"Porta e ferrit"

Shko poshtė

"Porta e ferrit"

Mesazh  xxxadixxx prej 05.06.12 1:05

“Porta e ferrit” sic e quhet ky vend, ndodhet ne Turkmenistan, pranė nje qyteti te vogel Darvaza.Ne perpjekjen e tyre gjeologet per te gjetur gazin natyror nepermjet shpimeve,zbuluan nje element te vecante. Historia doli ne drite 35 vjet me pare dhe sic zbuluan gjeologet gjellesia e tij eshte shume e madhe.Sic e kuptoni,per shkak te faktit qe kjo grope eshte e mbushur me gaz,asnje nuk deshiroj te hynte brenda.Pefundimisht dijetaret treguan se ky gaz nuk eshte helmues,perkundazi ai eshte nje gaz i shkelqyer dhe sic e shohim ai digjet ketu e 35 vjet pa asnje pushim.

avatar
xxxadixxx

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

qenka

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 05.06.12 17:58

qenka me te vertet port ferri
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Porta e ferrit"

Mesazh  AI IA prej 29.06.14 14:27

Eshte thjesht gaz qe del nga nentoka dhe qe digjet vazhdimisht. Ju do te pyesni se perse nuk shuhet? Epo edhe nese shuhet ai do te ndizet perseri per shkak te temperaturave te larta. Gropa eshte krijuar per shkak te shperthimeve te gazit. Ky eshte mendimi im personal.
avatar
AI IA

Mund te besh cdo gje, por jo gjithcka!

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: "Porta e ferrit"

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi