Aforizma per meshkuj

Shko poshtė

Aforizma per meshkuj

Mesazh  clee prej 17.06.12 23:41

Njė burre qe te don te keqen ,ėshtė me mirė se njė grua qe te don te miren.


Meshkujt kujtojne se duhani i ben burra.


Grate mbajne mend vetem burrat qe i kane bėrė pėr te qeshur, burrat vetem grate qe i kane bėrė pėr te qare.


Mashkulli i vertet i do dy gjera RREZIKUN dhe LOJEN prandaj e zgjedh femren si loje me te rrezikeshme


Burrat ne rinin e tyre punojn si skllave qe te fitojn diqka qe kur te plaken te ken njė jete me te mirė,dhe kur plaken e kuptojn qe ėshtė vone pėr te jetuar jeten e tyre sic kan dashur ata
(Aleksander Pope)


Streha e fundit e 1 mashkulli te ndershem ėshtė gruaja!


Burrat besojnė se bota ėshtė krijuar vetėm pėr ta.


Burri njė herė ka lindur, njė herė edhe do tė vdesė


Ne krah te njė mashkulli me karriere dhe te forte qendron gjithmone njė grua e zgjuar dhe e forte!Ø


Mashkulli ėshtė koka e shtepise, femra ėshtė qafa dhe sic dihet qafa e qon koken ku te doje.


clee

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi