Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  xxxadixxx prej 05.06.12 13:07

“Pravda”Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Sipas edicionit online tė gazetės ruse «Pravda», jo vetėm qė konfirmohet ekzistenca e UFO-ve, por theksohet dhe fakti se jashtėtokėsorėt do tė mbėrrijė shumė shpejt nė planetin tonė me… humor tė keq!

Mė konkretisht, janė “tre disqe gjigande UFO-sh”. Mė i madhi prej tyre ka njė gjerėsi prej 242 km dhe ėshtė i shoqėruar nga dy anije tė vogla. Sipas gazetės nė fjalė, dihet vendndodhja e tyre, si dhe ėshtė e sigurt qė janė duke udhėtuar nė drejtim tė planetit Tokė. Ėshtė konstatuar se momentalisht ndodhen pas orbitės sė Plutonit!

Mė e pa besueshme nga tė gjitha faktet e paraqitura nė reportazhin e gazetės “Pravda”, ėshtė se anijet e Alien-ėve janė identifikuar nga NASA pėrmes programit HAARP, program ky qė ėshtė marrė me studimin e fenomenit tė Aurorės nė Polin e Veriut nė Alaskė! Ndėrkohė, NASA, hesht!
Po sipas gazetės “Pravda”dhe “Demokracia”, tė vetmit qė reagojnė janė kinezėt, tė cilėt akuzojnė amerikanėt pėr mbulim dhe fshehje faktesh pėrsa i pėrket ekzistencės sė jashtėtokėsorėve dhe vizitave tė tyre nė Tokė.

Pėrsa i pėrket skeptikėve, gazeta e famshme “Pravda”, arsyeton reportazhin e saj, duke e lidhur atė me “burime tė mirė informuar dhe tė sigurt, nga programi jo-fitimprurės, i njohur ndėrkombėtarisht Hulumtim mbi Ekzistencėn e Jetės Jashtėtokėsore; SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence)”, duke shtuar se tre anijet do tė diktohen dhe do tė shihen nga teleskopėt optikė kur t’i afrohen planetit Mars!

Tani, pėrsa i pėrket momentit se “kur” do tė ndodhė e keqja, si dhe ardhja e “Mysafirėve tė padėshirueshėm”. Sipas “Pravda-s”, kjo pėrkon me datėn e profetizuar tė Maya-s, ku sipas kalendarit tė tyre kanė pėrcaktuar ditėn e fundit tė shkatėrrimit tė botės, pikėrisht mė 21 dhjetor 2012.
avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ateher

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 05.06.12 17:56

ne rast se duan te zbarkojne ne toke per qellime negative ne jeti te gatshem per lufte
avatar
Ushtari i krishtit

346


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  abramelin prej 05.06.12 20:34

o burra merrni aremet dhe ta mrojm atedheun ton "TOK".

abramelin

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  shqipetar prej 06.06.12 3:44

kjo date 21 dhjetor 2012 eshte date e dhen nga NASA po qe iu eshte mveshur fisit MAYA pper disa arsyje .....
avatar
shqipetar

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  Dilan prej 06.06.12 17:10

Jame ne dyshim per kete por nese ndodh ne kete mes jane dhe iluminantet ata e kane nasen nje pjese e programint per rendi e ri botrot ka te beje me ndalimin e zbulimeve
avatar
Dilan

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ahahhahahah

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 06.06.12 19:52

abramelin shkruajti:o burra merrni aremet dhe ta mrojm atedheun ton "TOK".
hahahahhaha o sa te forte e ke ber ahahahahha
avatar
Ushtari i krishtit

346


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  leotrimzekaj prej 06.06.12 20:29

ohhh ishalla vinn se bash po kam qef niher mi pah edhe me dit a jon qfar burrashh a kan qfar turrash:P
avatar
leotrimzekaj

..Dashuria eshte e vetmja gje qe jemi ne gjendje ta perceptojme, e cila tejkalon dimensionet e kohes dhe hapsires..

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  limi22 prej 06.06.12 22:26

sen so
avatar
limi22

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  Mission prej 06.06.12 23:19


tre objekte te medha sferike afrohen ne nje distanc te vazhdueshme ne drejtim te tokes.shpejtesia relative e qasjes eshte e vogel,Diametri i secilit eshte afersishte 666 km
avatar
Mission

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ne fakt kjo s'eshte fare e re,kjo eshte sterfolur

Mesazh  nik1955 prej 07.06.12 0:33

xxxadixxx shkruajti:“Pravda”Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Sipas edicionit online tė gazetės ruse «Pravda», jo vetėm qė konfirmohet ekzistenca e UFO-ve, por theksohet dhe fakti se jashtėtokėsorėt do tė mbėrrijė shumė shpejt nė planetin tonė me… humor tė keq!

Mė konkretisht, janė “tre disqe gjigande UFO-sh”. Mė i madhi prej tyre ka njė gjerėsi prej 242 km dhe ėshtė i shoqėruar nga dy anije tė vogla. Sipas gazetės nė fjalė, dihet vendndodhja e tyre, si dhe ėshtė e sigurt qė janė duke udhėtuar nė drejtim tė planetit Tokė. Ėshtė konstatuar se momentalisht ndodhen pas orbitės sė Plutonit!

Mė e pa besueshme nga tė gjitha faktet e paraqitura nė reportazhin e gazetės “Pravda”, ėshtė se anijet e Alien-ėve janė identifikuar nga NASA pėrmes programit HAARP, program ky qė ėshtė marrė me studimin e fenomenit tė Aurorės nė Polin e Veriut nė Alaskė! Ndėrkohė, NASA, hesht!
Po sipas gazetės “Pravda”dhe “Demokracia”, tė vetmit qė reagojnė janė kinezėt, tė cilėt akuzojnė amerikanėt pėr mbulim dhe fshehje faktesh pėrsa i pėrket ekzistencės sė jashtėtokėsorėve dhe vizitave tė tyre nė Tokė.

Pėrsa i pėrket skeptikėve, gazeta e famshme “Pravda”, arsyeton reportazhin e saj, duke e lidhur atė me “burime tė mirė informuar dhe tė sigurt, nga programi jo-fitimprurės, i njohur ndėrkombėtarisht Hulumtim mbi Ekzistencėn e Jetės Jashtėtokėsore; SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence)”, duke shtuar se tre anijet do tė diktohen dhe do tė shihen nga teleskopėt optikė kur t’i afrohen planetit Mars!

Tani, pėrsa i pėrket momentit se “kur” do tė ndodhė e keqja, si dhe ardhja e “Mysafirėve tė padėshirueshėm”. Sipas “Pravda-s”, kjo pėrkon me datėn e profetizuar tė Maya-s, ku sipas kalendarit tė tyre kanė pėrcaktuar ditėn e fundit tė shkatėrrimit tė botės, pikėrisht mė 21 dhjetor 2012.
avatar
nik1955

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  xxxadixxx prej 07.06.12 1:19

Kjo supozohet te jete fotoja e ufo-s qe po afron drejt tokes


avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

xxxxadixxxxx

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 07.06.12 20:02

xxxadixxxxx po dua te di dicka sipas shkenctareve per sa kohe mund te arrijne ne toke kte desha te dija ??????
avatar
Ushtari i krishtit

346


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  xxxadixxx prej 07.06.12 20:08

iforti shkruajti:xxxadixxxxx po dua te di dicka sipas shkenctareve per sa kohe mund te arrijne ne toke kte desha te dija ??????

Sipas shkenctareve data e mberritjes ne toke koicidon me ate te kalendarit maja,pra me 21 dhejtor te 2012-es.A eshte e vertete apo jo kete smund ta them,por ama fjalet nuk dalin kot!
avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ok

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 07.06.12 20:18

xxxadixxx shkruajti:
iforti shkruajti:xxxadixxxxx po dua te di dicka sipas shkenctareve per sa kohe mund te arrijne ne toke kte desha te dija ??????

Sipas shkenctareve data e mberritjes ne toke koicidon me ate te kalendarit maja,pra me 21 dhejtor te 2012-es.A eshte e vertete apo jo kete smund ta them,por ama fjalet nuk dalin kot!
mezi po pres te shofim se a kan patur te drejte mayat
avatar
Ushtari i krishtit

346


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  Gabriel prej 07.06.12 23:32

Dhe nga e percaktuan kta HUMORIN E KEQ te jashtoksoreve.
Qe ne fillim te tekstit ekzagjerim. Mos i merni te gjitha 100% te verteta. NASA ose SETI nxjerin cdo dite Informacione per Alienet dhe kto Info keqinterpretohen ose ekzagjerohen nga Media lokale ose Amatore.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  xxxadixxx prej 08.06.12 1:27

Bohan shkruajti:Dhe nga e percaktuan kta HUMORIN E KEQ te jashtoksoreve.
Qe ne fillim te tekstit ekzagjerim. Mos i merni te gjitha 100% te verteta. NASA ose SETI nxjerin cdo dite Informacione per Alienet dhe kto Info keqinterpretohen ose ekzagjerohen nga Media lokale ose Amatore.

Po mduket se i kishin mar me perpara ne cel kta alienet,dhe i kishin then qe jena tu ardh me ju pushtu!Bohan po nrn qe se di njeri per cfare po vijn,pastaj nuk eshte as e sigurt ne po vijn apo jo!Po nqs jane duke ardhur,smund te pretendojme qe po vijne per qellime paqesore,sepse ata kane vite ketu ne toke,dhe skane dale 1 her ne mbrojte te njerezimit,pastaj per cfare i duhet atyre nje anije me nje diameter mbi 200 km,pervecse per pushtim!Gjths kto jane thjeshte aludimet e mia!ne fund te fundit asnje se di se cfare do te ndodhi.Le te presim dhe 7 muaj qe ta shofim apo jo!!Respekte te gjitheve
avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  xxxadixxx prej 10.06.12 0:08

Sipas astrofizikanit Craig Kasnov, nje seri objektesh shume te medha po afrohen drejt Tokes, nder te cilat njera ka forme cilindrike ndersa tjetra sferike. Per te konfirmuar pohimet e veta, dijetari u rekomandon te gjithe skeptikeve te kerkojne ne internet hartat hapesinore interaktive dhe te vendosin koordinatat e UFO-ve gjigante. Objekti i pare mund te zbulohet ne koordinatat 19 25 12 - 89 46 03, ndersa i dyti me forme cilindrike ne, 16 19 35 - 88 43 10 dhe i treti ne forme sferike ne, 02 26 39 - 89 43 13.

Njoftimi ngjalli reagime te ndryshme: disa konsiderojne se jashtetokesoret po vijne per te shpetuar Token nga ndonje fatkeqesi qe mund ta godase ne rast se parashikimi Maya del i vertete; te tjeret besojne se udhetaret e hapesires kane qellime agresive. "Gjalle do jemi e do shohim", shprehet Craig Kasnov, duke shtuar se te tre UFO-t mund te shihen se shpejti dhe me ane te teleskopit.
avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  nensila prej 15.06.12 9:55

xxxadixxx shkruajti:Sipas astrofizikanit Craig Kasnov, nje seri objektesh shume te medha po afrohen drejt Tokes, nder te cilat njera ka forme cilindrike ndersa tjetra sferike. Per te konfirmuar pohimet e veta, dijetari u rekomandon te gjithe skeptikeve te kerkojne ne internet hartat hapesinore interaktive dhe te vendosin koordinatat e UFO-ve gjigante. Objekti i pare mund te zbulohet ne koordinatat 19 25 12 - 89 46 03, ndersa i dyti me forme cilindrike ne, 16 19 35 - 88 43 10 dhe i treti ne forme sferike ne, 02 26 39 - 89 43 13.

Njoftimi ngjalli reagime te ndryshme: disa konsiderojne se jashtetokesoret po vijne per te shpetuar Token nga ndonje fatkeqesi qe mund ta godase ne rast se parashikimi Maya del i vertete; te tjeret besojne se udhetaret e hapesires kane qellime agresive. "Gjalle do jemi e do shohim", shprehet Craig Kasnov, duke shtuar se te tre UFO-t mund te shihen se shpejti dhe me ane te teleskopit.

si mund te shihen keto ufot gjigante ....se une shkova te hartat interaktive hapsinore shtova koordinatat po sve re ndonje ufo

nensila

I believe I can fly !

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  xxxadixxx prej 15.06.12 15:24


si mund te shihen keto ufot gjigante ....se une shkova te hartat interaktive hapsinore shtova koordinatat po sve re ndonje ufo[/quote]

Nensila besoj se te google earth,por se di,se kam provuar personalisht!
avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  xxxadixxx prej 15.06.12 15:28

Nuk jane te google earth!
Futu ne sitin http://www.sky-map.org/ dhe thjesht fut kordinatat e dhena.
avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  clee prej 15.06.12 23:45

vallaj do jem bo per syze po spo e kuptoj kush jan ufot te harta e te kordinatat qe po fus.... vetem yje yje ..booh

clee

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  xxxadixxx prej 16.06.12 0:46

clee shkruajti:vallaj do jem bo per syze po spo e kuptoj kush jan ufot te harta e te kordinatat qe po fus.... vetem yje yje ..booh

Nuk je bo per syze moj jo,por ka nje "lapsus" te kordinatat e mesiperme.Ja ku i ke 16 19 35, -88 43 10
02 26 39, -89 43 13
08 50 47, -89 38 09
14 38 50, -88 40 42
14 59 06, -88 21 24
23 13 00, -88 53 11
19 26 51, -88 42 38

Shikim te kendshem...
avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  clee prej 16.06.12 10:52

hahahhaha flm adi...

clee

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ijlhj

Mesazh  suela123 prej 19.06.12 15:35

jkgh gg
avatar
suela123

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  suela123 prej 19.06.12 15:49

ne nje emision italian qe kam degjuar para 1 jave fliste per dicka te tille por sipas studimeve ishin thjesht pjese te mbeturinave te ekspeditave te dikurshme por vetem se ndryshe nga heret e tjera jane ne permasa shume te medha per kete arsye te lene pershtypjen si UFO..
avatar
suela123

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  xxxadixxx prej 19.06.12 15:58

suela123 shkruajti:ne nje emision italian qe kam degjuar para 1 jave fliste per dicka te tille por sipas studimeve ishin thjesht pjese te mbeturinave te ekspeditave te dikurshme por vetem se ndryshe nga heret e tjera jane ne permasa shume te medha per kete arsye te lene pershtypjen si UFO..

Nuk besoj te jene mbeturina ekspeditash,sepse nqs do ishin mbeturina,nuk do mund te shiheshin ne kto permasa! "mbeturinat" jane mikroskopike ne lidhje me permasat e objekteve,sepse skam degjuar qe nasa te kete nxjerre ne hapsire objekte hapsinore me gjeresi mbi 200 km!ndosta nuk jane ufo,por smund te themi qe jane "mbeturina ekspeditash"!!gjths flm per mendimin!!
avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  suela123 prej 19.06.12 16:17

po e di pasi ka permasa shume te medha por NASA se besoj qe i tregon te gjitha ekspeditat qe ben....ka dhe shume eksperimente te cilat jane bere ne fshehtesi..mbase ky eshte nje nga ato eksperimente qe ka deshtuar ose dhe mbase jo dhe tani ndodhet ne hapesire rreth orbites se plutonit nese nuk gaboj se se kam lexuar informacionin me lart...:ppp
avatar
suela123

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  xxxadixxx prej 19.06.12 16:40

suela123 shkruajti:po e di pasi ka permasa shume te medha por NASA se besoj qe i tregon te gjitha ekspeditat qe ben....ka dhe shume eksperimente te cilat jane bere ne fshehtesi..mbase ky eshte nje nga ato eksperimente qe ka deshtuar ose dhe mbase jo dhe tani ndodhet ne hapesire rreth orbites se plutonit nese nuk gaboj se se kam lexuar informacionin me lart...:ppp

Ke shume te drejte!Ne nuk dime pothuasje asgje ne lidhje me Nasa-n,pervec atyre qe na thone!Ne lidhje me teknologjite e fshehta te SHBA-s kam sjell dhe nje materjal ne kete forum (eshte shum intersant,duhet ta shohesh)!Po prap nuk besoj te jete "dore" e Nasa-s,sepse nqs do ishte keshtu, pse te shkaterronte 3 anije medha Nasa dhe ti conte deri te skajet e sistemit diellor,kur thjesht mund te bente nje mashtrim.Pra cdo gje mund jete vetem nje mashtrim,per te frikesuar njerezit,pot tani per tani smund te nxjerrim konluzione te sakta,por mund te japim mendimet tona!
avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  suela123 prej 19.06.12 17:00

ne nuk e dime qe keto anije jane te shkaterruara..mbase kshu duan ata qe te duken por ne fakt mund te kene nje funksion te rregullt dhe me vjen cudi qe ndodhen pikerisht midis orbites te plutonit dhe neptunit pasi tek libri i zakaria stichin kam lexuar se midis ketyre orbitave perreth nje cikli q e se mbaj mend tani..:p qe sipas fisit maya i bie fiks ne 21.12.2012 do te shfaqet planeti i 10 ose nibiru...si ka mundesi qe keto anije ndodhet pikerisht ne ate vend dhe kaq afer kesaj date qe ka 3 vjet qe qarkkullon ne nett...ndoshta seshte thjeshte nje rastesi po amerikanet ose ruset duan te sdudiojne dhe ti shikojne me nga afer gjerat..mund edhe tja kem futur kot po une kshu mendoj...:ppp
avatar
suela123

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  xxxadixxx prej 19.06.12 17:35

suela123 shkruajti:ne nuk e dime qe keto anije jane te shkaterruara..mbase kshu duan ata qe te duken por ne fakt mund te kene nje funksion te rregullt dhe me vjen cudi qe ndodhen pikerisht midis orbites te plutonit dhe neptunit pasi tek libri i zakaria stichin kam lexuar se midis ketyre orbitave perreth nje cikli q e se mbaj mend tani..:p qe sipas fisit maya i bie fiks ne 21.12.2012 do te shfaqet planeti i 10 ose nibiru...si ka mundesi qe keto anije ndodhet pikerisht ne ate vend dhe kaq afer kesaj date qe ka 3 vjet qe qarkkullon ne nett...ndoshta seshte thjeshte nje rastesi po amerikanet ose ruset duan te sdudiojne dhe ti shikojne me nga afer gjerat..mund edhe tja kem futur kot po une kshu mendoj...:ppp

Ndoshta qendron dhe kjo qe thoni ju,sepse qendrimi i atyre ne ate pozicion,tregon qe jane ne pritje te dickaje.Me sa kemi pare dhe lexuar,ufot kane aftesine te zhuken,ndoshta me porta nder-yjore,ndoshta me ane te kalimeve nder-dimsionale!Keshtu qe nqs ato objetke do te ishin ufo nga ndonje planet tjeter,nuk do kishin nevoje te udhetonin kaq gjate,kur shum mir ata thjeshte mund te shfaqeshin ne orbiten e tokes!
avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  suela123 prej 19.06.12 17:59

nuk jane UFO ..se besoj se do jene aq budallenj s ate lejojne qe te duken nga teleskopet e tokes...:pp..jane objekte qe jane te derguara nga toka..
avatar
suela123

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  maximus prej 20.06.12 12:16

Shume ngjarje interesante, por nqs eshte e vertete i bie te jete nje lajm qe ndryshon rrjedhen e njerzimit futemi ne nje epoke tjeter. Pse mediat heshtin? Pse OJQ-te nuk bejne ze? Ku jone ekspertet kopetent apo ndonje burim tjeter i besueshem? A duhet te pergatitemi per kete dite? Ka shume pikpyetje dhe mbi te gjitha me shume se sa te shuajme nje kuriozitet a duhet te shqetesohemi per gje tjeter?
avatar
maximus

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  stessa prej 20.06.12 14:23


ne lidhje me temen mendoj se eshte nje zhurme e kote...
nese alienet ekzistojne ata i kemi midis nesh, nese kane dashur te na bejne keq duhet te na e kishin bere tashme se ka 100 vjet qe flitet per shenjat ne ara per anijet kozmike etj etj
nga e dine shkencetaret se ata nuk po vine per paqe por po vijne per lufte? kane pare me teleskop ndonje flamur qe kane ngritur ne ajer per te na sinjalizuar? cfare jane keto lajme te pabazuar ne asnje argumet...
kishim kaq kohe qe po prisnim vitin 2000 i cili ishte parashikuar si fundi i botes nga Nostradamusi, ja ku jemi edhe pas 12 vjetesh.
tani na doli nje date tjeter,
per mua eshte zhurme mediatike per te shitur gazetat revistat, per te terhequr vemendjen nga problemet vertete te medha qe po kalon sot bota, nga keta qeveritaret boterore qe e kane zhytur mbare boten ne nje kaos dhe ne nje krize totale, varferi, semundje, droge, stres dhe frike...
kam frike se fundi jone ka per te ardhur nga vete neve...
avatar
stessa

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  maximus prej 20.06.12 14:30

stessa shkruajti:
ne lidhje me temen mendoj se eshte nje zhurme e kote...
nese alienet ekzistojne ata i kemi midis nesh, nese kane dashur te na bejne keq duhet te na e kishin bere tashme se ka 100 vjet qe flitet per shenjat ne ara per anijet kozmike etj etj
nga e dine shkencetaret se ata nuk po vine per paqe por po vijne per lufte? kane pare me teleskop ndonje flamur qe kane ngritur ne ajer per te na sinjalizuar? cfare jane keto lajme te pabazuar ne asnje argumet...
kishim kaq kohe qe po prisnim vitin 2000 i cili ishte parashikuar si fundi i botes nga Nostradamusi, ja ku jemi edhe pas 12 vjetesh.
tani na doli nje date tjeter,
per mua eshte zhurme mediatike per te shitur gazetat revistat, per te terhequr vemendjen nga problemet vertete te medha qe po kalon sot bota, nga keta qeveritaret boterore qe e kane zhytur mbare boten ne nje kaos dhe ne nje krize totale, varferi, semundje, droge, stres dhe frike...
kam frike se fundi jone ka per te ardhur nga vete neve...

Stesa, dhe une te njejtin mendim ndaj me ju. Sot ne bote po ndodhin shume gjera disa po vriten dhe disa po vdesin per buke, disa te tjera po zhdukin miliardat dhe thone jemi ne krize po ndodh dicka e frikshme dhe ne nuk po e dime. nuk dime ku te shikojme se ka zjarr nga te gjitha anet por vatra ku eshte...
avatar
maximus

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

UFO vs WORDWIDE ARMY

Mesazh  unikkat prej 24.06.12 9:33

Ne vitin 1951 thuhet, qe nje disk ose pjate fluturuese e jashtetokesoreve ka rene mbi nje qytet ne Amerike, dhe nga ajo dite ai vend eshte bere baze ushtarake amerikane, kjo per faktin se ne Amerik gjendet edhe vendi i cili quhet " AREA 51 " dhe se eshte komplet nen kontrollin e shtetit amerikan dhe ushtrise amerikane.. Aty thuhet te kete rene nje UFO dhe se thuhet qe kane pas mundesine qe te bisedojne me njerin prej tyre me metodat e tyre per perkthime e ku e di une se qysh ...
Ka edhe foto qe tregojne nje gje te tille, dhe se ketu ne Amerik ku une jetoj, te gjithe mendojne se UFO-te egzistojne dhe se nje dite do te vine ne planetin tone, por disa thojne qe ILLUMINATI dhe MASON, kane bere disa disqe fluturuese ku deshirojne te frikesojne popujt qe jetojne ne planetin tone, dhe qe te bejne NEW WORLD ORDER, or me fjale tjera qe te gjitha shtetet qe egzistojne te udheheqen nga qeveria Amerikane, por disa thojne qe kto nuk jane te verteta, dhe se e verteta eshte qe UFO egzistojne dhe se do vine te na vizitojne por askush nuk e din qellimin e tyre.. Ndersa drejtori i companise NASA, ka derguar nje leter secrete tek udheheqesit Amerikan ku ju ka bere me dije qe te rine te gatshmen per nje vizite te tille te jashtetokesorve, kur dihet mire qe ata jane me te sofistikuar se ne, dhe se ne s'mundemi ti ndalojme me asgje veq se t'ju themi " welcome brother " edhe pse pamja tyre eshte e njejt me 7 xhuxhat e borebardhes :)... Ju pershendes nga Amerika..
avatar
unikkat

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  valon01 prej 24.06.12 22:32

jo jo pa ata qe ikan pa me mikroskop jan satelitat evet qe u kan lundru naper orbita edhe harojn thuajn mos jan ufo se po te ishin ufot ata dotkishin arit tani qe ni vjet qe ikan pa nuk ikan disqet me dizell ahaha.
avatar
valon01

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  valon01 prej 24.06.12 22:33

jo mos trembeni pa ata qe ikan pa me mikroskop jan satelitat evet qe u kan lundru naper orbita edhe harojn thuajn mos jan ufo se po te ishin ufot ata dotkishin arit moti vaket tani qe ni vjet qe ikan pa nuk jan disqet eufos me dizell ahahahah.
avatar
valon01

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre anije kozmike Aliene jane nisur drejt tokes

Mesazh  stessa prej 25.06.12 15:15

unikkat shkruajti:Ne vitin 1951 thuhet, qe nje disk ose pjate fluturuese e jashtetokesoreve ka rene mbi nje qytet ne Amerike, dhe nga ajo dite ai vend eshte bere baze ushtarake amerikane, kjo per faktin se ne Amerik gjendet edhe vendi i cili quhet " AREA 51 " dhe se eshte komplet nen kontrollin e shtetit amerikan dhe ushtrise amerikane.. Aty thuhet te kete rene nje UFO dhe se thuhet qe kane pas mundesine qe te bisedojne me njerin prej tyre me metodat e tyre per perkthime e ku e di une se qysh ...
Ka edhe foto qe tregojne nje gje te tille, dhe se ketu ne Amerik ku une jetoj, te gjithe mendojne se UFO-te egzistojne dhe se nje dite do te vine ne planetin tone, por disa thojne qe ILLUMINATI dhe MASON, kane bere disa disqe fluturuese ku deshirojne te frikesojne popujt qe jetojne ne planetin tone, dhe qe te bejne NEW WORLD ORDER, or me fjale tjera qe te gjitha shtetet qe egzistojne te udheheqen nga qeveria Amerikane, por disa thojne qe kto nuk jane te verteta, dhe se e verteta eshte qe UFO egzistojne dhe se do vine te na vizitojne por askush nuk e din qellimin e tyre.. Ndersa drejtori i companise NASA, ka derguar nje leter secrete tek udheheqesit Amerikan ku ju ka bere me dije qe te rine te gatshmen per nje vizite te tille te jashtetokesorve, kur dihet mire qe ata jane me te sofistikuar se ne, dhe se ne s'mundemi ti ndalojme me asgje veq se t'ju themi " welcome brother " edhe pse pamja tyre eshte e njejt me 7 xhuxhat e borebardhes :)... Ju pershendes nga Amerika..
amerikaneve cfare nuk u pjell mendja, ata e zoterojne boten sot per sot, gjithe kjo krize qe ka ardhur si pasoje e politikes se tyre eshte, duan naften duan bankat, duan te zoterojne politiken globale dhe cfare nuk shpikin...
i bej nje pyetje shqiptareve, si ka mundesi qe ne shqiperi nuk kemi pa asnje disk fluturues, cne ufo-t gjithmone kane lidhje me NASA-n, njerez qe rrembehen ne amerike per eksperimente, cudi e madhe eshte kjo pune,,, o do dalin ne amerike o do dalin ne rusi, gjithmone dalin ne vendet e fuqishme ne lufte me njera tjetren
avatar
stessa

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi