Ndertese ne hene

Shko poshtė

Ndertese ne hene

Mesazh  xxxadixxx prej 22.06.12 22:52Hėna ishte objekti parė kozmik qė u studiua me kujdesin mė tė madhe nga tė gjitha agjencitė hapėsinore tė botės.
Duke pėrfshirė kėtu Rusėt, Amerikanėt, Euriopianėt, tashmė Indinė dhe sigurisht mė intesivisht Kina.

Por, detajet dhe hollėsira pėr hėnėn, nga misionet dhe ekspeditat e ndryshme qė e kanė vizituar atė, gjithmonė kanė qenė tė kufizuara dhe tė “kontrolluara”, pra jo gjithēka rreth hėnės ėshtė shfaqur hapur dhe pa…
Shkencėtarėt e NASA-s, po studiojnė diēka e cila me tė vėrtet tė befason dhe tė bėnė tė mendosh shumė mė ndryshe…
avatar
xxxadixxx

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndertese ne hene

Mesazh  suela123 prej 22.06.12 23:26

ne librat e shkolles ne mesojme vetem qe hena eshte nje satelit dhe shkakton baticen dhe zbaticen asgje tjeter..pra se dime kur eshte formuar si eshte formuar,eshte pjese e tokes qe eshte shkeputur apo eshte afruar artificialisht me token pra sdime asgje per prejardhjen e saj ne ndryshin nga planet e tjere qe i njohim mjaft mire se si jane formuar....as per siperfaqen e saj nuk dime asgje sidomos per anen e erret te saj...ne ate ane mendoj se fshihen shume gjera ku gje nga keto besoj se jane dhe stacionet e anijeve UFO pasi UFO t nuk vine ketu ne toke sa per te bere nje poze ne foto ose nje zikzak ne video...ata duhet te kene patjeter nje stacion ku ulen dhe ky stacion mund te jete ne toke ose ne objektin
qiellor me te afert me token pra HENA....:)
avatar
suela123

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndertese ne hene

Mesazh  RonaldiToci prej 30.06.13 16:07

KURRR NUK KA QENE DHE DO TE JETE THJESHT NJE SATELIT QE NA KAN MESUAR ATO PLEHRAT E SISTEMIT TE SHKOLLA QE JAN PER MBYLLJE E JO HAPJE MENDJE....HENA ESHTE THJESHT NJE ILUZION

PER ME SHUM KLIKONI NE YOUTUBE : DAVIDE ICKE FOR THE MOON

FALEMINDERIT
avatar
RonaldiToci

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndertese ne hene

Mesazh  Jetmira prej 26.12.13 12:12

Jashtetokesoret: Kinezet zbulojne nje baze te tyre ne Hene ?

Agjencia kineze e hapesires pretendon se ka marre pamje nga rajoni i quajtur “Hires” imazhe te nxjerra nga Orbiter Chang’e-2 ne Hene,

te cilat tregojne qarte ndertesat dhe strukturat ne siperfaqe te Henes.

Sipas te njejti burim, NASA ka bombarduar qellimisht zona te rendesishme ne Hene ne nje perpjekje te saj per te shkaterruar objektet e lashta dhe strukturat misterioze te panjohura qe ndodhen aty. Fotot, edhe pse duhet ende shume per t’u studiuar tregojne qarte krateret berthamore dhe mbeturinat e ndertimit te shkaktuara si pasoj e shperthimeve nga ana e NASA-s per te shkaterruar e fshehur te verteten. Kina eshte duke levizur drejt zbulimit te plote te realitetit jashtetokesore, nese keto imazhe si dhe ato qe do te vijne verifikojne te verteten, atehere NASA duhet te hetohet per mashtrime dhe tradhti. Kina do te jete e gatshme dhe do te disponoje te gjitha te dhenat dhe imazhet nga Chang’e-2 ne javet dhe muajt e ardhshem. Gje qe lejon te shpresojme se ky eshte fillimi i nje epoke te re.


Ne nuk mund te konfirmoje vertetesine e informacionit te paraqitur, por thjesht jemi te detyruar te pohojme burimin e tij si dhe e paraqesim informacionin ne nje audience me te gjere ne emer te se vertetes. ( Burimi direkt : ( www.ikub.al ; kjo e fundit e ka marre nga, albobserver.com )
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndertese ne hene

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi