Rreth nė grunishtė nė Itali!

Shko poshtė

Rreth nė grunishtė nė Itali!

Mesazh  Fikrro prej 14.06.12 15:54

Rreth nė grunishtė para tėrmetit e zėnies sė Diellit nė ItaliNė qytezėn Braqan tė Italisė, nė muajin e shkuar u shfaq njė rreth misterioz nė njė grunishtė, para se tė ndodhte zėnia e Diellit, bėn tė ditur “Discovery News”.

Spiralen rrethore nė fushėn me grurė e kishte vėnė re njė grua, tė cilėn e kishte zgjuar tėrmeti mė 20 maj.

Rrethi ka tėrhequr vėmendjen e “cereologėve”, ekspertėve tė vetėquajtur pėr kėso dukurish.

Disa sish konsiderojnė se ky rreth me gjurmė spirale nuk ėshtė shfaqur rastėsisht pikėrisht nė kohėn e errėsimit (eklipsit) dhe se simbolikisht paraqet procesin e zėnies dhe tė lėvizjes sė Diellit e tė Tokės.

Por, zėnia e paradokohshme nuk ka mundur tė shihet nė Itali, as nė pjesėn tjetėr tė Europės.

Rrathėt misteriozė kohė pas kohe shfaqen nėpėr livadhe, nė fushat me grurė, misėrishte, nė fushat me thekėr anembanė botės, por mė sė shpeshti nė Angli.

Shumė prej tyre janė tė bėrė me aq saktėsi dhe me hollėsi, prandaj shumėkush konsideron se ato nuk janė vepėr e njeriut, por e “vizitorėve nga gjithėsia”.
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rreth nė grunishtė nė Itali!

Mesazh  Zattoo prej 30.06.12 20:34Tre rrathė nė fushat e grurit provokojnė rikthimin e sindromit UFO.
Rrathėt janė zbuluar mėngjesin e tė shtunės nė fushat e Salt di Povoletto nė Udine nė Itali.
Tre rrathėt janė shfaqur nė mėnyrė tė mistershme nė njė fushė, duke i lėnė shteg hamendjeve pėr rikthimin e alienėve.

Ndėrsa karabinierėt e zonės po hetojnė pėr kėtė ēėshtje, njė turmė e madhe kureshtarėsh kanė mbėrritur nė fushė pėr tė parė me sytė e tyre fenomenin e pazakontė,s hkruan noa.

Tre qarqe kanė pushtuar thuajse tėrė terrenin e vogėl fushor.

Dy syresh janė rrathė tė plotė, ndėrsa i treti gjendet nė krah tė dy rrathėve tė parė.

Sipas mediave italiane, kallėzat e grurit nė fushė janė nė gjendje shumė tė mirė dhe tė pacopėtuara nga tre qarqet e ēuditshėm.
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi