Qeveria amerikane rezervon ushqime ne baza nentokesore

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Qeveria amerikane rezervon ushqime ne baza nentokesore

Mesazh  xxxadixxx prej 20.06.12 23:20

Kujdes, dicka po ndodh, qeveria amerikane rezervon sasi te medha ushqimi ne baza nentokesore

Tunelet nentokesore, jane kaq te medhenj saqe qarkullojne lirshem maune me rimorkio dhe te manovroje pa asnje problem.
Personi i cili mundi te filmonte ambientet e fshehta te bazes nentokesore sekrete amerikane, ku aty po rezervohen sasi shume te medha ushqimesh eshte nje punonjes i kesaj baze dhe njekohesisht blogger. Sigurisht jo per shume, pasi niveli i bazes ku ai punesohet dhe xhiroje pamjet qe vijojne eshte TOP LEVEL SECURITY.
Tunelet nentokesore, jane kaq te medhenj saqe qarkullojne lirshem maune me rimorkio dhe te manovroje pa asnje problem… duke shkarkuar ngarkesen ne depot e nendheshme krejt lirshem. Pamjet filmike e vertetojne me se miri kete gje.
Tani pyesni veten!!!
Ambiente gjigande nentokesore, baze ushtarake, magazina me permasa marramendese ku mund te rezervohen sasi te pa imagjinueshme ushqimesh!
Grumbullimi i sasive te medha ushqimesh ndoshta mund te mos perbeje dhe ndonje dyshim te madh, pasi ushqimi grumbullohet dhe ne magazina siperfaqesore ne sasi te medha, gjithsesi.
Por, e ēuditshmja e gjithe kesaj eshte se pse duhet qe ambientet nentokesor te kene nje nivel teper te larte sigurie?
Mos valle kane frike se i vjedh kush?
Apo diēka tjeter po ndodh?
Sigurisht qe ata diēka dine, qe ne nuk e dime!
Ndiqni pamjet e filmuara ne menyre et fshehte nga blogger-i i cili ndoshta me kete gjest ve dhe jeten e tij ne rrezik

avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Qeveria amerikane rezervon ushqime ne baza nentokesore

Mesazh  suela123 prej 20.06.12 23:28

baza te tilla ndodhen edhe ne vendet skandinave Norvegji, Suedi dhe Finlande po me shume ne Norvegji
avatar
suela123

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Qeveria amerikane rezervon ushqime ne baza nentokesore

Mesazh  xxxadixxx prej 20.06.12 23:44

suela123 shkruajti:baza te tilla ndodhen edhe ne vendet skandinave Norvegji, Suedi dhe Finlande po me shume ne Norvegji

Baza nentokesore ka ne cdo vend te botes,perfshi dhe ktu te ne,por eshte i dyshimte fakti pse po depozitojne sasi kaq te medha ushqimesh!!!
avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Qeveria amerikane rezervon ushqime ne baza nentokesore

Mesazh  clee prej 20.06.12 23:44

po presin per vizit ufot..e skan me cfare ti qerasin

shume gjera te dyshimta po ndodhin mund te jete e vertet ardhja e anijes se ufove valle?

clee

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Qeveria amerikane rezervon ushqime ne baza nentokesore

Mesazh  suela123 prej 20.06.12 23:51

zakonisht ne grumbullojme rezarva kur e dime qe do ndodhe nje katastrofe ose nje ndryshim i madh....amerika ka vite qe ben kete gje dhe sbesoj se e ben kot por e di qe do ndodhe dicka dhe duan te mbrohen e ti rrezistojne kesaj gjeje duke futur ne ato baza shkencetare,politikane etj njerez te rendesishem e te fuqishem qe kur te mbaroje katastrofa te jene ne gjendje tia nisin nga fillimi....ndoshta ka lidhje me te ashtequajturin fundin e botes me 21.12 .2012...keto baza jane si pune arka Noesh qe duan te mbrohen....;))
avatar
suela123

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Qeveria amerikane rezervon ushqime ne baza nentokesore

Mesazh  Anon prej 21.06.12 2:15

Besoj qe kalendari i MAJES percakton luften globale e ushqimet e rezervume jane nje lajm per ate , sbesoj ne shkatrime , ufo , legjenda , mitologji peralla te kahmocme THJESHT muratoret po pergaditen per rendin e ri boteror ! Kjo e gjitha.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

369


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Qeveria amerikane rezervon ushqime ne baza nentokesore

Mesazh  stessa prej 26.06.12 15:12

nuk me duket ndonje cudi kaq e madhe, baza sekrete ka gjithe bota, gjithandej njerezit fshehin leke, fshehin pasuri, amerikanet i paska kap fiksimi me ushqimet...
nese e bejne se kane ndonje info qe ndonje gje e tmerrshme i kanoset botes, as ato nuk mund te shpetojne nga ato ushqime qe kane grumbulluar...
per mua eshte publicitet edhe zhurme e tym kot me kot ne hava...
popullsia amerikane eshte bere me fiksime vetem per shkak te lloj lloj info kot te paverifikuar qe i ofrojne perdite njerez anonim dhe aspak te besueshem...
nje dite i thone keni per te vdek nga ufot, nje dite i thone keni per te vdek urie, nje dite i thone po vjen nje meteor dhe do na shfarosi...
po cfare jane keto lajme aman, sa ta kemi rriskun, problemi eshte cfare eshte i gjithe ky stres kot me kot, ngelem tu prit, do vdesim kete vit, do vdesim vitin tjeter...
lerini njerezit rehat se i corientuat nga mente e kokes. njehere kemi lind njehere do vdesim. sa ta kemi te shkruar, kur te na vije ora nje dite te gjithe do ikim, por nuk kemi pse te stresohemi para kohe...
avatar
stessa

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Qeveria amerikane rezervon ushqime ne baza nentokesore

Mesazh  xxxadixxx prej 26.06.12 16:02

stessa shkruajti:nuk me duket ndonje cudi kaq e madhe, baza sekrete ka gjithe bota, gjithandej njerezit fshehin leke, fshehin pasuri, amerikanet i paska kap fiksimi me ushqimet...
nese e bejne se kane ndonje info qe ndonje gje e tmerrshme i kanoset botes, as ato nuk mund te shpetojne nga ato ushqime qe kane grumbulluar...
per mua eshte publicitet edhe zhurme e tym kot me kot ne hava...
popullsia amerikane eshte bere me fiksime vetem per shkak te lloj lloj info kot te paverifikuar qe i ofrojne perdite njerez anonim dhe aspak te besueshem...
nje dite i thone keni per te vdek nga ufot, nje dite i thone keni per te vdek urie, nje dite i thone po vjen nje meteor dhe do na shfarosi...
po cfare jane keto lajme aman, sa ta kemi rriskun, problemi eshte cfare eshte i gjithe ky stres kot me kot, ngelem tu prit, do vdesim kete vit, do vdesim vitin tjeter...
lerini njerezit rehat se i corientuat nga mente e kokes. njehere kemi lind njehere do vdesim. sa ta kemi te shkruar, kur te na vije ora nje dite te gjithe do ikim, por nuk kemi pse te stresohemi para kohe...

Stessa ndoshta ke te drejte,ndoshta jo!Cdo dite po degjojme lajme te ndryshme ne lidhje me katastrofat qe priten te vijne kete vit,qe nga suhite diellore,ufot,lufta e 3-te boterore etj... Por jo cdo gje duhet te merret si e mireqene, dhe e vertete!Me plq fakti qe ti dhe mendimin tend ne lidhje me kte teme,sepse per kete eshte ky forum per te debatuar dhe per te dhene mendimet!Un e kam postuar vete ke te materjal,por te them te verteten nuk e besoj.Un jam i mendimit qe te gjitha lajmet per katastrofat e mundshme qe pritet te ndodhin jane nje "burg psiqik frike" me te cilen po mbahet nen kontroll njerezimi!!
Dhe nje here flm per mendimin,klm
avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Qeveria amerikane rezervon ushqime ne baza nentokesore

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi