Shkencėtarėt paraqsin prova pėr ekzsitencėn e UFO-ve

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shkencėtarėt paraqsin prova pėr ekzsitencėn e UFO-ve

Mesazh  Odin prej 28.06.12 0:32

European Scientific Conference paraqet prova bindėse pėr ekzsitencėn e UFO-veMė nė fund, edhe shkencėtarėt europian prezantojnė nė European Scientific Conferenc prova bindėse tė cilat vėrtetojnė ekzistencėn e jashtėtokėsorėve.

Faktet tronditėse janė zbuluar para 55-vjetėsh nga njė fisė i veēuar, nė Meksikėn qendrore.
Ky fisė, shumė nga kėto objekte antike, miniaturė, i pėrdornin pėr tė zbukuruar kolibet e tyre.

Kėtij rajoni i pėrkushtohen dhe i dedikohen zbulimet mė tė diskutuara, mė tė ēuditėshme dhe historit nga mė tė pa besueshmet.

Por, nė faktė, tė gjitha kėto histori janė reale dhe tė pėrjetuara nga njerėz tė vėrtet.
Tė gjitha kėto zbulime janė studiuar nė detaj nga shkencėtarė europianė dhe u prezantuan nė European Scientific Conferenc, ku dhe spikasin zbulimet dhe analizimet me sendet miniaturė tė jashtėtokėsorėve.

Por, sidoqotė nėse i lejojmė vetes njė mendim mė tė gjerė dhe mė me horizont tė hapur do tė harrojmė pėr njė ēastė atė ē’ka dimė pėr botėn tonė. Vėrtet do tė ndjeni shumė gjėra tė ndryshme pėr jetėn nė tokė, tė gjitha kėto pas dilemave dhe mendimeve ndryshe qė ne ju paraqesim.

Pėr mė tepėr shojini videon nė vijim, ndėr to dhe shkenctarėt europian tek analizojnė kėto miniatura:

avatar
Odin

577


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi