Si te beni per vete dike

Shko poshtė

Si te beni per vete dike

Mesazh  clee prej 18.06.12 21:11

RITUALI MAGJIK ME QIRINJ PėR PėRFITIMIN E DASHURISė


Ta zėnė se Agroni ėshtė i dashuruar nė Shpresėn, e cila pėrkundėr dashurisė sė madhe nga Agroni, nuk tregon kurrfarė interesimi pėr tė. Pėr ta tėrhequr dashurinė e Shpresės, Agroni i pėrvishet magjisė me qirinj.

Pėr kėtė qėllim duhet pėrgatitur tre qirinj me ngjyra tė ndryshme: njė i verdhė, qė i dedikohet vetes, e dyta me ngjyrė tė kaltėr, qė i dedikohet Shpresės dhe, sė fundi, njė qiri me ngjyrė portokalli, i cili simbolizon dashurinė.

Nė dhomėn e qetė, qė e pėrshkruam mė sipėr, qirinjtė vendosen nė njė tavolinė nė formė tė trekėndėshit kėnddrejtė nė largėsi ndėrmjet qirinjve prej 60 cm (kuptohet, qirinjtė nė kėtė ritual, mė parė janė tė fėrkuar me vaj kundėrmues sipas ceremonialit tė pėrshkruar).

Dy qirinj, qė pėrfaqėsojnė dashnorėt potencialė ndizen dhe Agroni flet me zė tė qetė: "sikur kėta dy qirinj qė digjen ashtu edhe zemra e Shpresės dhe e imja digjen pėr njėri-tjetrin. Ne jemi tė bashkuar nė dashurinė e pafund, e cila na lidhė me njė sinqeritet tė fortė reciprok deri nė vdekje".

Pasi kryhet kjo lutje, Agroni nė filmin e vet psikik vizualizoni tejet qartė dashurinė e vet me Shpresėn. Shikon buzėqeshjet e saj, pėrqafimet dhe puthjet, si dhe jetėn e pėrbashkėt nė lumturi dhe dashuri tė sinqertė. Vizualizimi i kėtij filmi psikik duhet tė jetė i koncentruar dhe sa mė i qartė, duke e pėrmbushur atė me ndjenjėn e emocionit tė kėnaqėsisė dhe tė lumturisė.


Pas procesit tė vizualizimit, Agroni fton me gjysėmzėri nė vete engjėllin ANEALA: "O ANEALA, ENGJėLLI I VENERėS, MBUSHJA SHPRESėS ZEMRėN ME DASHURI Tė FLAKTė NDAJ MEJE DHE LE Tė Mė VėREJ AJO SIē JAM I SINQERTė Nė Tė VėRTETė. NėSE AJO ME Tė VėRTETė MENDON PėR MUA, LE Tė Mė AFROHET PėR T'U BASHKUAR Nė DASHURINė E PASTė DHE Tė PėRHERSHME".

Pas kėsaj lutjeje ndizet qiriu ngjyrė portokalli dhe nė njė letėr tė pastėr shėnohet "DIAGRAMI QėLLIMOR", qė simbolizon figaritivisht dėshirėn e Agronit. Nė kėtė rast kjo ėshtė: dy zemra me emrat e tė dashuruarve. Kjo letėr ndizet nė qiriun me ngjyrė portokalli dhe lihet derisa tė digjet nė tėrėsi. Pasi tė digjet letra me "diagramin qėllimor", qiriu me ngjyrė tė verdhė dhe qiriu me ngjyrė tė kaltėr lihen pranė njėri-tjetrit dhe kėshtu tė tre qirinjtė lihen tė digjen deri nė fund.


ėshtė me rėndėsi tė dihet se ky ritual kryhet nė ditėn e caktuar. Kjo ditė ėshtė e premte, kur Hėna ėshtė e re dhe kur fillon tė rritet (gjithnjė natėn)...clee

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te beni per vete dike

Mesazh  stessa prej 19.06.12 15:16

nuk e kuptoj si do te funksionoje kjo lloj lidhje nese Shpresa qe shkruani ju me lart as nuk e pelqen as nuk e deshiron as nuk e dashuron Agronin. Me kete magji Agroni i ben shplarje truri shpreses (pra i hedh trute e gomarit) se nuk e kuptoj...
edhe sa kohe mund te zgjase nje "hipnotizim" i tille?
A mund te na ndodhi ne jeten e perditshme qe dikush te na beje magji dhe te na beje per vete nderkohe qe ne mund te duam dike tjeter?
avatar
stessa

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te beni per vete dike

Mesazh  clee prej 19.06.12 22:54

ne boten dhe ne kohen ne te cilen po jetojme gjithcka eshte e mundur stessa

clee

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te beni per vete dike

Mesazh  stessa prej 20.06.12 14:12

clee shkruajti:ne boten dhe ne kohen ne te cilen po jetojme gjithcka eshte e mundur stessa

dakort une e kuptoj qe kjo mund te jete e mundur, por a eshte normale, a eshte njerezore dhe a eshte e llogjikshme qe te besh per vete nje person me ane te magjise duke qene koshient se ai/ajo nuk rri me ty nga dashuria por nga magjia(pra ai ajo nuk eshte vetvetja)...
Dhe nese nje dite te bukur ai/ajo zgjohet nga kjo jete/enderr qe ka kaluar cfare ndodh me marredhenien? ne rast se kjo mund te quhet nje marredhenie dashurore...
une e kuptoj qe shume njerez te deshperuar nga mosperfillja e personit qe duan mund te bejne edhe magjira te tilla, problemi eshte qe me ane te magjise ata nuk fitojne zemren e personit dhe gjithesesi ata jane te humbur...
avatar
stessa

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te beni per vete dike

Mesazh  clee prej 20.06.12 18:22

do ishte bukur stessa te mendonin te gjithe si ti...por ekzistojn shum egoiste ne ket bote saqe po humbasin dhe ndjenjen me te bukur qe eshte dashuria.... ket teme e kam shkrujt thjesht sepse nje anetare ktu donte dicka te atille ..personalisht sbesoj fare te kto budalliqe..... flm per interesimin dhe te pergzoj per logjiken qe i jep bisedes

clee

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te beni per vete dike

Mesazh  suela123 prej 20.06.12 18:27

me mire beqere gjithe jeten se sa kshu..:pp
avatar
suela123

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te beni per vete dike

Mesazh  clee prej 20.06.12 18:30

hahhaha.... vallaj po....

clee

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

vaj kundėrmues

Mesazh  pizigu@hotmail.com prej 02.07.12 14:49

Pershendetje,
vetem po vrej ne shum rituale perdoren vajrat kundermuese,apo te parfumosura!! Qfar jan keto vajra ,ku mund ete gjinden?FLMN
avatar
pizigu@hotmail.com

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te beni per vete dike

Mesazh  Jetmira prej 09.09.14 11:49

clee shkruajti:RITUALI MAGJIK ME QIRINJ PėR PėRFITIMIN E DASHURISė


Ta zėnė se Agroni ėshtė i dashuruar nė Shpresėn, e cila pėrkundėr dashurisė sė madhe nga Agroni, nuk tregon kurrfarė interesimi pėr tė. Pėr ta tėrhequr dashurinė e Shpresės, Agroni i pėrvishet magjisė me qirinj.

Pėr kėtė qėllim duhet pėrgatitur tre qirinj me ngjyra tė ndryshme: njė i verdhė, qė i dedikohet vetes, e dyta me ngjyrė tė kaltėr, qė i dedikohet Shpresės dhe, sė fundi, njė qiri me ngjyrė portokalli, i cili simbolizon dashurinė.

Nė dhomėn e qetė, qė e pėrshkruam mė sipėr, qirinjtė vendosen nė njė tavolinė nė formė tė trekėndėshit kėnddrejtė nė largėsi ndėrmjet qirinjve prej 60 cm (kuptohet, qirinjtė nė kėtė ritual, mė parė janė tė fėrkuar me vaj kundėrmues sipas ceremonialit tė pėrshkruar).

Dy qirinj, qė pėrfaqėsojnė dashnorėt potencialė ndizen dhe Agroni flet me zė tė qetė: "sikur kėta dy qirinj qė digjen ashtu edhe zemra e Shpresės dhe e imja digjen pėr njėri-tjetrin. Ne jemi tė bashkuar nė dashurinė e pafund, e cila na lidhė me njė sinqeritet tė fortė reciprok deri nė vdekje".

Pasi kryhet kjo lutje, Agroni nė filmin e vet psikik vizualizoni tejet qartė dashurinė e vet me Shpresėn. Shikon buzėqeshjet e saj, pėrqafimet dhe puthjet, si dhe jetėn e pėrbashkėt nė lumturi dhe dashuri tė sinqertė. Vizualizimi i kėtij filmi psikik duhet tė jetė i koncentruar dhe sa mė i qartė, duke e pėrmbushur atė me ndjenjėn e emocionit tė kėnaqėsisė dhe tė lumturisė.


Pas procesit tė vizualizimit, Agroni fton me gjysėmzėri nė vete engjėllin ANEALA: "O ANEALA, ENGJėLLI I VENERėS, MBUSHJA SHPRESėS ZEMRėN ME DASHURI Tė FLAKTė NDAJ MEJE DHE LE Tė Mė VėREJ AJO SIē JAM I SINQERTė Nė Tė VėRTETė. NėSE AJO ME Tė VėRTETė MENDON PėR MUA, LE Tė Mė AFROHET PėR T'U BASHKUAR Nė DASHURINė E PASTė DHE Tė PėRHERSHME".

Pas kėsaj lutjeje ndizet qiriu ngjyrė portokalli dhe nė njė letėr tė pastėr shėnohet "DIAGRAMI QėLLIMOR", qė simbolizon figaritivisht dėshirėn e Agronit. Nė kėtė rast kjo ėshtė: dy zemra me emrat e tė dashuruarve. Kjo letėr ndizet nė qiriun me ngjyrė portokalli dhe lihet derisa tė digjet nė tėrėsi. Pasi tė digjet letra me "diagramin qėllimor", qiriu me ngjyrė tė verdhė dhe qiriu me ngjyrė tė kaltėr lihen pranė njėri-tjetrit dhe kėshtu tė tre qirinjtė lihen tė digjen deri nė fund.


ėshtė me rėndėsi tė dihet se ky ritual kryhet nė ditėn e caktuar. Kjo ditė ėshtė e premte, kur Hėna ėshtė e re dhe kur fillon tė rritet (gjithnjė natėn)...


QAFSH MU NAJ DIT KUR TNXIRRNI SI MAGJII sesi te hahet buka vet sesht nevoja me e zgjat shum me magjira thjesht ji vetvetja sillu sic duhet mundohu tbeheni miq e ska
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te beni per vete dike

Mesazh  syri i art prej 09.09.14 16:19

Dashuriia esht nje ndjenj qe lind ne kohen e vet,dhe esht vet magjike...te mendosh te perfitosh dike me marifete te ndryshme,kjo ska te bej asgje me dashurin,po me mashtrimin...dhe kuptohet kjo pun smund te ket te ardhme te mir...lejoni jeten te ju ndodh mos manipuloni me te...nese vertet doni dashuri,behuni dashuri dhuroni dashuri,keshtu terheq dashurin...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te beni per vete dike

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi