Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  tetari prej 02.07.12 14:35

Shenjat e ekzistencės sė Zotit - ( The Signs The Movie)


avatar
tetari

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Antin prej 02.07.12 15:55

keto jane perralla, ka video dhe pyetje sa te duash qe vertetojne te kunderten. Me gjithe keto vuajtje qe po kalon njerezimi dhe s'ka zot qe i shpeton eshte veshtire te besosh te nje zot.
avatar
Antin

Jetoje jeten ashtu si te vjen

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  ANtraX prej 02.07.12 16:22

DHe sot te ket njerz qe dyshojn dhe kerkon Argumente per Egzistencen e Zotit esht me shum se katastrofe .
avatar
ANtraX

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Gjinkalla prej 02.07.12 16:23

po mire thuama ti qofte edhe nje argument te vetem
avatar
Gjinkalla

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Antin prej 02.07.12 16:26

ANtraX shkruajti:DHe sot te ket njerz qe dyshojn dhe kerkon Argumente per Egzistencen e Zotit esht me shum se katastrofe .
vetem Kina ka nje popullsi thuajse sa cereku i botes dhe nuk beson ne nje zot, por thjesht ne nje filozofi qe quhet "Budizem".
avatar
Antin

Jetoje jeten ashtu si te vjen

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Jon Sh prej 03.07.12 23:48

Mjafton te ket dicka qe te kontrolloje popullsine. mejdoj qe shpesh here ka qene dora e ashper e njeriut qe ka kontrolluar njerezit sesa plani zotit.
avatar
Jon Sh

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  A.Angel prej 04.07.12 0:09

Antin shkruajti:keto jane perralla, ka video dhe pyetje sa te duash qe vertetojne te kunderten. Me gjithe keto vuajtje qe po kalon njerezimi dhe s'ka zot qe i shpeton eshte veshtire te besosh te nje zot.
Me vjen keq qe mendon keshtu, dhe duhet ta dish se njeriu ne kete bote sprovohet nga shumm gjera te keqija e te mira , edhe pse te ndodh diqka e keqe gjithmon duhet te kesh besim dhe durim, besimi dhe durimi do te te shperblehen ne boten e tjeter. Do te te keshilloja ti mendoje edhe nje here gjerat mire dhe te mos nxjerresh perfundime te gabuara.
avatar
A.Angel

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  elvis sejdija prej 04.07.12 14:03

ata qe nuk kane nje zot atehere psebesojne ne djall e magjira se perderi sa keto egzistojn atehere zoti pse jo por si pret qe zoti te ndihmoj me gjith kete shthurje qe ka populli kan fillu njerzit shkojn ne shtrat me kushurirat e veta dhe gjera te felliqura qe njerzit po bejne zoti duhet te na vras xxx all
avatar
elvis sejdija

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Anon prej 04.07.12 16:12

Antin shkruajti:keto jane perralla, ka video dhe pyetje sa te duash qe vertetojne te kunderten. Me gjithe keto vuajtje qe po kalon njerezimi dhe s'ka zot qe i shpeton eshte veshtire te besosh te nje zot.

O i nderum zoti nuk o mace te tdal perpara , nuk o as qenie qe ti mund tbisedosh , tbesh noj ring boksi ku ta di un .... Zoti eshte vet JETA thelbi i jetes eshte AI ti si duash thuj ligji i universit , zoti etc ajo eshte e njejta gje! Nese Zot nuk do kishte , sdo ishte as jeta bile as njerezit sdo ishin "KOPJE" ti perngjanin njeri tjetrit nfizionomi po ke tdrejte nese sdo te thuash ZOT thuaj LIGJI UNIVERSIT. Falemnderit per mirkuptim.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

404


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Ariu prej 04.07.12 20:33

Zoti ekziston!
Por bota nuk eshte nen sundimin e tij por nen sundimin tone!!!


Kete thenie e pohojne dhe e thone gjithe demonet...
Bota eshte nen sundimin e Djallit.Ky ishte pakti midis tij dhe Zotit.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

137


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  xxxadixxx prej 04.07.12 22:46

ariu shkruajti:Zoti ekziston!
Por bota nuk eshte nen sundimin e tij por nen sundimin tone!!!


Kete thenie e pohojne dhe e thone gjithe demonet...
Bota eshte nen sundimin e Djallit.Ky ishte pakti midis tij dhe Zotit.

Kur thua bota,e ke fjalen per token (dimensioni ne te cilin jetojme),apo per gjith universin.Mund te na japesh me shume detaje rreth kesaj ceshtje nqs ke mundesi
Me rsp Adi
avatar
xxxadixxx

185


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Ariu prej 07.07.12 21:49

xxxadixxx shkruajti: Kur thua bota,e ke fjalen per token (dimensioni ne te cilin jetojme),apo per gjith universin.Mund te na japesh me shume detaje rreth kesaj ceshtje nqs ke mundesi
Me rsp Adi

Po sigurisht.
E kam fjalen per Token,dimesionin aktual te njerezimit.E gjithe Toka eshte ne duart e Djallit dhe perkrahesve te tij.
Shume Demone sote e pohojne vete.
Ky ka qene nje pakt qe eshte bere midis Zotit dhe Djallit,ku thuhej se Toka do te jete nen pergjigjesine e Djallit deri ne diten e fundit.
Dhe mesa diune deri tani,njerezit nuk dine gje per ndonje planet tjeter te banuar.Keshtu qe behet fjale per Token ku ne jetojme.

Shpresoj te kem qene i qarte.
<......Eri.......>
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

137


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Arsenic prej 07.07.12 22:05

Zoti apo mund ta quajme me nje emer tjeter psh Burimi i Energjise se Vetdijshme ekziston por njeriu nuk eshte krijuar nga Zoti sepse te ishte nga ky burim njeriu do te ishte me trup eterik dhe jo fizik.

Pra njeriu eshte krijuar nga Djalli apo mund ta quajme me nje emer tjeter psh Krijesa Superiore me ane te intervenimit gjenetik.

Ajo qe e lidh njeriun me Zotin (Burimin e Energjise) eshte vetem shpirti prandaj kjo lidhje eshte e shkeputur derisa eshte me trup fizik, pra ma ane te trupit fizik ne jemi te lidhur me Djallin.
avatar
Arsenic

88


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  xxxadixxx prej 07.07.12 22:57

[/quote]

Po sigurisht.
E kam fjalen per Token,dimesionin aktual te njerezimit.E gjithe Toka eshte ne duart e Djallit dhe perkrahesve te tij.
Shume Demone sote e pohojne vete.
Ky ka qene nje pakt qe eshte bere midis Zotit dhe Djallit,ku thuhej se Toka do te jete nen pergjigjesine e Djallit deri ne diten e fundit.
Dhe mesa diune deri tani,njerezit nuk dine gje per ndonje planet tjeter te banuar.Keshtu qe behet fjale per Token ku ne jetojme.

Shpresoj te kem qene i qarte.
<......Eri.......>[/quote]

Nuk e kisha per ndonje planet tjeter te banuar,por ne kuptimin,kur ti thua "bota" i referohesh universit apo tokes?1-Sepse jam kurioz te dij (ngaqe ti komunikon me demonet) vetem ne (njerezit) jemi kaq te pafat,qe kemi demone dhe djallin ne mesin tone,apo ka dhe ne pjese tjera te universit!
Sepse ne shum libra fetare,"bota" perkufizohet si toka,dhe ajo qendra e gjithesise,ku njerezit jane krijesat e preferuara (mbi te tjera) nga Krijuesi.
Dhe nqs ke mundesi,mund ti pyesesh ne lidhje me illuminatin,cfare thone ata?Cfare nenkutpon "syu-gjithcka-pares"?
Dhe nje here flm,me rsp adi
avatar
xxxadixxx

185


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Ariu prej 12.07.12 10:34

Kur them bota i referohem vetem Tokes...
Demonet ekzistojne vetem ne Toke dhe nuk mund te largohen nga ajo.
Sa per syrin gjithcka pares,behet fjale per disa persona te cilet kane fuqi te medha mendore.Ata mund te shohin demonet ne formen e tyre te vertete si dhe engjejt.Keta persona nuk mund te shfaqen publikisht sepse do te eleminoheshin.I pari person me kete aftesi ka qene egjiptian(ne egjiptin e vjeter).
Iluminati s'eshte gje tjeter vecse nje organizate e fuqishme.Ata kane ne dore shume dokumente dhe fakkte ne te cilat mbeshtesin zgjerimin e tyre.Me ane te dokumenteve u bejne presion te tjereve dhe keshtu i fusin ne vllazeri.Por edhe Ilumiinati manipulohet nga nje fuqi me e madhe.(Informacion i rezervuar)...
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

137


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  FatlumX prej 14.07.12 12:00

Antin shkruajti:keto jane perralla, ka video dhe pyetje sa te duash qe vertetojne te kunderten. Me gjithe keto vuajtje qe po kalon njerezimi dhe s'ka zot qe i shpeton eshte veshtire te besosh te nje zot.

E din arsyen se perse eshte kjo vuajte qe po kalon njerezimi?, kjo varferi e paskajshme? e gjitha eshte per arsye te tipave si ty qe nuk dine te falenderojne zotin.

Kjo puna eshte si puna e nje njeriu qe shkon te qethet tek berberi, dhe berberi i thote ketij : Zoti nuk ekziston, sepse po te ekzistonte a do te kishte kaq te semure ne rruge?, a do te kishte kaq te varfer e kaq te braktisur, Une smund ta paramendoj nje ZOT qe i lejon keto.

Ky njeriu nuk flet asgje, dhe del nga lokali, me te dale e sheh nje njeri me floke te gjata,i palare dhe i varfer. Njeriu kthehet ne Lokal edhe i thote atij : Berberet nuk ekzistojne, sepse po te ekzistonin nuk do te kishte njerez sikurse ai ne rruge.

Berberi i thote : Jo berberet ekzistojne por personat nuk vine te ne!

Njeriu thote : Ashtu pra, Edhe Zoti ekziston por njerezit nuk bejne asgje qe ka urdheruar ai, nuk i falenderohen atij, nuk i luten atij, nuk falen per te, kjo eshte arsyeja pse ka kaq parregullesi ne toke.

- Kjo eshte edhe nje shembull i mire per ty, per te treguar se pse ka kaq parregullesira ne bote, kur Zoti ti ka dhuruar te gjitha te mirat e ti ende deshiron te gjesh diqka ta kundershtosh
avatar
FatlumX

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Xhemajl prej 14.07.12 13:15

FatlumX shkruajti:
Antin shkruajti:keto jane perralla, ka video dhe pyetje sa te duash qe vertetojne te kunderten. Me gjithe keto vuajtje qe po kalon njerezimi dhe s'ka zot qe i shpeton eshte veshtire te besosh te nje zot.

E din arsyen se perse eshte kjo vuajte qe po kalon njerezimi?, kjo varferi e paskajshme? e gjitha eshte per arsye te tipave si ty qe nuk dine te falenderojne zotin.

Kjo puna eshte si puna e nje njeriu qe shkon te qethet tek berberi, dhe berberi i thote ketij : Zoti nuk ekziston, sepse po te ekzistonte a do te kishte kaq te semure ne rruge?, a do te kishte kaq te varfer e kaq te braktisur, Une smund ta paramendoj nje ZOT qe i lejon keto.

Ky njeriu nuk flet asgje, dhe del nga lokali, me te dale e sheh nje njeri me floke te gjata,i palare dhe i varfer. Njeriu kthehet ne Lokal edhe i thote atij : Berberet nuk ekzistojne, sepse po te ekzistonin nuk do te kishte njerez sikurse ai ne rruge.

Berberi i thote : Jo berberet ekzistojne por personat nuk vine te ne!

Njeriu thote : Ashtu pra, Edhe Zoti ekziston por njerezit nuk bejne asgje qe ka urdheruar ai, nuk i falenderohen atij, nuk i luten atij, nuk falen per te, kjo eshte arsyeja pse ka kaq parregullesi ne toke.

- Kjo eshte edhe nje shembull i mire per ty, per te treguar se pse ka kaq parregullesira ne bote, kur Zoti ti ka dhuruar te gjitha te mirat e ti ende deshiron te gjesh diqka ta kundershtosh
Do deshiroja ta shtoja edhe kete pjes,nga DD

Shumica e besimtarėve – janė besimtarė LYPĖSARĖ. Gjithnjė kėrkojnė nga mėshira hyjnore: O Zot mė jep kėtė, mė jep atė, mė ndihmo, mė shpėto...e tė tjera dhe kurrė nuk dinė tė ndalen e tė mendojnė se Zoti ua ka dhėnė tė gjitha. TĖ GJITHA. Dhe asnjėherė nuk ndalen tė mendojnė se kėtij dhuruesi ia kanė njė borxh: t'i thonė njė herė nė ditė: Tė FALEMNDERIT pėr dritėn e syrit, pėr mendjen, pėr fėmijėn, pėr bukėn, pėr ujin, pėr ajrin qė marrin frymė.

Ēdo gjė qė posedon njeriu, tė gjitha janė mashtrim, nė qoftė se pėr themel dhe kulm nuk e kanė falėnderimin.

Vėreni me kujdes tė gjithė njerėzit qė krijojnė pasuri tė madhe: pėrfundimin do ta kenė tragjik: me sėmundje, me tragjedi, me vrasje, me humbje, me dhimbje. Pse? Sepse ata nuk kanė pasė nė pronėsi pasurinė e tyre, ajo pasuri ka qenė vetėm SPROVĖ dhe kur nuk kanė ditur ta pėrdorin FALĖDERIMIN, energjia e asaj pasurie ėshtė kthyer nė polin negativ dhe ka shkatuar tragjeditė.
Pasuria nuk tė sjellė LUMTURINĖ, por ta dhuron SIGURINĖ. Njerėzit e pasur nuk ecin, por fluturojnė. Dhe gjithnjė e gjithnjė e gjithnjė – HARROJNĖ tė jenė falėnderues.
Librat e vjetra fetare thonė: kur e pyetėn Zotin me ēka mund t'i kthejmė ty tė gjitha kėto tė mira qė na i ke dhanė falas, pasi ēdo gjė nė tokė e nė qiell tė takon Ty, Zoti u pėrgjegj: me njė fjalė goje, me njė FALENDERIM. Komentet e kėsaj thėnie nė kėto libra, thonė: njė falėnderim me krejt qenien ėshtė mė i fuqishėm se 60 vjet falje e lutje Zotit. Por njė FALĖNDERIM i sinqertė, ku merr pjesė secila pore e trupit tė njeriut.
avatar
Xhemajl

327


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  M986 prej 14.07.12 14:45

Xhemajl shkruajti:
FatlumX shkruajti:
Antin shkruajti:keto jane perralla, ka video dhe pyetje sa te duash qe vertetojne te kunderten. Me gjithe keto vuajtje qe po kalon njerezimi dhe s'ka zot qe i shpeton eshte veshtire te besosh te nje zot.

E din arsyen se perse eshte kjo vuajte qe po kalon njerezimi?, kjo varferi e paskajshme? e gjitha eshte per arsye te tipave si ty qe nuk dine te falenderojne zotin.

Kjo puna eshte si puna e nje njeriu qe shkon te qethet tek berberi, dhe berberi i thote ketij : Zoti nuk ekziston, sepse po te ekzistonte a do te kishte kaq te semure ne rruge?, a do te kishte kaq te varfer e kaq te braktisur, Une smund ta paramendoj nje ZOT qe i lejon keto.

Ky njeriu nuk flet asgje, dhe del nga lokali, me te dale e sheh nje njeri me floke te gjata,i palare dhe i varfer. Njeriu kthehet ne Lokal edhe i thote atij : Berberet nuk ekzistojne, sepse po te ekzistonin nuk do te kishte njerez sikurse ai ne rruge.

Berberi i thote : Jo berberet ekzistojne por personat nuk vine te ne!

Njeriu thote : Ashtu pra, Edhe Zoti ekziston por njerezit nuk bejne asgje qe ka urdheruar ai, nuk i falenderohen atij, nuk i luten atij, nuk falen per te, kjo eshte arsyeja pse ka kaq parregullesi ne toke.

- Kjo eshte edhe nje shembull i mire per ty, per te treguar se pse ka kaq parregullesira ne bote, kur Zoti ti ka dhuruar te gjitha te mirat e ti ende deshiron te gjesh diqka ta kundershtosh
Do deshiroja ta shtoja edhe kete pjes,nga DD

Shumica e besimtarėve – janė besimtarė LYPĖSARĖ. Gjithnjė kėrkojnė nga mėshira hyjnore: O Zot mė jep kėtė, mė jep atė, mė ndihmo, mė shpėto...e tė tjera dhe kurrė nuk dinė tė ndalen e tė mendojnė se Zoti ua ka dhėnė tė gjitha. TĖ GJITHA. Dhe asnjėherė nuk ndalen tė mendojnė se kėtij dhuruesi ia kanė njė borxh: t'i thonė njė herė nė ditė: Tė FALEMNDERIT pėr dritėn e syrit, pėr mendjen, pėr fėmijėn, pėr bukėn, pėr ujin, pėr ajrin qė marrin frymė.

Ēdo gjė qė posedon njeriu, tė gjitha janė mashtrim, nė qoftė se pėr themel dhe kulm nuk e kanė falėnderimin.

Vėreni me kujdes tė gjithė njerėzit qė krijojnė pasuri tė madhe: pėrfundimin do ta kenė tragjik: me sėmundje, me tragjedi, me vrasje, me humbje, me dhimbje. Pse? Sepse ata nuk kanė pasė nė pronėsi pasurinė e tyre, ajo pasuri ka qenė vetėm SPROVĖ dhe kur nuk kanė ditur ta pėrdorin FALĖDERIMIN, energjia e asaj pasurie ėshtė kthyer nė polin negativ dhe ka shkatuar tragjeditė.
Pasuria nuk tė sjellė LUMTURINĖ, por ta dhuron SIGURINĖ. Njerėzit e pasur nuk ecin, por fluturojnė. Dhe gjithnjė e gjithnjė e gjithnjė – HARROJNĖ tė jenė falėnderues.
Librat e vjetra fetare thonė: kur e pyetėn Zotin me ēka mund t'i kthejmė ty tė gjitha kėto tė mira qė na i ke dhanė falas, pasi ēdo gjė nė tokė e nė qiell tė takon Ty, Zoti u pėrgjegj: me njė fjalė goje, me njė FALENDERIM. Komentet e kėsaj thėnie nė kėto libra, thonė: njė falėnderim me krejt qenien ėshtė mė i fuqishėm se 60 vjet falje e lutje Zotit. Por njė FALĖNDERIM i sinqertė, ku merr pjesė secila pore e trupit tė njeriut.


Komentim i mrekullueshėm, ēdo respekt pėr mendimin.
avatar
M986

"The hawk and the dove must become one in wisdom"

81


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Antin prej 15.07.12 21:22

FatlumX shkruajti:
Antin shkruajti:keto jane perralla, ka video dhe pyetje sa te duash qe vertetojne te kunderten. Me gjithe keto vuajtje qe po kalon njerezimi dhe s'ka zot qe i shpeton eshte veshtire te besosh te nje zot.

E din arsyen se perse eshte kjo vuajte qe po kalon njerezimi?, kjo varferi e paskajshme? e gjitha eshte per arsye te tipave si ty qe nuk dine te falenderojne zotin.

Kjo puna eshte si puna e nje njeriu qe shkon te qethet tek berberi, dhe berberi i thote ketij : Zoti nuk ekziston, sepse po te ekzistonte a do te kishte kaq te semure ne rruge?, a do te kishte kaq te varfer e kaq te braktisur, Une smund ta paramendoj nje ZOT qe i lejon keto.

Ky njeriu nuk flet asgje, dhe del nga lokali, me te dale e sheh nje njeri me floke te gjata,i palare dhe i varfer. Njeriu kthehet ne Lokal edhe i thote atij : Berberet nuk ekzistojne, sepse po te ekzistonin nuk do te kishte njerez sikurse ai ne rruge.

Berberi i thote : Jo berberet ekzistojne por personat nuk vine te ne!

Njeriu thote : Ashtu pra, Edhe Zoti ekziston por njerezit nuk bejne asgje qe ka urdheruar ai, nuk i falenderohen atij, nuk i luten atij, nuk falen per te, kjo eshte arsyeja pse ka kaq parregullesi ne toke.

- Kjo eshte edhe nje shembull i mire per ty, per te treguar se pse ka kaq parregullesira ne bote, kur Zoti ti ka dhuruar te gjitha te mirat e ti ende deshiron te gjesh diqka ta kundershtosh

Sapo na tregove nje perralle ketu, dhe jo nje histori te vertete, keshtu qe me duhet te them qe si puna e kesaj perralle edhe teorite me zotin jane te tilla, pra perralla dhe asgje me shume.
Une do te verteteoj te kunderten e asaj qe the, qe thua varferia ekziston per shkak te tipave si ti qe nuk falenderojne zotin. Perkundrazi ata qe falendrojne dhe adhurojne zotin jane njerezit me te varfer, me te prapambetur dhe me te mjere. Ne vendet ku njerezit e adhurojne dhe e lusin me pak zotin ka me shume pasuri, mireqenie dhe qetesi. Meqenese mu drejtove mua, te dhashe nje pergjigje por varet sa je i afte per ta kuptuar ti.
avatar
Antin

Jetoje jeten ashtu si te vjen

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Syndrom prej 16.07.12 10:51

Antin shkruajti:
...Une do te verteteoj te kunderten e asaj qe the...

A mund te na vertetosh mosekzistencen Tij...?
avatar
Syndrom

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Syndrom prej 16.07.12 11:08

Antin shkruajti:Perkundrazi ata qe falendrojne dhe adhurojne zotin jane njerezit me te varfer, me te prapambetur dhe me te mjere. Ne vendet ku njerezit e adhurojne dhe e lusin me pak zotin ka me shume pasuri, mireqenie dhe qetesi.
Teori adoleshentesh tejet e gabuar
avatar
Syndrom

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Antin prej 16.07.12 12:42

Syndrom shkruajti:
A mund te na vertetosh mosekzistencen Tij...?
Por as ekzistenca e tij nuk vertetotet dot vetem me ane te nje libri. Ekzistenca e tij eshte sajim, shpikje, imagjinate e budallenje ose e atyre qe e kane shpikur ate per interesa personale dhe ju naivet e besoni.
avatar
Antin

Jetoje jeten ashtu si te vjen

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Antin prej 16.07.12 12:43

Syndrom shkruajti:
Antin shkruajti:Perkundrazi ata qe falendrojne dhe adhurojne zotin jane njerezit me te varfer, me te prapambetur dhe me te mjere. Ne vendet ku njerezit e adhurojne dhe e lusin me pak zotin ka me shume pasuri, mireqenie dhe qetesi.
Teori adoleshentesh tejet e gabuar
teori adoleshentesh apo jo, kjo eshte me se e vertete. e gabuar per ty, por jo per te gjithe.
avatar
Antin

Jetoje jeten ashtu si te vjen

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Syndrom prej 16.07.12 14:42

Antin shkruajti:
Por as ekzistenca e tij nuk vertetotet dot vetem me ane te nje libri. Ekzistenca e tij eshte sajim, shpikje, imagjinate e budallenje ose e atyre qe e kane shpikur ate per interesa personale dhe ju naivet e besoni.

ohhooo... Edhe naiv po te dukem une ty eeee.. Naiviteti duket sheshit ketu lart, ne shkrimin tend, vetem koncentrohu mire ne te.

Antin shkruajti:
teori adoleshentesh apo jo, kjo eshte me se e vertete. e gabuar per ty, por jo per te gjithe.

Me trego, si i ke kushtet materiale "ti", dhe moshen nese ka mundesi?
avatar
Syndrom

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Antin prej 16.07.12 15:59

Po naivititeti, mesa di une, lidhet me ate qe beson dhe jo me mosbesuesit. Tani mos u lodh te me mbushesh mendjen mua se s'je askushi per ta bere kete. Je njeri i thjeshte si gjithe te tjeret. Dhe ka mundesi te jesh nga Kosova se ata e kane te theksuar besimin, dhe kjo nuk do te thote aspak se jeni me inteligjente se te tjeret. Une kam lexuar vepra shkencore dhe fetare gjithashtu, ku kam arritur ne konkluzionin tim. Dhe kam vene re se njerezit ateiste, ne pergjithesi, jane gjithnje gjenij dhe njerez me intelekt teper te larte. Prandaj s'ka se si te jete ndryshe por e verteta dhe llogjikja eshte teoria qe mbeshtesin ata (me te zgjuarit). Ateistet jane ajka e inteligjences dhe kete nuk e them vetem une, e ka vertetuar koha, dhe statistikat. Pa dashur te bej komente te teperta lexo edhe komentet e Gertes, nje femre ateiste mjaft inteligjente dhe studiuese dhe provo t'i mbushesh mendjen edhe asaj. Mesa di une ne bote, ateizmi eshte ne rritje ne shkallen intelektuale dhe nese feja myslimane eshte ne rritje nga ana tjeter, kjo nuk ndodh per shkak te dijes se tyre, por per shkak te pjellorise per te shtuar popullsine e kesaj feje. Dhe sa per moshen time, keto jane gjera private dhe thuhen me mesazh privat. Sa per pasurine time, jam me i pasur tani qe jam jo besimtar se ne ate kohe qe prisja te me vijne gjerat nga qielli. Qe kur kam hequr besimin, jam me i qete. Madje as endrra te keqija nuk shikoj me. Njeriu kur arrin ne njefare moshe e ka vendosur tashme besimin e tij. por nuk e kuptoj njehere pse njerezit duhet te ndahen ne myslimane, ortodokse dhe katolike etj, njerezit jane njerez fillimisht dhe nuk duhen bere dallime, fundja edhe po te ekzistonte Zoti barazi do te donte edhe ai (sipas fese), jo ndarje e percarje me fe e besime te kota. Njeriu inteligjent eshte ne gjendje ta dalloje vete te mire dhe te keqen, pa pasur nevoje qe feja te na beje moral. Deri dje ishte feja edhe ne vendet e zhvilluara qe sundonte dhe bente cfare te donte me njerezit. Sot me teknologjine moderne qe na hapi syte per te njohur universin ajo nuk pyetet me dhe s'ka fare asnje rendesi, perveēse ne vendet e prapambetura qe ka zene rrenje te thella.
Ne e dime shume mire qe shumica e luftrave kane ardhur prej fese dhe besimeve te ndryshme, qe nga lashtesia. Edhe Kosova ka pesuar demtime te medha prej Serbise vetem per shkak te fese sepse po te kishin pasur te njejten fe, kjo nuk do te kishte ndodhur (te pakten ne kete gjendje jo). Edhe maqedonasit qe sulmojne shqipetaret e Maqedonise kete e bejne per shkak se keta shqipetare jane myslimane. Pra feja i ka sjelle te keqen popullit. Shiko ti vendet si Gjermania, Kanadaja, Franca, Hollanda, Suedia, Norvegjia..., vende ku ka me shume ateiste dhe ku feja s'ka rendesi fare, shikoje sa lart jane si nga ekonomia, si nga teknologjia dhe nga te gjitha fushat. Pamjet flasin vete, s'ka nevoje per komente.
avatar
Antin

Jetoje jeten ashtu si te vjen

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Kill me prej 17.07.12 15:22

Gjyshja ime eshte analfabete nuk e di asnje shkoronje te vetme e lere me shume.Por cuditerisht ajo beson ne zot.Kurse une qe kam dy fakultete te perfunduara dhe punoj ne nje firme te larte ketu,nuk besoj ne zot.Cili eshte me i mencur ketu une apo gjyshja ime?
avatar
Kill me

240


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Xhemajl prej 17.07.12 15:42

edon shkruajti:Gjyshja ime eshte analfabete nuk e di asnje shkoronje te vetme e lere me shume.Por cuditerisht ajo beson ne zot.Kurse une qe kam dy fakultete te perfunduara dhe punoj ne nje firme te larte ketu,nuk besoj ne zot.Cili eshte me i mencur ketu une apo gjyshja ime?
Mencuria nuk arrihet me mesim, por me kuptim dhe pervoj!
avatar
Xhemajl

327


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Xhemajl prej 17.07.12 15:45

Xhemajl shkruajti:
edon shkruajti:Gjyshja ime eshte analfabete nuk e di asnje shkoronje te vetme e lere me shume.Por cuditerisht ajo beson ne zot.Kurse une qe kam dy fakultete te perfunduara dhe punoj ne nje firme te larte ketu,nuk besoj ne zot.Cili eshte me i mencur ketu une apo gjyshja ime?
Mencuria nuk matėt me mesime nga fakulteti, por me kuptim dhe pervoj nga jeta!
avatar
Xhemajl

327


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Xhemajl prej 17.07.12 15:46

.
avatar
Xhemajl

327


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Kill me prej 17.07.12 17:35

clidhje ka fakulteti ketu i nderuar rritu dhe pak pastaj e kupton se cfare kam dashur te them.
avatar
Kill me

240


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Xhemajl prej 17.07.12 17:55

edon shkruajti:clidhje ka fakulteti ketu i nderuar rritu dhe pak pastaj e kupton se cfare kam dashur te them.
Duke dashur ta ndryshoj shkrimin bėra gabimisht edhe 2 postime..
Une te pyes ty se cka lidhje fakulteti apo analfabetizmi per te percekatuar se kush eshte me i mencur me qe i merr si argumente?

Nuk eshte mire ti besh vetes komplimente!

Sa per temen: Zoti duhet kerkuar brenda dhe jo jasht..
avatar
Xhemajl

327


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Kill me prej 17.07.12 17:59

Jo,nuk i bera komplimente vetes,por me ate desha te them se njerezit qe shkrijene mend dhe tru ne libra shkencore,nuk besojne ne zot,kurse injorantet siq eshte pershembull gjyshja ime qe ceka lart e cila ska kurrefare njohurie per krijimin dhe as per asgje beson ne zot.Besoj se u sqarova sado pak.
avatar
Kill me

240


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Syndrom prej 18.07.12 12:06

Antin shkruajti:Po naivititeti, mesa di une, lidhet me ate qe beson dhe jo me mosbesuesit.

Besimi nuk eshte i lidhur vetem tek Zoti, njeriu mund te besoj diqka pa mare parasysh se cfare, dicka ne jeten e perditshme e bene te besoj edhe ateistin, sikur eshte rasti tek ti tani, qe ti beson se vendet me te varfera jane ato te cilat e praktikojne fene. Ky eshte ne nje fare menyre lloj besimi dhe ne te njejten kohe mund ta quajme edhe 'paragjykim', sepse nuk ke qene ne ato vende asnjehere per ta vertetuar kete gje. Kritika me e madhe nga ateistet qe i drejtohen besimtareve eshte 'paragjykimi'. Eshte shume e vertete qe besimtaret paragjykojne, duke u nisur nga ajo se psh. une jam i katolik dhe te gjithe te tjeret e kane gabim, jane ne nje rruge te gabuar, te humbur, sepse nuk e kane zgjedhur fene vertete, katolicizmin etj. Por paragjykime bene cdo njeri, qofte besimtar ai ose jo. Shih paragjykimet e tua qe ti bene:

Antin shkruajti:Je njeri i thjeshte si gjithe te tjeret
Antin shkruajti:Dhe ka mundesi te jesh nga Kosova
Antin shkruajti:Edhe Kosova ka pesuar demtime te medha prej Serbise vetem per shkak te fese
Antin shkruajti:Tani mos u lodh te me mbushesh mendjen mua se s'je askushi per ta bere kete.
Une nuk kam nevoj qe ta mbush mendjen ty, sepse edhe sikur te dua ta bej nje gje te tille prap nuk mund ta bej. Mend duhet te mbushesh vete, ose nuk deshiron te mbushesh...

Antin shkruajti:Une kam lexuar vepra shkencore dhe fetare gjithashtu, ku kam arritur ne konkluzionin tim.
Me vjen mire qe ke lexuar, vazhdo ta besh kete dhe mos u ndal, sepse kurr nuk eshte mjaft. Edhe une kam lexuar njesoj dhe vazhdoj te lexoj, por nuk e di nese kam lexuar me teper se ju, sepse nuk te njoh.

Antin shkruajti:Dhe kam vene re se njerezit ateiste, ne pergjithesi, jane gjithnje gjenij dhe njerez me intelekt teper te larte.

Une kam vene re se ka njerez me intelekt te larte si nga besimtaret, poashtu dhe nga ateistet, por keta te fundit thellohen vetem ne ate profesion/dege qe zgjedhin, vetem ate e studiojne, ndersa jasht asaj shume pak dalin. si shembull; ata mbyllen ne nje fshat te vogel, ate fshat e studiojne dhe e mesojne aq mire sa milimetrin nuk ta luajne, por jasht atij fshati nuk dijne asgje, sepse nuk kane dalur asnjehere nga ai vend dhe ne baze te atij fshati ata mendojne edhe boten tjeter jasht fshatit, ashtu e perceptojne ata, duke mos e ditur se jasht atij fshati ka metropole...

Antin shkruajti:Prandaj s'ka se si te jete ndryshe por e verteta dhe llogjikja eshte teoria qe mbeshtesin ata (me te zgjuarit).
Ti mendon se vetem ateistet e per dorin llogjiken? Dhe me ate llogjik qe ata perdorin gjindet edhe e verteta? Sepse e verteta gjindet me llogjike, por nuk ma do mendja qe ata e perdorin llogjiken deri ne ate nivel qe ta kuptojne te verteten e plote...

Antin shkruajti:Ateistet jane ajka e inteligjences dhe kete nuk e them vetem une
Por e thone edhe ateistet tjere qe jane si ju..
Antin shkruajti:Pa dashur te bej komente te teperta lexo edhe komentet e Gertes, nje femre ateiste mjaft inteligjente dhe studiuese dhe provo t'i mbushesh mendjen edhe asaj.
Se pari te nevojitet qe ta njohesh dhe vleresosh veten tende, e me pastaj beje edhe tek te tjeret kete! A eshte Gerta atesiste? Cfare nenkuptoni ju me termin e fjales atheist? Me sa pashe nje shkrim te saj, ajo nuk mu duk se eshte ateiste, ndoshta mund te jem gabim. Dje isha duke e bere nje postim te gjate tek ajo teme ku kishte shkruar Gerta, por fatkeqesisht e preka me pahire butonin power ne tastatur dhe i gjith mundi me shkoi huq. Por mendimet Gertes mu duk se ngjanin deri diku me te mijat, sepse edhe une jam kunder ketyre fetareve te sotem. Ata nuk i permbahen librit dhe nuk kane aspak njohuri per ate liber, ate e perdorin vetem si ombrelle para botes.. Nese studion me hollesi Kuranin, atehere do te kuptosh se ai liber ka shuuummme fakte shkencore, te cilat nuk kane qene per te njohura per boten deri ne shekullin XlX.

Antin shkruajti:Mesa di une ne bote, ateizmi eshte ne rritje ne shkallen intelektuale dhe nese feja myslimane eshte ne rritje nga ana tjeter, kjo nuk ndodh per shkak te dijes se tyre, por per shkak te pjellorise per te shtuar popullsine e kesaj feje.
Filluat edhe me propaganda tani...?
Antin shkruajti:Dhe sa per moshen time, keto jane gjera private dhe thuhen me mesazh privat. Sa per pasurine time, jam me i pasur tani qe jam jo besimtar se ne ate kohe qe prisja te me vijne gjerat nga qielli. Qe kur kam hequr besimin, jam me i qete. Madje as endrra te keqija nuk shikoj me.
Mu per kete shkak te bera pyetjet. Desha te bej nje analiz psiko'llogjike' nga largesia me ty, qe te vij ne nje perfundim te sakte, gjithnje me ane te 'llogjikes'. Ju keni menduar se gjerat iu vijne nga qielli apo jo (i krishter), por nuk jane te gjithe besimtaret njesoj, nuk presin te gjithe qe gjerat t'iu vijne nga qielli. Jane vetem nje pjese e tyre, shtrese e ulet te cilet mashtrohen nga kleriket dhe mendojne se gjerat iu vijne nga qielli. Per te ardhur ne nje perfundim te sakt dhe me analize te plote ishte e nevojshme qe te dihet mosha qe ke, por ate nuk ma tregove, prandaj po e leme me kaq analizen, hulumtimi perfundon ketu, perfundimi: pjeserisht i suksesshem! ...lol...

Antin shkruajti:Njeriu kur arrin ne njefare moshe e ka vendosur tashme besimin e tij. por nuk e kuptoj njehere pse njerezit duhet te ndahen ne myslimane, ortodokse dhe katolike etj, njerezit jane njerez fillimisht dhe nuk duhen bere dallime, fundja edhe po te ekzistonte Zoti barazi do te donte edhe ai (sipas fese), jo ndarje e percarje me fe e besime te kota.
Njesoj ndodh edhe tek ateistet, edhe jane te ndare ne sekte dhe nensekte, duke besuar ne teori te ndryshme, te kota e te pa kota, por te gjith ata me nje fjale quhen ateist, sikur quhen besimtaret.

Antin shkruajti:Njeriu inteligjent eshte ne gjendje ta dalloje vete te mire dhe te keqen, pa pasur nevoje qe feja te na beje moral.
Ashtu sikur ju qe keni nevoj per teorit darviniste, marksiste e maltuziste me te cilat mendoni se fitoni intelekt, njesoj ndodh edhe tek fetaret..

Antin shkruajti:Deri dje ishte feja edhe ne vendet e zhvilluara qe sundonte dhe bente cfare te donte me njerezit. Sot me teknologjine moderne qe na hapi syte per te njohur universin ajo nuk pyetet me dhe s'ka fare asnje rendesi, perveēse ne vendet e prapambetura qe ka zene rrenje te thella.
I dashur Antin, ne te gjith e dijme se Amerika sundon boten. Dhe ne monedhen e tyre shkruan "In God We Trust", e mos te flasim per te tjerat gjera se vetem humbje kohe do te kemi dhe perfundimi dihet se cili eshte.

Antin shkruajti:Ne e dime shume mire qe shumica e luftrave kane ardhur prej fese dhe besimeve te ndryshme, qe nga lashtesia. Edhe Kosova ka pesuar demtime te medha prej Serbise vetem per shkak te fese sepse po te kishin pasur te njejten fe, kjo nuk do te kishte ndodhur (te pakten ne kete gjendje jo). Edhe maqedonasit qe sulmojne shqipetaret e Maqedonise kete e bejne per shkak se keta shqipetare jane myslimane. Pra feja i ka sjelle te keqen popullit.
Sikur te kishim pasur te njejten fe me armikun (pushtuesin) ne sot do te ishim te asimiluar, nuk do te quheshim me shqipetar. Hulumto historin, do te gjesh fatin e hidhur te shqipetareve orthodoks te Maqedonise dhe Malit te Zi. Tivari ka qene teresisht shqipetar, por per shkak te fese ka ndodhur edhe asimilimi. Katolicizmi ka mbetur vjerre, as andej as kendej. Ndersa ata shqipetar qe i perkasin fese islame, edhe sot e kesaj dite te flasin gjuhen stergjysheve tu, te cilen e ruajten me krenari dhe fanatizem, kane te njejtat adete, zakone te shqipetarit. Ne nje fare menyre shqipetaret fene islame e perdoren si nje lloj arme kunder armikut. Prandaj, te them qe te mos besh paragjykime te teperta, por me mire do te ishte t'i studiosh me seriozitet gjerat...
Antin shkruajti:Shiko ti vendet si Gjermania, Kanadaja, Franca, Hollanda, Suedia, Norvegjia..., vende ku ka me shume ateiste dhe ku feja s'ka rendesi fare, shikoje sa lart jane si nga ekonomia, si nga teknologjia dhe nga te gjitha fushat. Pamjet flasin vete, s'ka nevoje per komente.

Shiko kush flet per perendimin tani! Me pare me the se jam nga Kosova, ndersa ti qenka shqipetar apo jo? Por edhe une jam Shqipetar si ti, i lindur dhe i rritur ne Kosove. E di fare mire se nen regjimin e kujt ka kaluar gjysherit dhe prinderit tuaj dhe cilit mentalitet i perket ti, por nuk e ditke fare mentalitetin e shqipetareve te Kosoves. Keni qene nen regjimin e Xha Enverit dhe ai iu izuloi nga bota perendimore, kjo ka qene nje fatkeqesi e madhe per popullin shqipetar, sepse edhe sot e kesaj dite kane mbetur te izoluar dhe te prapambetur. E di fare mire se cfare makabre i beri popullit ateisto-marksisti Enver Hoxha. A vetem fetaret na bekane krime? Ndryshe nga ju, shqipetaret e Kosoves edhe pse ishin ne lufte te vazhdueshme me armikun serbomadh, ata kufijt i kane pasur te hapur dhe kulturen perendimore e njohin fare mire. Tash pothuajse 50% e shqipetareve te Kosoves jane ne perendim, por edhe 50%-shi tjeter qe jane ne Kosove, ata cdo vit shkojne ne vende perendimore dhe rrijne nga 4-5 muaj atje. Dikush shkon per pune dhe dikush per pushime. Po te behej nje krahasim i sincerte ne mes te atyre shqipetareve te cilet jetojne ne perendim dhe praktikojne rregullat perendimore me at ate cilet jetojne ne Kosove, jam i bindur se shqipetaret e Kosoves shume me shume jane te kultururar se sa ata qe jetojne ne perendim. Jeta ne perendim eshte e shthurur, dhe kjo vjen si pasoj e mungeses se dijes hyjnore
avatar
Syndrom

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Kill me prej 18.07.12 13:50

syndrom nje here thua se je katolik,pastaj lavderon kuranin,spo kuptoj?
avatar
Kill me

240


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Syndrom prej 18.07.12 14:46

edon shkruajti:syndrom nje here thua se je katolik,pastaj lavderon kuranin,spo kuptoj?

I dashur, une e mora nje shembull aty, nuk thash se jam katolik
avatar
Syndrom

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Syndrom prej 19.07.12 15:56

Tjetra, c'ndryshim ka per ty nese une te them jam katolik, apo mysliman? Pasi qe ti i thua vetes ateist, c'lidhje kane sektet e fete per ateistin? Me rendesi eshte qe une jam besimtar e ti je ateist.
avatar
Syndrom

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Kill me prej 19.07.12 17:17

Po mire e ke ne esence te gjitha fete pothuajse jane te njejta,qe te gjitha keto fe ia kane shperlare trurin miliarda njerezve pergjate historise njerezore!
avatar
Kill me

240


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  tonito prej 19.07.12 21:05

ZOti ekziston ai eshte nje dhe vetem te ai eshte kthimi e ata qe nuk besojn jane prej te humburve,ata i pret nje ndeshkim i rende e at e din vetem zoti ...prandaj o njerez kthehuni rruges se zotit se nje dite do te pendoheni por do te jete shume vone ."
avatar
tonito

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Syndrom prej 19.07.12 21:42

edon shkruajti:Po mire e ke ne esence te gjitha fete pothuajse jane te njejta,qe te gjitha keto fe ia kane shperlare trurin miliarda njerezve pergjate historise njerezore!

Po juve kush ua shperlau trurin?
avatar
Syndrom

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Kill me prej 19.07.12 22:57

ne ckuptim e mendon kete?
avatar
Kill me

240


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Syndrom prej 19.07.12 23:13

edon shkruajti:ne ckuptim e mendon kete?

Ne te njejtin kuptim qe ti e ke..
avatar
Syndrom

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Syndrom prej 19.07.12 23:14

Syndrom shkruajti:
edon shkruajti:ne ckuptim e mendon kete?

Ne te njejtin kuptim qe ti e mendon..
avatar
Syndrom

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Kill me prej 19.07.12 23:15

po mire mua sme ka shperlare akoma askush trurin,te pakten nje gje te tille kurre nuk do mund te ma bente nje hoxhallare apo nje prift a ku ta dij une!
avatar
Kill me

240


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 19.07.12 23:25

ME VJEN CUDI SE SI NJE KATEGORI NJEREZISH ENDE BESOJNE NE ZOT NE MENYREN ME PRIMITIVE TE MUNDSHME DHE VETE ATA MBETEN AQ PRIMITIVE SA DHE ZOTI PO TE EKZISTONTE DO TI SIKTERISTE SI TE PAVLERE.
avatar
Dimitrov Xhunga

164


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  angelsweett prej 19.07.12 23:56

DIMITROV- I vetmi primitiv ktu je ti!
avatar
angelsweett

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Syndrom prej 20.07.12 0:39

dimitrov xhunga shkruajti:ME VJEN CUDI SE SI NJE KATEGORI NJEREZISH ENDE BESOJNE NE ZOT NE MENYREN ME PRIMITIVE TE MUNDSHME DHE VETE ATA MBETEN AQ PRIMITIVE SA DHE ZOTI PO TE EKZISTONTE DO TI SIKTERISTE SI TE PAVLERE.

Me ke pare ti mua ndonjehere? Separi duhet te njohesh per se afermi nje njeri qe ta vleresosh ate si primitiv, ose jo primitiv..
avatar
Syndrom

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  tonito prej 20.07.12 12:39

dimitrov xhunga shkruajti:ME VJEN CUDI SE SI NJE KATEGORI NJEREZISH ENDE BESOJNE NE ZOT NE MENYREN ME PRIMITIVE TE MUNDSHME DHE VETE ATA MBETEN AQ PRIMITIVE SA DHE ZOTI PO TE EKZISTONTE DO TI SIKTERISTE SI TE PAVLERE.

Dimitrov shihet qarte se je shume i paudhezuar,dhe kjo tregon se ti dhe disa persona si puna jote jane aq primitiv e shkruajn fjale te pabaza e kjo seshte gje tjeter veqse zbukurim i djallit te mallkuar i cili mundohet ti devijoj njerzit dhe tek ty ja paska arrit qellimit por shpresoj te pendohesh nje dite,te kthehesh rruges se zotit dhe ti kerkosh falje, e ndoshta do te shpetosh ?
avatar
tonito

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 21.07.12 1:45DIMITROV- I vetmi primitiv ktu je ti!

angelsweett


Syndrom prej 19.07.12 23:39

dimitrov xhunga shkruajti:
ME VJEN CUDI SE SI NJE KATEGORI NJEREZISH ENDE BESOJNE NE ZOT NE MENYREN ME PRIMITIVE TE MUNDSHME DHE VETE ATA MBETEN AQ PRIMITIVE SA DHE ZOTI PO TE EKZISTONTE DO TI SIKTERISTE SI TE PAVLERE.


Me ke pare ti mua ndonjehere? Separi duhet te njohesh per se afermi nje njeri qe ta vleresosh ate si primitiv, ose jo primitiv..

Syndrom


tonito

dimitrov xhunga shkruajti:
ME VJEN CUDI SE SI NJE KATEGORI NJEREZISH ENDE BESOJNE NE ZOT NE MENYREN ME PRIMITIVE TE MUNDSHME DHE VETE ATA MBETEN AQ PRIMITIVE SA DHE ZOTI PO TE EKZISTONTE DO TI SIKTERISTE SI TE PAVLERE.


Dimitrov shihet qarte se je shume i paudhezuar,dhe kjo tregon se ti dhe disa persona si puna jote jane aq primitiv e shkruajn fjale te pabaza e kjo seshte gje tjeter veqse zbukurim i djallit te mallkuar i cili mundohet ti devijoj njerzit dhe tek ty ja paska arrit qellimit por shpresoj te pendohesh nje dite,te kthehesh rruges se zotit dhe ti kerkosh falje, e ndoshta do te shpetosh ?

tonito

TE GJITHA SHKRIMET E CITUARA PREJ ''angelsweett'' ''Syndrom'',''tonito''NUK ME THONE TJETER VECSE PADURIMIN PER NJE KUNDERPERGJIGJE KOTI SHKURT NUK KA ARGUMENTE E NUK KA LOGJIKE

KETU GJITHASHTU I BEJ THIRRJE TE HAPUR FIKRROS TE MOS TREGOHET I NJEANSHEM SE PERNDRYSHE KJO DO TE VEJE NE DEM TE FORUMIT...
avatar
Dimitrov Xhunga

164


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Fikrro prej 21.07.12 2:09

Pėr fat tė keq ka ditė qė po e ndjek kėtė temė por nuk mund ta fshiej pėr shkak se moderatori nuk mė ka dhėnė lejen nė kėtė rubrikė tė fshij shkrime.!

Sidoqoft tė gjithė ata qė kane thyer rregullat e forumit do tė pėrjashtohen sapo ti paraqes tek administratori!

Ju lutem tė keni konsiderat pėr njeri-tjetrin dhe ti ndaloni ofendimet!!
avatar
Fikrro

644


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shenjat e ekzistencės sė Zotit - (The Signs The Movie)

Mesazh  Syndrom prej 21.07.12 19:08

dimitrov xhunga shkruajti:

DIMITROV- I vetmi primitiv ktu je ti!

angelsweett


Syndrom prej 19.07.12 23:39

dimitrov xhunga shkruajti:
ME VJEN CUDI SE SI NJE KATEGORI NJEREZISH ENDE BESOJNE NE ZOT NE MENYREN ME PRIMITIVE TE MUNDSHME DHE VETE ATA MBETEN AQ PRIMITIVE SA DHE ZOTI PO TE EKZISTONTE DO TI SIKTERISTE SI TE PAVLERE.


Me ke pare ti mua ndonjehere? Separi duhet te njohesh per se afermi nje njeri qe ta vleresosh ate si primitiv, ose jo primitiv..

Syndrom


tonito

dimitrov xhunga shkruajti:
ME VJEN CUDI SE SI NJE KATEGORI NJEREZISH ENDE BESOJNE NE ZOT NE MENYREN ME PRIMITIVE TE MUNDSHME DHE VETE ATA MBETEN AQ PRIMITIVE SA DHE ZOTI PO TE EKZISTONTE DO TI SIKTERISTE SI TE PAVLERE.


Dimitrov shihet qarte se je shume i paudhezuar,dhe kjo tregon se ti dhe disa persona si puna jote jane aq primitiv e shkruajn fjale te pabaza e kjo seshte gje tjeter veqse zbukurim i djallit te mallkuar i cili mundohet ti devijoj njerzit dhe tek ty ja paska arrit qellimit por shpresoj te pendohesh nje dite,te kthehesh rruges se zotit dhe ti kerkosh falje, e ndoshta do te shpetosh ?

tonito

TE GJITHA SHKRIMET E CITUARA PREJ ''angelsweett'' ''Syndrom'',''tonito''NUK ME THONE TJETER VECSE PADURIMIN PER NJE KUNDERPERGJIGJE KOTI SHKURT NUK KA ARGUMENTE E NUK KA LOGJIKE

KETU GJITHASHTU I BEJ THIRRJE TE HAPUR FIKRROS TE MOS TREGOHET I NJEANSHEM SE PERNDRYSHE KJO DO TE VEJE NE DEM TE FORUMIT...

I dashur, ti nuk di as te citosh, cfare ke bere keshtu? Ma trego ti llogjiken tende dhe mi sjell ato argumente te cilat te japin te drejten te me quash primitiv...
avatar
Syndrom

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi