual - Magji E Zeze

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ritual - Magji E Zeze

Mesazh  berat95 prej 02.07.12 21:09

Se pari here ju deshiroj qe ta mos e perdorni se eshte Magji E Vertete dhe eshte Magji e Rrezikshme. Por vetem nese keni deshire te ja beni Armikut.

Hapi Pare : Nese mundeni me gjete kur gruaja e aborton femijen. Ate Qesen Ku zhvillohet Femia e merni dhe nese nuk mundeni me gjete vete ta dergojjeni Demonin qe ta Vjedhe nje nga grate shtateeane.

Nese mereet ajo mire nese jo nevoitet ti merni floket e personave, thonjet dhe rrobat
e personit .

Hapi i dyte: I marrim floket dhe i bejme sikur top dhe i futim te qesja ku zhvilloet femija dhe thonjet i ngjesim pereth asaj qese dhe i futim ne nje qese.

Hapi i trete: Qesen e lidhmi mire Dhe E Marmi Gjakun E Nje Femre Ce Ka Lindur Femi Dhe E Shkruajm Nje Ajet Nga Kurani Ose Nga Bibla Ajeti Kuranor E Di Cuet El-Nas Dhe E Shkruajm Ne Nje Leter Te Bardhe Te Pastert Dhe E Lidhmi Me Peje Te Zi .

Sepse ngjyra e zeze Simbolizon Jeten E Zeze.

Dhe pastaj nje leter tjeter te Kuqe se ngjyra e kuqe e simbolizon fuqine dhe ne anen e majte te letres e bejme Yllin Magjik dhe ne te majtni e shkruajme keshtu :
"Kjo Familje "Mbiemri Familjes" Te Jete e Mallkuar pergjithmone, te mos jene se bashku deri ne diten e gjykimit"  Dhe e ngjesim te ajeti Kuranor ose te ajeti i Bibles .

Hapi Katert : E Marim qesen shkojme afer shtepise e personit dhe afer nje peme gropojme nje grope dhe e fusim ate Magji dhe e mbyllim gropen mire dhe per 2-3 Dite do ta shifhi suksesin  e Kesaj Magjie.
avatar
berat95

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Magji E Zeze

Mesazh  Sandra_sandrita prej 18.08.13 1:50

A ka myndesi te tregoni ndonje sehir tjeter.
avatar
Sandra_sandrita

.


15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Magji E Zeze

Mesazh  Ariu prej 18.08.13 1:54

Pse kam ate ndjesine qe nuk je nga Berati ti?
Gjuha qe perdor te tradheton.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

162


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Magji E Zeze

Mesazh  Arb prej 19.08.13 16:41

Ariu shkruajti:Pse kam ate ndjesine qe nuk je nga Berati ti?
Gjuha qe perdor te tradheton.
Nuk e di se nga eshte por e di se ku do te shkoje (nga do te jete)...Zjarri do te jete vendbanimi i tije. Sepse te besh, apo te lajmerosh per KRIME te tilla njerezit, eshte nga veprat me te shemtuara te njerezimit. Dhe kete me mire e dine keta bashkpuntoret e djallit.Gjithsesi ky njeri mbase eshte orjentuar qe ta shes shpirtin e tije per perfitime te vogla, ne kompenzim te vuatjeve te pa-fundme ne ahiret, por pse s'ju tregojne tjereve , se cfar do t'i pres po qe se orjentohen ne KRIME te tilla?!
avatar
Arb

134


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Magji E Zeze

Mesazh  Ariu prej 20.08.13 17:31

Amin o Zot!
Por nuk i frikohem pasi rituali nuk eshte i sakte.Ka dicka qe mungon.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

162


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Magji E Zeze

Mesazh  wolf27 prej 21.08.13 0:04

berat95 shkruajti:Se pari here ju deshiroj qe ta mos e perdorni se eshte Magji E Vertete dhe eshte Magji e Rrezikshme. Por vetem nese keni deshire te ja beni Armikut.

Hapi Pare : Nese mundeni me gjete kur gruaja e aborton femijen. Ate Qesen Ku zhvillohet Femia e merni dhe nese nuk mundeni me gjete vete ta dergojjeni Demonin qe ta Vjedhe nje nga grate shtateeane.

Nese mereet ajo mire nese jo nevoitet ti merni floket e personave, thonjet dhe rrobat
e personit .

Hapi i dyte: I marrim floket dhe i bejme sikur top dhe i futim te qesja ku zhvilloet femija dhe thonjet i ngjesim pereth asaj qese dhe i futim ne nje qese.

Hapi i trete: Qesen e lidhmi mire Dhe E Marmi Gjakun E Nje Femre Ce Ka Lindur Femi Dhe E Shkruajm Nje Ajet Nga Kurani Ose Nga Bibla Ajeti Kuranor E Di Cuet El-Nas Dhe E Shkruajm Ne Nje Leter Te Bardhe Te Pastert Dhe E Lidhmi Me Peje Te Zi .

Sepse ngjyra e zeze Simbolizon Jeten E Zeze.

Dhe pastaj nje leter tjeter te Kuqe se ngjyra e kuqe e simbolizon fuqine dhe ne anen e majte te letres e bejme Yllin Magjik dhe ne te majtni e shkruajme keshtu :
"Kjo Familje "Mbiemri Familjes" Te Jete e Mallkuar pergjithmone, te mos jene se bashku deri ne diten e gjykimit"  Dhe e ngjesim te ajeti Kuranor ose te ajeti i Bibles .

Hapi Katert : E Marim qesen shkojme afer shtepise e personit dhe afer nje peme gropojme nje grope dhe e fusim ate Magji dhe e mbyllim gropen mire dhe per 2-3 Dite do ta shifhi suksesin  e Kesaj Magjie.
NJe pyetje kam cfare kerkojn si shperblim forcat e erreta qe punon ti????? Apo bashke me armikun ia fut dhe vetes apo jo zoti berat95. Te lutem shpjegoje dhe anen tjeter te medaljes .!!!
avatar
wolf27

51


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ritual - Magji E Zeze

Mesazh  Ariu prej 21.08.13 1:57

Nuk sheh nga ana tjeter ai se i dhimbset vetja!!!
Po keta i bejne Copy-Paste dhe u duket vetja si Harry Potter apo si Merlin!!!!
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

162


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi