Izrael - UFO

Shko poshtė

izrael - ufo

Mesazh  Jon prej 28.04.10 23:32

Njė objekt jashtėtokėsor digjet duke bėrė tymTel Aviv, 25 prill

Njė ndjesi e fortė nė Bat Yam, pranė kryeqytetit izraelit Tel Aviv nė njė plazh turistik ku ėshtė parė njė objekt qė ra nga qielli dhe ka hapur zjarr duke lėshuar tym.

Video e marrė nga kjo ngjarje e pabesueshme, pret fjalėn e komunitetin shkencor.

Disa ekspertė kanė dhėnė pistėn e meteorit duke theksuar se nė raste tė tilla homologe kurrė nuk ėshtė parė tym.

Por operatorėt e “Life Guard Coast" tė Bat Yam, thonė se kanė parė objektin jashtėtokėsor: “E kemi zhytur objektin nė ujė dhjetė herė dhe vazhdonte tė digjej duke bėrė tym. Ėshtė vėrtetė e mahnitshme”, - ka thėnė Yossy Mizrahi njė prej rojeve, - duke shtuar, - kurrė nuk kam parė ndonjė gjė tė tillė si kjo”.

Objekti ėshtė dėrguar nė qendrėn e gjeologėve, ku po pritet fjala e ekspertėve pėr tė shpjeguar misterin.
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Jerusalem

Mesazh  Jon prej 07.02.11 10:19

UFO nė Jerusalem

Njė sferė e shndritshme ėshtė vėnė re gjatė natės tė sė premtes, teksa fluturonte nė qiell, mbi malin e Tempullit nė Jeruzalem. Menjėherė ėshtė folur pėr hipotezėn, se diēka e tillė ishte njė disk UFO.

Nė shumė pak kohė filmimi i objektit fluturues mbi kupolėn shkėmbore, i postuar nė YouTube nga njė kino-amator, ėshtė parė nga mė shumė se 200 mijė njerėz, duke pėrfshirė edhe ekspertėt e dukurive tė pazakonta.

Nė filmim shihet qartė sfera e ndritshme, teksa kalon nė Malin e Tempullit dhe pranė “Murit tė Vuajtjes”, vende tė shenjta veēanėrisht pėr Judaizmin dhe Islamin.

Mė pas, sera ulet dhe qėndron pezull pėr disa sekonda dhe pastaj befas shkon prapa me shpejtėsi tė plotė, e ndjekur nga komentet tronditėse tė xhiruesit dhe miqve tė tij.
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Izrael - UFO

Mesazh  Luli prej 11.06.12 0:02

Qindra izraelitė kanė parė UFOTel-Aviv. 8 qershor - Qindra izraelitė kanė telefonuar nė polici duke konfirmuar se tė enjten nė mbrėmje kanė parė njė disk fluturues (UFO) nė veri tė kufirit me Libanin, transmeton ZR njoftimet. Objekti i vogėl i ndritshėm ėshtė vėnė re edhe nga banorėt e territoreve palestineze.

Pėrfaqėsuesit e ushtrisė deklaruan se nė kėtė zonė nuk janė zhvilluar kurrfarė veprimesh nga ana e forcave ushtarake ajrore. Sipas fjalėve tė Drejtorit tė Observatorit, i cili ndodhet mu nė zemėr tė Izraelit, edhe astronomėt e tij e kanė vėzhguar kėtė objekt, dhe, sipas mendimit tė tij, ai nuk ishte meteor.

“Ai ngjasonte me njė trup tė vogėl qiellor, por mė pas filloi tė rritet dhe tė kryejė lėvizje nė formė spirale, ndėrsa mė vonė u zhduk krejtėsisht nė retė e dendura”, - tregoi shkencėtari.

Shtypi izraelit kujtoi, se diēka e ngjashme ėshtė parė nė vitin 2009 nė Norvegji pikėrisht nė kohėn kur Rusia testoi raketėn balistike.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Izrael - UFO

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi