Ndihme Urgjente

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  niku magic man prej 03.07.12 12:12

shyqyr se vone kuptova veq nejse mfal qe mendova qe i bon ato sene me kall kuran apo sene te tjera ne rregull

niku magic man

73


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ndihme Urgjente

Mesazh  berat95 prej 03.07.12 14:22

Ju Kisha Deshiru Ce Te Mos Bejni Nje Gabim Te Till Si Une
Ikam Ra Pishman Pse E Dogja Biblen Statike Po Shiqir Zotit
Shtepia Mikut Esht E Qet Tani

berat95

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  niku magic man prej 03.07.12 17:03

shyqyr qe esht qet shpija e shokut edhe bravo kush esht aj magjistar qe te ndihmoj duhet te jet vertet nje magjistar i mir

niku magic man

73


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  Gabriel prej 03.07.12 19:33

Nuk e ke djeg pa dashje por ke bo ritual, vuj pasojat tani . . .

Gabriel

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  niku magic man prej 03.07.12 19:59

nashta edhe une jom i ri nashta jena moshatar por kur po kishe fuqi te medha ne dor po e humbshe kontrollin dhe po t vinte deshirat per te ber diqka vertet te fuqishme une kur isha 13 vjeqar kam perdorur magjin e zjarrit per te lozur por pastaj fillova te mendoj qe mundja ta perdorja edhe per ti mposhtur kundshtaret e mi keshtu te nestrit ne mengjes mora nje porcion te vogel raki e futa ne nje rreth te vogel gjami dhe mora nje shkrepse dhe per fat te keq po ate dit isha ne konflikt me nje nga shoket e mi e provova magjin e te cileen e kisha mesuar e hedha rakin ne bluzen e tij pastaj edhe shkrepsen dhe keshtu rakija shpertheu bluza e shokut u djeg por aji kishte marr lendime te lehta por nga ajo dit jam penduar dhe nuk kam ber magji apo diqka tjeter per ti lenduar njerz dhe ju kam kushtuar magjive me karta

niku magic man

73


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  Jon Sh prej 03.07.12 23:42

doja nje here te shokoja nje video nga ato "qe te ndodhkan ty".

Jon Sh

87


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  niku magic man prej 04.07.12 0:13

mfal a e ki me mu apo me berat95

niku magic man

73


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  stessa prej 04.07.12 11:30

berat95 shkruajti:ok ende jam femi po magjia nuk esht qaq rende te bejsh une ikam 2 demone te mire jo te kqi me ato demonet bej cka du ikam si shoke njet kanier me shok i mir me behet demoni sesa njerezit e vertet une sihrin magjin e zez ekam mesuar prej moshen 13 vjec
pershendetje berat 95, nuk e kuptoj si mund te kesh shoke 2 demone?
ti po tallesh apo jo................
a mund te shpjegosh ndonje gje me teper

stessa

50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  Jon Sh prej 04.07.12 14:24

niku magic man shkruajti:mfal a e ki me mu apo me berat95
me berat95. po me qe benke edhe ti magji ma i filmo nje her ti shofim.

Jon Sh

87


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  niku magic man prej 05.07.12 16:17

ej une nuk po thom qe e bej at magji une po thom di me ba ama jo at magji qe esht ne fjal se ndyshe nga disa te tjere une nuk merrna me magji te zez se edhe une jom kurioz me pa at ngjarje qe e pershkrun berat95
avatar
niku magic man

73


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  Jon Sh prej 05.07.12 16:27

niku magic man shkruajti:ej une nuk po thom qe e bej at magji une po thom di me ba ama jo at magji qe esht ne fjal se ndyshe nga disa te tjere une nuk merrna me magji te zez se edhe une jom kurioz me pa at ngjarje qe e pershkrun berat95

E di qe nuk po dije me bere magjine ne fjale. thjesht thash na filmo noj magji qe di te besh ti.
avatar
Jon Sh

87


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  niku magic man prej 05.07.12 16:32

ahha me fal qe e keqkuptova por ka nje problem siq a kam pershkru ma heret une di me ba magji vetem me karta edhe nese ta qoj videon mos prit shum me pa nejse perveq kartav di mi ba do si lloj ritualesh po kryesisht di magji me karta edhe diqka nuk di me postu video me vjen keq nashta mendon qe vetem po genjej por te betohem qe esht e gjitha e vertet
avatar
niku magic man

73


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  elvis sejdija prej 06.07.12 4:13

niku magic man persh vlla a do me mesosh ndonje gje te vogel mua ndonje me karta a qa te duash ti ndonje gje te thjesht nese po me shkruaj te smst jo ketu te pershendes plako
avatar
elvis sejdija

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  rinor.- prej 06.07.12 8:39

tash veq tju pys ju qi po bani magji a jeni msuliiman a naj fe tejeter !! ?
avatar
rinor.-

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  Tanki prej 06.07.12 13:13

rinor.- shkruajti:tash veq tju pys ju qi po bani magji a jeni msuliiman a naj fe tejeter !! ?
Ne Jemi " UNIVERSAL " por qe Entitetet , Spiritualitetin , e Magjin e kemi HOBI .
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

mos e gjyko njerin nga gjerat qe bon se gabon

Mesazh  niku magic man prej 06.07.12 14:46

veq pak niher po ju pergjigjna rinorit ej njeri nuk gjykohet veq pershembull qe meson magjin elvis mfal qoma ni mesazh privat ta kthej pergjigjjen ok
avatar
niku magic man

73


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  xanna prej 05.09.13 2:50

pershendetje! une jam e interesuar te di kush mundet te pastroje nga magjia e zeze,mallkimet apo syri i keq,njeriun ose shtepine te cilat jane te magjepsura? shqetesimi im eshte serioz.
avatar
xanna

qesh me mire kush qesh i fundit!

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  Luce prej 05.09.13 13:03

mund te jeshe pak me konkrete te lutem se i ke permbledhur te gjitha??
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

148


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  xanna prej 06.09.13 2:17

po , ke te drejte.
une mendoj se me kane bere magji ne shtepi. din dikush si ta pastroj shtepine nga magjia apo nga shpirtrat e keqinj?
besoj tani jam me shume e kuptueshme.
avatar
xanna

qesh me mire kush qesh i fundit!

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  joniceni prej 06.09.13 12:30

Aty diku e pash ni tem kesi lloji te kategoria Mbrojtje nga magjia
avatar
joniceni

<< I'm albanian I have born to fight>>

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  Magician of dark prej 25.10.13 16:46

Te besh magji eshte mekat i madh!!!Shejtani te duket si shok kur ju po thonit se te behet me i mire se njeriu...!!!Por ai ju manipulon mendjet dhe ju ben qe te humbisni lidhjet fetare si edhe Dashurine e Allahut...qe heret a vone tek ai do te kthehemi te gjithe...!!!

Keshtu pra kijeni frike sepse ndeshkimi i magjise do te jete i keq,ato (magjistaret) jane prej te humburve thuhet ne Kuran...edhe une dikur doja te behesha magjistar sepse duke bere magji besoja se do te hakmerresha edhe do te arrija ato qe doja me lehtesi....edhe te tjere mund te kene menduar dhe akoma vazhdojne te mendojne dicka te tille...por a e keni menduar se s'ka kthim pas,se ky qejf i hakmarrjes do te na kthehet mbrapsht heret a vone.???!!!

Shume nga keto gjera ne explorer univers jane vec trillime,disa(magji) jane edhe te verteta por edhe te rrezikshe pasi ta besh magjine prej internetit nuk mund te te tregoje mjaftueshem mbrojtjen qe duhet te kesh prej xhindeve.Une di shume menyra per magji dhe per mbrojtje ...por c'vlere ka ajo te mesohet e praktikohet vetem duke lexuar per kete paragraf kaq shume te shkurter ne lidhje me sa shume ka te beje magjia edhe efektet...teori e shume gjera rreth saj.Xhindi shejtan kur e therret ...e kur magjistari e urdheron per cka deshiron,shejtani e ploteson ate deshire.

Mirepo ai s'ndalet se ju qendruari prane dhe ju larguari nga rruga e Allahut XH.SH.Ai mundet edhe t'ju vrase ne disa raste...e juve(qe beni magjine) s'ju shpeton veprim pa e vezhguar ai.Kini kujdes!!!

Ju keshilloj te ktheheni sa me pare tek zoti i Madherishem sepse Ai eshte Ngadhenjyesi,i Urti,i Buti.C'ka ne toke e qiej vecse Atij i perkasin.Zoti ku c'do shpirt vecse tek ai do te kthehet!

Zoti eshte me i Madhi!
avatar
Magician of dark

Never do magics !

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  colicoli84 prej 25.10.13 21:49

dikur isha shum i pasur fal exhinit fal shejtanit  sepse un i sherbeja atij dhe dit pas dite fillova te humb paurin,fuqin ,miqet  dhe nje dit te kobshme humba edhe familjen u treta i teri u venita nuk me mbeti tjeter askush ,ndersa ai te cilit un ju ksiha lutur shum her dhe i kisha sherbyer me vite shejtanit te mallkuar ma ktheu shpinden u zhduk nuk me ndihmonte asgje.

dhe ne fund te errsires  ne fund te humneres  ne fund te ferrit fillova ti lutem atij  dhe vetem atij qe krijoi gjithqka  qe eshte mekatefales e meshirues ,ZOTIT NJE , dhe me besoni fillova te kendellem te ndriqohme  te ndihem me mir te bje nje familje te re te bej pasuri ,ooooooooooooooooo ZOT  I MADH  ti  je nje i vetmi i pa shoq i pa te mneta je i plotefuqishmi ,,,,,

prandaj vllezer te nderuar lutnju ZOTI  krijuesit  sepse nga  ai erdhem tek ai do kthehemi , shejtani e len  njeriun mu ateher kur ai eshte ne fund te ferrit ne fund te errsires  ne fund te mjerimit vetem ZOTI  ai ehste qe asnje krijese nuk ja kthne shpinden por ja pranon lutjet  dhe e meshiron  sepse  ZOTI ESHTE ME I MIRI I MESHIRUESVE ,amin .
avatar
colicoli84

qka mbjell korr

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  kushtrimipeja prej 25.10.13 23:20

E ke seriozisht ti
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme Urgjente

Mesazh  kushtrimipeja prej 26.10.13 17:04

colicoli84 shkruajti:dikur isha shum i pasur fal exhinit fal shejtanit  sepse un i sherbeja atij dhe dit pas dite fillova te humb paurin,fuqin ,miqet  dhe nje dit te kobshme humba edhe familjen u treta i teri u venita nuk me mbeti tjeter askush ,ndersa ai te cilit un ju ksiha lutur shum her dhe i kisha sherbyer me vite shejtanit te mallkuar ma ktheu shpinden u zhduk nuk me ndihmonte asgje.

dhe ne fund te errsires  ne fund te humneres  ne fund te ferrit fillova ti lutem atij  dhe vetem atij qe krijoi gjithqka  qe eshte mekatefales e meshirues ,ZOTIT NJE , dhe me besoni fillova te kendellem te ndriqohme  te ndihem me mir te bje nje familje te re te bej pasuri ,ooooooooooooooooo ZOT  I MADH  ti  je nje i vetmi i pa shoq i pa te mneta je i plotefuqishmi ,,,,,

prandaj vllezer te nderuar lutnju ZOTI  krijuesit  sepse nga  ai erdhem tek ai do kthehemi , shejtani e len  njeriun mu ateher kur ai eshte ne fund te ferrit ne fund te errsires  ne fund te mjerimit vetem ZOTI  ai ehste qe asnje krijese nuk ja kthne shpinden por ja pranon lutjet  dhe e meshiron  sepse  ZOTI ESHTE ME I MIRI I MESHIRUESVE ,amin .
edhe un jam mysliman jo shume i devotshem mundohem me qene pe shof se ka mjaft mysliman.
Mesa kam lexuar ai njeri i cili i lutet e adhuron dike tjeter i ben shok zotit e kte e ben me vedije e kjo nuk falet kurre,kurse personi perseri kthehet ajo eshte e kote se ai heret a vone do te kthehet ku ka qene ai eshte dyftyresh.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi