Si te ndash dy persona!!!!

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  Ariu prej 20.06.12 23:43

Mjetet:
1-Nje harabel
2-Nje mulli i vogel
3-Pak gjak.(GJak cfaredo por te jete i fresket).

Rituali:Harabelit ia keput koken pa e therur.Me pas e rjep dhe e pjek,me gjithe organet e brendshme.Pasi ftohet dhe behet si i ngrire e bluan ne mulli.Ose me cfare te duash,mjafton te bluhet mire.Pjeset e bluara i hedh ne nje ene dhe persiper u hedh gjakun i cili duhet te jete i fresket.Pasi mikset gjaku dhe bashkohet me pjeset e harabelit,e mer te gjithen dhe ia hedh atij qe kerkon te ndash.Ne pragun e deres ose ne ushqim pak nga pake deri sa te mbarohet e gjitha.Pasi e hedh perberjen duhet qe te besh edhe dicka shtese te cilen nuk po e publikoj pasi eshte mekat te ndash dy persona.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

237


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  qaushja prej 21.06.12 7:58

ariu shkruajti:Mjetet:
1-Nje harabel
2-Nje mulli i vogel
3-Pak gjak.(GJak cfaredo por te jete i fresket).

Rituali:Harabelit ia keput koken pa e therur.Me pas e rjep dhe e pjek,me gjithe organet e brendshme.Pasi ftohet dhe behet si i ngrire e bluan ne mulli.Ose me cfare te duash,mjafton te bluhet mire.Pjeset e bluara i hedh ne nje ene dhe persiper u hedh gjakun i cili duhet te jete i fresket.Pasi mikset gjaku dhe bashkohet me pjeset e harabelit,e mer te gjithen dhe ia hedh atij qe kerkon te ndash.Ne pragun e deres ose ne ushqim pak nga pake deri sa te mbarohet e gjitha.Pasi e hedh perberjen duhet qe te besh edhe dicka shtese te cilen nuk po e publikoj pasi eshte mekat te ndash dy persona.

Po sigurisht qe esht mekat shummm i madh ti ndash dy persona eshte gjeja me e shemtuar qe mund te bej njeriu ka shum aso persona qe bejne te tilla gjera dhe nuk di ku e marrin at zemer t veprojn keshtu ,ku i dihet dhe ndoshta mund tia arrijn qellimit po nje dite do ju kthehen te gjitha dhe do tshkatrrohet ai ose ajo qe i ben keto- Zoti na ruajt nga njerz te till ...
avatar
qaushja

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  Ariu prej 21.06.12 11:40

PO.Jane njerez shume te liq.
Nga nje i tille e mesova kete por nuk e publikoj te gjithen sepse eshte ritual qe praktikohet shume lehte dhe ka efekt..........
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

237


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Persh

Mesazh  vjollca.b prej 27.08.12 23:55

Une nuk deshiroj ti ndaj dy persona, por deshiroj ti hasmėroj ne mes veti, dhe ta urrejn njeri tjetein e te mos flasin!
Ju lutem me tregoni Ndoj lloj magjie se keshtu kan vepruar edhe me mua, ju lutem me tregoni Jam ne gjendje te mar qfardo magjie qe me tregoni,
avatar
vjollca.b

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Persh

Mesazh  vjollca.b prej 27.08.12 23:56

Une nuk deshiroj ti ndaj dy persona, por deshiroj ti hasmėroj ne mes veti, dhe ta urrejn njeri tjetein e te mos flasin!
Ju lutem me tregoni Ndoj lloj magjie se keshtu kan vepruar edhe me mua, ju lutem me tregoni Jam ne gjendje te mar qfardo magjie qe me tregoni,
avatar
vjollca.b

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ciao

Mesazh  vjollca.b prej 24.09.12 18:07

Pse ashksh nuk nuk pergjigjet ne kete forum???
avatar
vjollca.b

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  Arb prej 24.09.12 22:59

Vjollca.b

Asnje dallim nuk ka t'i ndash dy vete, apo t'i besh qe ato mos flasin! Rrjedhimisht esenca eshte largimi i tyre...

Po te tregoj nje storie ne lidhje me ate qe kerkon ti.

Nje njeri kishte vrare 99 vete, pas nje kohe pendohet dhe vendos qe te gjeje nje menyre se si te arrije meshiren e Zotit dhe t'i falen mekatet. Shkon tek nje dijetar dhe i kerkon ndihme, por ai duke pare se ne ē'gjendje ishte personi, i jep nje detyre (gati te pa-realizueshme)
I thot qe ne nje fushe do te mbjell shalqi dhe prane saje do t'a mbjell nje dru te shkrumbuar, cdo dite do tu shperndaj falas udhetareve shalqi, deri ne kohen kur druri te nxjer gjethe dhe lule dhe ateher do te pranohet pendimi i tije dhe meshira e Zotit.
Personi filloi me realizimin e detyres, shperndau shalqi cdo kujte qe kalonte, ne nje moment kalon nje qe po ngutej, personi e lut qe t'i jepte shalqi, mirpo ky nga angazhimi qe kishte , i refuzoi shalqiun, personi insistoi por ky nuk pranonte te merte.
Personi e pyet po ē'ke qe s'e mer shalqiun?!
Nuk mundem, po ngutem sepse po shkoj te realizoj nje detyre, PO SHKOJ QE T'I NDAJE DY VETA.
Personi (qe ishte inatuar tej mase se pse nuk po e merte shalqiun falas, thot me vete i kam vrarre 99, po e vras edhe kete) e vret kete dhe me tu kthyer nga fusha , sheh se druri i shkrumbuar kishte nxjere gjethe dhe lule.

VRASJA E NJE NJERIU TE LIGE QE TENTON TE NDAJE DY VETE, ISHTE SHKAKU QE I'U FALEN MEKATET E STERMEDHAJA.


Edituar pėr herė tė fundit nga Arb nė 24.09.12 23:00, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : !)
avatar
Arb

145


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  Eksond prej 27.09.12 14:11

T'i prishesh lumturine dikujt eshte gjeja me e tmerrshme.Te jesh egoist,te krijosh lumturine tende mbi 'fatkeqesine' e disa tjerve,thjeshte eshte e pafalshme.Cfardo qe jep,ate edhe do marresh:Keshtu thone ligjet e Universit[ben keq,do pesosh keq-ben mire,do t'kthehet me t'mire].
avatar
Eksond

..e Pamundura nuk ekziston..

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  Ariu prej 27.09.12 14:42

Kush beri keq gjeti keq.
Por,kush beri mire nuk po gjen te mira.
Ligji i universit duhet rishikuar...
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

237


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  Eksond prej 27.09.12 15:22

Per ata njerez qe merren me magji,keto Ligje normal qe nuk funksionojne...
Pa keqkuptime.
avatar
Eksond

..e Pamundura nuk ekziston..

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  Anon prej 27.09.12 19:53

E mira eshte aty , te keqe ska edhe magjistaret me te medhenje manipulojne trurin e njeriut e jo fatin e tyre. Kush eshte i vetedijshem nuk mund ti del as kryedjalli perballe , ne fund edhe ai do te dorzohet.

Cfar mendon vetja jote , ate edhe do e kesh [ Ligji i terheqjes ]
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  angelsweett prej 12.11.12 20:10

cfar kok budallai paske moj vjollca cncncn.. nuk dua ti ndaj por ti hasmoj mes veti.. njeri me PA KOKERR TRURI skam pare:P cnnc
Ishalla edhe ty do te te ndajn nga dikush qe e don.. idiote femer://://
avatar
angelsweett

51


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  Ariu prej 14.11.12 20:57

Se pari ndrysho emrin. Devilsweet.
Se dyti pse duhet ti demtosh me magji?
Pse nuk e ben ne menyre te drejte-per-drejte?! Fjala vret me shume se plumbi.
E di ti qe magjia ka pasoja te pasherueshme.Nese dikush preket nga magjia,eshte i hapur ndaj sulmeve te djallit etj etj...????
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

237


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  jam ajo prej 06.09.13 17:37

Ariu shkruajti:Kush beri keq gjeti keq.
Por,kush beri mire nuk po gjen te mira.
Ligji i universit duhet rishikuar...
BRAVO SA MIRE E THE.
avatar
jam ajo

jeta eshte lufte

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  joniceni prej 06.09.13 18:21

Ariu shkruajti:PO.Jane njerez shume te liq.
Nga nje i tille e mesova kete por nuk e publikoj te gjithen sepse eshte ritual qe praktikohet shume lehte dhe ka efekt..........
pasi eshte mekat pse e publikon
avatar
joniceni

<< I'm albanian I have born to fight>>

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  joniceni prej 06.09.13 18:28

jam ajo shkruajti:
Ariu shkruajti:Kush beri keq gjeti keq.
Por,kush beri mire nuk po gjen te mira.
Ligji i universit duhet rishikuar...
BRAVO SA MIRE E THE.
jo ligji nuk eshte ashtu,eshte kshtu te besh vepra t'mira ne emer t'zotit athere veprat pranohen,e mira kthehet shumfish prej zotit.analizone ket mire,e ata qe folin tjera sene ata thejsht jan keqbers.
avatar
joniceni

<< I'm albanian I have born to fight>>

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  syri i art prej 06.09.13 19:03

esht pra ligji i terheqjes ai qe me apo pavetedije funkcionon,ate qe e mendojm ma se shumti ate e terheqim e mir apo jo e mir,ate do ta kemi,dhe tjetra me qfar ushqehemi ashtu jemi.qfaredo qe i bejm apo i themi dikujt,se par i bejm vetes,kujdes pra se qfar beni apo qfar flisni...jemi qenje hyjnore, e jo rob...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

305


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  Ariu prej 12.09.13 15:11

joniceni shkruajti:
Ariu shkruajti:PO.Jane njerez shume te liq.
Nga nje i tille e mesova kete por nuk e publikoj te gjithen sepse eshte ritual qe praktikohet shume lehte dhe ka efekt..........
pasi eshte mekat pse e publikon
Nuk eshte e plote e kam thene me larte!
Lexo pastaj repliko!
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

237


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  Ariu prej 12.09.13 15:12

joniceni shkruajti:
jam ajo shkruajti:
Ariu shkruajti:Kush beri keq gjeti keq.
Por,kush beri mire nuk po gjen te mira.
Ligji i universit duhet rishikuar...
BRAVO SA MIRE E THE.
jo ligji nuk eshte ashtu,eshte kshtu te besh vepra t'mira ne emer t'zotit athere veprat pranohen,e mira kthehet shumfish prej zotit.analizone ket mire,e ata qe folin tjera sene ata thejsht jan keqbers.
ASHTU E LEME!
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

237


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  Meritonn prej 13.09.13 11:48

ncncnc shum keq :S
ma mir me pas qit qysh mi bashku se sa mi qit ktu qysh mi nda gjynah shum keq per ty
avatar
Meritonn

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  Indri prej 31.01.14 21:03

sma ha menja te ket nje gje shtes,,,kjo esht e gjithaa
avatar
Indri

MONOM

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te ndash dy persona!!!!

Mesazh  Azazil prej 01.02.14 0:43

E kam spjeguar dhe me pare ne nje teme ktu se si plotesohet magjia apo kushti kryesor,kte e kam mesuar nga nje hoxhe i nderuar ne Tirane (i afirmuar) Gazmend Teqja Bilali imam ne xhamine XHURA,dhe thot:Qe magjistarit ti plotesohet magjia ai patjeter duhet te beje shirk,qe ne terminologjine islame do te thot te besh te njejte me Zotin rival pra.e nese nuk e ben kte magjia nuk plotesohet,dhe mandej vazhdon...pasiqe magjistari e kryen dhe shirkun 1 shejtan prej xhindeve i qepet viktimes sikur themi ne si pullle poste nga pas,deri sa ta beje detyren qe i eshte ngarkuar.Dhe kini parasysh zoti eshte i Gjithmeshirshem Fales ,,ama shirkun ti besh Atij shok rival ai kurr nuk e fal.qe don te thote PERJETESISHT NE ZJARR.Zoti ju ruajt te gjithve e ska dyshim qe cdo magjistar eshte feleshuar.
avatar
Azazil

908yughugikgiyguyg


26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi