Mijera pyetje nje pergjigje 2.....

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mijera pyetje nje pergjigje 2.....

Mesazh  Ariu prej 27.06.12 19:23

Ja se se kontrrollohet popullsia sot!

1-Me ane te fese.
2-Me ane te politikes
3-Me ane te dhunes
4-Me ane te luftes
5-……..(vazhdon e vazhdon sepse kurre nuk mbaron)

Kritike per fene e krishtere…
Me sa shoh nuk eshte e nevojshme qe te publikohen kritikat e feve pasi ato mund ti gjeni shume mire ne kete forum.
Por nuk do te rri duarkryq duke mos bere asgje.Dua qe te shtoj edhe une dicka ne tere kete mesele.
Per te gjithe ju qe shkoni ne kisha e me faleni a mund tju bej disa pyetje?(Sigurisht qe po.)

Kur shkoni ne kisha,a faleni ju te kryqet e gdhendura edhe te portretet e pikturuara?PO….
A puthni ju duart e prifterinjve dhe jepni(jo falni) leke ne hyrje te kishave?PSE?
Sepse keshtu mendoni se falni mekatet.Po ato leket e dini ju ku vene?
Po ai prifti qe faleni ju a eshte falur per vete?Mesa di une shumica e prifterinjve besojne ne Zot kur jane te zene ngusht.

-Po mire.Qe sot une do te pikturoj Znj.Shen Meri,edhe do te gdhens kryqin me ndonje cop derrase e do ti var brenda ne shtepi.Keshtu qe sote e tutje e shpall shtepine time kishe sepse ajo I permbush te gjitha kushtet.Ne hyrje do te ve edhe ndonje kasaforte te blinduar edhe te mberthyer mire ne mur.Aty do dal edhe vet e do te shes qirinj,”sepse qirinjte kur I ndez te falin mekatet”.Tani me duhet vetem nje prift…..

-Ai qe beson ne zot e sheh lekun edhe e le.Nuk eshte nevoja e kasafortave ne kisha.
-Njeriu qe zoteron nje besim te thelle s’ka nevoje per kryq e shembelltyra.E ku e dime ne se Znj.Shen Meri kishte kete pamje qe ka sote?Apo se kryqi ku u “var” Jezui kishte kete pamje?(Mbase Ai nuk u “kryqezua” asnjehere).!!!!
-Qirinjte deri me sote jane perdorur ne shtrrigani dhe per thirrjen e Demoneve.Qe kur na qenkan te bekuar?


Prandaj mblidhni mendjen o popull.Leri qente te zihen per kocka.Shikoni shtepine,familjen edhe shendetin .Prifti keshtu e siguron jetesen.

{Ne kete shkrim nuk kam dashur kurrsesi qe te ofendoj shaj apo fyej.Qofte fene apo besimtarin.Kjo ishte thjeshte nje thirrje per tu zgjuar nga bota e gjumit.}
KTHEHU O KRIJESE E ZOTIT NE REALITET.E VETEM NESE E SHEH TE ARSYESHME,FLI EDHE CA…………... 


Kritike per fene Islame...

Per te gjithe besimtaret e Islamizmit.
A eshte feja juaj me e persosura?Une them se jo.
Qe kur ne qenka e drejte te vrasesh ne emer te Zotit?Por nese une them se nuk ekziston nje zot por shume edhe i lutem nje statuje,me cte drejte ti me shpall lufte?
Kur ju eshte thene qe ne fe nuk ka dhune.Une besoj ne zotin tim edhe ju besoni ne tuajin.
Pse ju I mbuloni grate tuaja?Sepse jeni xheloze?Apo keni frike se mos jua rrembejne?Ju sundoni mbi to sikur te qene kafshe.Ato duhet te rrine te mbuluara.Shume mire.Pse nuk I krijoi Ai me nje shami te gjitha grate qe ishin te destinuara qe te beheshin Muslimane.Keshtu edhe ato binin rehat edhe ju ishit me pak te shqetesuar.

Ju vertete thoni< Zoti eshte I madh> dhe kini te drejte per kete.
Pse e perdhosni pastaj duke vrare,luftuar,shkaterruar,masakruar popuj,kultura,fe,njerez te pafajshem ne emer te Zotit?
Ahhhhhhh more......................
Ju vertete keni nje fe dhe nje Zot.
Por a e njihni ju ate?A e ka pare ndokush?A e dini ju se si u krijua vete Ai?Se historine tone e kemi mesuar permendesh.Megjithese eshte vetem perralle.


Prandaj---------------Zgjohuni edhe ju nga gjumi I vdekjes..I besoni librit dhe jo interpretuesve.I besoni vetes edhe jo mua.I besoni islamit edhe jo shejtanit...
POR MBI TE GJITHA I BESONI ZOTIT.

Ju falenderoj per durimin,edhe pse do te jeni me nerva pas ketij leximi.

PS:Kurrsesi nuk kam pasur qellim fyerje.E gjithe kjo eshte nje mendim personal edhe si I tille ju kerkoj nje analizim pastaj komentim.

<......Eri.......>


Edituar pėr herė tė fundit nga Explorer nė 27.06.12 20:09, edituar 2 herė gjithsej (Reason for editing : none)
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

116


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mijera pyetje nje pergjigje 2.....

Mesazh  Antin prej 27.06.12 21:02

Mos ke merak Ari, ketu nuk fyen askend, thjesht ke dhene nje mendim te llogjikshem per te dyja besimet (fete), kush eshte i zgjuar e kupton se cfare keni dashur te thoni. Ka shume e shume pyetje te tjera qe hedhin poshte ekzistencen e Zotit, keto qe keni permendur jane fare pak. Populli i thjeshte popull mbetet. Nuk i kupton hilet e fese dhe te politikes.
avatar
Antin

Jetoje jeten ashtu si te vjen

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mijera pyetje nje pergjigje 2.....

Mesazh  Gjinkalla prej 27.06.12 22:21

une i perkas fese islame,por kohen e fundit kam verejtur diqka te rrezikshme.Pershembull ketu ne Kosove pushtetaret haptaz na tregojne se vjedhin dhe na pijne gjakun por populli hesht.A e dini pse? Sepse populli i mjere thote hajt se keta shkojne ne ferr kurse ne shkojme ne parajse.Ky eshte rrezik shume i madh,sepse koha iken shume shpejt,dhe zoti si duket po flin.Ne nuk duhet te enderrojme parajsen sepse ajo mbetet vetem ne imagjinaten tone,ne duhet ta jetojme parajsen ketu ne realitet.
avatar
Gjinkalla

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mijera pyetje nje pergjigje 2.....

Mesazh  Ariu prej 28.06.12 18:30

Gjinkalla shkruajti:une i perkas fese islame,por kohen e fundit kam verejtur diqka te rrezikshme.Pershembull ketu ne Kosove pushtetaret haptaz na tregojne se vjedhin dhe na pijne gjakun por populli hesht.A e dini pse? Sepse populli i mjere thote hajt se keta shkojne ne ferr kurse ne shkojme ne parajse.Ky eshte rrezik shume i madh,sepse koha iken shume shpejt,dhe zoti si duket po flin.Ne nuk duhet te enderrojme parajsen sepse ajo mbetet vetem ne imagjinaten tone,ne duhet ta jetojme parajsen ketu ne realitet.

Poooo.Keshtu ndodhi edhe me mua por jo per nje kohe te gjate.
Njerezit jane ne nje gjume te thelle dhe me sa duket nuk do te zgjohen kurre.
Ahhhhhh kjo bote!!!!!!!!!
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

116


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mijera pyetje nje pergjigje 2.....

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi