Mesazh

Shko poshtė

Mesazh

Mesazh  clee prej 16.06.12 23:40

Kurre mos me krahaso me te tjeret sepse une jam thjesht une.respektoj ata qe me respektojne.me pelqejne shakate por jo ate qe prekin dhe ulin personalitetin tim.nuk me pelqen te luaj me ndjenjat e te tjerve,dhe prandaj ne shumicen e rasteve i them gjerat troc,ashtu sic i ndjej me zemer dhe preferoj te mi thone dhe mua gjerat troc.

nuk me pelqen te gjykoj jeten e te tjereve,por nuk lejoj te gjykojne as jeten time jam me mendimin qe duhet te bejme ne jete ate qe na ben te lumtur.nuk dua tja di kush ka lek dhe kush nuk ka.urrej ata njerez qe mburren per pamjen e tyre dhe pasurine qe kane.

shpesh here e fsheh merzitjen time.nuk jam perfekt dhe nuk dua njerez perfekt ne jeten time.nuk ndryshoj per asgje dhe asnjeri.kush me do me pranon keshtu si jam.

clee

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazh

Mesazh  clee prej 16.06.12 23:48

-Shqetesohu me shume per ndergjegjen sesa per reputacionin tend. Ndergjegja jote eshte ajo qe je ti, reputacioni yt eshte ajo qe te tjeret mendojne se ti je.
Dhe ajo qe te tjeret mendojne per ty, eshte problemi i tyre, jo i joti.

-Nqs arrin te ecesh ne prushin e endrrave te tua pa lene gjurme ne zemren tende atehere mund ti thuash JETES te kapa...!!!

clee

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazh

Mesazh  nensila prej 17.06.12 11:46

clee shkruajti:Kurre mos me krahaso me te tjeret sepse une jam thjesht une.respektoj ata qe me respektojne.me pelqejne shakate por jo ate qe prekin dhe ulin personalitetin tim.nuk me pelqen te luaj me ndjenjat e te tjerve,dhe prandaj ne shumicen e rasteve i them gjerat troc,ashtu sic i ndjej me zemer dhe preferoj te mi thone dhe mua gjerat troc.nuk me pelqen te gjykoj jeten e te tjereve,por nuk lejoj te gjykojne as jeten time jam me mendimin qe duhet te bejme ne jete ate qe na ben te lumtur.nuk dua tja di kush ka lek dhe kush nuk ka.urrej ata njerez qe mburren per pamjen e tyre dhe pasurine qe kane.shpesh here e fsheh merzitjen time.nuk jam perfekt dhe nuk dua njerez perfekt ne jeten time.nuk ndryshoj per asgje dhe asnjeri.kush me do me pranon keshtu si jam.
shume bukur
vec ka shume pak njerez te vertete ne shoqerin e sotme ...

nensila

I believe I can fly !

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazh

Mesazh  clee prej 17.06.12 12:08

prandaj e dhash kte mesazh nensi .. thjesht per tju kujtuar qe secili nga ne eshte "special" dhe ka shum vlera per ti treguar shoqerise.... pavarsisht se paraja dhe interesi ka prekur ne mase mendjet dhe zemrat e ksaj shoqerie , ekzistojne perseri ato njerez real ne shoqerine tone per te cilet aq shum kemi nevoje....

clee

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazh

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi