Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  elvis sejdija prej 25.06.12 17:39

kush eshte ne te njejtin mendim me mua se para 300 ose 400 vjetesh njerzit ishin te varfer por kishin nje moral te fort dhe nje respekt vertet per tu admiruar vajzat kishin vendin e tyre dhe jeta ecte ne ate qetesin e saj kurse sot asgje vetem shthurje femrat nuk shikohen me me sy se morali ityre eshte perdhe ndersa meshkujt nuk kan pik burrnije kan rene edhe keta gati ne fund .tani kjo jete na ka sjell lluks por po na merr moralin dhe nderi eshte harruar gati un e di qe ka akoma njerez te mire por fatkeqesish jan te paket pyetja eshte ku do te perfundoj kjo pune .............elvisi me respekt te gjitheve
avatar
elvis sejdija

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  Venera1 prej 25.06.12 19:53

Mos shko aq larg he burre i dheut. Pse e con 400 vjet larg kur nuk kishte as drita, as televizor, as rroba per te veshur, as buke per te ngrene por vec lufte dhe semundje. Mjafton te kthehemi 22 vjet me pare, ne komunizem, dhe e gjen ate qe kerkon: qetesine, moralin, disiplinen, rregullin, ndershmerine, respektin, megjithese varferi por askush nuk ka vdekur per buke. Por nuk eshte gjithcka morali qe e paske aq merak, kane rendesi dhe gjerat e tjera. Cdo gje eshte pjese e nje jete normale, jo vetem morali.
avatar
Venera1

23


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  elvis sejdija prej 25.06.12 21:22

te falenderoj per ate qe ke shkruar ne disa gjera ke te drejt por do doja te thosha se nje moral i drejt e me nje llogjik te shendosh e gjen harmonin ne jete .sa per luften semundjet nuk ke qa tu besh por sot qe i kane kushtet te kene nje jete te drejt 85 % e moshes rinore e shkaterrojne trurin e tyre me drog te cilen e koncumojne dhe ju duket se po bejne diqka te bukur dhe kjo sjell qe nuk mendojne me per familje e per asgje serjoze
avatar
elvis sejdija

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  elvis sejdija prej 25.06.12 21:25

te falenderoj per ate qe ke shkruar ne disa gjera ke te drejt por do doja te thosha se nje moral i drejt e me nje llogjik te shendosh e gjen harmonin ne jete .sa per luften semundjet nuk ke qa tu besh por sot qe i kane kushtet te kene nje jete te drejt 85 % e moshes rinore e shkaterrojne trurin e tyre me drog te cilen e koncumojne dhe ju duket se po bejne diqka te bukur dhe kjo sjell qe nuk mendojne me per familje e per asgje serjoze
avatar
elvis sejdija

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  lutfi prej 25.06.12 21:55

elvis pajtohem plotsishte me ty kjo bot fundi katastrof
avatar
lutfi

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  suela123 prej 25.06.12 22:35

elvis e ke gabim se para 300 400 viteve qe i bien 1600 ose 1700 ...90% e femrave ishin prostituta dhe 90% e meshkujve e kalonin kohen neper bare ku pinin e beheshin tap...morali ka qene cope cope atere se nuk ekishin per gje fare nga varferia e madhe qe mbizoteronte ne mesjete....mjafton te shikosh edhe filmat qe kane per teme kete periudhe dhe e sheh sa keq ishin ...edhe tani sjemi shume mire po jo si atehere...:\
avatar
suela123

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  elvis sejdija prej 26.06.12 1:22

persh suela 123 puna eshte se un po flisja ne veqanti per shqiptaret por edhe jasht shteti pak a shum atehere ne bare ndoshta por kane qene nje pje e vogel burrash dhe grash qe ishin te shthurur sa per filmat kam pare shum filma te vjeter por filmi mbetet film gjerat kan qene ndryshe kurse tani skam fjal
avatar
elvis sejdija

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  suela123 prej 26.06.12 10:54

aa elvis nqs po flisje per shqiptaret atehere ne kete periudhe kemi qene gjate sundimit osman dhe pjesa me e madhe ishin me perce se i huazuam nga osmanet dhe skishin fare vendin e tyre se nuk u merrej asnje mendim ne familje ishin vetem kukulla te mbuluara qe kishte te drejete ti shikonte vetem burri fytyren asnje tjeter pfff...ndersa burrat ishin burra me shume se cduhet se vetem ata kishin te drejta...per mua ne kete periudhe shqiperia ka qene ne injorance e varferi te madhe....nqs ti je dakort dhe te pelqejne ato gjera me larte skam cte them me se mua sme pelqejne fare madje i kam shume inat..;\\\
avatar
suela123

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  Venera1 prej 26.06.12 13:23

shume e drejte Suela, mbulesa me perce (ferexhe) eshte nje injorance totale sot ne shekullin 21 sidomos dhe shtypje ndaj femres, ku e drejta e saj nuk njihet aspak.
avatar
Venera1

23


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  suela123 prej 26.06.12 13:41

po eshte nje injorance fetare qe turqit na e trasheguan ne...por doja te thoja qe imoraliteti ka lindur bashke me njerezim dhe ka qene prezente ne cdo kohe..lexova dhe nje koment me lart qe thoshte do doja te isha sulltan dhe te me rrethonin femrat rreth e qark....hahahah kjo tregon qe ne ate kohe ska pasur moral pasi sulltanet qe ishin fisnike dhe gjoja me intelektuale ishin te tille dhe jo me popuuli i varfer....ndaj do ti thoja elvisit quaje veten me fat qe ke lindur ne kete kohe se ndryshe sdo kishe mundesi kurre te shikoje kete mrekulli teknollogjie qe quhet kompjuter dhe internet hahaha..:pp
avatar
suela123

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  elvis sejdija prej 26.06.12 13:54

oj suel qa te duhet teknollogjija para moralit pse asnjre njeri nuk rri pa genjyer ne kete bot po te duan rrine por duan te jene te keqinj un po ikerkoj falje zotit per kete fjal qe do te them por un po te isha ne vendin e zotit per pak koh do ta kisha shkaterruar me kohe kete bot plot me hipokrizi degjova nje dit per njerin qe kishte 23 vjet qe e mbante vajzen e tije mbyllur brenda dhe kryente mardhenie seksuale me te e shikon sa plera jan njerzit
avatar
elvis sejdija

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  suela123 prej 26.06.12 14:06

o elvis ka plot njerez psiqike e te semure ne bote po kjo sdo te thote s e jane te gjithe kshu....ky rast qe thua ti ska te beje fare me moralin se ai ka qene njeri i semure....per mendimin tim merri me me shume sportivitet gjerat se e shoh qe per ty morali qenka gjithcka por mos haro qe jemi njerez dhe si njerez qe jemi gabojme ndonjehere shume ndonjehere pak por kjo sdo te thote te quhesh patjeter imoral ...

ps: teknollogjia duhet se pa te sdo ishim ketu ku jemi...:pp
avatar
suela123

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  elvis sejdija prej 26.06.12 14:30

ne jete nuk kam lene gje pa kaluar por puna eshte se i njoh mire gjerat por keto qe po ndodhin nuk jane aspakt te drejta dhe njerzore dhe nuk jan pak ata qe jan te qmendur a te semur quaji si te duash oo jam i sigurt se diqka do te ndodhi se keshtu si ka ardh puna edhe zoti mendoj eshte merzitur me ne si nuk e gjeta te pakten nje njeri ne bot qe te jete si un me moral pa genjeshtra ne fillim bejne si te mire pastaj dalin ndryshe
avatar
elvis sejdija

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  suela123 prej 26.06.12 14:43

hahahahaha elvis e di sa here i kam menduar keto gjera ne mendjen time pasi edhe une ne jete nuk kam lene gje pa kaluar pasi kur isha 10 vjece kam humbur te dy prinderit dhe ne keto 6 vjet pa ta kam kuptuar se sot ka ardhur kohae te keqit...duhet te jesh i keq te ecesh perpara ne kete jete..ka lloje lloje njerezish kjo bote....ka dhe nga ata qe kerkon ti por duhet te mundohesh shume ti kapesh pasi frutat e mira rrine ne maje te pemes kurse ato te kalburat poshte...klm
avatar
suela123

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  elvis sejdija prej 26.06.12 16:46

te falenderoj per pergjigjet e sinqerta dhe me vjen vertet keq per prinderit e tu qe te kan lene vetem po te jesh i mire mir do te dale moter
avatar
elvis sejdija

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  Gjinkalla prej 26.06.12 19:05

Une do te doja te jetoja ne kohen e perandorise osmane do kenaqesha me osman bejt ohhhhh
avatar
Gjinkalla

171


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  vetem eshte me mire prej 29.08.12 22:11

pa koment .
avatar
vetem eshte me mire

Di nje gje , qe s'di asgje.

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me mire te kisha lindur 400 vjet me pare

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi