Misteri i njė monumenti

Shko poshtė

Misteri i njė monumenti

Mesazh  Odin prej 11.06.12 12:53

Misteri i monumentit tė Georgia-s “Guidestone”Ne nje koder ne veri lindje te shtetit Georgia USA, ndodhet nje nga monumentet me misterioze dhe me te cuditshme te botes, e cila nuk eshte ndertuar ne kohet antike. E njohur si ‘Georgia Guidestone’ apo Gurri udherrefyes i Georgia-s monumenti eshte i perbere nga pese pllaka gurri reth 6 metra te larta dhe te gjitha se bashku peshojne 110,000 kg. Nje kolone qendron ne mes dhe kater te tjera ndodhen reth saj.

Po c’fare te vecante ka ky monument?

I gjithe misteri qendron te fjalet qe jane gdhendur ne te, ne tete gjuhe te ndryshme qe jane, Anglisht, Spanjisht, Swahili, Hindi, Hebraisht, Arabisht, Kineze dhe Ruse. Monumenti ka edhe veti astronomike, si percaktimin e udhetimit te diellit dhe shenimin e mesdites gjate gjithe vitit.Gjendet ne keto koordinata: 34.231984°N 82.894506°W

Reagimet:

Disa e quajne si udhezimi post-apokaliptik per njerezit qe do ti mbijetojne Apokalipsit.

Disa e lidhin kete monument me teorine konspirative te ‘Rendit te Ri Boteror’.

Yoko Ono dhe tė tjerė e kanė vlerėsuar mesazhet e shėnuara si “Njė thirrje, nxitje pėr tė menduari racionalisht”, ndėrkohė qė kundėrshtarėt i kanė etiketuar ato si “Dhjetė Urdhėrimet e Antikrishtit”.

Nje aktivist i njohur, Mark Dice, mendon se “monumenti duhet shkaterruar ne njemije copa te cilat te perdoren per nje ndertim te ri”. Duke pretenduar se “Guidestones’ jane me ‘Origjine te thelle satanike’ dhe se arkitekti i mundshem me pseudonimin R.C Cristian i perket nje ‘Sekti sekret Luciferian’ qe lidhet me ‘Rendin e Ri Boteror’.

Ne inagurimin e monumentit nje minister vendas tha se ‘Monumenti eshte per adhurimin e diellit, adhurimin e kultit dhe adhurimin e djallit’.

Ne vitin 2008 Georgia Guidestone u gjet i mbuluar me vizatime qe permbanin shprehje si ‘Vdekje Rendit te Ri Boteror’ etj.

Monumenti u inagurua ne Mars 1980 dhe ne ceremoni ishin prezente 100 persona.

Ja se c’fare shkruhet ne te:

1.Mbajeni popullsine nen 500,000,000, ne ekuiliber te vazhdueshem me natyren.

2.Kujdesuni mencurisht per riprodhimin, permiresoni fizikun dhe diversitetin.

3.Bashkoni njerezimin me nje gjuhe te re te perbashket.

4.Drejtoni Pasionin – Besimin – Traditen dhe te gjitha te tjerat, me arsye te matur.

5.Mbroni njerezit dhe kombet me ligje dhe gjykata te drejta.

6.Lerini te gjitha kombet te qeverisin brenda tyre dhe ti regullojne ceshtjet e jashtme ne nje gjykate nderkombetare.

7.Shmangni ligjet e demshme dhe zyrtaret e padobishem.

8.Balanconi te drejtat personale me detyrimet sociale.

9.Cmoni Te verteten – Bukurine – dashurine duke kerkuar harmoni ne infinit.

10.Mos u bej kancer per Token – Lini vend per Natyren – Lini vend per Natyren.

avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi